צור עימנו קשר

צעירים

שרד את המסע

אורי יצחק, תושב העיר ובוגר קורס מדריכי של"ח, מספר על מסע ההישרדות המדהים שעבר ומפציר בבני הנוער המקומיים להאמין בעצמם ולהצטרף לקורסי ההדרכה השונים. "החניך מקבל הרגלים ותכונות שילוו אותו לכל מקום אליו יפנה"

פורסם

בתאריך

שלום תושבים יקרים, שמי אורי יצחק, תושב העיר ותלמיד כיתה י"ב בתיכון דרכא בגדרה.
חשוב לי לשתף אתכם בסיפור האישי שלי שעשוי לעזור להרבה נערים בעיר, ובעיקר לתלמידי החטיבה התחתונה המתגוררים בה.
זה עתה סיימתי בהצלחה 4 קורסים במסגרת ״של״ח וידיעת הארץ״. מכיתה ח' ועד כיתה יב' תרמתי את חלקי בתנועה שנקראת ״מש"צים״ (מדריכי של״ח צעירים), המלמדים ומפתחים את הנער בראשית בגרותו.
הקורסים מעניקים לחניכים את היכולת להיות מדריכים בתנאי שטח, ובמסגרתם החניך לומד מחנאות, הדרכה, תרבות חיי שדה, ניווטים, מנהיגות, עצמאות, אחריות ועשייה גדולה. למעשה, קורס המש"צים מפתח את הנער ומחנך אותו לאהבת הארץ והכרת המולדת- ובעצם חושף אותו לערכים המדברים על מנהיגות והתמצאות במרחב וגם בחיים עצמם.
כבר בכיתה ח' התחלתי את הקורס הראשון- שהכשיר אותי להיות מדריך של"ח צעיר. אני זוכר איך הגעתי כילד ללא חבריי מבית הספר אל היום הראשון בקורס, סופר את הימים החמים והלילות הקרים בתקווה שהוא יסתיים במהרה. אלא שככל שחלפו הימים הבנתי שאני עובר חוויה מדהימה, שהפכה משמעותית הרבה יותר ברגע בו סיימתי את הקורס הראשון וקיבלתי את הסיכה המיוחדת.
כחלק מהזכויות של מסיימי הקורס- קיבלתי יומן ובו 'קורסי המשך' הפתוחים בפניי. אני זוכר איך אמרתי לעצמי שמדובר במשהו מטורף, ותהיתי עם עצמי האם אני יכול באמת לעבור אותם. למזלי, לא נשברתי.
אחד הקורסים שסימנתי לעצמי היה קורס "הישרדות". בכיתה ט' סיימתי קורס מש"צים מתקדם העונה לשם "קורס מש"בים (מדריכי של"ח בוגרים), והתחלתי להדריך בקורסים ולהכשיר חניכים צעירים. זה גם היה הרגע עליו חלמתי שנים, רגע שסוף-סוף הגיע.
שנה לאחר מכן, בסוף כיתה י׳, עברתי קורס סיור וניווט, במסגרתו זכיתי להכיר אנשים חדשים ושונים ממחוז הדרום כולו. זה גם מה שאפיין והפך את הקורס לכל כך מיוחד עבורי: הכרנו מש"צים בדואים, שכנערים חשבנו ששונים מאיתנו- אך מהר מאוד למדנו לאהוב אותם ולא שפטנו אף אדם על פי מראה, צבע, גזע, דת או מין.
בכיתה י"א זכיתי להדריך בקורס מש"בים ובקורס סיור וניווט, וגם הגשמתי את החלום מיום הסיום של הקורס הראשון: להיות הראשון מקריית מלאכי שעובר את קורס ההישרדות.
הקורס לו ייחלתי כבר בכיתה ח' ריכז עבורי את כל מה שלמדתי במשך ארבע השנים כחניך וכמדריך. בין היתר, עסקנו בקשירות ובבניית רפסודה שעזרה לי ולחבריי לחצות את הכנרת, וצלחנו גם את שבוע המסע של הישרדות, שנמשך שבעה ימים מלאים וכלל 120 קילומטרים- מהר מירון ועד פסגת החרמון. הדרך, שהייתה מבוססת על ניווטים בעיקר, הביאה אותנו למצבים הזויים ונראתה לעיתים נוראית, אך גם כשהיה נדמה לי שאני לא עומד במסע יותר- חיזק אותי משפט שחקוק במוחי מהרגע הראשון בו דרכה רגלי בקורס הראשון: ״רוצה ללכת מהר-לך לבד, רוצה להגיע רחוק-לך ביחד״. ככה הצלחנו לעבור את המסע, יחד.
מאז אני לא מפסיק להודות לכל מי שעזר לי לעבור את הקורסים והמסעות המטורפים הללו, ומבטיח להמשיך לייצג את העיר בכבוד ובגאווה. אני בטוח שבעתיד יזכו גם חניכים אחרים מהעיר לעבור את מסע ההישרדות המורכב פיזית ומנטאלית, ויבינו שמדובר באימוץ הרגלים ותכונות שילוו אותם לכל מקום אליו יפנו בחיים.
אני באמת מאמין בבני הנוער שלנו, ומעניק להם מכאן את הכוח להצליח.

מסיים את המסע. יצחק

לחץ להמשך קריאה
6 תגובות

6 Comments

 1. ברששתת

  26/09/2018 ב 09:51

  שמדוררר חייםם שלייי שרופייי אתה לא מביןן כמה שאני גאה בךך על כל הדרךך המפותלת והמעצימה שעשית והגשמת את כל מה שרצית שיקרה באמת שאתה דמות להערכה לכלכך הרבה בני נוער אתה אלוף ובעזרת ה' תמשיך להפיץ את הידע הרחב שלך ותמשיך לעודד ולעזור לנוער להכיר מזה בעצם משצ"ים אני שמחה שהכרתי אותךך ולמדתי ממך המוןן מאחלת באמת שיהיה לך רק טוב שרופיייייי

 2. אושר סופר?

  26/09/2018 ב 00:54

  וואו אורי!!
  ריגשת ממש!!
  אני כולי נוזלת כאן! שמחה מאוד שיצא לי להכיר אותך אתה אדם מדהים וראוי להערכה!!!

  • אורי יצחק

   26/09/2018 ב 08:11

   תודה רבה אני מאוד שמח לשמוע שאת חושבת ככה!!?

  • Ori Itzhak

   26/09/2018 ב 08:12

   תודה רבה אני מאוד שמח לשמוע שאת חושבת ככה!!?

 3. שפרה כהן

  25/09/2018 ב 21:26

  מי כתב את הנאום ????? איציק רוס ?????? יא ילד במבה!!!!

  • אורי יצחק

   25/09/2018 ב 21:52

   לידיעתך אני כתבתי את זה והעיתונאי עזר לי אז לפני שתתחילי איתי ככה, תבדקי הכל ואז תבואי בטענות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.