צור עימנו קשר

חדשות

פיקוח בלי פקחים

מחלקת הפיקוח העירונית איבדה בשבועות האחרונים את שתי פקחיות השטח שלה, בתאל וטוני, שטוענות ליחסי עבודה בלתי אפשריים תחת מנהל המחלקה ציון מלכה: "הוא היה מחפש אותנו". מלכה בתגובה: "מדובר ברדיפה. אנשים לא יודעים לקבל ביקורת"

פורסם

בתאריך

אם גם אתם חניתם השבוע את הרכב במרכז העיר ושכחתם להפעיל את הפנגו או להפיק כרטיס חניה- אתם צריכים לומר תודה גדולה למחלקת הפיקוח של העירייה על כך שסביר כי לא קיבלתם דו"ח חניה כחוק.
מאז תחילת חודש דצמבר, לוקה מחלקת הפיקוח במחסור חמור של פקחי חניה, זאת לאחר ששתי העובדות העיקריות של המחלקה, שהיו אמונות על סיורי השטח הרגליים ומתן הדוחות לרכבים השונים, עזבו את עבודתן והותירו את המחלקה ללא יכולת פיקוח ממשית.
הראשונה, שעבודתה הסתיימה ביום חמישי שעבר (30.11), היא הפקחית טוני, שפוטרה ממחלקת הפיקוח באופן רשמי לאחר למעלה משנה של עבודה- תחילה בשיטור העירוני ולאחר מכן כפקחית חניה. "עבדתי קרוב לחצי שנה בתור פקחית, אך לפני כחודשיים פנו אליי המנכ"ל ומנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה, ודרשו שאעבור לשיטור העירוני. כאשר הסברתי שאני חוזרת בתשובה ומנהלת אורח חיים דתי, ושבהתייעצות עם הרב שלי נמסר לי כי אסור לי לעבוד, הם החליטו לפטר אותי", טענה השבוע טוני בשיחה שערכה עם "המקור", במהלכה גם הסבירה את ההליך שעברה אל מול בכירי העירייה: "מיד החליטו לערוך לי שימוע, בו נכחו היועצת המשפטית, מנכ"ל העירייה, מנהל המחלקה, וייצוג שלי על ידי ועד העובדים. במהלך השימוע הוועד ניסה להציג את הסיבות להשאיר אותי בעבודה, אך מהר מאוד המנכ"ל דאג לעצור אותם, כאילו עורכי השימוע באו עם החלטה מהבית. הם טענו כי סיום ההעסקה הגיע מכיוון שסירבתי לעבור שוב לשיטור העירוני, אבל אני יודעת שבסופו של דבר החליטו לפטר אותי כי אני שומרת שבת ותו לא".
לטענתה של טוני, מי שדחף לפיטוריה היה לא אחר מאשר מנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה, שספג ביקורת גם מהפקחית השנייה שעזבה את המחלקה, בתאל, שהתפטרה לאלתר לפני כשבועיים. "הוא (ציון, ה"ה) פשוט היה מחפש אותנו. היינו מגיעות למשרד על מנת לשתות מים שלא בהגדרת ההפסקה, והוא פשוט היה מעיף אותנו משם. מגיעות לשירותים, לקפה- ישר מכתב לתיק האישי", מספרת בתאל, וזוכה לגיבוי גם מהפקחית המפוטרת טוני, "אני זוכרת מקרה שיצאתי לשטח וחזרתי אחרי 10 דקות כי הייתי צריכה לעשות את הצרכים שלי. ציון בתגובה כתב לי מכתב לתיק האישי על כך שעזבתי את המשמרת. זה היה לא רציני, ההתנהלות איתו הייתה בלתי אפשרית".
בשיחה עם "המקור", טען מלכה עצמו כי מדובר במסע רדיפה מתוכנן של השתיים, ואף של גורמים שעובדים כעת בעיר, נגדו "אני יודע מצוין מאיפה זה מגיע. תפקידי הוא לדאוג לסדר בעיר, כך שלא יכול להיות שאאפשר לפקחית להגיע לפני זמן המשמרת שלה ולסיים חצי שעה לפני סיום יום עבודה. אם אני מעיר ואנשים מחליטים לקחת את זה למקום של התנכלות אזי שצר לי מאוד. אנשים כנראה לא יודעים לקבל ביקורת", אמר מלכה, שהוסיף וטען כי העובדות המדוברות בכתבה היו מרשות לעצמן מעבר למתקבל על הדעת, "אני מוכן לפתוח את התיק ולהציג את הדברים. מעולם לא נכנסתי לקטנות האלה. הן פשוט היו מרשות לעצמן להיות במשרד יותר מאשר בשטח, והמכתבים לתיק האישי הגיעו אחרי אינספור הערות ואחרי שנתפסו ישנות בתוך המשרד".
בנוגע לפיטורי העובדות, מספר מלכה כי הוא היה דווקא זה שנלחם על מנת שיישארו בעבודתן, "המנכ"ל דרש לפטר את טוני עוד בזמן שהייתה חלק מהשיטור העירוני. על מנת שלא תסיים את עבודתה, נלחמתי להעביר אותה לפיקוח. משהיה צורך להעביר אותה לשיטור, הסברתי לה שאנסה לעזור לה בנושא השבתות, אך היא החליטה שהיא לא מוכנה לעבור ופוטרה".
כעת, מחפשים במחלקת הפיקוח עובדים חדשים שיקלטו על מנת למלא את המקום שהותירו הפקחיות היוצאות, כאשר כבר בסוף ספטמבר הוציאה העירייה מכרז לצורך קליטת פקח חדש למחלקת הפיקוח.
"כרגע גייסנו פקחית אחת ויש לנו את השיטור העירוני שעושה את תפקידו בצורה הטובה ביותר. גם הוא רשאי לחלק דו"חות באזורים המסומנים", סיכם מלכה.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. תושב מרוצה

