צור עימנו קשר

חדשות

הסדירו את היחסים: שלומי מלכה ובצלאל מזרחי התפייסו

פורסם

בתאריך

אחרי יותר מחצי שנה של נתק, נפגשו השניים בביתו של מזרחי ושוחחו על נקודות המחלוקת העיקריות שהתגלו ביחסים ביניהם. כזכור, חבר המועצה מטעם חב"ד הואשם על ידי מלכה בליבוי התהליך שהוביל להדחתו מתפקיד הממונה על החינוך ומחברותו במועצת העיר. מלכה ומזרחי אמרו השבוע: "מה שהיה בנינו נשאר מאחור. פתחנו דף חלק"

חבר המועצה לשעבר שלומי מלכה נפגש לפני כשבועיים עם חבר המועצה המכהן עו"ד בצלאל מזרחי, וזאת אחרי חודשים ארוכים של נתק ביניהם. מטרת השיחה, אותה יזם מזרחי, הייתה להסדיר את היחסים שעלו על שרטון על רקע התפטרותו של מלכה ממועצת העיר בחודש דצמבר האחרון.
בבחירות האחרונות הוצב מלכה במקום הרביעי ברשימת החרדים המאוחדת "מאמינים", מטעם סיעת ש"ס. לאחר הבחירות הוא מונה על ידי ראש העירייה, אליהו זוהר, לתפקיד הממונה על החינוך, תפקיד אותו מילא קצת פחות משלוש שנים. בחודש דצמבר 2016 הגיש מלכה מכתב התפטרות ממליאת מועצת העיר ומתפקידו כממונה על החינוך, וזאת על רקע דרישת ועד שכונת חב"ד, בראשותו של הרב מרדכי גורדצקי, שדרש את יישום ההסכם שנחתם בין מלכה לבין הוועד בטרם בחירות 2013. במסגרת ההסכם נקבע כי מלכה יקיים רוטציה עם המועמד שהוצב חמישי ברשימה, משה מלאייב. עם זאת, עם התקרבות מועד יישום ההסכם – לאחר שמלאו לכהונת המועצה כשנתיים וחצי – הודיעו בוועד כי אין בכוונתם לדרוש להוציא את ההסכם אל הפועל, וכי מלכה יישאר חבר מועצה מטעם רשימת "מאמינים".
אלא שבחלוף הזמן שינה הרב גורדצקי את דעתו, ולקראת סוף השנה האזרחית – חצי שנה אחרי המועד בו היה אמור ההסכם להיות מיושם – הוזמן מלכה לביתו של יו"ר ועד השכונה, שהודיע לו כי הוא מבקש ממנו לקיים בכל זאת את חלקו בהסכם. לדברי גורמים המקורבים לרב, גורדצקי הסביר את דרישתו לקיים את ההסכם באיחור ניכר בלחצים שהופעלו עליו מצד אנשי הקהילה הבוכרית, אשר מלאייב נמנה עליה, ואשר ביקשו להכניס נציג מטעמם למועצת העיר. עוד באותו היום מלכה הודיע כי בכוונתו לעמוד בסעיפי ההסכם ולהתפטר ממועצת העיר – דבר שאכן קרה ימים ספורים לאחר מכן.
למרות זאת, מלכה סירב לקבל את ההסבר שניפק לו הרב גורדצקי. במכתב ההתפטרות שלו תקף את חבריו לסיעת "מאמינים" ואת ראש העירייה, אליהו זוהר, אשר לדבריו "נפל לתוך התרגיל המסריח". בהמשך מכתבו כתב גם נגד "אנשים קטנים המחבלים בכרמים", כלשונו, ואף שלא התייחס מפורשות לחבר המועצה בצלאל מזרחי – מקורביו של מלכה הבהירו כי הוא רואה במזרחי – המקורב מאוד לרב גורדצקי וליתר אנשי הוועד ונחשב ליריבו הפוליטי לאורך כל שנות הקדנציה – אחראי למהלך שהוביל להתפטרותו ממועצת העיר יחד עם מישל טפירו, הנחשב אף הוא ליריבו של מלכה. "לעיתים נדמה שדרכם של פוליטיקאים מסויימים בקריית מלאכי היא לאתר את המצליח, שפועל מתוך תחושת שליחות ואמונה, ואז לערוף את ראשו", הוסיף וכתב מלכה.
מאז האירועים היחסים בין השניים היו עכורים מאוד, והם כלל לא דיברו ביניהם. לאחרונה כינה מלכה את מזרחי "ראש העירייה בפועל", במה שנחשב להקנטה כלפי ראש העירייה אליהו זוהר, אשר גם עימו מתחזק מלכה מערכת יחסים קרירה מאוד.

"להביט קדימה"

הפגישה בין מלכה למזרחי התרחשה בביתו של חבר המועצה המכהן, ובמהלכה הם דנו גם על מערכת היחסים ביניהם. "מזרחי ביקש סליחה והבהיר שהוא לא בחש בקלחת מאחורי הקלעים במטרה לגרום לוועד חב"ד לדרוש את יישום ההסכם על מנת לסלק את מלכה מהבמה הציבורית", סיפרו מקורביו של הממונה על החינוך לשעבר. "הם הסכימו ביניהם לא להסתכל על העבר אלא להביט קדימה, אל העתיד, לפתוח דף לבן וחלק ולראות האם הם יוכלו לעשות דברים ביחד בהמשך", הוסיף ואמר מקורבו של מלכה. לדברי מלכה עצמו, השיחה בינו לבין מזרחי כמעט ולא עסקה בענייני הפוליטיקה הפנימית והמהלכים שהובילו להתפטרותו, אלא בניסיון להשאיר את משקעי העבר מאחוריהם. "הייתה שיחה טובה וחיובית, ולתחושתי הוא דיבר בכנות וגם ביקש סליחה אם נפגעתי ממשהו", אמר מלכה. "באותה המידה אני ביקשתי סליחה אם עשיתי מבחינתו משהו שפגע בו. שנינו אמרנו ששום דבר לא היה מכוון ומבחינתי כל מה שקרה מאחוריי. אני ממשיך הלאה".
גם מזרחי אישר את פרטי השיחה. לדבריו, "עם ישראל נמצא בטרם הימים הנוראיים, לפני ראש השנה ולפני יום הכיפורים, וזה זמן טוב לאדם להסדיר את יחסיו עם חבריו". הממונה על המחלקה לתרבות תורנית הסביר כי "אין דבר יותר טבעי בימים האלו מלהתפייס וליישר קו עם מי שנפגע ממעשים או מדברים כאלו ואחרים. אין טבעי מזה עבור אדם יהודי. היה חשוב לי לעשות איתו שיחה נעימה, בארבע עיניים, ומבחינתי הדברים שקרו בנינו נשארו מאחור. בסופו של דבר אנחנו בני אדם, ועכשיו נחדל מלחטט בעבר, נשים את המשקעים בצד ונמשיך אל עבר העתיד".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.