צור עימנו קשר

חדשות

בקרוב תוכלו לשלוט על בניין העירייה באמצעות הסמארטפון

פורסם

בתאריך

שיפוץ בניין העירייה יוצא לדרך: חיפוי יוקרתי, רחבה מחודשת, מסך אלקטרוני ענק וטכנולוגיה שתאפשר שינוי הצבעים המאירים את הבניין באמצעות הטלפון הנייד שלכם. ראש העירייה, אליהו זוהר: "זה יהיה בניין העירייה הכי יפה בארץ"

אם הכל יעבוד כמתוכנן, בעוד כחודש ייצאו לדרך העבודות לשיפוץ בניין העירייה. הן יימשכו מספר חודשים, ובסיומן יהפוך הבניין האפור והמכוער כפי שכולנו מכירים אותו כיום למבנה מרשים וחדשני שבעירייה יש מי שמבטיח שיהיה אייקון אדריכלי של ממש, כזה שבאים לראות אותו במיוחד גם כאלו שאינם תושבי העיר.
בניין העירייה נבנה לפני כחמישים שנים. מאז הוא עבר מספר סבבי שיפוצים, אולם למעט עבודות צביעה שטחיות – החזית החיצונית שלו נותרה דומה כמעט לחלוטין למשך כל התקופה הזאת, מאז נבנה. לפני כשנה הכריזו בעירייה על הכוונה לשפץ את המבנה בעלות של כשני מיליון שקלים. "אלו הפנים שלנו, ואי אפשר לאפשר שהן ייראו ככה", הסבירו אז בכירי העירייה.
ואכן, הכספים גוייסו, ובחודש שעבר נסגר המכרז בהצלחה, והקבלן שיבצע את עבודות השיפוצים נבחר. בשבועות האחרונים מנהלים בעירייה שיחות מול הקבלן, שהציג לאחרונה לראש העירייה, אליהו זוהר, את ההדמיות האחרונות של המבנה והחידושים הטכנולוגיים שיהיו בצידו.
המבנה המשופץ יחופה מחדש בלוחות אלומיניום יוקרתיות בעיצוב מיוחד, ויכלול תאורה חדשנית היכולה לשנות את צבעיה. במרכזו של המבנה, מעל לרחבת הכניסה לבניין, יוצב לוח אלקטרוני עצום בגודל של יותר ממאה אינץ' שישמש כמעין לוח מודעות עירוני. על הלוח אפשר יהיה להקרין סרטונים ובאמצעותו אפשר יהיה להעביר לציבור הודעות שונות.
גם איזור הכניסה לבניין ישופץ, ודלתות זכוכית גדולות יוצבו בכניסה ויעניקו מראה יוקרתי לסביבה. לובי הכניסה תעבור אף היא שיפוץ קל, אך האיזורים הפנימיים האחרים של המבנה לא ישופצו, לפחות לא בסבב השיפוץ הנוכחי, שיכלול שדרוג חזית הבניין בלבד. גם רחבת העירייה תשודרג, והאבנים המרכיבות אותה כיום ייהרסו ובמקומם יוצבו אבנים חדשות, לצד ערוגות צמחים ופרחים.

העולם בכף ידכם

ואולם החלק המרשים ביותר צפוי להיות קשור לתאורת המבנה. בקצה רחבת העירייה, בסמוך לכביש לאורכו של רחוב בן גוריון, יוצבו עמדות אלקטרוניות שלחיצה על כפתורים בהן תאפשר שינוי צבעים של התאורה המקרינה על הבניין. בנוסף, תושבים יוכלו להקרין סרטונים שונים (שיוכנו מראש) על גבי המסך האלקטרוני באמצעות אפליקציה ייעודית בסמארטפון שלהם.
"זו הולכת להיות אטרקציה של ממש עבור ילדים ובני נוער", אמר השבוע ראש העירייה, אליהו זוהר. "המבנה המשופץ יהיה בניין העירייה הכי יפה בארץ, באחריות". לדברי זוהר, בעתיד בכוונת העירייה לעבור למבנה חדש, אולם עד שזה יקרה יעברו עוד לא מעט שנים. "עד אז צריך לשפץ את המבנה הנוכחי כדי להפוך אותו למזמין יותר, למכובד יותר", אמר. יש לציין כי בניין העירייה והשטח עליו הוא בנוי נמצא בבעלותה המלאה של העירייה, וברצותה היא יכולה למכור אותו.
לצד השיפוץ של חזית בניין העירייה והרחבה למרגלותיה, בעירייה מתכננים גם להרוס את הגינה הגדולה הנמצאת במרכז הרחבה, בה פעלה בעבר מזרקה. במקומה, ייבנה בית קפה שקוף שישקיף על רחבת העירייה והמרכז המסחרי. בעירייה בוחנים את האפשרות כי המתנ"ס העירוני יפעיל את בית הקפה, אולם לא מן הנמנע כי הזיכיון להפעלתו יימכר במכרז לכל המרבה במחיר. בכל מקרה, הליך הריסת הגינה ובניית בית הקפה במקומה אינו צפוי לצאת לפועל בשנה הקרובה.

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    17/05/2017 ב 19:44

    היה עדיף להשקיע בדברים יותר חשובים ומועילים כגון יום חינוך ארוך לילדי העיר!…

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.