    28/12/2017 ב 13:31

    ישר כוח למנהל הפיקוח… בתאל הבטחתי לך שתפוטרי פוטרת עם הזנב בין הרגלים
    לגבי טוני ילדה מקסימה עם לב מדהים וענק שבאמת עזרה להסביר לאנשים

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

קייטרינג ללא דורש

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר פנה למשרד החינוך בדרישה להחליף את חברת הקייטרינג
המספקת אוכל לתלמידים. יו"ר הועד: "נתנו הזדמנות. לא נמשוך יותר אוכל"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר  פנה השבוע במכתב ישיר לאנשי המקצוע במשרד החינוך ובו דרישה להחליף באופן מיידי את חברת הקייטרינג המספקת אוכל לילדי בית הספר.

בוועד ההורים לא מרוצים מחברת הקייטרינג, שהחלה לספק שירותי קייטרינג לבית הספר רק בשנה הנוכחית, וביקשו להחליף אותה בשל תלונות רבות של ילדיהם.

לטענת אנשי הוועד, הסיבה לתלונות של ילדיהם היא רמת האוכל הירודה שמגיעה אל בית הספר והטמפרטורה בה היא מגיעה. בנוסף, טוענים ההורים כי האוכל שהגיע נמצא לא אחת עם עובש ובטמפרטורה נמוכה מהמותר. "פנינו למשרד החינוך בנושא האוכל כבר לפני מספר חודשים והובטח לנו שידאגו לטפל  בנושא. אמרו שהאוכל שיגיע יהיה מפוקח", סיפר בשיחה עם "המקור" השבוע יו"ר ועד ההורים בבית הספר .

