צור עימנו קשר

חדשות

תופעה: אגרן במרכז המסחרי

מספר בעלי עסקים, המנהלים חנויות במרכז המסחרי בעיר, פנו השבוע למערכת "המקור" וטענו כי אגרן מקומי, המוכר לרשויות השונות, משבש את שגרת חייהם ומפריע בניהולו השוטף של העסק. בעירייה אמנם מכירים את דפוס הפעולה של האספן ומנסים למגר את התופעה, אך מתקשים להבטיח שהיא לא תוסיף להתקיים"אין לנו שום דבר נגד האיש באופן אישי, אך זה הפך בלתי נסבל", אומרים בעלי העסקים

פורסם

בתאריך

מחוסר דיור מקומי, המוכר לרשויות השונות- ובכללן העירייה ומחלקת הרווחה המקומית, מדיר שינה מעיניהם של בעלי עסקים במרכז המסחרי ומשבש את שגרת חייהם בניהולו השוטף של העסק אשר בבעלותם.
מדובר בשטח החנויות הסמוך למרכז הוד בעיר (מאחורי סניף הדואר המרכזי), אליו הגיע לאחרונה דר הרחוב שקיבע את מקומו שם. הוא אילתר מיטה, אמצעי אחסון וציוד רב המוחזק בעגלות סופר, שבאמצעותם מעביר את ימיו ולילותיו בסמוך למקום מושבם של בעלי העסקים, שיוצאים מגדרם. "אין לנו שום דבר נגד אותו אדם, אך מה שקורה כאן לא יכול להימשך", אמר אחד מבעלי העסקים במקום, שהסביר: "הבחור נמצא כאן כל היום והלילה, בונה רמפות מאולתרות שמסכנות את העוברים והשבים ומדליק מנגלים במרכז המסחרי. רק במוצאי השבת האחרון פוזרה אשפה בכניסה לחנויות השונות במקום, ולצידה דגי ים שהסריחו את הרחוב. מישהו חייב לעשות משהו".
לטענתם של בעלי העסקים, הם פנו בעניין למספר גורמים שונים, בהם המשטרה, העירייה והמשרד להגנת הסביבה, אך גם שם מתקשים למצוא פיתרון לבעיה. ביום שלישי השבוע, אחרי שבעלי העסקים פנו שוב לעירייה בבקשה לנקות את הרחוב, הגיעו העובדים בשעת בוקר מוקדמת וביצעו את המוטל עליהם. עם זאת, גם הם מבינים שהמצב עשוי לשוב לקדמותו כבר בקרוב- שם או באזור אחר במרכז המסחרי. "דר הרחוב שכן בעבר בסמוך לשירותים הציבוריים בחנייה של לשכת התעסוקה, אך הועבר משם לאחר דין ודברים ארוך עם העירייה", סיפר אחד מבעלי העסקים. "אחרי שהעבירו אותו משם הוא הגיע לכאן. זה מקשה על כולנו ואנחנו חסרי אונים. גם בחודש שעבר אחד מבעלי העסקים העלה לפייסבוק צילום של מה שקורה כאן, והעירייה הגיעה לטפל ולנקות את השטח. זה הפך ריטואל קבוע", הוסיף.
עוד הוסיפו בעלי העסקים כי קיימו ביום ראשון השבוע שיחה עם החברה להגנת הסביבה, בה נטען בפניהם כי העניין צריך להיות מטופל במסגרת מחלקת הרווחה המקומית. "במחלקת הרווחה אמרו שניסו להפנות אותו להוסטלים, ואנחנו מאמינים. מצד שני, זה לא התפקיד שלנו לפתור את הבעיה הזו. ניהול עסק בקריית מלאכי זו גם כך משימה מורכבת, ואנחנו מבקשים מהעירייה לקיים התייעצות בנושא כדי שהפלונטר הזה יפתר", סיכם אחד מבעלי העסקים.
מהעירייה נמסר כי זו תמשיך לעשות מאמצים למצוא עבור דר הרחוב פיתרון מתאים, חרף חוסר שיתוף הפעולה מצידו.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.