צור עימנו קשר

חדשות

החל מיום שני הקרוב: החנייה במרכז העיר – בתשלום

פורסם

בתאריך

העירייה תחל לגבות תשלום עבור חנייה במתחמים השונים במרכז העיר. השעה הראשונה תהיה ללא תשלום (בתנאי שתירשמו לשירות "פנגו"), החל מהשעה השנייה התעריף יעמוד על 2.5 ש"ח לתושבי העיר ו-5 ש"ח לתושבי חוץ

החל מיום שני הקרוב תצטרכו לשלם עבור הזכות לחנות במרכז העיר. פקחי העירייה ופקחים מטעם חברת "מילגם", שזכתה במכרז להפעלת מערך החנייה העירונית בתשלום, יחלו לאכוף את חוקי החנייה החדשים המחייבים את המשתמשים בתשלום. השעה הראשונה בכל יום תהיה חינם, ולאחריה יידרשו תושבי קריית מלאכי לשלם 2.5 שקלים עבור כל שעת חנייה. אזרחים שאינם מתגוררים בעיר ישלמו 5 שקלים לשעה – ובכל מקרה הזכות לשעה ראשונה חינם תינתן אך ורק למי שיירשם באופן אלקטרוני לשירות "פנגו". לרשות הציבור יוצבו גם מדחנים פיזיים, אולם המשתמשים בהם לא יוכלו ליהנות משעה ראשונה חינם.

לפי גורמים בעירייה, בימים הראשונים של הפעלת מערך החנייה העירונית בתשלום לא יינתנו קנסות בגין חנייה בלתי חוקית – אלא יירשמו אזהרות בלבד. האזהרות יירשמו במחשבי הפקחים, וכל רכב יהיה "זכאי" לאזהרה אחת, שלאחריה יירשם לחובתו קנס של 100 שקלים.

מטרת המהלך אותו אישרה העירייה לפני כחודשיים היא להקל את מצוקת החנייה במרכז העיר. ועד הסוחרים הביע תמיכתו בהפעלת מערך החנייה בתשלום, אף שבתחילה הבטיחו בעירייה להעניק שעתיים חנייה ראשונות חינם לכלל המשתמשים – תושבי העיר ותושבי חוץ. למרות תמיכת הוועד, יש בקרב בעלי העסקים מי שחושש כי תושבים מהעיר ומהסביבה ידירו רגליהם ממרכז העיר בעקבות הדרישה לתשלום על החנייה – כך שפדיונותיהם ייפגעו.

עם זאת, בעירייה הציעו בשבועות האחרונים לסוחרים להודיע כי בכוונתם לשאת בעלויות תשלום החנייה עבור לקוחותיהם. "זה סכום זניח ובעלי העסקים יכולים לעמוד בו", אמר גורם בכיר.

לפי הודעתה של חברת "פנגו פלוס", האחראית על גביית התשלום באמצעות האפליקציה האלקטרונית שבבעלותה, התשלום על חנייה בכחול לבן יונהג בימים א'-ה' בין השעות 7:00-19:00 וביום שישי בין השעות 7:00-13:00.

אירית גולדברג, מנהלת שיווק חברת "פנגו פלוס": "אנחנו שמחים להתחיל לפעול בקריית מלאכי, פנגו תאפשר לנהגי העיר והאזור ליהנות מהאפשרות לשלם על חנייה דרך אפליקציית פנגו+, לצד מגוון שירותים סלולריים לנהג".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.