אלא שלמרות ההודעה של משרד החינוך, לפיה יפעלו למען שיפור שירותי הקייטרינג בבית הספר, טוען יו"ר הוועד כי  המצב נשאר כפי שהיה, זאת למרות סיור שנערך לפני כשבועיים בבית הספר בנוכחות נציגים ממשרד החינוך,  מנהל בית הספר ומספר הורים, ובו הוחלט להעניק הזדמנות נוספת אך אחרונה לחברת הקייטרינג הנוכחית. "קיימנו שיחה עם חברת הקטריינג והובטח לנו כי הליקויים יטופלו", סיפר השבוע היו"ר, שהוסיף: "למרות השיחה האוכל המשיך להגיע במצב בלתי אפשרי למאכל. חרקים, לחם עם עובש, בשר יבש ועוד. בכל יום 80  אחוזים מהאוכל נזרק לפח בגלל שילדים לא מוכנים לאכול את זה".

בעקבות המצב החליטו אנשי הוועד, בשיתוף פעולה מלא עם הגורמים בבית הספר, כי מעתה והלאה המוסד  לא ימשוך מזון לתלמידים עד אשר תוחלף החברה, "מדובר בסכנת נפשות. אוכל שמגיע פג תוקף או עם  חרקים בתוכו זה לא משהו שאנחנו מוכנים לעבור עליו לסדר היום. בריאות ילדנו קודמת לכל", סיכם היו"ר

לחץ להמשך קריאה

חדשות

מנהל מחלקת החינוך התפטר מתפקידו

מנהל מחלקת החינוך של העירייה, מיכאל בן שטרית, הודיע הבוקר (רביעי) על התפטרותו מהתפקיד הבכיר. למערכת "המקור" נודע כי בן שטרית פנה לממונים עליו והודיע כי סיים את תפקידו בעירייה.

פורסם

בתאריך

על ידי

לטענת מקורביו של מנהל מחלקת החינוך, הוא פנה לא פעם לראש העירייה במטרה להגדיל את מצבת כוח האדם במחלקה, אולם עד היום הדבר לא קרה. בנוסף טענו מקורביו כי בן שטרית הרגיש שהוא לא מוערך מספיק, זאת חרף עבודתו האינטרנסיבית והשעות הרבות שהקדיש במסגרת התפקיד. אם לא די בכך, הדיון שהתקיים בעניינו השבוע בישיבת המועצה וחוסר הגיבוי מראש העירייה הביאו אותו להחלטה להתפטר. עזיבתו את התפקיד צפויה להיעשות בסיום שנת הלימודים הנוכחית. הפרטים המלאים- בחמישי בגיליון שלנו

לחץ להמשך קריאה

חדשות

פקחים לא מסייעים

שלושה פקחים נוספים בדרך הביתה? מפקד תחנת המשטרה בעיר, סנ"צ שי מזרחי, שיגר מכתב לקברניטי העירייה ובו דרישה להדיח מהשיטור העירוני שלושה פקחים מסייעים, שביצעו לכאורה עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם במהלך שעות העבודה

פורסם

בתאריך

על ידי

מחלקת הפיקוח מסרבת לרדת מהכותרות. פחות מחודש לאחר פיטורי הפקח שהועלה לשימוע, ושלושה חודשים לאחר עזיבתן של שתי פקחיות נוספות את המחלקה, העביר השבוע (ראשון) סנ"צ שי מזרחי, מפקד תחנת משטרת קריית מלאכי מכתב לראש העירייה, אליהו זוהר, ובו דרישה להדיח מתפקידם שלושה פקחים מסייעים- הנמצאים תחת חסותו בשורות השיטור העירוני. עותקים מהמכתב שוגרו גם למנכ"ל העירייה, תמיר היזמי ולמנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה.

על פי דבריו של מזרחי, שהובאו לידי ביטוי במכתב ששיגר לבכירי העירייה, נטען כי השלושה ביצעו עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם בחופף לשעות העבודה שלהם כפקחים מסייעים לשוטרי התחנה.

הפרטים המלאים, כולל התגובות- בגיליון שלנו בחמישי.

לחץ להמשך קריאה