צור עימנו קשר

חדשות

תת תנאים בסביונים

כמעט שבע שנים חלפו מאז אוכלסה הדירה הראשונה בשכונת גבעת הסביונים היוקרתית- ונדמה כי הזמן בה עצר מלכת. בוץ, עשבייה סבוכה ופסולת בניין הם רק חלק מהמפגעים איתם נאלצים תושבי השכונה להתמודד, כשגם הטיילת שהובטחה להם נראית רחוקה מתמיד. "מחכים לגזור את הסרט בסמוך למועד הבחירות. אנחנו נבוא איתם בחשבון", אמר אחד מתושבי השכונה. העירייה: "יטופל. בזמן הקרוב העבודות על הפארק יחזרו לקצב מלא"

פורסם

בתאריך

כמעט עשר שנים חלפו מאז החלה להיבנות שכונת הדגל של קריית מלאכי- שכונת גבעת הסביונים החדשה- ונדמה כי למרות אכלוסה על ידי עשרות משפחות, מדובר באתר בנייה מלוכלך ומטונף.
כבר בימיה הראשונים הצטיירה השכונה כזו שעשויה להיות אחת משכונת היוקרה בעיר, בעלת בתי קרקע מפוארים, פארקים רחבי ידיים ואווירה כפרית שמזכירה מושב – בתוך העיר.

אלא שגם כעת, שבע שנים לאחר אכלוסה בידי משפרי דיור ומשפחות מחוץ לעיר שהגיעו להתגורר בתחום שיפוטה- המציאות גוברת על ההצהרות. "כבישים לא מסודרים, ערימות עפר ומכולות להשלכת פסולת בנייה הם רק חלק מהמפגעים איתם אנו אמורים להתמודד בימי השגרה- ובעירייה ממשיכים להבטיח הבטחות", אמרו השבוע חלק מתושבי השכונה בשיחה עם "המקור", שהתלוננו על המראה המצער של השכונה, כך לטענתם, "כמעט שבע שנים מאז אוכלס כאן הבית הראשון ואנחנו עדיין מחכים לעבודות פיתוח ראויות, שיעניקו לנו סביבה ראויה למגורים- כפי שהבטיחו לנו", אמרו.

כזכור, כבר לפני מספר חודשים, בסיור שערך ראש העירייה עם מערכת "המקור", סיפר זוהר כי פיתוח הטיילת בשכונת גבעת הסביונים צפוי להסתיים עד חודש אפריל, וזו תתחבר לטיילות האחרות הנבנות בימים אלו בעיר.
בנוסף, הבטיח זוהר כי עבודות הגינון וניקוי העשבייה בסביבתו של נחל האלה, הנמצא בסמוך לטיילת ואמור להוות חלק מרכזי מנופה העתידי יחלו גם הן, אולם מבט לעבר הטיילת העתידית מצייר תמונה שונה לגמרי וסיום שיפוץ הטיילת לא נראה באופק.

"בסוף השבוע שעבר אירחתי את משפחתי ממרכז הארץ ופשוט התביישתי לצאת מהבית. בני המשפחה פשוט לא האמינו ששכונה כזו, שאמורה להיות הפנינה של העיר, נראית כפי שהיא נראית", אמר תושב אחר של השכונה, שסיפר כי הוא מרגיש ששכונת הפאר הפכה לנטל על העירייה, "פינוי האשפה מתקיים רק פעם בשבוע, ופסולת בנייה לא מפונת גם לאחר פניות רבות אל המוקד העירוני", אמר והוסיף: "יש פה פסולת בנייה שלא זוכה לפינוי מספר שבועות. ילדים משחקים פה, וקיים סיכון שיקרה להם משהו. לא יתכן ששבע שנים מאז כניסת הדיירים הראשונים המצב בשכונה לא השתנה", סיכם.
נושא נוסף שהעלה את זעמם של תושבי הגבעה הוא המחסור בשטחים ירוקים ברחבי השכונה, בהם פארקים וגני שעשועים לילדים- כאלה שלטענתם הובטחו להם מצד הקברניטים, "הפארק היחיד שקיים פה מלא בעשבייה. מי ייקח סיכון וישלח את ילדיו לשם? לך תדע אילו סכנות אורבות להם מאחורי העשבייה", אמר תושב אחר שנתקל בצוות "המקור" בעת הסיור בשכונה, והוסיף, "זה לא רק זה. כאשר אתה נכנס לשכונה, במקום לראות מדשאות אתה רואה בוץ, עשבייה ופסולת בנייה. איזה מין הרגשה זה נותן לאדם שחי פה? ככה לצערי נראית השכונה שלנו".

