צור עימנו קשר

חדשות

בחודש אוקטובר: תאגיד המים יחל בגביית חשבונות המים

אתם מוכנים לזה? החל מעוד כחודש וחצי תעבור האחריות לגבייה לתאגיד, ומחירי המים צפויים לעלות. גזבר העירייה, צביקה דוידי, דיווח על גירעון של 5 מיליון שקלים ברבעון הראשון של השנה, אך הבהיר כי הוא צפוי להיסגר בדוח החציוני. ראש העירייה זוהר: "נסיים את תכנית ההבראה במצב טוב משחשבנו"

פורסם

בתאריך

העירייה תמשיך בגביית חשבונות השימוש במים של תושבי העיר במהלך חודשים אוגוסט וספטמבר, והחל מחודש אוקטובר יופרדו חשבונו הארנונה מחשבונות המים והביוב, והאחריות המלאה על ביצוע הגבייה מול התושבים תעבור לתאגיד המים "תמר", אליו הצטרפה עיריית קריית מלאכי לפני כשלושה חודשים. כך נודע השבוע ל"המקור".

כזכור, מועצת העיר אישרה לאחר דיון ציבורי נוקב וסוער את ההצטרפות לתאגיד המים, וזאת למרות ביקורת חריפה שהתבססה על העובדה כי תעריפי המים והביוב צפויים לעלות, ייתכן אף כי באופן משמעותי, במסגרת היותה של העיר חלק מתאגיד רחב היקף. תאגיד המים "תמר" הוקם על ידי עיריית רמלה, ובמקביל לקריית מלאכי הצטרפו אליו גם הרשויות המקומיות גדרה ובני עייש. השבוע זכה התאגיד בציון "טוב מאוד" במסגרת בחינה של רשות המים, שבדקה את כלל התאגידים בישראל ודירגה אותם לפי איכות השירות והמוצר שהן מספקות.

מאז ההצטרפות לתאגיד, המשיכה העירייה בפעילות הגבייה הסדירה של חשבונות המים. לאחר אישור מועצת העיר הפכה העירייה לחברה באופן מיידי בתאגיד המים, אולם עד להתארגנות המלאה והסנכרון הנדרש בין הגופים, המשיכה העירייה להיות הכתובת לבעיות תשתיות מים וביוב. כחלק מההכנות לקראת תחילת העבודה בעיר, שכר התאגיד משרדים בקניון הקריה בעיר, שם הוא צפוי לספק שירותים שונים לתושבים.

בתוך כך, ראש העירייה, אליהו זוהר, אמר השבוע כי כבר בשבועות הקרובים צפויה להתחיל עבודה מאסיבית לשיפוץ ושדרוג התשתיות לאורכו של רחוב רש"י בעיר. לדברי זוהר, מזה שנים ארוכות שהתשתיות ברחוב לא טופלו, ועל כן הוחלט בעירייה לבצע את שדרוג קווי המים והביוב הראשון דווקא בו. "תוך כמה שנים נחליף את כל התשתיות בעיר שדורשות טיפול", אמר ראש העירייה ל"המקור". "התושבים ירגישו בשינוי תוך זמן קצר", הוסיף.

במקביל, בישיבה של ועדת הכספים שנערכה לאחרונה הודיע גזבר העירייה, צביקה דוידי, על גירעון יחסי של חמישה מיליון שקלים ברבעון הראשון של שנת 2015. עם זאת, הבהיר דוידי, מקורו שלה גירעון הוא בעובדה כי מחלקת הגבייה שולחת חיובים לחשבונות הבנק של התושבים אחת לחודשיים, ואילו בדוח הרבעון הראשון של השנה נכלל סבב גבייה אחד בלבד. על פי הגזבר, כבר בדוח הכספי החציוני של שנת 2015 התאזנו המספרים התקציביים כך שלא נרשם גירעון מעבר לזה שתוכנן מראש במסגרת התקציב שאושר במועצת העיר. ראש העירייה זוהר הוסיף ואמר השבוע בשיחה עם "המקור" כי פחות משנתיים לאחר תכנית ההבראה, עומד הגירעון המצטבר של העירייה על כ-40 מיליון שקלים, לעומת גירעון של כ-70 מיליון שקלים בראשית הקדנציה הנוכחית. "נסיים את תכנית ההבראה במצב אפילו טוב יותר מאשר חשבנו", לשון דבריו של ראש העירייה.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.