צור עימנו קשר

בחירות 2018

"שמים את העיר על המפה"

סיעת "הליכוד" פתחה ביום חמישי שעבר באופן רשמי את הקמפיין לקראת הבחירות המקומיות. שרים, חברי כנסת, ראשי עירייה לשעבר ותושבים רבים הגיעו לברך, והביעו תמיכה במועמד התנועה למועצת העיר, היו"ר נדב ויצמן. "מודה לכולם. המטרה שלנו היא להביא 2-3 מנדטים כדי לשים את קריית מלאכי על המפה- ונשיג זאת"

פורסם

בתאריך

יו"ר סיעת מפלגת הליכוד בעיר, נדב ויצמן, פתח ביום חמישי האחרון את קמפיין הבחירות באירוע מיוחד שערך בבית המפלגה ברחוב השומרון בעיר בנוכחות שרים וחברי כנסת מטעם המפלגה.
למעלה מ-150 תומכים ותומכות הגיעו למועדון בית"ר המקומי על מנת לכבד את אירוע הפתיחה של מפלגת הליכוד, שחולמת להשיב עטרה ליושנה ולהפוך שוב לסיעה דומיננטית במועצת העיר המקומית.
בין האורחים הרבים ניתן היה למצוא גם את השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, שר התיירות יריב לוין, יו"ר הקואליציה חבר הכנסת דודו אמסלם, יו"ר ועדת עליה וקליטה ד"ר אברהם נגוסה וכן חברות הכנסת שרן השכל ונורית קורן, שבירכו את המועמד ויצמן והסניף המקומי כולו ואיחלו הצלחה במירוץ למועצת העיר.
כזכור, רשימת הליכוד נקבעה בסיומם של פריימריז יצריים ומלאי עניין, שקבעו כי ויצמן יהיה זה שיוביל את הרשימה בבחירות הקרובות. אחריו, יהיה זה ד"ר שלום אלדר, חבר מועצת העיר מטעם המפלגה בהווה, שיקווה להמשיך לשבת סביב שולחן המליאה גם בקדנציה הבאה. במקום השלישי יוצב שלומי זיוי, ברביעי אתי כליפא-אלוש ואילו בחמישי עו"ד שניאור קטש.
"משחר ילדותי, חונכתי לשרת את הציבור, לתרום למען הכלל ולהנהיג ולהוביל מהלכים למען הציבור. כך נבחרתי לכהן כחבר מזכירות תנועת הליכוד, כך עסקתי בייעוץ לשרים וחברי כנסת וכך קידמתי מאבקים חברתיים רבים למען העם והמדינה", אמר במהלך אירוע "השקת הקמפיין" המועמד נדב ויצמן, שהודה לשרים וחברי הכנסת שהגיעו לתמוך במועמדותו. "הגיע הזמן לשים את קריית מלאכי על מפת אזורי העדיפות הלאומית. הגיע הזמן לשים את קריית מלאכי במרכז קבלת ההחלטות, שלכם, שרי הממשלה וחברי הכנסת, ולהבטיח איכות חיים טובה יותר לתושבי העיר. קריית מלאכי נמצאת במיקום גאוגרפי מצוין, יש כאן אוכלוסייה חמה ואוהבת וכולנו משפחה אחת גדולה", הוסיף מועמד הליכוד למועצת העיר, שמנה את האתגרים בפניהם ניצבת קריית מלאכי והבטיח לפעול על מנת להבטיח "עתיד טוב יותר", כדבריו. "הגיע הזמן להבטיח לדור הצעיר בעיר הזו שירותים מוניציפאליים ברמה גבוהה, הגיע הזמן להבטיח לדור הצעיר חיי תרבות ומקומות בילוי לשעות הפנאי, הגיע הזמן להבטיח לדור הצעיר מערכת חינוך מתקדמת וטובה יותר, הגיע הזמן להבטיח לדור הצעיר מקומות עבודה ופרנסה מכובדת, הגיע הזמן שהם לא יצטרכו לחפש את עצמם במקומות אחרים. יחד אתכם נשים את קריית מלאכי על המפה", סיכם.

"גם ראש הממשלה יגיע לעיר". ויצמן עם השרים וחברי הכנסת

השרים וחברי הכנסת בסניף הליכוד בעיר (צילום: יח"צ)

