צור עימנו קשר

חדשות

תת תנאים בסביונים

כמעט שבע שנים חלפו מאז אוכלסה הדירה הראשונה בשכונת גבעת הסביונים היוקרתית- ונדמה כי הזמן בה עצר מלכת. בוץ, עשבייה סבוכה ופסולת בניין הם רק חלק מהמפגעים איתם נאלצים תושבי השכונה להתמודד, כשגם הטיילת שהובטחה להם נראית רחוקה מתמיד. "מחכים לגזור את הסרט בסמוך למועד הבחירות. אנחנו נבוא איתם בחשבון", אמר אחד מתושבי השכונה. העירייה: "יטופל. בזמן הקרוב העבודות על הפארק יחזרו לקצב מלא"

פורסם

בתאריך

כמעט עשר שנים חלפו מאז החלה להיבנות שכונת הדגל של קריית מלאכי- שכונת גבעת הסביונים החדשה- ונדמה כי למרות אכלוסה על ידי עשרות משפחות, מדובר באתר בנייה מלוכלך ומטונף.
כבר בימיה הראשונים הצטיירה השכונה כזו שעשויה להיות אחת משכונת היוקרה בעיר, בעלת בתי קרקע מפוארים, פארקים רחבי ידיים ואווירה כפרית שמזכירה מושב – בתוך העיר.

אלא שגם כעת, שבע שנים לאחר אכלוסה בידי משפרי דיור ומשפחות מחוץ לעיר שהגיעו להתגורר בתחום שיפוטה- המציאות גוברת על ההצהרות. "כבישים לא מסודרים, ערימות עפר ומכולות להשלכת פסולת בנייה הם רק חלק מהמפגעים איתם אנו אמורים להתמודד בימי השגרה- ובעירייה ממשיכים להבטיח הבטחות", אמרו השבוע חלק מתושבי השכונה בשיחה עם "המקור", שהתלוננו על המראה המצער של השכונה, כך לטענתם, "כמעט שבע שנים מאז אוכלס כאן הבית הראשון ואנחנו עדיין מחכים לעבודות פיתוח ראויות, שיעניקו לנו סביבה ראויה למגורים- כפי שהבטיחו לנו", אמרו.

כזכור, כבר לפני מספר חודשים, בסיור שערך ראש העירייה עם מערכת "המקור", סיפר זוהר כי פיתוח הטיילת בשכונת גבעת הסביונים צפוי להסתיים עד חודש אפריל, וזו תתחבר לטיילות האחרות הנבנות בימים אלו בעיר.
בנוסף, הבטיח זוהר כי עבודות הגינון וניקוי העשבייה בסביבתו של נחל האלה, הנמצא בסמוך לטיילת ואמור להוות חלק מרכזי מנופה העתידי יחלו גם הן, אולם מבט לעבר הטיילת העתידית מצייר תמונה שונה לגמרי וסיום שיפוץ הטיילת לא נראה באופק.

"בסוף השבוע שעבר אירחתי את משפחתי ממרכז הארץ ופשוט התביישתי לצאת מהבית. בני המשפחה פשוט לא האמינו ששכונה כזו, שאמורה להיות הפנינה של העיר, נראית כפי שהיא נראית", אמר תושב אחר של השכונה, שסיפר כי הוא מרגיש ששכונת הפאר הפכה לנטל על העירייה, "פינוי האשפה מתקיים רק פעם בשבוע, ופסולת בנייה לא מפונת גם לאחר פניות רבות אל המוקד העירוני", אמר והוסיף: "יש פה פסולת בנייה שלא זוכה לפינוי מספר שבועות. ילדים משחקים פה, וקיים סיכון שיקרה להם משהו. לא יתכן ששבע שנים מאז כניסת הדיירים הראשונים המצב בשכונה לא השתנה", סיכם.
נושא נוסף שהעלה את זעמם של תושבי הגבעה הוא המחסור בשטחים ירוקים ברחבי השכונה, בהם פארקים וגני שעשועים לילדים- כאלה שלטענתם הובטחו להם מצד הקברניטים, "הפארק היחיד שקיים פה מלא בעשבייה. מי ייקח סיכון וישלח את ילדיו לשם? לך תדע אילו סכנות אורבות להם מאחורי העשבייה", אמר תושב אחר שנתקל בצוות "המקור" בעת הסיור בשכונה, והוסיף, "זה לא רק זה. כאשר אתה נכנס לשכונה, במקום לראות מדשאות אתה רואה בוץ, עשבייה ופסולת בנייה. איזה מין הרגשה זה נותן לאדם שחי פה? ככה לצערי נראית השכונה שלנו".

