צור עימנו קשר

חדשות

"בעקבות מספר הנפטרים הגבוה": הרב פינטו הודיע כי תיקון הכרת יחזור לעיר

פורסם

בתאריך

חודשיים אחרי שגורמים בכירים בעירייה פנו לרב העיר בבקשה שיחזיר את תיקון הכרת לעיר, הודיע הרב כי החל מהשבוע הבא תחזור התפילה המיוחדת להתקיים במתחם קברי הצדיקים. הרב בלוי: "מדי שנה מספר הנפטרים בעיר עומד על 100 עד 110. השנה, מאז חודש ינואר לצערי אנחנו עומדים על 58 נפטרים"

מאות בני אדם הגיעו ביום שבת בשבוע שעבר אל בית הכנסת "כורש" בעיר, שם התקיימה – במסגרת אירועי שבת הגדול שנהוג לציין באופן מסורתי לפני חג הפסח – הדרשה המסורתית של רב העיר, הרב חיים שמעון פינטו. במהלך דרשתו הודיע הרב פינטו כי תיקון הכרת – התפילה המיוחדת שהיה נוהג הרב לקיים מידי שבוע והועברה לפני מספר חודשים לאשדוד – יחזור להתקיים בקריית מלאכי.

כבר לפני כחודשיים פרסמנו כי גורמים בכירים בעירייה פנו לרב פינטו וביקשו ממנו להחזיר את תיקון הכרת לתחומי העיר. לתפיסת הגורמים, יש קשר בין המספר הרב של האסונות שפקדו את העיר בחודשים האחרונים, בהן תיקון הכרת לא מתקיים במתחם קברי הצדיקים, כפי שהיה נהוג קודם. במהלך אירוע שבת הגדול מסר הממונה על המועצה הדתית, הרב יוסף בלוי, נתונים אשר לכאורה נותנים תוקף סטטיסטי לטענות. "על פי הנתונים שיש לנו, מדי שנה מספר הנפטרים בעיר עומד על 100 עד 110. השנה, מאז חודש ינואר לצערי אנחנו עומדים על 58 נפטרים וזה רק בתחילת חודש אפריל", אמר. "מגיעים אליי אנשים שמתחננים להחזיר את תפילת ה-'תיקון כרת' ומכאן אני פונה אל הרב, בבקשה תחזיר את תיקון הכרת לטובת שלומם של אנשי עירנו".

מיד לאחר הרב בלוי החלה דרשתו של הרב פינטו – שנמשכה למעלה משעה – בה הוא הודיע כי לאור בקשות התושבים ובקשתו של הרב בלוי, הוא החליט להחזיר את תיקון הכרת לעיר.

עוד קודם יתקיים ביום שלישי בשבוע הבא טקס פדיון פטר חמור, בהנהגתו של רב העיר. הטקס יתקיים במתחם קברי הצדיקים בעיר, כחלק מיום ההילולה של הרב חיים ויטאל ז"ל, מתלמידיו של האר"י הקדוש. מדובר במסורת רבת שנים שהנהיג הרב פינטו בעיר, ואילו הפעם ישולב במסגרת ההילולה טקס פדיון החמור, הנחשב למצווה בהלכה היהודית. לפי הערכות שונות, במתחם הצדיקים בעיר קבורות עצמותיו של הרב חיים ויטאל ז"ל, כאשר לפי אותם הערכות, הרב פינטו הוא שהעלה אותם ארצה מדמשק לפני כשלושה עשורים. אף שמעולם לא מסר אישור סופי להערכות, הרב פינטו בעצמו רמז בעבר על נכונות הפרטים.

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. אטשגה ארנון

    28/04/2017 ב 22:57

    הכל שטויות קרית מלאכי משנות ה 50 עד היום לא נעשה דבר. חוץ מזמן דוד עבודי זל ומשה קצב שידבדה לחיים ארוכים שלוש ראשי עריה האחרונים לא עשו למען שכונת חיים לסקוב מאומה דירי הבתים לא חונים ליד הבתים לא מפנים זבל שעומד ליד בית מס 10 לא סגרים שער בכניסה לשכונה כמו בכל עיר השיפור היחידי זה מיסים כבדים מים מעל המצופה הלבי שאמצא קונה לבית ואלך מפה אפילו לקרית גת או אשקלון אנשים בוחרים ראש עיר לפי עדה לא לפי קישורים יש עוד הרבה בעיות בקריה אין מעבר בטוח מכיבוי אש לשכונה בזמן לויה והילולא משטרה משחתת ול שמה דוחות לחניות משני צידה הכביש עד שיה אסון וחלילה ילד ידרס אין סוף לבעיות הכניסה לקרית מלאכי מצפון מלא עצים ושב ומדר חוב בתוך העשבייה השקעה יש טיפול שותף אין כל הכבוד לראש העיר עם היועצים שלו

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.