צור עימנו קשר

חדשות

אליצור קריית מלאכי: בדרך לקבוצת כדורגל חדשה

אנשי עסקים אמידים במיוחד שגוייסו על ידי הנהלת מכבי קריית מלאכי, שירדה לליגה ב' אתמול (שלישי), ישקיעו בהקמתה של קבוצת כדורגל חדשה בעיר, שתנוהל בעיקר על ידי שחקנים פעילים

פורסם

בתאריך

רעידת אדמה (אזורית) בספורט של קריית מלאכי. מתחת למעטה הקבוצה הקיימת רקמה לה עור וגידים קבוצה חדשה: לאחר שהבינו שאין לקבוצה המקומית עתיד מזהיר כל כך במתכונתה הנוכחית, החליט קבוצת שחקנים ממכבי קריית מלאכי הנוכחית לעשות מעשה ולהקים לראשונה בארץ קבוצת שחקנים. בשונה משאר הקבוצות שצמחו כפטריות לאחר הגשם כמו הפועל אוסישקין, הפועל קטמון, מכבי יפו וכד', החליטו אותם שחקנים להרים את הכפפה ולהיות אדונים לעצמם, ולנסות להשיג מימון עצמי מבלי להסתמך על מועצה מקומית כזאת או אחרת. במסגרת המהלך, נשלחה האוהדת מספר אחת של מכבי קריית מלאכי, לאה גורליק, למוסקבה (עקב קרבתה לבית חב״ד המקומי ואף העולמי), תחת מעטה חשאיות ובמסווה של אירוע משפחתי.

מטרתה של גורליק, שהתלהבה מאוד מהמהלך, הייתה להשיג מימון ראשוני מהקהילה היהודית במקום. גורליק, שנראתה בחודשים האחרונים כמי שהרימה ידיים והניצוץ בה כבה בכל הקשור לעתיד הכדורגל בעיר, חזרה מרוסיה הקרה עם שק של אופטימיות, לאחר שהציגה לנציגים הרוסים את תוכנית העבודה שנרקמה זה מכבר, ובראשם התחייבות שהקבוצה היא קבוצה דתית שלא תשחק בשום אופן בשבת (גם מכבי קרית מלאכי פועלת במתכונת זו). בהמשך, דובר על בניית מחלקת נוער ראויה, שתושתת על כבוד וערכים ברוח בית חב״ד. יוזמי המהלך, חיים כנפו וליעד פרץ, מספרים כי הבינו קצת אחרי ינואר שהעסק הולך לקרוס. השניים פנו לחפש קצה חוט בקשר למשקיעים פוטנציאליים, ובאחת השיחות שניהלו, ולטענתם התחילה כבדיחה גמורה, נפלו דבריהם על אוזניה של גורליק. זאת ביקשה זמן על מנת לבדוק מה ביכולתה לעשות בנידון, ולאחר כשבועיים נדלק הניצוץ שבעיניה והרעיון שבראשם הפך נחלתם של השלושה. בשבוע האחרון כאמור, ולאחר שחזרה גורליק עם זיכרון דברים שנחתם עם נציגי התורמים, הוחלט על שם חדש לקבוצה המתהווה, שתיקרא ״אליצור קריית מלאכי״. בנוגע לשחקנים שישחקו בקבוצה, ל״המקור״ נודע שכבר נעשתה פנייה למספר שחקנים מהאיזור, וגם שחקנים פעילים בקבוצה הקיימת שהביעו עניין ונכונות לנוכח ההתפתחויות האחרונות, עשויים להצטרף לקבוצה החדשה. בנוסף נסגרה עסקת חבילה עם שני שחקנים נורווגים יהודיים שיעשו עלייה בקיץ הקרוב.

11096697_10202676450271417_2020802483_n

ליעד פרץ. חלק מרכזי מהפרוייקט החדש

השניים הם טום ורוי פרץ, הראשון שיחק בקבוצת SANDNES ULF שמדשדשת בליגה הבכירה והשני שיחק בקבוצת חובבים בליגה הרביעית ונקראת RISKA . אביהם של השניים, ישראלי שירד מהארץ לפני כ-30 שנה, יחזור כעת לארץ, יחד עם משפחתו. בתו הקטנה אגב, עלתה לארץ כבר לפני 3 שנים, והשתחררה בשנה שעברה מצה״ל לאחר ששירתה בבסיס חיל הים באשדוד כחיילת בודדת. חיים כנפו, קפטן מכבי קריית מלאכי, הסכים להגיב לנאמר בידיעה ואמר: "באמת הרעיון התחיל כבדיחה ובלי שנשים לב יש לנו משהו אמיתי ביד. שבענו כבר מהתנהלות של הנהלות מהליגות הנמוכות, ומעכשיו החלטנו לקחת את עניין הניהול על עצמנו. אנחנו רוצים להראות שאפשר אחרת, ואני בטוח שאפשר ומגיע לקריית מלאכי קבוצה בליגות הגבוהות. עם בסיס של יהדות טובה, מכבדת ומכובדת של בית חב״ד, אפשר לעשות דברים יפים במקום הטוב הזה שנקרא קריית מלאכי. גם ליעד פרץ, זקן השחקנים בקבוצה הנוכחית, המסר את תגובתו האבהית: "מבחינתי הרעיון הראשוני היה חינוך לילדים. בראייה העתידית שלי אנחנו נדאג למסגרת חינוכית וספורטיבית גם לילדים מהמגזר החרדי ונמשוך ילדים לאהוב כדורגל. כבר בדקנו את האופציה וגילינו שיש ליגת ילדים שנקראת ליגת צו פיוס, שהמשחקים לילדים בה משוחקים רק בימי חול". כתבה נרחבת בנושא, כולל שמות המיליארדים שישקיעו בקבוצה- מחר, בגיליון החג המיוחד שלנו!

לחץ להמשך קריאה