צור עימנו קשר

חדשות

המטרה: לצמצם את נתמכי הרווחה

במחלקת הרווחה החלו ביישום תכנית בניסיון להחזיר מובטלים כרוניים למעגל העבודה, ובכך להוציאם מטיפול רווחתי. בשורה להורי ילדי גנים: הרישום – באינטרנט

פורסם

בתאריך

לפני שנים לא רבות עוררה היה אפשר למצוא במחלקת הרווחה מי שהציג את הגדלת מספר התיקים המטופלים על ידי המחלקה כהישג. כעת, על פי תכנית חדשה שהגו בעירייה, יבוא אולי, סוף כל סוף, השינוי, ומספר התיקים במחלקת הרווחה יצומצם, ולא יגדל כנהוג זה שנים ארוכות.

בעירייה הודיעו השבוע על תכנית להוצאת מובטלים המטופלים במחלקת הרווחה לשוק העבודה. על פי התכנית, מחלקת הרווחה תפעל לטפל לעומק במשפחות אשר ראשיהם נמצאים מחוץ למעגל העבודה זה שנים ארוכות, ומוגדרות, בין היתר משום כך, כמשפחות נזקקות.

התכנית קובעת שלבים להוצאת המשפחות ממעגל הרווחה, וזאת על פי תפיסת העירייה לפיה ניתן להוציא את המשפחות מחוץ לתחום המצוקה, ולאפשר להן לעמוד בכוחות עצמם. השבוע הכריזו בעירייה באופן רשמי על צאתו לדרך של הפרויקט, במהלך ביקור שערך ראש העירייה, אליהו זוהר, במחלקת הרווחה. זוהר ביקש מגורמי הרווחה לערוך מיפוי של המצוקות בעיר ולבחור באלה שניתן להוציא אותם ממעגלי הרווחה השונים. התוכנית מתנה קבלת סיוע בכך שהמשפחה תיכנס למסלול טיפולי. לצורך הוצאת התוכנית לפועל, כלל העובדים הסוציאליים במחלקה צפויים לעבור הכשרה המורכבת משבע סדנאות ולאחר מכן לפעול בכדי לאתר אוכלוסיית רווחה פוטנציאלית שעשויה להימצא כמתאימה לתוכנית. מנהלת מחלקת הרווחה בעירייה, יפה כהן, אמרה השבוע ביחס לפרויקט החדש כי "על פי בקשת ראש העיר, אנו מקיימים מיפוי של צרכי הרשומים ברווחה ומתוכם נאתר את אלה שיש להם פוטנציאל לצאת לחיים עצמאיים. זו בשורה. אנו נרוויח שמשפחות יצאו מהרווחה ומצד שני יאפשר טיפול יותר יסודי באלה הנותרים וזקוקים לטיפול יותר עמוק".

>>> השבוע יצאו מורי מקצועות המדעים בעיר לטקס חגיגי בעיר חולון, במסגרתו הוענקו להם טאבלטים (מחשבי לוח) במסגרת התוכנית "טאבלט איינשטיין לכל מורה למדע וטכנולוגיה". מטרת הקרן היא להעצים את המורים למדעים ולשפר את ההערכה למקצועות אלה. המורים מקריית מלאכי, כמו גם מורים ממחוזות אחרים, קיבלו טאבלט ייחודי עם מערכת חיישנים מובנים, המודדים חום, לחות, דופק, האצה, מיקום גיאוגראפי, קרינת יו –ווי ואור. באמצעות כל אלה ניתן לבצע ניסויים בכיתה ולהופכה למעבדה ניידת. במסגרת התוכנית יעבור כל מורה  הכשרה של 60 שעות ממדריכים מקצועיים ,תחת פיקוחו של משרד החינוך. מנהל מחלקת החינוך, מר שמעון עמר שנכח בטקס ברך את המורים וציין שזהו עוד נדבך בקידומה של מערכת החינוך בעיר.

>>> היסטוריה במערכת החינוך המקומית: הרישום לגני הילדים לקראת שנת הלימודים הבאה נעשה, לראשונה, באמצעות האינטרנט. 1500 הורים לילדי גני ילדים גילאי 3-5 יוכלו לרשום את ילדיהם היישר מהבית, ללא צורך בעמידה בתור ומילוי ידני של טפסים. הממונה על החינוך, חבר המועצה שלומי מלכה, אמר כי הוא "שמח על הכנסת הרישום למערכת ממוחשבת, צעד שיחסוך זמן יקר להורים והמתנה בתור לרישום. התהליך פשוט וחוסך זמן יקר. הבטחנו שנעשה זאת למען תושבי העיר ועמדנו בהבטחה". ההרשמה תחל ביום רביעי בשבוע הבא. ראש העירייה, אליהו זוהר, ביקש להדגיש את הצבת צרכי החינוך ומערכת החינוך בראש סדר העדיפויות העירוני ואמר כי "תהליך הרישום באמצעות האינטרנט, הוא חלק מתפיסה זו".

לחץ להמשך קריאה