צור עימנו קשר

באר טוביה

תערוכה ייחודית לזכרה

11 חודשים חלפו מאז נרצחה הדס מלכא הי"ד בפיגוע בשער שכם בירושלים. ביום הערב, יערכו חברים ובני משפחה תערוכה ייחודית לזכרה, "לוחמת", שתבליט את האור שהפיצה מלכא בקרב הסובבים אותה. "מקווים שמורשתה תמשיך להשפיע גם על אלו שלא זכו להכיר אותה", אמר אביה דוד

פורסם

בתאריך

הערב (שני)  תיפתח במועדון בישוב עזר התערוכה "לוחמת", שהופקה לזכרה של הדס מלכא הי"ד- שקיפחה את חייה בפיגוע הדקירה בשער שכם בירושלים לפני כשנה.
התערוכה, שתיפתח בשעה 20:30 במעמד מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך, תיערך במלאות 11 חודשים לזכרה של הדס- ותהיה פתוחה לציבור הרחב עד מוצאי השבת.

מלכא החלה את שירותה הצבאי בחיל הים, אך לאחר שבעה חודשים וניסיונות עיקשים לעבור לחיל אחר קיבלה את מבוקשה והתגייסה לשירות כלוחמת משמר הגבול. לשם כך, עברה מלכא הכשרה מלאה כלוחמת, ואף המשיכה לאחר סיום הטירונות לקורס מ"כים- אותו סיימה בהצלחה. בהמשך, התגייסה לשירות קבע בבסיס מג"ב ביד מרדכי.

במהלך השנה שעברה, בעיצומה של "אינתיפאדת הסכינים", הוזעקה מלכא יחד עם חבריה ליחידה לתגבור הכוחות בירושלים, והוצבה בשער שכם בעיר במהלך תפילות יום השישי של חודש הראמדן.
היא קיפחה את חייה לאחר פיגוע משולב של שלושה מחבלים נתעבים, ובסיומו של מאבק עיקש עם אחד מהם- שהצליח לבצע את זממו חרף ניסיונותיה של הלוחמת לנטרלו.

עתה, כמעט שנה אחרי המקרה המצער, החליטו הוריה דוד וגאולה לערוך לזכרה את התערוכה "לוחמת", במהלכה יקבלו המבקרים סיפורים אודות חייה ופועלה של הדס הי"ד, רשמים על אופיה והתעוזה שאפיינה אותה וכן יחשפו ליומנה האישי ולעדויות של אנשים שהיו יחד עם הדס ביום בו נפלה למען הגנה על המולדת.

"התערוכה מציגה שני צירי זמן: הראשון הוא הדרך שעברה הדס עד האירוע, והשני הוא מאותו אירוע ועד היום", סיפר השבוע האב דוד, שהוסיף, "במהלך התערוכה יזכו המבקרים להכיר את הדס החל מגיוסה לחיל הים, דרך המאבק העיקש שלה לעבור אל משמר הגבול ועד שירותה הצבאי שם. הכל יהיה מבוסס על טקסטים שכתבה הדס ביומנה האישי ובדף הפייסבוק שלה. הציר השני ידבר על אותו יום ארור, והוא מבוסס על טקסטים וזיכרונות של חיילים שלחמו לצידה ותחת פיקודה, וכן של חברים מחוץ לצבא שכתבו לה הספדים מיום נפילתה ועד היום", אמר האב דוד.

"בתערוכה יובלט האור שהדס הפיצה במהלך חייה, ואשר ממשיך להאיר גם לאחר לכתה. אנו מקווים שמורשתה תמשיך להשפיע גם על אלו שלא זכו להכיר אותה- על מנת שאורה לא יחדל להאיר. אנחנו מזמינים את כולם להגיע וללמוד על מורשתה ועל תפקודה של הדס הי"ד", סיכמו במשפחת מלכא.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.