צור עימנו קשר

חדשות

תושבי העיר והסביבה השתתפו במחאה הארצית נגד אלימות כלפי נשים; "מקרה חרום"

עשרות מתושבי העיר, נשים וגברים, הביעו הבוקר (שלישי) תמיכה במחאה הארצית רחבת ההיקף כנגד אלימות כלפי נשים. "קוראת מכאן לכל הנשים שחוות כל סוג של אלימות, פיזית, נפשית או מילולית, לא לשתוק עוד", אמרה חברת המועצה מירי דדון-סעדה. גם במועצה האזורית באר טוביה ובמכללת אחוה הביעו הזדהות עם מחאת הנשים, והקדישו את הדקות הראשונות של כל שיעור לשיח בנושא החשוב

פורסם

בתאריך

המחאה הנרחבת כנגד אלימות כלפי נשים, שנערכה הבוקר (שלישי) בכל רחבי הארץ, הגיעה גם לאזור קריית מלאכי וסביבתה.

עשרות נשים וגברים, מצוידים בשלטי מחאה ובהמון אמביציה, התכנסו החל משעות הבוקר ברחבת העירייה והחלו בהתארגנות לקראת היציאה להפגנה המרכזית בצומת הכניסה לעיר. כחצי שעה לאחר מכן, בסביבות השעה 11:15, החלו המפגינים לצעוד ולהשמיע את קולם על ציר בן גוריון המרכזי, וזכו לגיבוי ולקריאות עידוד מצידם של הסוחרים במרכז המסחרי. "כל הכבוד על ההירתמות שלכם", אמר אחד הסוחרים למפגינים, ואלה השיבו כי המחאה תופסת תאוצה בכל רחבי הארץ.

מיד עם ההגעה לצומת הכניסה לעיר התקבצו המפגינים בסמוך לכביש הראשי, השמיעו קריאות בגנות האלימות הגואה כלפי נשים וביקשו מהגורמים המוסמכים לתת את דעתם ולפעול לתגבור עובדים סוציאליים, טיפול הולם בגברים מכים ועוד. "די לאלימות. גם קריית מלאכי אומרת לא לאלימות. די לרצח נשים, דמנו לא הפקר. אי אפשר לא להתייחס אלינו יותר", אמרו המפגינים, שקיבלו רוח גבית מכיוונם של הנהגים החולפים בכביש 3.

בהמשך, הגיעו הנשים והגברים אל סניף ויצו המקומי, ושמעו דברי פתיחה מפיה של לבנה רשיד, יו"ר הסניף המקומי ואחת ממארגנות ההפגנה בעיר. "ישנה תכנית חומש להקצבת 50 מיליון ש"ח בשנה לטיפול ומניעה, והוא לא מועבר", אמרה רשיד, ששיבחה את שיתוף הפעולה מצידו של ראש העיר והודתה לו על שנתן אפשרות לכל עובדי ועובדות העירייה להגיע ולהשתתף במחאה ואף אישר קיום שביתה- שבוטלה בעקבות הוראת חוזר מנכ"ל. "אני שמחה על שהייתה השתתפות של עשרות נשים וגברים תושבי קריית מלאכי ומקווה שמהיום דברים ייעשו אחרת", סיכמה רשיד.

יואלה תבור, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, הגיעה גם היא לסניף ויצו והנחתה מפגש שיח בנושא 'אלימות כלפי נשים, תמונת מצב וסוגיות לדיון'. תבור אמרה כי כבר בשנת 2016 הוגשה תכנית מאוד מפורטת שעברה בקריאה ראשונה ושנייה, אך לא יצאה אל הפועל באופן מעשי כך שהכסף לא מועבר. היא הוסיפה כי היא חושבת שיש סיבה מספיק טובה לדרוש את התערבות הגורמים הרלוונטיים במצוקותיהן של נשים רבות, ואמרה כי אלימות כלפי נשים אינה מתבטאת רק באלימות פיזית אלא מאופיינת בסוגים שונים של אלימות.