הצלחה וכישלון
ויצמן, יליד ותושב העיר, החל את דרכו בתנועת הליכוד כבר בהיותו נער. הוא נחשב לאיש החזק ביותר במפלגת השלטון, ולמקורבם של רבים מחברי הכנסת, שרי המפלגה ואף ראש הממשלה בינימין נתניהו. בשנת 2004, שימש ויצמן כעוזרו הפרלמנטרי של חבר הכנסת מיכאל רצון, וכשנתיים לאחר מכן המשיך לשמש כיועצו לאחר שמונה לתפקיד שר התעשייה, המסחר והתעסוקה. ב-2008 התמודד לראשות העיר מטעם מפלגת הליכוד, וב-2013 עשה זאת אחיו, רן, שהפסיד לראש העירייה המכהן אליהו זוהר. "אני שומע את האנשים ששואלים 'מה, שוב ויצמן?', אבל לא נפגע מזה, להיפך. אני חושב שזה כבוד גדול שאחי רן ויצמן ודודי חיים ויצמן עזבו ועוזבים את המקום הנוח בו הם נמצאים ומנסים לתרום מנסיונם וממרצם לטובת העיר. אני מברך כל צעיר שרוצה לתרום ולהשפיע לטובת קריית מלאכי".
ובכל זאת, התמודדת כבר בעבר. יש משהו ספציפי שתרצה לשנות הפעם?
"בהחלט. המצע שלי יהיה מוכן בשבוע הבא ויגיע לכל תושב עד הבית. הוא יכלול נקודות חשובות הטעונות שיפור בקריית מלאכי במגוון רחב של נושאים, למשל בנושא התאגיד או בנושא החניות. אני בטוח שהרבה תושבים יזדהו עם דעותיי".
ולמה שאותם תושבים יבחרו דווקא בך? הרי מרבית הסיעות הן סיעות "מרכז" בהגדרה, הנעות סביב אותו מצע.
"אנחנו לא מרכז אלא ימין, גם אם מדובר 'רק' בבחירות מקומיות. במשך שנים אני עוזר למשפחות שנופלות בין הכיסאות מול משרדי הממשלה ומול רשויות המדינה. שמישהו צריך להרים את הכפפה- אני זה ששם עבורם. לטעמי המשפחות הללו הן הבסיס שלנו, בנוסף למצביעי הליכוד ולכל החברים החשובים לדרך".
מרבית "מצביעי הליכוד" הללו לא נתנו את קולם לסיעה בבחירות האחרונות.
"נכון, ולכן חשוב מאוד שהפעם הליכוד יהיה חזק בקריית מלאכי. זה יעזור לנו מול משרדי הממשלה והשרים, להביא תקציבים שב-15 השנים האחרונות לא הצליחו להביא. אין לי ספק שבעזרת ה' אנחנו נצליח להביא מאות מיליוני שקלים לקריית מלאכי. אתם תראו איך צמרת הליכוד, כולל ראש הממשלה נתניהו יגיעו לעיר לפני הבחירות במטרה לחזק את הרשימה בראשה אני עומד. הם יבקשו מהציבור הרחב להצביע מחל למועצת העיר".
מדוע אתה חייב להיות חבר מועצה כדי להשיג את אותם תפקידים שאתה מדבר עליהם?
"בכדי שאוכל להיות "פול טיים ג'וב" אני צריך את התמיכה של התושבים. שאוכל להגיע באופן רשמי לקובעי המדיניות בממשלה ולראשי האגפים בשירות הציבורי ולדרוש את הטוב ביותר עבור קריית מלאכי. אני כל הזמן עושה את זה באופן פרטי, עוזר למשפחות ולאנשים קשיי יום. אזרחים פשוטים ומוכרים, תושבים חולים. כל יום אני מטפל במשפחה אחרת. אני גם תמיד עוזר ותומך לכל חבר מועצה או ראש עיר שפונה אליי לעזרה עבור תושבי העיר. אבל, וזו נקודה חשובה: כחבר מועצה הדרך שבה מסתכלים עליך היא אחרת".
הצלחה וכישלון?
"לא רואה כישלון. רק הצלחה, והצלחה היא להשיג בין שניים לשלושה מנדטים. בבחירות הארציות הליכוד מקבל כאן בעיר 42 אחוזים ואין סיבה שזה לא יבוא לידי ביטוי בבחירות המקומיות. הפוטנציאל של הליכוד בקריית מלאכי הוא בין ארבעה לחמישה מנדטים".
נשמע יומרני.
"לא יומרני בכלל. דוד גלעם הביא בבחירות האחרונות כמעט שני מנדטים, יוסי חדד הביא מנדט, בורוכוב בערך מנדט ורן ויצמן מנדט. כמה זה יחד? כולם קולות פוטנציאלים של הליכוד, ואני מקווה שכולם יחזרו להצביע מח"ל. אני יכול לומר בגאווה שהפעם יש איחוד מלא: ראשי העיר לשעבר משה שמעון שימי, ליאור קצב ויוסי חדד תומכים במועמדותי, חבר המועצה דוד גלעם, אלי ביטון וגבי אלוש ועוד. הליכוד מלוכד, ואני מקווה שכולם יחזרו להצביע מח"ל"

על דודו, חיים ויצמן: "שמח שרוצה לתרום לעיר ממרצו ומניסיונו"

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.