צור עימנו קשר

חדשות

בשורה לגמלאים: חנייה חינם

פורסם

בתאריך

מועצת העיר אישרה הצעה לאפשר לגברים מעל גיל 67 ולנשים מעל גיל 62 לחנות ללא תשלום במרכז העיר. חברי המועצה מיכל מגן ובצלאל מזרחי נמנעו בהצבעה לאחר שלא הוצגו השלכות המהלך: "פופוליזם בחירות"

תושבי העיר שעברו את גיל הפנסיה יוכלו לחנות חינם ברחבי העיר. כך אישרה מליאת מועצת העיר בישיבתה מלפני כשלושה שבועות. ההצעה התקבלה ברוב של שמונה חברים שהצביעו בעד – לרבות חברי האופוזיציה – לעומת שני חברי מועצה שנמנעו לאחר שמתחו ביקורת על אופן התנהלותו של הדיון בסוגיה וטענו כי מדובר בכלכלת בחירות.
ההצעה כלל לא הייתה אמורה להידיין בישיבת המועצה האחרונה, אך ראש העירייה, אליהו זוהר, אישר בכל זאת את העלאתה לדיון בתמיכה של האופוזיציה. הוא הודיע כי הוא מבקש להעניק פטור לגמלאים תושבי העיר מתשלום על חנייה, ומבקש לשם כך את אישור המליאה. עוד קודם להצבעה הבהירה היועצת המשפטית של העירייה, עו"ד עידית יפת, כי אין משמעות מעשית להצבעת חברי המועצה בעד ההצעה, שכן בכל מקרה יש צורך בתיקון חוק העזר העירוני והבאתו לאישור מחדש של המליאה על מנת שניתן יהיה ליישם את ההחלטה.
במשך דקות ארוכות נרשם ויכוח קולני בין כמה מחברי המועצה, כאשר בצלאל מזרחי ומיכל מגן הביעו תרעומת על הדרך בה ביקש ראש העירייה לאשר את ההצעה. מזרחי הציע להביא את הנושא לדיון מחודש בישיבת המועצה הבאה, לאחר שבפניי חברי המליאה יוצגו נתונים ביחס להשכלות ההחלטה. בין היתר, הוא הסביר כי להחלטה יש משמעויות כספיות שאינן ברורות, ויש לברר אותן בטרם מתקבלת החלטה כלשהי. חברת המועצה מגן הסבירה כי עצם מתן ההנחה אינו בהכרח דבר נדרש. "יש שעה חינם, ומי שחונה מעבר לשעה יכול לשלם כמה שקלים ולא יקרה שום דבר", אמרה.
בסופו של דבר הבהיר זוהר כי הוא מבקש להצביע על ההצעה, וזו עברה ברוב קולות. בתחילה ביקשו מזרחי ומגן להתנגד להצעה, אולם לאחר שמגן כבר הרימה ידה נגד, התרה בה זוהר שלא להתנגד והיא שינתה את הצבעתה להימנעות. גם מזרחי נמנע. "זה דבר חשוב לגמלאים ואנחנו עוזרים כאן לאנשים מבוגרים", אמר זוהר בתום הישיבה.
אלא שמגן ומזרחי הוסיפו וביקשו להסביר את עמדתם, וחזרו על טיעוניהם כפי שהושמעו בישיבה. "צריך להבין על מה מצביעים לפני שמצביעים", אמר מזרחי. גורמים במליאת המועצה הצטרפו לטענותיהם של מזרחי ומגן, והסבירו כי מדובר ב"כלכלת בחירות ותו לא, כלשונו של אחד מהם. בכל מקרה, השאלה המרכזית כרגע היא האופן בו ייצא המהלך לפועל: כדי ליישם את ההחלטה יש לשנות את חוק העזר העירוני, ולאחר מכן לבנות מנגנון במסגרתו יוכלו גמלאים להזדהות בפניי העירייה כזכאים להטבה, לקבל תו שיאפשר את קבלתה ובמקביל להכניסם לרשימת הזכאים ברישומים מבחינה טכנית, כך שפקחי העירייה יוכלו להבחין בין רכב השייך לגמלאי לבין רכב שאינו כזה. "אני בספק גדול אם ההחלטה הזאת אכן תיושם", אמר פקיד בכיר בעירייה השבוע. "זה טוב לכותרות, אבל לא בטוח שהרבה מעבר", סיכם.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.