גן השעשועים בשכונה

"מחכים לבחירות"

חרף המצב ותחושותיהם של דיירי השכונה, מקווים שם כי העבודות על בניית הטיילת יחלו בקרוב לצבור תאוצה, אולם מצהירים כי גם כאשר אלו יסתיימו- הם יבואו בחשבון עם האחראים לכך שהשכונה היוקרתית נראית כפי שהיא נראית, "זה הרי ברור שבעירייה מחכים עם גזירת הסרט כדי לעשות אותה כמה שיותר קרוב למועד הבחירות. אנחנו לא טיפשים, ואנחנו יודעים שאם היו רוצים לסיים את זה בזמן היו עושים זאת בלי בעיה בדיוק כמו שהרימו פארק בסמוך לבית הספר נצח ישראל בתוך מספר שבועות לא רב", אמר אחד התושבים, שהוסיף: "כך גם היה אפשר לגמור את בניית הטיילת בתוך פחות משנה. נדע לבוא איתם בחשבון בקלפי", סיכם.

מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "פרויקט הסביונים מתנהל על ידי חברה מטעם רשות מקרקעי ישראל (רמ"י). ראש העירייה, אליהו זוהר, קיים השבוע שיחה עם רמ"י בנושא ואלו ציינו בפניו כי השהו את העבודה בשל חוסר באחד מחומרי הגלם. בזמן הקרוב הם יחזרו לעבודה בקצב מלא. בהתאם לבקשת ראש העיר, רמ"י יממשו כבר בשלב הראשון הקמת מגרשי ספורט לטובת הילדים ולרווחת התושבים".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
3 תגובות

3 Comments

 1. דיירי גבעת הסביונים

  25/03/2018 ב 14:50

  לאחד שגם גר שם חבל מאוד שאתה לא יודע את ההיסטוריה של גבעת הסביונים ומי הכניס כל דייר להוצאות משפטיות במשך שנתים. ומי אציל את גבעת הסביונים מרודפי בצע.רק בזכות אותם דיירים וראש העיר מר אליהו זוהר מנענו את רועה הגזירה. אין ספק שאתה צודק לגבי הפיתוח שהדברים מתעקבים ואת זה צריך לשאול גם במיהל. נשמח מאוד לקבל את עזרתך לטובת גבעת הסביונים. תעזוב פוליטיקה דייר גבעת הסביונים ישנם אנשים שנלחמים ודואגים כל יום לטובת גבעת הסביונים. נשמח לקבל את עזרתך . תפנה לאותם דיירים שעשו עבודת קודש

 2. תגובה ל״דיירי גבעת הסביונים״ *אחד שגם גר שם*

  25/03/2018 ב 13:54

  איזה מאבק בדיוק?!
  איזה שיתוף פעולה מלא יש איתו? הוא לא נקף אצבע עד החצי שנה האחרונה ולא עשה כלום לטובת השכונה שלנו
  בחורף לא היה אפשר לצאת מהבית מהשטפונות
  והפיתוח ממש לא ״מתעכב״ הפיתוח רק לאחרונה התחיל! נראה לכם הגיוני שכמעט 7 שנים עברו ובמקום לראות שכונה כמעט מושלמת רואים אזור תעשייה?!
  ללו רוכב על ההצלחה של מוטי מלכה בלבד!
  כל העבודות פיתוח כולן היו פרי יוצרו של מוטי
  ועכשיו הן מתבצעות, וללו לוקח את הקרדיט
  מקווה שללו זוכר את עבודות האינסטלציה כי לשם הוא הולך לחזור

