צור עימנו קשר

נדל"ן

תכנית ההשתלטות

תושבי בלוק 84 בשכונת הרצל פנו השבוע למערכת "המקור" וטענו כי אחד הדיירים, הגר בדירת אימו בבניין, השתלט על המקלט הציבורי והפך אותו לבית כנסת. בנוסף טענו, כי הוא תחם את הכניסה לבניין במטרה להקים במקום מועדון קהילתי. "פנינו לעירייה אך לא נעשה דבר. לא רוצים לחשוב מה יקרה אם תפרוץ מלחמה"

פורסם

בתאריך

תושבי בלוק 84 בשכונת הרצל, השוכן בסמוך לאצטדיון העירוני בעיר, פנו השבוע ל-"המקור" וטענו כי תושב העיר החליט לפלוש לשטח ציבורי בחצר הבניין בו הם מתגוררים ותחם אותו לצרכיו הפרטיים.
לטענתם, הבחור סגר בלבנים את חזית הכניסה לבניין ואף הפך את המקלט הציבורי לבית כנסת המשמש את תושבי השכונה האחרים.

תחילת הסאגה לפני מספר חודשים, אז הגיע התושב לשכונה והחל לפלוש, כך לטענת הדיירים, אל המקלט השכונתי ולקיים בו תפילות. כאשר פנו אליו התושבים, הוא טען בפניהם כי מדובר במצווה, וכי מי שייצא נגדו "יהיה לו חשבון עם אלוקים". עוד טענו כי לאחר שהוכנסו אל המקלט ספרי קודש החל התושב לנעול אותו באופן קבוע, מה שהפך את הבעיה מגאוגרפית לביטחונית, "כאשר הוא בא ואמר לדיירים שיהיה להם עסק עם אלוקים מרביתם נרתעו. הוא הצליח להפחיד אותם ולקבל את השתיקה של כולם", מספר גיא (שם בדוי, השם המלא שמור במערכת), שמוסיף כי נעילת המקלט הייתה רק סנונית ראשונה. "את נושא בית הכנסת עוד קיבלנו, אבל כעת הוא התחיל לסגור את כל המתחם, ומתכנן להקים כאן מועדון", הוסיף.

לטענתו של הדייר, אותו פולש החליט לסגור את המקלט ולהפוך אותו לבית כנסת, כאשר הוא עצמו כלל לא נחשב דייר הבניין. "הבחור פלש לדירת אימו שנפטרה, ונמצאת כעת בבעלות חברת 'עמידר'. האבסורד הכי גדול הוא שבא בנאדם שלא היה גר כאן מספר שנים, משתלט על בית שהיה שייך לאמו ומחליט לשנות כללים בתוך השכונה", אמר גיא.

לטענת הדיירים שנכחו במקום בעת סיור של מערכת "המקור" בשכונה, החל בשבועות האחרונים הפולש לתחום את סביבת הבניין והציב בכניסה אליו לבנים, זאת במטרה, כך על פי הדיירים, להקים במקום מועדון מיוחד- צעד שכמובן נעשה ללא הסכמת דיירי השכונה ובניגוד גמור לחוק, "הוא החליט לבנות חומה מסביב לבניין למרות שלא קיבל את האישור של כל הדיירים. כאשר ביקשנו ממנו להוריד את זה זכינו לאיומים. הוא מתכוון להקים כאן מועדון שיפעל בשעות הלילה. יש כאן דיירים עם ילדים שלא מעוניינים לשמוע מוזיקה מתחת לחלון כל ערב. אנחנו חסרי אונים", אמר גיא.

אובדי עצות, פנו תושבי השכונה אל העירייה במטרה שזו תפעל להריסת הבנייה הבלתי חוקית בכניסה לבלוק, אולם לטענתם- טרם קיבלו תשובה קונקרטית בנושא, "פנינו כבר לפני חג הפסח אל העירייה. הבטיחו לנו שיבואו לטפל בזה, אך בפועל עברו כבר מספר שבועות ולא נעשה דבר. אנחנו לא רוצים לחשוב מה יקרה אם תפרוץ מחר בבוקר מלחמה. העירייה חייבת לפעול- ומהר", אמרו דיירים.

