צור עימנו קשר

חדשות

תעשה היסטוריה? אתי כליפא תתמודד על ראשות הליכוד

פורסם

בתאריך

כליפא, בתו של איש הליכוד הוותיק גבי אלוש, הודיעה כי בכוונתה להציג את מועמדותה לתפקיד ולהתמודד לראשות העירייה/ "הגיע זמנן של הנשים לבוא לקדמת הבמה", אמרה השבוע, "צריך לשלב ידיים ולפתוח את הדלתות לכוח צעיר ורענן"

שנה וחצי לפני בחירות 2018, הכרזה רשמית ראשונה על התמודדות צפויה מכיוון בלתי צפוי: אתי כליפא, תושבת העיר כבת 45, הודיעה כי בכוונתה להתמודד על ראשות מפלגת "הליכוד" ותפקיד מועמדה לראשות העיר. אם אכן כוונותיה ייצאו אל הפועל, הרי שכליפא תהיה האישה הראשונה שתתמודד על תפקיד יו"ר הליכוד ולתפקיד ראשת העירייה.
כליפא משמשת כחברת מועצת סניף הליכוד מזה כעשור, ולפני כחמש שנים נבחרה גם לתפקיד חברת מרכז הליכוד. היא נולדה וגדלה בקריית מלאכי, ואביה הוא גבי אלוש, שכיהן לפני יותר משני עשורים כחבר מועצת העיר. כיום היא משמשת כיועצת מכירות בחברת "אסם", ובעבר הייתה עיתונאית. היא נשואה לראובן ולהם שלושה ילדים, ולאחרונה גם הפכה לסבתא.
"אני מאמינה שהגיע זמנן של הנשים לבוא אל קדמת הבמה", אמרה השבוע כליפא ל"המקור" ואישרה כי בכוונתה להתמודד על ראשות הסניף המקומי. "הסניף המקומי מפולג כבר זמן רב, וצריך כעת לשלב ידיים ולפתוח את הדלתות לכוח צעיר ורענן שיביא לפריחה מחודשת בתנועת הליכוד והתחדשות ביישוב", הוסיפה.
לדברי כליפא, המרכיב של כניסת נשים לפוליטיקה תפס חלק משמעותי בהחלטתה. "נשים הן יותר ממחצית האוכלוסייה, אבל חלקן היחסי בפוליטיקה מזערי, ובמיוחד בפוליטיקה המקומית, שנשים כמעט ואינן לוקחות בה חלק", אמרה. "יש מקום לשנות את המציאות הזאת והחלטתי שאני קופצת לזירה הזאת והופכת להיות החלוצה בנושא. אני מאמינה בשוויון הזדמנויות ומאמינה בכך שהכוח הנשי יכול להוביל ולנצח. כיום אין מספיק התייחסות לבעיות עימן מתמודדות הנשים, בהן גם השילוב בין קריירה לתא המשפחתי והאיזון ביניהם. אני אדע להתמקד בטיפול בתחומים האלו ולהוביל בהם שינוי ברמה המקומית".
כליפא הוסיפה ואמרה כי אם תזכה בתפקיד יושבת ראש הליכוד, היא מתכוונת להתמודד לראשות העירייה. "יהיה מקום לבחון את זה בזמן אמת, כשיגיע המועד. עכשיו זו מוקדם מידי, קודם צריך לעבור את המשוכה הראשונה", אמרה. "כשיגיע הרגע נצטרך לבחון את זה יחד עם יתר חברי הסניף. נשב אז יחד וכל אחד ישמיע את דעתו, אבל בסוף ההחלטה תהיה שלי".

גם בורוכוב רוצה

בעבר נפוצו במערכת הפוליטית ההערכות כי כליפא תתמודד במסגרת הליכוד ואף תזכה לתמיכתו של ראש העירייה, אליהו זוהר, וזאת במסגרת סיכום בינו לבין אביה של כליפא, גבי אלוש, המעוניין לקדם את מועמדותה של בתו. אלוש אף לא הכחיש את הדיווחים הללו, ואישר אותם באופן רפה. ואולם, מאז עברו הרבה מים בנהר, והיחסים בין זוהר לאלוש היו עכורים לפרקים. השבוע הגדיר אלוש את יחסיו עם זוהר כ"סבירים ואפילו טובים", כלשונו, אך הכחיש סיכום כלשהו ביניהם ביחס להתמודדותה של כליפא.
הפריימריז לראשות המפלגה ולבחירת מועמדה לראשות העיר צפויות להתקיים כארבעה חודשים עד חצי שנה בטרם הבחירות המוניציפאליות, כלומר – בעוד כשנה מהיום. זאת גם הסיבה שהביאה את כליפא, כך לדברי מקורביה, להכריז על מועמדותה כבר עתה. נכון להיום, כליפא היא היחידה שהכריזה על התמודדות במסגרת "הליכוד", אך גם חבר המועצה בוריס בורוכוב הודיע כי הוא שוקל את צעדיו והבהיר כי הוא רואה עצמו מתאים לעמוד בראשות המפלגה.
אל כליפא ובורוכוב, אם אכן יתמודד, צפוי להצטרף עוד מועמד אחד לפחות מטעם מחנהו את נדב ויצמן, הנחשב לאחד מהכוחות החזקים בסניף. אחד השמות שעלו כאופציות להתמודדות מטעמו של ויצמן היו אבי עמית, המשמש כמנהל מחלקת כוח האדם של העירייה, אולם בעקבות הסתבכויותיו האחרונות – ברמה המינהלית והפלילית – סיכוייו נראים, לפחות עתה, כפחות טובים. לפי ההערכות, בימים אלו בוחנים במחנה ויצמן את האפשרות כי לתפקיד יתמודד חיים ויצמן, דודו של נדב ששימש בעבר כמנכ"ל העירייה. נדב ויצמן עצמו מכחיש את האפשרות הזאת, וטוען כי הוא טרם יודע מי יהיו המועמדים מטעם מחנהו – ובכלל.
נוסף על אלו, גם ראש העירייה לשעבר מוטי מלכה עשוי להצטרף לקלחת הליכודית. כבר לפני חודשים ארוכים התפקד מלכה לליכוד והביע לא אחת את כוונותיו לשוב לזירה הפוליטית במסגרת מערכת הבחירות של שנת 2018. בשיחות סגורות טען מלכה כי הוא אינו מתכוון להתמודד מטעם המפלגה, אך למרות זאת בשנה האחרונה הוא פקד עשרות מאנשיו לתנועה.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.