 3. דיירי גבעת הסביונים

  25/03/2018 ב 08:30

  דיירי גבעת הסביונים מבקשים לא להיות שותפים לפוליטיקה המקומית. יש שיתוף פעולה מלא עם ראש העיר מר אליהו זוהר נכון הוא הפיתוח מתעכב. אבל אסור לנו לשכוח שמי שאציל את גבעת הסביונים מאותם יזמים רודפי כסף. הוא אחד ויחיד מר אליהו זוהר.לאחרונה לא מעט כתבים מבקשים כותרות על חשבון גבעת הסביונים ומחזקים אחרי דיירי השכונה. אני מקווה שראש העיר מר אליהו זוהר ימשיך להניג את העיר.דיירי גבעת הסביונים זוכרים לו את המאבק.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

"אי אפשר להשתיק אירועים כאלו. זה עלול להיגמר באסון"

עובד קבלן תושב העיר, שאמור היה לשמש אב בית במתנ"ס הקטן, תקף על פי החשד מספר עובדים במחלקת הרווחה בעיצומו של ויכוח סוער בין השניים. גורמי הרווחה הזעיקו את המשטרה, שחקרה את העובד וגבתה עדות גם ממנהלת המחלקה, יואלה תבור. העירייה: "תלונה על המקרה הוגשה בתחנת המשטרה המקומית"