בין המפגינים ניתן היה למצוא את סגן ראש העירייה בצלאל מזרחי, מנהלת מחלקת האירועים דבורה עתל, יו"ר האופוזיציה אליאור עמר, חברי המועצה יוסי סולימני ושי סיום, מנהל מרכז הצעירים יוסף כהן, הפעילים החברתיים אלי גרבי וניסים כחלון, יועצי התקשורת אלי ג'אן ושחר אמאנו וכן עשרות תושבים ותושבות אחרים. מירי דדון סעדה, חברת המועצה שקראה לראש העירייה אליהו זוהר לאפשר לעובדות העירייה לשבות במהלך שעות ההפגנה (נציבות שירות המדינה, משרד האוצר ומרכז השלטון המקומי הודיעו לבסוף במפתיע כי השכר ינוכה משכרן של השובתות), אמרה בסיומה של ההפגנה כי היא שמחה נוכח קיומו של היום החשוב ושבעת רצון ממספר המפגינים הגדול, וציינה כי הוא רואה עצמה חלק בלתי נפרד מהמחאה. "מתחילת השנה נרצחו 24 נשים, ולכן אסור לנו לשתוק עוד. ההפגנה היום ברחביי העיר הוכיחה כי המטרה הראשונית להגברת המודעות בקרב כלל האוכלוסייה, לאו דווקא בקרב נשים בלבד, אכן הושגה", אמרה דדון-סעדה, שהתייחסה גם לדבריה של הגברת יואלה תבור במהלך השיח שהתקיים בסניף ויצו המקומי ואמרה כי הביעה הזדהות עם חלק גדול מהדברים שהציגה. "שמחתי לשמוע את הרצאתה של לבנה רשיד ושל מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, ששיקפה את המציאות היום יומית שלא מעט נשים חוות. אני קוראת מכאן לכל הנשים שחוות כל סוג של אלימות, פיזית, נפשית או מילולית, לא לשתוק עוד. יש לנו את הכוח להעריך את עצמנו ולא לתת יד לדבר".

גם באחוה ובבאר טוביה מזדהים

גם המכללה האקדמית אחוה הצטרפה למחאת הנשים הנרחבת, ואמרה השבוע באופן ברור 'די לאלימות נגד נשים'. כחלק מקריאתה, אפשרה המכללה להקדיש בכל תחילתו של שיעור במהלך השבוע מספר דקות, בהן יקיימו הסטודנטים והמרצים שיח בנושא החשוב.

בנוסף, התכנסו ביום שלישי השבוע נשיאת המכללה פרופ' שוש ארד, מנכ"לית המכללה ד"ר אתי גרובגלד ויתר חברי הנהלת המכללה (המורכבת ברובה מנשים), הסגל המכללה והסטודנטים, שהפריחו יחד מאות בלוני הליום אדומים כאות מחאה וקיימו הפסקה פעילה שהוקדשה לנושא. במהלך ההפסקה, בין היתר, ענדו הסטונדטים סרטים אדומים עליהם הכיתוב "די".

במועצה האזורית באר טוביה התקבצו עשרות עובדים ועובדות, יחד עם מנהלות ומנהלים של המועצה מול בניין המועצה לצעדת מחאה כנגד אוזלת היד בטיפול במגיפת האלימות כנגד נשים. מפגן המחאה אורגן על ידי היועצת למעמד האישה של המועצה, הגב' מלי קוכמן, שהודתה בפתח דבריה לראש המועצה, קובי אביבי, על התגייסותו המהירה לטובת קיום עצרת מחאה זו והזכירה את מחיר האלימות והפגיעה הנוראה בנשים. אביבי מצידו ציין את מחויבותנו כחברה לטפל בתופעות שליליות אלה ולהעמיד את כל התקציבים הנדרשים על-מנת למגר אותן.

ההפגנה עצמה יצאה למסלולה מבניין המועצה ועד לצומת קסטינה, מרכז הביג וחזרה למועצה.

לחץ להמשך קריאה
3 תגובות

3 Comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  05/12/2018 ב 08:09

  לנשות העיר שתמכו בחברי עירייה שתקפו בעבורם נשים ואף נענשו על כך.לא עומדת הזכות הבסיסית להפגין.זו היית לא יותר מהפגנת הכרה במי שהוביל אותה.שהן שלא במקרה עובדים יד ביד עם אותם תוקפים.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  04/12/2018 ב 20:25

  יוסי הגיע? מותר לו בכלל??????

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  04/12/2018 ב 16:27

  יוסי סולימאני הגיע להפגנה נגד אלימות נגד נשים? מוטי מלכה לא הגיע?

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.