צור עימנו קשר

חדשות

ההצגה השנתית

המתנ"ס העירוני הודיע על פתיחתה של מכירת הכרטיסים לקראת מחזמר חנוכה 2017. אחרי אאוריקה, בית ספר לחלומות ותפוס ת'מלך, שזכו לתשואות ונחלו הצלחה כבירה, יופק השנה המחזמר 'עד עצם היום הזה'הפרמיירה: ב-14 בדצמבר, במהלך ימי חנוכה. "מחכים כבר לראות את הילדים יושבים בכיסאות ומתגלגלים מצחוק", אמר מנהל המתנ"ס, יוסי פרץ

פורסם

בתאריך

כבר חמש שנים ברציפות שמתנ"ס קריית מלאכי מעלה את העיר על מפת התרבות הארצית, בלי רגשי נחיתות ובלי להתבייש.
השבוע, וכחלק מההכנות לקראת אירועי חנוכה 2017, הודיע מנהל המתנ"ס, יוסי פרץ, על פתיחתה של מכירת הכרטיסים לקראת המחזמר השנתי בחנוכה, שמופק כולו על ידי המתנ"ס המקומי וזכה השנה לשם 'עד עצם היום הזה'.
מטרת המחזמר המקומי, שיוצא כאמור אל הפועל זו השנה החמישית ברציפות, היא ליצור עבור תושבי העיר, יישובי באר טוביה והאזור כולו אלטרנטיבה ראויה לפסטיגלים והפסטיבלים השונים ברחבי הארץ, שעלותם מגיעה למאות שקלים למשפחה. יחד עם זאת, מצליחים במתנ"ס לשמור על רמת כתיבה ומשחק גבוהים, ומרימים בכל שנה מחזמר מוצלח ומוערך.
מנהל המתנ"ס, יוסי פרץ, שיזם את מסורת הפקת המחזמרים על טהרת המקום, סיפר בשיחה עם המקור השבוע כי כבר עם כניסתו לתפקיד חלם להחזיר את הילדים ובני הנוער אל עולם הספרים והמשחקים, במטרה להרים את ראשם ממסך הסמארטפון ולחשוף בפניהם את מה שיש לעולם להציע. על כן, הוא מסביר, החליט להפיק מחזמר מקצועי ומרגש לילדי קריית מלאכי וסביבתה, דווקא בחנוכה. "רציתי שיהיה משהו מקצועי ואיכותי, אך לא יקר כמו הופעות הילדים המוכרות", סיפר פרץ, שהוסיף: "הצוות נדבק בתשוקה הזאת, ומאז גיא וקנין מוביל את ההפקה הזו שנה אחר שנה".
במהלך 4 השנים האחרונות הצליחו במתנ"ס להפיק שנה אחר שנה אירוע יוקרתי בסדר גודל ארצי, כזה שגרף מחמאות מקיר לקיר ואירח אלפי אורחים נרגשים.
לשם ההמחשה, רק בשנה שעבר התמלא אולם המתנ"ס לא פחות מ-7 פעמים ברציפות, כאשר מרבית הכרטיסים נמכרו במכירה מוקדמת.
גם השנה, בדומה לשנים עברו, עלות כרטיס כניסה למופע תעמוד על סכום נמוך יחסית של 45 שקלים בלבד, במה שמגדיר את המופע המקומי כאלטרנטיבה ראויה לפסטיגלים היקרים במרכז הארץ. "בשנה שעברה נגמרו הכרטיסים כבר שבועיים לפני הפרימיירה, מה שהוביל אותנו להחלטה לפתוח הצגות נוספות. בתוך שעתיים נחטפו כל הכרטיסים. זו הייתה הצלחה מסחררת, תעודת כבוד לתושבי קריית מלאכי ולעובדי המתנ"ס, שעושים עבודה פשוט נפלאה" סיפר פרץ.
במתנ"ס מצהירים כי עלותה של ההצגה השנה נאמדת בכמעט 300 אלף שקלים- עלייה של כ-50 אלף שקלים ביחס לשנים קודמים. את העלייה בעלות ההפקה, מסבירים במתנ"ס, הם מקווים לכסות על ידי מכירת כרטיסים נוספים לעומת השנה שעברה. את עיקר נטל העלות תממן המועצה האזורית באר טוביה.
עם זאת, וכפי שמסביר פרץ, הפן הכלכלי משחק תפקיד משני בכל הקשור לאירועים קהילתיים לטובת הציבור, ובכללם גם הצגת חג החנוכה.
כחלק מהניסיונות להקל על קופת המתנ"ס, ייערך גם השנה מופע פרמיירה לאנשי עסקים מקריית מלאכי ומהמועצה האזורית באר טוביה, שכאמור לוקחת חלק בעלויות ההפקה.
מחיר כרטיס להופעת הפרמיירה, שתיערך ב-14 בדצמבר, יעמוד על 100 שקלים, ולאחריה ייפתחו שש הופעות לקהל הרחב. "אני מזמין את כולם כבר עכשיו לרכוש כרטיס ולא לחכות לרגע האחרון. ברחבת המתנ"ס יהיו דוכני אוכל ושתייה במחיר שווה לכל כיס, ואין סיבה שהורים ייצאו מהעיר לפסטיגלים הגדולים וישלמו מאות שקלים על אוכל, שתיה, אקססוריז ועוד – ובנוסף, יקבלו הצגה עם מעט מאוד תוכן", הוסיף פרץ.

