צור עימנו קשר

חדשות

דרמה פוליטית: שלומי מלכה צפוי להתפטר ממועצת העיר

פורסם

בתאריך

חבר המועצה מטעם סיעת "מאמינים" הוזמן לשיחה עם יו"ר ועד חב"ד, הרב מרדכי גורדצקי, ובו הודיע לו הרב כי הוא מבקש לקיים את ההסכם שנחתם בטרם הבחירות. לפי ההסכם, תתקיים רוטציה בין מלכה, שהוצב רביעי ברשימה, לבין משה מלאייב, שהוצב חמישי. מלכה הודיע כי יגיש את התפטרותו כבר הערב או לכל היותר מחר: "לא נאחז בקרנות המזבח. אני מקיים הסכמים"

יותר משלוש שנים לאחר בחירות 2013 ושנה ועשרה חודשים לפני בחירות 2018, דרמה פוליטית במועצת העיר: חבר המועצה מטעם סיעת החרדים המאוחדת "מאמינים", שלומי מלכה, צפוי להגיש כבר ביממה הקרובה מכתב התפטרות מחברות במועצת העיר. זאת, לאחר שנדרש הבוקר לעשות זאת על ידי ועד שכונת חב"ד, בראשות הרב מרדכי גורדצקי. "אין לי שום כוונה להיאחז בקרנות המזבח, אגיש את התפטרותי הערב או מחר בבוקר", אמר מלכה ל"המקור אונליין".

מלכה מכהן כחבר מועצה מאז ראשית הקדנציה הנוכחית, אחרי שהוצב במקום הרביעי ברשימת "מאמינים", כאחד משני נציגי ש"ס ברשימה (השני היה מישל טפירו). לפני כשנה חשף "המקור" כי בין מלכה לבין ועד חב"ד נחתם הסכם בטרם הבחירות, לפיו במקרה בו תקבל הרשימה 4 מנדטים, תחול רוטציה בין המקום הרביעי ברשימה לבין מי שיוצב חמישי. הרשימה אכן קיבלה בבחירות ארבעה מנדטים, ומלכה, שהוצב רביעי, נבחר לחברות במועצה. מאז בחירתו הוא משמש כממונה על החינוך, ורבים זוקפים לזכותו חלק מההתקדמות שנרשמה במערכת בשנים האחרונות.

עם זאת, לאחר חשיפת "המקור" הכחישו חלק מהמעורבים את קיומו – אך בהמשך אישרו כי הוא אכן נחתם. לצד זאת, הרב גורצדקי הבהיר בזמנו ל"המקור" כי אין בכוונתו לדרוש את מימוש ההסכם, וכי מלכה יישאר בחברותו במועצת העיר עד תום הקדנציה. עמדה של של הרב גורדצקי גרמה למורת רוח בקרב הקהילה הבוכרית, שהחמישי ברשימה, מלאייב, נחשב לנציגה.

היום (שני) בבוקר הופתע מלכה לקבל זימון לישיבה דחופה עם גורדצקי, ובה הודיע לו האחרון כי בוועד חב"ד החליטו לקיים את ההסכם בכל זאת, למרות ההצהרות הראשוניות והעובדה כי עברה למעלה חצי שנה מאז ציינו בעירייה את שלב מחצית הקדנציה. לפי גורמים בכירים הבקיאים בפרטים, גורדצקי טען בפניי מלכה כי הוא נתון תחת לחצים לממש את ההסכם, וזוהי הסיבה לבקשתו. "יש כנראה גורמים פוליטיים שלא מעוניינים ששלומי ימשיך בכהונתו כחבר מועצה, וסיבותיהם עימם", אמר מקורב למלכה לפני זמן קצר. מלכה עצמו הבהיר, כאמור, כי הוא יגיש את התפטרותו ממליאת מועצת העיר בשעות הקרובות.

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. אורן סלוק

    27/12/2016 ב 13:53

    חבלל מאוד.
    שלומי הוא איש של עשייה ונתינה למען התושבים בקריית מלאכי
    וחובה שיהיה לנו אחד כמוהו בארסנל של המועצה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.