מהעירייה נמסר בתגובה: "הוצא צו הפסקת עבודה לפני כחודש למרות זאת הפרו אותו , מהנדס העיר נועם רווחה הגיע למקום צילם את המשך הבניה ושוחח עם מפר הצו שעבר על החוק. במהלך השיחה סיכם רווחה עם מפר הצו שהוא הורס את הבניה הבלתי חוקית, במקביל בימים אלה מכינים כתב אישום  בגין עבירה זו".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

המושבים

אבן פינה ב-'מחיר למשתכן'

עבודות הפיתוח שביצעה המועצה האזורית שפיר בשטח ההרחבה של "מרכז שפירא" הושלמו בתוך זמן קצר, ואפשרו קיצור לוחות הזמנים בדרך לטקס הנחת אבן פינה שנערך השבוע בנוכחות שר השיכון, יואב גלנט. "הזדמנות לתושבי המועצה לבנות כאן את ביתם", אמר ראש המועצה אברג'ל

פורסם

בתאריך

על ידי

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, ביקר בשבוע שעבר במועצה האזורית שפיר וסייר בשטח ההרחבה החדשה ב'מרכז שפירא', המיועד לבנייה כחלק מתכנית "מחיר למשתכן" של משרד הבינוי.
גלנט, שנכח במקום יחד עם ראש המועצה אשר אברג'ל, הניח את אבן הפינה לבניית 50 יחידות דיור ראשונות במסגרת תכנית הדגל של משרד השיכון ברחבי המועצה האזורית, שלאחריהן צפויות להיבנות עוד כ-350 יחידות דיור. חלק מהדירות ייבנו בבנייה רוויה במסגרת תכנית "מחיר למשתכן" ואילו היתר יהיו צמודי קרקע

.
בטקס, שהתקיים בשטח הבנייה בהרחבה החדשה של 'מרכז שפירא', נטלו חלק גם הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבות בני עקיבא ורב היישוב, יעקב בן דיין, יו"ר ועד היישוב, חברי מליאת המועצה והרוכשים.

יחידות הדיור במסגרת 'מחיר למשתכן', ששווקו בהצלחה על ידי משרד השיכון, נמצאות בעיצומו של תהליך הבנייה ומהוות פריצת דרך בכל הנוגע לשיווק יחידות מוזלות שכן עד כה לא שווקו כלל יחידות דיור במגזר הכפרי.

במהלך הטקס סקר ראש המועצה בפני השר גלנט את התפתחות המועצה, והאחרון מצידו בירך את ראש המועצה על היוזמה והביצוע: "סיימתי את תפקידי כאלוף פיקוד הדרום לפני שמונה שנים, ומה שקרה כאן בשמונה שנים מרשים מאוד. יתרה מזאת, מה שקרה כאן ב-15 שנים משנת 2002 זהו הישג בלתי רגיל", אמר השר גלנט, שהוסיף: "לקחת מועצה עם גירעון תקציבי גדול יותר מהתקציב השנתי שלה ותוך שנים אחדות להכניס אותה למסלול של צמיחה, להקים אזור תעשייה ולפתח את היישובים, זהו הישג מרשים וביטוי הטוב ביותר לבניין הארץ. התוצאות מרשימות, הקצב מהיר ורואים שיש פה הנהגה איכותית ויסודית".

לפני כחודשיים, הודיעה המועצה האזורית שפיר כי עבודות התשתית להקמת ההרחבה שבמרכז שפירא, הסתיימו זמן רב לפני המועד שבו התחייבה כלפי הרוכשים, ועל החלטתה להקדים באופן משמעותי ומיידי את מועד מסירת המגרשים לקבלנים ולרוכשי המגרשים.

"בימים אלו של פסח, בהם אנו מציינים את המעבר הבין דורי כנגזרת של 'והגדת לבנך', אני שמח על הזכות שנפלה בחלקנו להוסיף חוליה לשרשרת הדורות באמצעות שווק של הרחבה נוספת לבני ובנות היישוב", אמר ראש המועצה אברג'ל, שהוסיף: "שיווק המגרשים בהרחבה ב'מרכז שפירא' הציף ביקושים גדולים מאוד. המועצה ביצעה את עבודות הפיתוח עבור רשות מקרקעי ישראל באיכות גבוהה ובלוח זמנים קצר משמעותית מההתחייבות כלפי הרוכשים, דבר שיאפשר
לרוכשים לבנות את ביתם בהקדם וכך לחסוך להם זמן וכסף רב. אנו מקדמים בברכה את המתיישבים החדשים ונערכים לקבלם".

