צור עימנו קשר

חדשות

היוצרות התהפכו

כבר שנים ארוכות לא היה כדבר הזה: גשם האירועים בקיץ הנוכחי דומה יותר למבול. ולמרות זאת, יש מי שגם בכל הטוב הזה – מחפש את הרע

פורסם

בתאריך

יש עוד קצת יותר משבועיים עד תומה של חופשת הקיץ והחופש הגדול של הילדים, אבל אפשר להגיד כבר עכשיו תודה גדולה לעיריית קריית מלאכי, לעומד בראשה אליהו זוהר ולסגנו הממונה על האירועים, חיים שטיינר.

זה היה קיץ מהנה, גדוש באירועים כמו ששנים ארוכות לא היה. 12 שנים שאני מתגורר בקריית מלאכי, מבלה בה את החגים הדתיים והאזרחיים וכמובן את החופשות השונות, הקטנות והגדולות כאחד. מעולם, אבל מעולם, לא היה כקיץ הזה: בכל יום דבר מה אחר. פעם הופעה, פעם פעילות חברתית בשכונות, פעם הקרנת סרט, טורניר קטרגל, פסטיבל כלייזמרים, פסטיבל פולקלור מאכלים ותלבושות במתנ"ס העירוני, הופעות במרכז הצעירים החדש ועוד רבים, טובים ועשירים. זה לא גשם של אירועים, זה מבול.  והמבול, אגב, לא נגמר: בשבועות הבאים צפויים עוד אירועים שישלימו את חגיגת הקיץ במלואה.

השיא היה בשבוע שעבר: שורה ארוכה של אמנים הגיעו במשך יומיים לפארק העירוני, והציבור גדש את המדשאות בהמוניו. דודו אהרון, עידן עמדי, אביהו מדינה, להקת "קפה שחור חזק" וכוכב הילדים הדוד חיים. אפילו ביום החגיגות המרכזי ביותר של השנה, חגיגת החגיגות – ערב יום העצמאות, אין הופעות כאלו, ואילו הפעם זה היה בקיץ, שפעם היה שחון מאירועים, ובו נאלצו התושבים להרחיק עד אשדוד, אשקלון, ראשון לציון ואפילו רחוק מכך כדי ליהנות מהופעות של ממש. עדות להצלחה היא שגם מיישובים סמוכים באו לראות את ההופעות כאן, בפארק של קריית מלאכי שלנו. צאו וראו: היוצרות התהפכו.

למרות הכל ובאופן לא ממש מפתיע, עדיין יש את האנשים שמוצאים רע באירועים. אלו אותם אנשים שמוצאים את הרע בכל דבר, ועכשיו הם חיפשו ומצאו אותו גם בחגיגות הקיץ. היו שהלינו כי אין כיסאות בפארק, ולהם יש להזכיר שבחגיגות עצמאות האחרונות נגנבו מהפארק 30 כיסאות, בנוסף לכמות נכבדה של כיסאות שנשברו. זה נזק של אלפי שקלים. היו גם שטענו שלא היה מספיק פרסום מקדים, ולהם יש להזכיר שהאירועים פורסמו למכביר בעיתונות המקומית, בשלטי חוצות ברחבי העיר ובפייסבוק של העירייה וגם של ראש העירייה בעצמו. אני תוהה מתי המבקרים, ובראשם כלי התקשורת, יחדלו מלבקר באופן ארסי את ראש העירייה אליהו זוהר, שבוע אחרי שבוע. מוטב לו לצד הביקורת, שיש לה מקום, ייכתבו גם הדברים הטובים שמתרחשים, ולא רק בשורה אחת או שניים בעמודים האחרונים של העיתון. לא הכל זה מכירת עיתונים, יש גם שכל ישר והגינות.

ובשכל הישר וההגינות אי אפשר לכלול ניסיון להחזיר עטרה ליושנה באמצעות הכנת השטח (באופן חיובי כמובן) לקראת ניסיונות החזרה העתידית של קודמי ראש העירייה הנוכחי.

