צור עימנו קשר

באר טוביה

"אחד מהשניים ייאלץ ללכת הביתה"

המהפך בבחירות לראשות המועצה באר טוביה השפיע גם על מאזן יחסי הכוחות בתיכון האזורי הגדול- והוביל לנתק כמעט מוחלט בין מנהל בית הספר למנהלנית שלו. "מערכת היחסים העכורה בין מנהל בית הספר התיכון למי שאמורה להיות הזרוע הביצועית של בית הספר פוגעת בהתנהלות באופן יומיומי", אמר השבוע גורם בכיר

פורסם

בתאריך

פוליטיקה ומאבקי כוח בבית הספר התיכון באר טוביה? כנראה שכן.
מסתבר כי מאבקי האגו והפוליטיקה הפנימית בבית הספר בו לומדים מעל 2000 תלמידים מ-23 ישובים של המועצה האזורית באר טוביה, אינם שונים מהמאבקים בפוליטיקה שכולנו מכירים. ההבדל היחידי, אם תרצו, הוא שההתרחשויות נעשות הרחק מהתקשורת.
אלא שכעת- אנו חושפים לראשונה כי גם כיום, כחודשיים וחצי לאחר שהבחירות לראשות המועצה האזורית באר טוביה הסתיימו, המאבקים הפנימיים עדיין מתרחשים בבניין ההנהלה של בית הספר התיכון באר טוביה.
מדובר למעשה בנתק בין מנהל בית הספר התיכון האזורי רוני ארז לבין המנהלנית, הגברת רוית גלאם- כזה שגורמים רבים במערכת החינוך ובתיכון עצמו אינם יכולים עוד להתעלם ממנו.
לטענת גורמים שונים, לתוצאות הבחירות לראשות המועצה האזורית באר טוביה יש השפעה גדולה על ההידרדרות במערכת היחסים בין המנהל ארז למנהלנית גלאם, כאשר ברקע, מערכת יחסים עכורה בין גלאם למזכירתו של המנהל, שמרית שטיבי. שתיהן אגב, תושבות המושב שדה עוזיה. גלאם הייתה מקורבת מאוד לסגן ראש המועצה היוצא שלומי שמאי, ומשכך- "זכתה" לכוח ועוצמה מעבר למה שהייתה אמורה לקבל בהתאם תפקידה. נוסף לזאת, המנהל ארז היה ביחסים טובים עם ראש המועצה לשעבר דרור שור ואף קיבל גיבוי תודעתי מסגן ראש ראש המועצה שמאי, מי שהיה דמות חזקה ודומיננטית במועצה, מה שהעניק לגלאם מעמד מיוחד בבית הספר התיכון ויד חופשית לעשות כאוות נפשה.
אלא שהמהפך בבחירות על ראשות המועצה בבאר טוביה, עם ניצחונו של קובי אביבי, גרמו למנהל רוני ארז להילחם על מעמדו וכבודו בתוך בית הספר, כך על פי גורמים שונים, ובכלל זה ניסיון לצמצם את סמכויותיה של המנהלנית ובהמשך גם לנטרל אותה בצורה משמעותית.
מי שסייעה למנהל התיכון במאבק נגד גלאם היא מזכירתו, שטיבי, שהובאה לעבודתה בבית הספר על ידי גלאם עצמה. מנהל התיכון קיבל חיזוק נוסף מחלק מחברי הנהגת ההורים של בית הספר, כאלה שהיו ביחסים עכורים עם גלאם מהתקופה בה היתה חלק מהנהגת ההורים של התיכון, עוד בטרם הפכה למנהלנית. ״מערכת היחסים העכורה בין מנהל בית הספר התיכון למי שאמורה להיות הזרוע הביצועית של בית הספר פוגעת בהתנהלות באופן יומיומי. כבר אי אפשר להתעלם מהעובדה הזו", אמר השבוע גורם בכיר בהנהגת ההורים.
"דרור שור ושלומי שמאי נתנו לשניהם להתקוטט. יכול להיות שזה לא הפריע להם שזה פגע בבית הספר אבל עכשיו, לאחר שקובי אביבי נבחר, הוא חייב להיכנס לתמונה ולעשות סדר בין המנהל למנהלנית. או ששניהם יבינו שהם צריכים ליישר קו ולעבוד יחד, או שאחד מהם פשוט יצטרך ללכת הביתה. ככה בכל מקרה אי אפשר להמשיך להתנהל בבית הספר״, סיכם.

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    13/01/2019 ב 11:19

    הכול נכון. בית ספר מצ'וקמק שעברו מפואר ועתידו לא ברור.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.