צור עימנו קשר

המושבים

אלוף משלנו

לביא גרנביץ, תלמיד בישיבת אור עציון של המועצה האזורית שפיר, העפיל לשלב הארצי של חידון התנ"ך לנוער יחד עם עוד 15 תלמידים נוספים מכל רחבי הארץ. ישתתף בתחרות הארצית בעוד כחודש וחצי ויתמודד על הזכות לקחת חלק בחידון התנ"ך העולמי. "ספר הספרים וההוגים הגדולים בו הם מקור השראה בלתי נדלה", אמר מנהל המחוז רם זהבי

פורסם

בתאריך

השלב המחוזי של חידון התנ"ך לנוער הגיע השבוע לסיומו, במסגרתו העפילו 16 נציגים מחוזיים לשלב הארצי של החידון שייערך ב-26.3.2019 ביישוב שוהם.
החידון, שעומד השנה בסימן 'שביל הסנהדרין' והחיבור בין התנ"ך לחכמי התנ"ך והתלמוד, הינו תהליך הנמשך לאורכה של כל שנת הלימודים, ומטרתו לעודד ההתעניינות, לימוד ועיון של בני הנוער היהודי בספר התנ"ך כבסיס התרבותי של עם ישראל.
החידון כולל 4 שלבים: שלב בית ספרי, שלב מחוזי, שלב ארצי ושלב עולמי. מכל מחוז עולים, בסיומו של החידון המחוזי, שני נציגים לחידון הארצי: החתן/כלה המחוזי מהזרם הממלכתי והחתן/כלה המחוזי מהזרם הממלכתי דתי. השנה צורפו לראשונה לרשימת זו גם ארבעת הזוכים במקומות השניים שקיבלו את הציונים הגבוהים ביותר, 2 בממלכתי ו-2 בממ"ד. מהחידון הארצי ייצגו את ישראל בחידון התנ"ך העולמי שני נציגים מצטיינים מכל זרם חינוך.
התלמידים הזוכים ממחוז הדרום הם לביא גרנביץ מישיבת אור עציון שבמועצה האזורית שפיר ושוהם קוצר, תלמיד מקיף ג' ע"ש רוגוזין באשדוד.
אגב, הזוכים יזכו לציון 100 בבגרות בתנ"ך, ויתמודדו על מקום בחידון התנ"ך העולמי במסגרת 'השלב הארצי' שייערך כאמור ב-26 במרץ.
"חידון התנ"ך הוא אבן דרך בתהליך ערכי לחיבור בני הנוער לספר התנ"ך, החשוב שבנכסי צאן הברזל של העם היהודי. מערכת החינוך מקדמת את החיבור לתנ"ך באמצעות כלי למידה חדשניים, מותאמים למאה ה- 21 במטרה להעמיק את העניין, ההתבוננות, הקריאה והשימור של התלמידים בספר הספרים – התנ"ך, ולהגביר את המוטיבציה שלהם להגות בו. אני מברך את הזוכים ומאחל הצלחה לכל המתמודדים בשלבים הבאים", אמר מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב.
רם זהבי, מנהל מחוז הדרום במשרד, הוסיף כי "למחוז היסטוריה מכובדת של זכיות בחידון התנ"ך הארצי והעולמי לדורותיו, הן במספר התלמידים שהעפילו לשלב הסופי והן במספר הכלות והחתנים העולמיים שיצאו מהמחוז. לראייה, אף התלמיד מאשדוד, שהם קוצר, שייצג אותנו השנה בחידון הארצי, הוא חלק משושלת אחים שהגיעו למקומות גבוהים בחידון התנ"ך העולמי בשנים קודמות. ספר הספרים וההוגים הגדולים בו הם מקור השראה בלתי נדלה. ההגות בספר התנ"ך מוכיחה כי יש לו נגיעה בכל אדם באשר הוא, גם באדם המאמין וגם בזה שאינו, בכל תחומי החיים. אני מברך את הזוכים ומאחל להם הצלחה בחידון הארצי והעולמי".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.