גן השעשועים בשכונה

"מחכים לבחירות"

חרף המצב ותחושותיהם של דיירי השכונה, מקווים שם כי העבודות על בניית הטיילת יחלו בקרוב לצבור תאוצה, אולם מצהירים כי גם כאשר אלו יסתיימו- הם יבואו בחשבון עם האחראים לכך שהשכונה היוקרתית נראית כפי שהיא נראית, "זה הרי ברור שבעירייה מחכים עם גזירת הסרט כדי לעשות אותה כמה שיותר קרוב למועד הבחירות. אנחנו לא טיפשים, ואנחנו יודעים שאם היו רוצים לסיים את זה בזמן היו עושים זאת בלי בעיה בדיוק כמו שהרימו פארק בסמוך לבית הספר נצח ישראל בתוך מספר שבועות לא רב", אמר אחד התושבים, שהוסיף: "כך גם היה אפשר לגמור את בניית הטיילת בתוך פחות משנה. נדע לבוא איתם בחשבון בקלפי", סיכם.

מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "פרויקט הסביונים מתנהל על ידי חברה מטעם רשות מקרקעי ישראל (רמ"י). ראש העירייה, אליהו זוהר, קיים השבוע שיחה עם רמ"י בנושא ואלו ציינו בפניו כי השהו את העבודה בשל חוסר באחד מחומרי הגלם. בזמן הקרוב הם יחזרו לעבודה בקצב מלא. בהתאם לבקשת ראש העיר, רמ"י יממשו כבר בשלב הראשון הקמת מגרשי ספורט לטובת הילדים ולרווחת התושבים".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
3 תגובות

3 Comments

 1. דיירי גבעת הסביונים

  25/03/2018 ב 14:50

  לאחד שגם גר שם חבל מאוד שאתה לא יודע את ההיסטוריה של גבעת הסביונים ומי הכניס כל דייר להוצאות משפטיות במשך שנתים. ומי אציל את גבעת הסביונים מרודפי בצע.רק בזכות אותם דיירים וראש העיר מר אליהו זוהר מנענו את רועה הגזירה. אין ספק שאתה צודק לגבי הפיתוח שהדברים מתעקבים ואת זה צריך לשאול גם במיהל. נשמח מאוד לקבל את עזרתך לטובת גבעת הסביונים. תעזוב פוליטיקה דייר גבעת הסביונים ישנם אנשים שנלחמים ודואגים כל יום לטובת גבעת הסביונים. נשמח לקבל את עזרתך . תפנה לאותם דיירים שעשו עבודת קודש

 2. תגובה ל״דיירי גבעת הסביונים״ *אחד שגם גר שם*

  25/03/2018 ב 13:54

  איזה מאבק בדיוק?!
  איזה שיתוף פעולה מלא יש איתו? הוא לא נקף אצבע עד החצי שנה האחרונה ולא עשה כלום לטובת השכונה שלנו
  בחורף לא היה אפשר לצאת מהבית מהשטפונות
  והפיתוח ממש לא ״מתעכב״ הפיתוח רק לאחרונה התחיל! נראה לכם הגיוני שכמעט 7 שנים עברו ובמקום לראות שכונה כמעט מושלמת רואים אזור תעשייה?!
  ללו רוכב על ההצלחה של מוטי מלכה בלבד!
  כל העבודות פיתוח כולן היו פרי יוצרו של מוטי
  ועכשיו הן מתבצעות, וללו לוקח את הקרדיט
  מקווה שללו זוכר את עבודות האינסטלציה כי לשם הוא הולך לחזור

 3. דיירי גבעת הסביונים

  25/03/2018 ב 08:30

  דיירי גבעת הסביונים מבקשים לא להיות שותפים לפוליטיקה המקומית. יש שיתוף פעולה מלא עם ראש העיר מר אליהו זוהר נכון הוא הפיתוח מתעכב. אבל אסור לנו לשכוח שמי שאציל את גבעת הסביונים מאותם יזמים רודפי כסף. הוא אחד ויחיד מר אליהו זוהר.לאחרונה לא מעט כתבים מבקשים כותרות על חשבון גבעת הסביונים ומחזקים אחרי דיירי השכונה. אני מקווה שראש העיר מר אליהו זוהר ימשיך להניג את העיר.דיירי גבעת הסביונים זוכרים לו את המאבק.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.