פורסם

בתאריך

על ידי

עובד קבלן חדש, שהחל להעניק שירותים לעירייה במסגרת עבודתו רק לפני שבועיים, תקף על פי החשד את מנהלת מחלקת הרווחה ועובדיה במהלך ביקור במחלקה.
לטענת עובדים ששהו במקום, האירוע התרחש ביום חמישי שעבר כאשר העובד, המתגורר בעיר, הגיע לבניין המחלקה והחל לדרוש דבר מה הקשור לתחום עיסוקם של עובדי הרווחה המקומיים. אלא שדין ודברים בינו ובין השומר במקום, מנהלת המחלקה ומספר עובדים נוספים הגיע במהרה לכדי התפרצות אלימה, כאשר על פי עדויות שונות העובד הטיח בחוזקה קומקום חשמלי לעבר קיר המבנה, זרק כוס תה לעברו של אחד העובדים והשתלול כהוגן. "לפי מה ששמעתי זה היה מפחיד. הנוכחים לא ממש הבינו מה קורה והעניין התפתח מהר מאוד לאלימות", אמר השבוע גורם המעורה בפרטים בשיחה עם "המקור".
מבוהלים מהאירוע, פנו עובדי מחלקת הרווחה למשטרת ישראל, כך על פי עדויות, וזו הזעיקה לבניין המחלקה את אנשי השיטור העירוני שהגיעו למקום מספר דקות לאחר שהעובד נטש אותו והתקדם ככל הנראה אל בניין העירייה. "אנחנו חיים במציאות שהכל מותר", אמר השבוע גורם בעירייה ששמע על האירוע במחלקת הרווחה רק בתחילת השבוע. הוא הוסיף כי: "אנו כאנשי ציבור המעניקים שירות לתושבים חייבים להיות להם אוזן קשבת ולגלות סבלנות, אך בעידן שבו כולנו נמצאים בסכנה מתמדת בכל בוקר מחדש אי אפשר להשתיק אירועים מעין אלו. פעם שורטים אחות, פעם מכים פקיד קבלה ומתישהו חלילה זה עלול להיגמר באסון. הייתי מצפה מהעירייה להציף אירועים מעין אלו ולא להחביא אותם".
גורמים שונים סיפרו כי מיד לאחר האירוע בבניין מחלקת הרווחה הגיע העובד אל בניין העירייה, חיפש את ראש העירייה אליהו זוהר והתפרץ גם בפניו של המנכ"ל תמיר היזמי. הוא שטח בפני היזמי את טענותיו, זאת למול עובדים בכירים נוספים. על פי אותם גורמים, ראש העירייה זוהר, שלא שהה במקום באותן שעות, התערב וביקש להרגיע את הרוחות, אולם בסביבתו ביטלו השבוע את הטענה והוסיפו כי ראש העירייה כלל לא התערב בנושא.
"לפי מה ששמעתי אותו עובד היה צריך להצטרף לאחת המחלקות בעירייה, אך לבסוף קיבל תפקיד במתנ"ס הקטן. הוא גם היה אמור להיות אחראי על מגרש הקטרגל בקיבוץ גלויות כאילו המגרש בורח. אולי בעצם צריך מישהו בשכר שישמור על הגדר? זה מצחיק ועצוב באותה מידה", אמר תושב העיר בשיחה עם "המקור".
גורם בעירייה סיפר השבוע כי מנהלת מחלקת הרווחה הגיעה לתחנת המשטרה, וזו גבתה ממנה עדות ביחס למה שהתרחש בשבוע שעבר. הוא הוסיף כי העובד הביע חרטה על המקרה ואף התנצל בפני בכירי העירייה, מה שלא מנע ממנו לאבד את מקום העבודה החדש.
מנהלת מחלקת הרווחה, הגברת יואלה תבור, סירבה להתייחס באופן ישיר לאירוע והפנתה אותנו לדוברות העירייה. היא הסכימה לומר כי באופן כללי "מדיניות מנהלת אגף הרווחה בקריית מלאכי היא אפס סובלנות לאלימות".
מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "העירייה תגלה אפס סובלנות לאלימות כלפי עובדיה בכל מחלקות העירייה. כל גילוי אלימות יטופל במיידית. תלונה על המקרה הוגשה בתחנת המשטרה המקומית".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

נציבות שירות המדינה חוקרת חשדות נגד עובד בכיר במועצה הדתית

חשיפה: בשבועות האחרונים נחקר עובד בתחום הכשרות במועצה, לאחר שמידע שהגיע לידי הנציבות העלה חשד כי במקביל לעבודתו הוא משמש משגיח במפעלים מחוץ לגבולות ישראל. על פי גורמים שונים, גם הרב יוסף בלוי, הממונה על המועצה, מסר עדות בפרשה. המועצה הדתית: "אמינותו של העובד אינה מוטלת בספק"

