צור עימנו קשר

בחירות 2018

"תכנית השכונות הוותיקות" של חיים ויצמן

המועמד לראשות העיר, סא"ל (במיל') חיים ויצמן, סייר במהלך השבוע בשכונות הוותיקות בעיר. לטענת אנשי מטהו, ויצמן כלל לא הופתע ממצב השכונות- והבטיח לשנות את מה שלדבריו נראה כהזנחה מתמשכת. "נגיע עם תוכנית סדורה לכל שכונה, כל תושב יידע בדיוק מתי יטפלו בשכונה שלו באופן יסודי. ניצור עבור כולנו איכות חיים אחרת", אמר ויצמן

פורסם

בתאריך

המועמד לראשות העיר, סא"ל (במיל') חיים ויצמן, חשף השבוע כי הכין תוכנית עבודה לכל השכונות הוותיקות בעיר, שסובלות לדבריו מהזנחה ומתנאים ירודים. הוא נפגש עם תושבים בשכונות קיבוץ גלויות, ויצמן והרצל וחב"ד, ושמע מהם על המצוקה הקשה ועל התמקדות העירייה ברחובות החיצוניים. "תוכנית העבודה שלי כוללת טיפול בכל שכונה לפי שנים ויעדים ברורים. כל תושב יידע בדיוק מתי העירייה מגיעה לטיפול באופן יסודי בשכונה שלו", הבהיר ויצמן.

לטענת אנשי מטהו של ויצמן, הטרקטורים וגני השעשועים לא עושים רושם על תושבי השכונות הוותיקות- שמציגים מציאות אחרת ושונה. חזיתות הבתים ללא דשא, המדרכות עקומות וחלקן שבורות, אין מספיק פחים, קשה שלא להריח את הביוב בקיבוץ גלויות וברחוב הרצל שתושביו גם סובלים ממטרד השוק העירוני, היתושים חוגגים וניכר כי מישהו דילג על השכונות הללו או חשב שיסתפקו בגן שעשועים. "שכחו את השכונות הפנימיות, כל מה שלא רואים בעין כנראה לא כואב לאף אחד", אמר אחד התושבים. "משקיעים במקומות שמביאים אליהם אורחים, אבל מה איתנו, אנחנו לא שווים כלום?".

ויצמן שמע את מצוקת התושבים וסיפר להם כי תחת המשמרת שלו זה לא יקרה. "אני אהיה ראש העיר של כולם, ואפעל לטיפול בכל השכונות", אמר סמח"ט גבעתי לשעבר. "בכל שנה נתמקד באופן יסודי בשכונה אחרת, בתשתיות, בנראות, במוסדות החינוך ובחזות הבניינים כדי ליצור סביבת מגורים טובה יותר.  כל שנה נגיע לשכונה ותיקה אחרת. לכל התושבים מגיעה איכות חיים טובה יותר, הם משלמים מיסים והעירייה חייבת לתת להם את השירות הטוב ביותר".

ויצמן גם התייחס לנושא ההתחדשות העירונית, שלדבריו לא יוצאת לפועל בקריית מלאכי על אף השלטים התלויים. "הרימו כאן שלטים בלי לקבל אישור לתקציב ממשלתי לפרויקטים", אומר ויצמן. "בחלק מהמקומות הבינו שזה לא קורה והורידו שילוט, אבל זה רק ממחיש עד כמה מנסים לעבוד על התושבים שמשהו לכאורה קורה. התחדשות עירונית חייבת להיות מתוכננת, להקים מגורים חלופיים ואז להעביר תושבים, אבל כשאין אישור ממשלתי לתוכנית זה לא יכול להתרחש כי אין לזה היתכנות כלכלית ושום קבלן לא ייקח סיכון. אני אביא תוכניות מסודרות ומאושרות, ולא אשלה את התושבים", סיכם.

לחץ להמשך קריאה
4 תגובות

4 Comments

 1. גילי

  18/10/2018 ב 09:07

  צאו להצביע, לשנות את העיר, רק חיים ויצמן ועוד צעירים וחדשים במועצה. השלטון הישן ושלטון הפחד של ללו ומשפחתו חייב להיעלם מחיינו. אל תשיארו אדישים, צאו לקלפיות

 2. מתבייש בללו

  18/10/2018 ב 08:04

  ממש בושה ראש העיר שמתיימר להיות צדיק מנהל את העיר כאילו מנהל מאפיה
  חיים לראשות

 3. יפה

  17/10/2018 ב 22:32

  אנחנו לא רוצים לצאת החוצה אבל על המשפחה תומכת בחיים ויצמו אבל אנחנו מפחדים מהאימה שמטיל ללו זוהר וחבריו

 4. תושב

  17/10/2018 ב 16:10

  אסור לנו התושבים לפספס אותך!!
  חיים ויצמן בהצלחה מאמינים בך!

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.