לחץ להמשך קריאה

נדל"ן

ההגירה השלילית נמשכת: 3.3% מתושבי העיר עזבו ב-2016

נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה: אוכלוסיית קריית מלאכי גדלה בשנת 2016 ב-287 תושבים בלבד – חרף האכלוס בשכונות החדשות ובזכות הריבוי הטבעי. 717 תושבים עזבו באותה השנה, לעומת 569 שהצטרפו, נתון המשקף מאזן הגירה שלילי של 148 בני אדם

פורסם

בתאריך

על ידי

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה בשבוע שעבר את נתוני ההגירה מהרשויות השונות ברחבי הארץ, כאשר לפיהן נמשכת ההגירה השלילית מהעיר: 717 תושבים עזבו את העיר, לעומת 569 בלבד שהצטרפו. מדובר על מאזן הגירה שלילי של מינוס 148 בני אדם.

לפי הנתונים, 3.3% מאוכלוסיית העיר בחרה לעזוב אותה בשנת 2016, נתון גבוה יחסית אך נמוך משנת 2015, בה אחוז ההגירה היה 3.8% עם זאת, 569 התושבים שהצטרפו לתושבים הקיימים בעיר מיתנו מעט את מאזן ההגירה השלילית, ויחד עם הריבוי הטבעי אפשרו בפועל את צמיחת אוכלוסיית העיר, שגדלה בכ-1.2% בזכות הריבוי הטבעי, שאפשר גדילה של סך האוכלוסייה, כך שנכון לשנת 2016, עמדה אוכלוסיית העיר על כ-21,800 תושבים.
על פי הנתונים, 98.2% מהאוכלוסייה בעיר הם יהודים. כ-11,100 מהתושבים הם גברים, ואילו 10,700 הן נשים. עוד דווח כי במהלך 2016 נולדו 544 תינוקות, ונפטרו 109 בני אדם, כך שהריבוי הטבעי עמד על 435 תושבים. 15.7% מהאוכלוסייה השתייכו לקהילה האתיופית.
עוד מראים הנתונים כי חל גידול מזערי במספר המשפחות הנחשבות מרובות ילדים – להם יש יותר משלושה ילדים. ל-964 משפחות היו בשנת 2016 ארבעה ילדים, לעומת 959 משפחות כאלה בשנת 2015. ל-296 משפחות היו חמישה ילדים ויותר, לעומת 291 משפחות בשנה הקודמת.
הנתונים גם מצביעים על עליה בהכנסה החודשית הממוצעת של עצמאים בעיר: בשנת 2015 בעל עסק עצמאי בעיר הרוויח בממוצע 7,804 שקלים, ואילו בשנת 2016 הרוויח אותו בעל עסק 8,434 שקלים – גידול של כשמונה אחוזים בהכנסה החודשית. השכר הממוצע של תושבי העיר עומד כיום על 6,018 ש"ח, כאשר גברים מרוויחים בממוצע 7,374, זאת לעומת נשים- המרוויחות 4,563 בממוצע לחודש.

על פי ההערכות, בדו"ח הבא שיפרסם הלמ"ס, שיראה אור במהלך 2019 ויתייחס לשנת 2017, תימחק ההגירה השלילית המאפיינת בשנים האחרונות את קריית מלאכי, זאת בשל אכלוס השכונות החדשות שהחל לפני כשנתיים וצבר תאוצה במהלך שנת 2017.
האכלוס, ברובו בשכונות כרמי הנדיב והמחנה, אמור להעלות את כמות הדיירים הנכסים לעיר, ולעלות על אלה היוצאים ממנה.
כזכור, לפני כשנה הורידו בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את קריית מלאכי לאשכול 3 במדד החברתי-כלכלי, זאת לאחר שנים רבות בהן הייתה העיר באשכול הרביעי. גם השנה נותרה מלאכי באשכול זה, המשקף ירידה משמעותית ביכולותיהם הכלכליות של תושבי העיר.

לחץ להמשך קריאה