לחץ להמשך קריאה
2 תגובות

2 Comments

 1. רונית

  17/08/2015 ב 16:03

  אין ספק שהתרבות בקריית מלאכי אכן השתפרה. האמת רק עכשיו אני מבינה שבאר טוביה המממנת. סבבה מה אכפת !!!! אך מה שכן אורן באמת עיוור להרבה דברים שבהחלט מצריכים קצת אובייקטיביות. למשל…. תשלום משכורת לאנשים שלא מופיעים לעבודה לפי ידיעה ממקור ראשון. לי באופן אישי אין לי בעיה עם קליטת מקורבים אם הם מספקים את הסחורה. יש לי בעיה עם המילה התייעלות שהופיעה לא מעט במכתב הפיטורין שלי ובפרוטוקול בית משפט. למשל …רינה לי העובדה שיש דילים ואני יודעת שלא הומצא הגלגל …דילים תמיד יהיו. יש לי רק בעיה שהדיילים הם עם רבנים וחצרות רבנים והבטחות (ראיתי בעניים שלי, לא שמועה). כן אורן, אין ספק התרבות בזכות באר טוביה …יודע מה …בוא ניתן קרדיט ליושב בראשות בכל זאת ….מישהו מצליח לקנות אותו והתושבים עדיין לא יודעים מה המחיר שטחים !!!! אז מה יותר תמים בלחשוב שאקמול…. נכון גם למחלה חשוכת מרפא !!!! אורן, אוהבת את הנאמנות שלך !!! גם אני כזאת, אל מעולם, מעולם, הנאמנות לא גרמה לי לעיוורון. וכשראיתי מכשול מנאמני… נשבעת לך שצעקתי במלוא גרון ״זהירות״ ומישהו פירש …..יעילות

 2. אחד שמכיר

  17/08/2015 ב 12:23

  אורן היקר,כבר נמאסת מהליקוקים שלך די כבר דייייי בבקשה ממך!!!
  משבח את ללו על "עשייה" למען העיר צודק הוא עושה למען העיר יחסית ל5 שנים שלפני,אבל בוא נדבר על הדברים תכלס כי על האומנים האלה שהוא מביא לפארק הוא לא משלם זה הכל באר טוביה למען שללו לא יבקש שטחים מאזור המועצה כדי לקבל עליהם ארנונה וככה הכל נראה יפה יותר.
  ללו דואג רק למקורבים שלו בוא לא נסתיר את זה,מלא עובדי עירייה חדשים וכולםםםם מקורבים אליו (שרון רפאל,רונן טוזלי,ויש עוד רבים וטובים…).
  ומסכן שמעון חזן שכבר כמה חודשייים ללא משכורת ולעומת זאת מישל טפירו מקבל משכורת יפה מעירייה ועוד משכורת מלאומית.
  למה אתה לא מדבר על שכונת נאות איליי???
  תושבים שגרים שם כבר למעלה מחודשיים לא זוכים לתאורת רחוב בטענה שזאת שכונה "פרטית",לאחר מאמצים הגיעו לפשרה עם דיירי השכונה בנוסף לארנונה ומיסי העירייה שהם משלמים גובים מהם עוד סכום של כסף כדי שהתאורה סוף סוף תפעל (וכרגע התאורה עדיין לא עובדת).
  הרבה תושבי העיר מאוכזים מניהול העיר של ללו (כמובן חוץ ממך וכל המקורבים),בנינו אורן הוא לא רחוק מלהיות מוטי מלכה 2.
  אני צעיר בן 25 מאוד אוהב את העיר וגם מוכר מאוד ועושה למען העיר אבל את עתידי אני לא רואה כאן,החינוך לעולה שלב מראה פני העיר והקומבינות בעירייה רק הולכות וגדלות.
  מאחל לך שתתחיל להתעורר ותסתכל התמונה מכל הכיוונים…תודה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.