צור עימנו קשר

חדשות

בשורה טובה: תעריפי המים הוזלו ב-14.5%

פורסם

בתאריך

במסגרת ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו בעת הקמת הממשלה, נקבע כי התעריפים יוזלו באופן משמעותי בכל רחבי הארץ. עם ההורדה הנוכחית צפויים המחירים להשלים הפחתה של יותר מ-30 אחוזים מאז ינואר 2014

תעריפי המים והביוב בכל רחבי הארץ ירדו החל מהראשון ליוני בשיעור דרמטי של 14.5 אחוזים. כך הודיעה רשות המים לאחרונה. מדובר בירידה רביעית ברציפות של התעריפים, שהופחתו מאז ינואר 2014 ועד היום בשיעור מצטבר של יותר מ-30 אחוזים. גם תושבי קריית מלאכי ייהנו מההפחתה בתעריפים.
התעריף החדש לקוב מים יעמוד על 6.54 ש"ח לקוב כולל מע"מ, לעומת תעריף קודם של 7.65 ש"ח לקוב כולל מע"מ, שנגבו עד ה-31 למאי. הכמות המוכרת של צרכני המשק עומדת כיום על כ-3.5 מ"ק לנפש במשפחה, כאשר הכמות הכוללת הניתנת למשפחה נקבעת לפי מספר הנפשות שבה. התושבים יוכלו להבחין בירידה בסכום הנדרש לתשלום כבר בחשבוניות שיגיעו לתיבות הדואר שלהם במהלך חודש אוגוסט, בחשבונית של חודשים יוני-יולי. מדובר בהוזלה משמעותית מבחינת צרכני המים, כאשר החיסכון הכספי למשפחה צפוי לעמוד על עשרות שקלים בחודש למשפחה, ובמצטבר – מאות שקלים בשנה.
"אנו מברכים על החלטת מועצת רשות המים להוזלת התעריפים, ועושים ככל שביכולתנו על מנת לפעול למען רווחתם של לקוחותינו תושבי רמלה, גדרה, קריית מלאכי ובני עייש", אמר מיכאל גלפרין, המנכ"ל הזמני של תאגיד "תמר", המנהל את משק המים בעיר. "בכל שאלה, ניתן לפנות אל מוקד פניות הצרכנים שלנו, שם ישמחו לענות כל שאלותיכם בנוגע להחלטה החדשה על הוזלת התעריפים".
ההורדה הנוכחית בתעריפים היא הרביעית במספר, כאמור. כבר במחצית שנת 2014 הופחתו התעריפים ב-5.5 אחוזים, כאשר בתחילת 2015 ירדו התעריפים בשיעור נוסף של 10 אחוזים. בראשית 2016 ירדו התעריפים ב-3 אחוזים נוספים, וכעת, כאמור – הם יורדים בעוד 14.5 אחוזים. ההוזלה הנוכחית מתאפשרת בזכות ההסכמים הקואליציוניים עליהם חתם שר הפנים והשר לענייני פריפריה, אריה דרעי, עם כניסתו לקואליציה ולממשלה לפני כשנתיים. במסגרת ההסכמים הוחלט על הפחתת תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית – מהלך שכבר התרחש לפני יותר משנה – וכן על הורדת תעריפי המים לצרכנים באופן משמעותי. מהלך זה יצא לפועל בראשית חודש יוני, כאמור.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.