פורסם

בתאריך

על ידי

מזה מספר שבועות שנציבות שירות המדינה מנהלת חקירה נגד עובד בכיר במועצה הדתית, בחשדות שונים הקשורים לתחומי עבודתו. כך עולה ממידע שהגיע לידי "המקור". בנציבות אישרו את קיומה של החקירה ואמרו כי "אכן מתקיימת חקירה בעניינו של העובד", אך סירבו למסור פרטים אודותיה.
לפי מידע שהגיע לידינו, החקירה מתמקדת בין היתר בטענה לפיה העובד, הנחשב לאחד הבכירים במועצה הדתית, שוהה בתדירות גבוהה מאוד בחו"ל – כשבועיים לערך בכל חודשיים, קרי כמעט 100 ימים בשנה. זאת, אף שהוא עובד במשרה מלאה במועצה. במסגרת החקירה מסר עדות גם הממונה על המועצה הדתית, הרב יוסף בלוי, וכן נחקר העובד עצמו. לא ידוע האם עובדים נוספים מסרו עדות בפרשה.
החקירה בנושא מתנהלת כבר מספר שבועות לכל הפחות, וגורמים הבקיאים בפרטים מסרו כי רשויות נוספות מעורבות בה, וכי ייתכן ופרטים נוספים יתגלו כבר בתקופה הקרובה. מעדויות שאספנו השבוע עולה כי העובד המדובר מנהל קשרים קרובים מאוד עם בעל מפעל באיזור, שאף מימן עבורו בעבר עשרות נסיעות עבודה לחו"ל – אשר טיבם ונחיצותם לא ברורה עד תום, בייחוד לאור תפקידו הבכיר של העובד. כמו כן, לא ברור מה מעשיו של העובד בעת נסיעותיו לחו"ל, שכן תפקידו במועצה הדתית אינו מצריך את שהותו בחו"ל, ודאי לא פרקי זמן כל כך ארוכים.
מעדות שהגיעה לידינו מפיו של עובד בכיר במפעל המדובר, שהתנהל מול העובד מהמועצה הדתית, עולה כי עובד המועצה ניהל כאמור יחסים קרובים עם בעלי המפעל ואף היה מצוי עימו בקשרי חברות – אף שהוא אמור לשמש כמפקח מטעם הרבנות על המוצרים המיוצרים במפעל. "הוא היה מבלה אצלו שעות במשרד בפגישות בדלתיים סגורות", סיפר גורם שעבד במפעל עד לפני זמן מה. "מה היה שם? לא יודע. המשגיחים היו יוצאים להשגחות בחו"ל במימון המפעל. כרטיסים, אוכל ושתייה. העובד המדובר היה נוסע לכל מיני מקומות. לסין, המון לאירופה, פולין. כולם ידעו שהוא עובד במועצה הדתית".
לטענתו של העובד, הדרישה למשגיח מגיעה מטעמו של המפעל עצמו בזמן יצור מסוים בחו"ל, אך המשגיח המדובר היה לעיתים מקבל הוראות ישירות מהמשרד, "היו אומרים לו על מה רוצים שהוא יסתכל ועל מה לא להסתכל. זה היה נראה תמוה, כי תפקידו של המשגיח לומר מה צריך, ולא הפוך", אמר. מנגד, טענו השבוע גורמים במועצה הדתית כי מדובר בטענות חסרות שחר, שכן תחתיו של העובד המדובר כפופים מספר עובדים נוספים- ועל כן אמינותו המקצועית אינה מוטלת בספק.
מפניית "המקור" לעובד המדובר הוא טען תחילה כי כלל לא מתנהלת חקירה בעניינו, אך לאחר חשיפת חלק מהמידע אישר כי אכן מתנהלת כזו אך הוא אינו יכול להוסיף פרטים בנושא.
מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "אכן מתקיימת חקירה בעניינו של הנדון. אדגיש כי אגף החקירות בנציבות שירות המדינה אינו מוסר פרטים אודות חקירות מתנהלות".
מהמועצה הדתית נמסר בתגובה: "מבקר המדינה ביצע בדיקה בנושא ומצא את הכל כשורה. מדובר בעובד מצטיין ומומחה בעל שם עולמי המבוקש על ידי גופי הכשרות הגדולים בעולם והפיקוח בחו"ל נעשה באישור ובהסכמה של הממונים על המועצה הדתית והרב הראשי לקרית מלאכי, הרב חיים פינטו שליט"א. יודגש כי הימים בהם הוא יוצא לפיקוח כשרות בחו"ל מוצהרים כחופשה ללא תשלום. אמינותו של העובד אינה מוטלת בספק ואנו בטוחים כי כך גם יעלה בתוצאות החקירה של הנציבות".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

"מבקרי השלטון בדקו מה נעשה כאן בארבע וחצי השנים האחרונות?"

