צור עימנו קשר

חדשות

תל אביב, פינת קסטינה

למרות עבודות חידוש, מסוף אוטובוסים מתקדם והקמת רמזור חדש, ממשיך צומת קסטינה להדאיג את תושבי העיר- החוששים מפני קטסטרופה תחבורתית/ "מבקשים לקדם בניית מחלף בצומת", כתב תושב העיר לחברת נתיבי ישראל/ החברה בתגובה: "כביש 3, קסטינה, אינו בתכנית העבודה של החברה לשנים 2017-2022"

פורסם

בתאריך

תושב העיר, איתמר ג'ורג', פנה השבוע לחברת נתיבי ישראל בדרישה להקים מחלף בצומת קסטינה.
לטענתו של ג'ורג', בעקבות כניסתם של דיירים חדשים לשכונות כרמי הנדיב ושכונת המחנה גדלה בשנתיים האחרונות אוכלוסיית העיר בצורה משמעותית, ולאור זאת החלו להיווצר פקקים רבים ברוב שעות היום, בעיקר בצומת המרכזי המווסת את הכניסה והיציאה מהעיר, צומת קסטינה. "על מנת למנוע קטסטרופה תחבורתית המתחילה להיווצר כבר כעת, תושבי קריית מלאכי ובאר טוביה מבקשים לקדם בנייה של מחלף בצומת קסטינה", כתב ג'ורג במכתבו, והסביר כי בשל העומס הרב נאלצים האוטובוסים אשר צריכים להיכנס ולצאת מהמסוף להיתקע זמן רב ברמזורים הנמצאים בצומת, ובכך גורמים לפקקים בצומת עצמו.
עוד הוסיף גורג' במכתבו לחברת נתיבי ישראל כי בשל העמוסים הכבדים, יש צורך מיידי בהקמת מחלף ייעודי בצומת קסטינה, כזה שיאפשר לתושבי העיר והסביבה גישה מהירה למרכז ולדרום הארץ. "זה הזמן לעשות את מרב המאמצים על מנת להקטין את הקטסטרופה התחבורתית, לפני שיהיה מאוחר", כתב.
כידוע, צומת קסטינה הינו צומת מרכזי, אשר מחבר בין כביש 3 לכביש 40, ומשמש כציר התחבורה הראשי של תושבי האזור המעוניינים לצאת מקריית מלאכי לכיוון דרום, צפון ומזרח.
רק לפני שנתיים הסתיימו העבודות בכביש, שכללו מסוף אוטובוסים חדש והקמת רמזורים בצומת, זאת לאחר בקשות חזרות ונשנות במשך שנים של תושבי העיר ושל העירייה עצמה, "למרות השינויים שבוצעו, עדיין מדובר בצומת מסוכן מאוד. כניסת האוטובוסים והמעבר למסוף לא מספיק בטוחים, ומי שחשב על השינוי כנראה לא חשב מספיק", טען השבוע יניב, תושב העיר.
ביום שלישי השבוע, במהלך שעות הערב, נחסם הצומת לתנועה למשך שעה ארוכה בשל מטען שנשמט ממשאית וגרם לפקקי תנועה אדירים מכל הכיוונים- מה שהמחיש עוד יותר את כמות הרכבים הגדולה החולפת בכניסות וביציאות מהצומת הסואן.
גם התושבים סובלים
העומסים הכבדים בכניסה וביציאה מהצומת משפיעים לא רק על הרכבים הנוסעים בו, אלא גם, ואולי בעיקר, על הולכי הרגל הרבים היוצאים מהעיר ומבקשים להגיע אל מסוף האוטובוסים הממוקם במרכזה של הצומת.
בשבועות האחרונים הגיעו לידי מערכת "המקור" תלונות של תושבים רבים, המלינים על חסימתו של המעבר הרגלי מכיוון אזור התעשייה (סמוך למכון הכושר בודי שייפ) אל מעבר החצייה המוביל אל מסוף האוטובוסים, חסימה המצריכה מהם לעקוף את תחנת הדלק ולהאריך את הדרך במספר דקות, או לחילופין, לנסות ולדלג מעל גדר ההפרדה שהוצב במקום.
אבי לידג'י, תושב העיר המשתמש לעיתים קרובות בתחבורה הציבורית בצומת, סיפר כי הוא נתקל לא פעם באנשים המנסים לטפס מעל המעקה, "רק בשבוע שעבר עבר פה איש מבוגר שהתקשה לבצע מעקף מלא של המעקה הארוך והחליט לטפס עליו. לצערי המעבר לא צלח והמכנס נקרע לו. אני לא מבין למה אדם בשנות ה-70 לחייו צריך לעבור כזו חוויה לא נעימה. עד עכשיו היינו עוברים מפה ישירות למעבר החציה וזה לא היה מפריע לאף אחד, להפך. זה היה יותר טוב ובטוח לכולם, אך עכשיו החליטו להקשות עלינו בלי הסבר".
מחברת נתיבי ישראל נמסר כי כרגע אין בכוונתם לבצע שינויים בכל הקשור לצומת קסטינה: "חברת נתיבי ישראל פועלת בכפוף ועל פי הנחיות של משרד התחבורה, כאשר ישנה תכנית עבודה שנתית המאושרת ומתוקצבת מראש. מבדיקה שבוצעה מול גורמי המקצוע בחברה נמסר כי נכון לנקודת זמן זו, לדאבוננו, נושא שדרוג קטע הדרך נשוא פנייתך- כביש 3 קסטינה, אינו בתוכנית העבודה של החברה לשנים 2017-2022".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

קייטרינג ללא דורש

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר פנה למשרד החינוך בדרישה להחליף את חברת הקייטרינג
המספקת אוכל לתלמידים. יו"ר הועד: "נתנו הזדמנות. לא נמשוך יותר אוכל"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר  פנה השבוע במכתב ישיר לאנשי המקצוע במשרד החינוך ובו דרישה להחליף באופן מיידי את חברת הקייטרינג המספקת אוכל לילדי בית הספר.

