צור עימנו קשר

חדשות

20 שנה, סוף: יפה כהן תסיים תפקידה כמנהלת הרווחה

פורסם

בתאריך

בתום הליך מכרזי שנמשך חודשים ארוכים, נבחרה יואלה תבור לתפקיד. היא תחליף את המנהלת הנוכחית, יפה כהן, שתפרוש לגמלאות. בתפקידה האחרון שימשה תבור כראשת צוות במחלקת הרווחה של עיריית מודיעין. שי סיום: "בחירה מצויינת"

יואלה תבור, המשמשת כיום כראש צוות משאבי משפחה וקהילה במחלקת הרווחה של עיריית מודיעין, היא מנהלת מחלקת הרווחה החדשה של העירייה. כך החליטה השבוע ועדת הבחירה שניהלה את הליך המכרז לאיתור המנהלת החדשה. תבור תחליף בתפקידה את יפה כהן, שצפויה לצאת לגמלאות בתוך פרק זמן קצר של מספר שבועות.

המכרז לאיוש תפקיד מנהל מחלקת הרווחה החל כבר לפני חודשים ארוכים, אך נמשך זמן רב מהרגיל. בסופו של הליך הוגשו למכרז טפסי מועמדות מצד שש נשים שהציעו עצמם לתפקיד היוקרתי. הוועדה סימנה שלוש מתוכן כמועמדות ראויות ומקובלות על רוב חברי הוועדה, ומתוכן נבחרה לבסוף תבור, תושבת מודיעין שבעברה עבדה גם כמנהלת מקצועית וממלאת מקום מנכ"ל עמותת "רמות יהודה", המטפלת בנוער בסיכון שסובל מבעיות של התמכרות לסמים.
עם קבלתה לעבודה בעיריית קריית מלאכי תחזור תבור לעבוד לצידו של מיכאל בן שטרית, מנהל מחלקת החינוך הטרי שנכנס לתפקידו לפני שבועות בודדים: קודם לתפקידו הנוכחי עבד בן שטרית כמנהל תיכון "ברנקו וייס" במודיעין, בו לומדים בעיקר בני נוער הנחשבים בסיכון – תחום קרוב לתחום פעילותה של תבור בעיריית מודיעין. כמו תבור, גם בן שטרית היה עובד עיריית מודיעין.
בשבועות הקרובים צפויה תקופת חפיפה בין תבור לבין מנהלת מחלקת הרווחה הנוכחית, יפה כהן, המשמשת בתפקיד מזה כשני עשורים וצפויה לפרוש לפנסיה, כאמור. כהן לא ששה לעזוב את עבודתה בתחילה, אך עימותים תכופים בינה לבין הממונה על הרווחה בעירייה, חבר המועצה שי סיום, הביאו בסופו של יום להדחתה המעשית מהתפקיד. כבר לפני שנה וחצי דרש סיום לראשונה מראש העירייה, אליהו זוהר, להחליף את כהן, אך אחרי שהסכים לדרישה בתחילה חזר בו זוהר וביקש להמתין עם מועד ההחלפה כך שהוא יהיה בסמוך מאוד למועד הפרישה המתוכנן והמקורי של כהן מעבודתה בעירייה, מתוקף גילה.

סיום: "נעזור לה להצליח"

השבוע נשמע חבר המועצה סיום מפוייס כלפי כהן, ובחר לשבח אותה על פעולותיה לאורך השנים. "יפה כהן הקימה את מחלקת הרווחה מאפס, וראוי לכבד אותה ולהוקיר לה תודה על כך", אמר. "באופן טבעי, אנחנו כבני אדם נשחקים ככל שאנחנו נמצאים יותר זמן בתפקיד אחד, ולעיתים יש צורך בתחלופה, במיוחד בתפקידים רגישים וחשובים מהסוג הזה. לא בהכרח כי מישהו לא טוב בעבודתו, אלא כי צריך לרענן את השורות", הוסיף.
בהתייחס לבחירתה של תבור כמנהלת החדשה אמר סיום כי "מדובר בבחירה מצויינת, שהרשימה אותי ואת יתר חברי הוועדה. אנחנו צריכים לתת לה זמן ולבחון אותה במעשים, לראות כיצד תפעל המחלקה, כיצד תשתפר ולאן היא תוביל אותה. הכלים בידיים שלה כדי לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. אנחנו כעירייה ואני כממונה על המחלקה נעשה על מה שצריך כדי לאפשר לה להצליח, לטובת ציבור התושבים שרוצה לראות מחלקה מתפקדת היטב".
סיום דחה טענות שנשמעו בקרב פקידים בכירים בעירייה נגד התנהלות המכרז, והבהיר כי הוא נעשה בהתאם לכללים ו"באופן המקצועי, הטוב וההגון ביותר", כלשונו. בעירייה היה מי שהצביע השבוע על המכנה המשותף בין שלושה מעובדי העירייה הבכירים: מנכ"ל העירייה, תמיר היזמי, המתגורר במודיעין, המנהלת החדשה תבור מתגוררת אף היא במודיעין ועבדה בעיריית מודיעין ואילו מנהל מחלקת החינוך, מיכאל בן שטרית, עבד בעיריית מודיעין עד קבלתו לתפקידו בעיריית קריית מלאכי.
"אני באה לתפקיד הזה בשמחה ומקווה לעשות דברים טובים", אמרה השבוע בקצרה תבור עצמה ל"המקור".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.