בעירייה החלו השבוע בעבודות שיפוץ ושדרוג של 19 גני ילדים לקראת שנת הלימודים הבאה- בסיומם יוצבו מתקנים חדשים ומעליהם רשת הצללה. מגרש הקטרגל בשכונת גבעת הסביונים יהיה מוכן בעוד כחודשיים, ואילו הטיילות החדשות ירושתו במצלמות. "העיר מתחדשת- ולא רק בחצי השנה שלפני הבחירות", אמר גורם בעירייה

פורסם

בתאריך

על ידי

בימים האחרונים, מאז צאתם של ילדי ישראל לחופשת הקיץ השנתית, החלו בעירייה בשיפוץ מסיבי של גני הילדים לקראת שנת הלימודים הבאה.
מדובר בשיפוץ של 19 גנים ברחבי העיר כולה, במסגרתו יוחלפו האבנים המשתלבות בחצרות, תשודרג הצנרת וכן תוקם חצר חדשה עם דשא סינתטי, מתקנים מתקדמים והצללות.
גורמים בעירייה התייחס השבוע לשיפוץ וטענו כי מתחילת הקדנציה של ראש העירייה המכהן שופצו לא פחות מ-25 גני ילדים, שעברו שדרוג משמעותי על מנת להתאימם לצרכי הילדים. "מתנגדיו של ראש העירייה אוהבים לטעון שהשיפוצים נעשים רק לקראת הבחירות, אבל לא מתאמצים לבדוק מה נעשה כאן ארבע שנים וחצי. בגלל שיש בחירות הם רוצים שנעצור את ההתפתחות של העיר? ראש העירייה שדרג וימשיך לשדרג את העיר בכל התחומים למען התושבים", אמר השבוע אחד מהם ל-"המקור".
נוסף לשיפוץ גני הילדים, ממשיכה העירייה בהקמת הטיילת המרשימה המקבילה לשכונת גבעת הסביונים החדשה, שתכלול שביל חדשני לרוכבי אופניים, מדשאות מוריקות, גן שעשועים וכן עמדות מנגל, ותיחנך ככל הנראה במהלך החודש הבא (אוגוסט). בסמוך אליה, יוקם מגרש קטרגל חדיש ומפואר שהעבודות לשם הקמתו כבר החלו והוא צפוי לעמוד לרשות התושבים לקראת חגי תשרי.
בעירייה סיפרו השבוע כי מיד עם סיום העבודות על הטיילות בכל רחבי העיר הן ירושתו על ידי מצלמות שיתעדו 7/24 את הנעשה בשטחים הציבוריים- זאת במטרה למנוע אירועי ונדליזים ואלימות. "העירייה השקיעה מאות אלפי שקלים בשדרוג פני העיר למען התושבים וחשוב מאוד לשמור על זה", אמרו שם.
יש לציין כי בעבר הבטיחו בעירייה שהטיילת בשכונת גבעת הסביונים תיפתח כבר בחודש אפריל, אולם עדכנו כעת את תאריך היעד והעריכו כי החניכה הרשמית תיעשה בחודש הבא.
בניית הטיילת החדשה בשכונת גבעת הסביונים מתבצעת בו זמנית עם שיפוץ הטיילת הקיימת לאורכן של היציאות הדרומיות מהעיר- מאזור בית הספר הראל ועד תחנת הדלק פז, בסופה של שכונת קיבוץ גלויות, שנבנתה לפני 20 שנים.
פרויקט ההקמה הענקי, שאורכו יעמוד על כקילומטר וחצי ועלותו המוערכת היא כ-6-8 מיליון שקלים, עתיד לשנות את פני העיר כולה, עת יחבר בין הטיילת המתהווה בשכונת גבעת הסביונים לבין הטיילות הנוספות באזורי היציאה מהעיר, באזור שכונת המחנה ולאורכה של שכונת קיבוץ גלויות.
לדברי ראש העירייה זוהר, העלות הכוללת של הקמתן ושיפוצן של הטיילות השונות בעיר עשוי להגיע לסכום של 20-15 מיליון שקלים.

לחץ להמשך קריאה