בוועד ההורים לא מרוצים מחברת הקייטרינג, שהחלה לספק שירותי קייטרינג לבית הספר רק בשנה הנוכחית, וביקשו להחליף אותה בשל תלונות רבות של ילדיהם.

לטענת אנשי הוועד, הסיבה לתלונות של ילדיהם היא רמת האוכל הירודה שמגיעה אל בית הספר והטמפרטורה בה היא מגיעה. בנוסף, טוענים ההורים כי האוכל שהגיע נמצא לא אחת עם עובש ובטמפרטורה נמוכה מהמותר. "פנינו למשרד החינוך בנושא האוכל כבר לפני מספר חודשים והובטח לנו שידאגו לטפל  בנושא. אמרו שהאוכל שיגיע יהיה מפוקח", סיפר בשיחה עם "המקור" השבוע יו"ר ועד ההורים בבית הספר .

אלא שלמרות ההודעה של משרד החינוך, לפיה יפעלו למען שיפור שירותי הקייטרינג בבית הספר, טוען יו"ר הוועד כי  המצב נשאר כפי שהיה, זאת למרות סיור שנערך לפני כשבועיים בבית הספר בנוכחות נציגים ממשרד החינוך,  מנהל בית הספר ומספר הורים, ובו הוחלט להעניק הזדמנות נוספת אך אחרונה לחברת הקייטרינג הנוכחית. "קיימנו שיחה עם חברת הקטריינג והובטח לנו כי הליקויים יטופלו", סיפר השבוע היו"ר, שהוסיף: "למרות השיחה האוכל המשיך להגיע במצב בלתי אפשרי למאכל. חרקים, לחם עם עובש, בשר יבש ועוד. בכל יום 80  אחוזים מהאוכל נזרק לפח בגלל שילדים לא מוכנים לאכול את זה".

בעקבות המצב החליטו אנשי הוועד, בשיתוף פעולה מלא עם הגורמים בבית הספר, כי מעתה והלאה המוסד  לא ימשוך מזון לתלמידים עד אשר תוחלף החברה, "מדובר בסכנת נפשות. אוכל שמגיע פג תוקף או עם  חרקים בתוכו זה לא משהו שאנחנו מוכנים לעבור עליו לסדר היום. בריאות ילדנו קודמת לכל", סיכם היו"ר

לחץ להמשך קריאה

חדשות

מנהל מחלקת החינוך התפטר מתפקידו

מנהל מחלקת החינוך של העירייה, מיכאל בן שטרית, הודיע הבוקר (רביעי) על התפטרותו מהתפקיד הבכיר. למערכת "המקור" נודע כי בן שטרית פנה לממונים עליו והודיע כי סיים את תפקידו בעירייה.

פורסם

בתאריך

על ידי

לטענת מקורביו של מנהל מחלקת החינוך, הוא פנה לא פעם לראש העירייה במטרה להגדיל את מצבת כוח האדם במחלקה, אולם עד היום הדבר לא קרה. בנוסף טענו מקורביו כי בן שטרית הרגיש שהוא לא מוערך מספיק, זאת חרף עבודתו האינטרנסיבית והשעות הרבות שהקדיש במסגרת התפקיד. אם לא די בכך, הדיון שהתקיים בעניינו השבוע בישיבת המועצה וחוסר הגיבוי מראש העירייה הביאו אותו להחלטה להתפטר. עזיבתו את התפקיד צפויה להיעשות בסיום שנת הלימודים הנוכחית. הפרטים המלאים- בחמישי בגיליון שלנו

לחץ להמשך קריאה

חדשות

פקחים לא מסייעים

שלושה פקחים נוספים בדרך הביתה? מפקד תחנת המשטרה בעיר, סנ"צ שי מזרחי, שיגר מכתב לקברניטי העירייה ובו דרישה להדיח מהשיטור העירוני שלושה פקחים מסייעים, שביצעו לכאורה עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם במהלך שעות העבודה

פורסם

בתאריך

על ידי

מחלקת הפיקוח מסרבת לרדת מהכותרות. פחות מחודש לאחר פיטורי הפקח שהועלה לשימוע, ושלושה חודשים לאחר עזיבתן של שתי פקחיות נוספות את המחלקה, העביר השבוע (ראשון) סנ"צ שי מזרחי, מפקד תחנת משטרת קריית מלאכי מכתב לראש העירייה, אליהו זוהר, ובו דרישה להדיח מתפקידם שלושה פקחים מסייעים- הנמצאים תחת חסותו בשורות השיטור העירוני. עותקים מהמכתב שוגרו גם למנכ"ל העירייה, תמיר היזמי ולמנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה.

על פי דבריו של מזרחי, שהובאו לידי ביטוי במכתב ששיגר לבכירי העירייה, נטען כי השלושה ביצעו עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם בחופף לשעות העבודה שלהם כפקחים מסייעים לשוטרי התחנה.

הפרטים המלאים, כולל התגובות- בגיליון שלנו בחמישי.

לחץ להמשך קריאה