מרהיב, מושקע ומשעשע

כאמור, שמו הנבחר של המחזמר השנה הוא 'עד עצם היום הזה', והוא עוסק בסיפורים ובאגדות. במרכזו של המחזמר המקורי ניצבת ספריה העומדת להיהרס, ובה ספר עתיק ומלא אבק. גיבורי ההצגה, ילדה שאוהבת לקרוא ולצידה ילד שמעדיף תחביבים אחרים, מוצאים את הספר, ומועברים בעזרתו אל עולם שכולו אגדות. שם, הם פוגשים בגיבורים שונים מעולם האגדות, ונהנים ממסע מופלא של שני נערים אוהדי הרפתקאות.
גיא וקנין, מפיק המחזמר, סיפר השבוע כי ההכנות אליו מלוות בהליך ארוך ומייגע של אודישנים וסדנאות, ולאחריהן- החזרות. "יש לנו פה חבר'ה מדהימים, רציניים, שאוהבים את מה שהם עושים ונותנים את כל כולם להפקה הזו", אמר וקנין, ששיבח את הנהלת המתנ"ס ואת כל העוסקים בהפקת ההצגה, "אנחנו עובדים ללא הפסקה, לילות כימים, ומקבלים מצוות המתנ"ס, בראשותו של יוסי פרץ, את כל הכלים על מנת להצליח", סיכם.
השחקנית דניאל אלבז, תושבת העיר, מספרת כי זו השנה הרביעית בה היא מופיעה בהצגות חנוכה של המתנ"ס, ומודה כי ככל שחולפות השנים- ההתרגשות רק מתעצמת. "מידי שנה אני אומרת לגיא שהפעם אני לא אתרגש, אבל אז אני קוראת את הטקסט והדמעות מתחילות לזלוג מעצמן", סיפרה השחקנית. "השנה באמת הולך להיות משהו שלא נראה כאן מעולם, גם מבחינת ההצגה וגם מבחינת השחקנים. מדובר בהצגה מקצועית מאוד, אליה אנו מתכוננים במלוא המרץ שלוש פעמיים בשבוע", הוסיפה.
את ההצגה תביים הבימאית דנית לוקמיש זו השנה החמישית ברציפות, ואילו תומר רוזנמן ושילה גבאי יהיו המחזאים. את הכוראוגרפיה ינהל גם הפעם שלומי אלימלך, ועל העיבוד המוזיקלי ינצח יובב שליט. "ראשית אני רוצה להודות לתושבי העיר והסביבה על הפרגון הלא מובן מאליו שהם מעניקים לנו. כיף להיות תושב קריית מלאכי, בטח בשבוע כה אינטנסיבי בו אני רווה נחת מהעיר שאני חיי בה", אמר מנהל המתנ"ס פרץ, שסיכם בחיוך, "אנחנו מביאים את אנשי המקצוע מהשורה הראשונה, ומחכים כבר לראות את הילדים יושבים על הכיסאות באולם ומתגלגלים מצחוק. זו המטרה, ואין הנאה גדולה מזו".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.