צור עימנו קשר

ספורט

'שמח' אצל המוליכה

מלאכי חזרה למקום הראשון אחרי ניצחון על נתיבות (3-1), אך שיחת היום מאז שריקת הסיום עסקה דווקא בשני עימותים חמורים שהתרחשו בסיום בין ליאור היילה לויקטור גניש ובין אסף גובזה לחלקים בקהל הכתום. ראש העירייה, אליהו זוהר, צפוי להגיע לאימון הקבוצה הערב ועשוי לנקוט צעדים משמעותיים. גניש: "המקרים הללו אינם חזות הכל. מה שקרה יטופל במסגרת המועדון"

פורסם

בתאריך

מכבי קריית מלאכי אמנם ניצחה את מכבי נתיבות (3-1) וחזרה אל המקום הראשון בטבלה, אך הסיפור שמעסיק את אנשי המועדון מאז יום שישי הוא עימות חריף שנוצר בין שני שחקני הקבוצה, ליאור היילה ואסף גובזה, לבין המאמן ויקטור גניש וחלק מהאוהדים, בסופו הושעה היילה מהקבוצה עד סוף השבוע הקרוב.
כזכור, היילה, שנכנס כמחליף בדקה ה-60, ספג כרטיס אדום מיותר בדקות האחרונות לאחר עימות עם שחקן אורח ועזב בזעם את המגרש.
אלא שגם הפעם, העצבים הרופפים של הקשר המוכשר, שאפיינו אותו גם במשחקים אחרים העונה מאז הגיע לקבוצה, היו בעוכריו, ובצעד חריג הוא החליט לא להודות לקהל עם שריקת הסיום של המשחק ולרדת ישירות לחדר ההלבשה, כמו גם חברו לקבוצה, אסף גובזה (על כך בהמשך). שם, הוציא את זעמו בהפרחת קללות שונות לאוויר.
ויקטור גניש, שנכנס לחדר ההלבשה והבחין בנעשה, ביקש מהיילה לצאת עימו החוצה, ולדברי חלק מהנוכחים בחדר השניים התעמתו לעיני כל, "היילה ממש תפס את גניש ואמר לו 'בוא החוצה'. זה היה מחזה שעבר את הגבול", אמר גורם שנכח במקום.
גניש לעומת זאת, הכחיש כי הקשר השתמש בידיים במהלך העימות המילולי בניהם, "ליאור (היילה, ה"ה) לא נגע בי, לא תפס אותי. הוא רצה לדבר איתי בצד. הוצאתי אותו מהחדר כי לא התאימו לי האמירות שלו שם. הוא שאל אם אני מסלק אותו ועניתי לו שיצא החוצה. לא מעבר".

eli_5569

גורמים במלאכי סיפרו ל"ספורט המקור" כי העימות בין השחקן לבין גניש היה רק עניין של זמן, וכי מזה זמן רב היילה מרגיש כי מאמן מלאכי נוהג ביחס לא שווה כלפי שחקני הקבוצה. "יש שחקנים שאם לא יבואו לאימונים גניש בכלל לא יפנה אליהם. מצד שני, שחקן אחר שלא יגיע לאימון לא יעלה בהרכב ביום שישי. ככה לא מתנהג מאמן. אולי הוא פשוט טוב מידי או מפחד מזעם של חדר ההלבשה", אמרו גורמים שונים, אך גניש ביטל גם את הטענות הללו, "הכל שיקולים מקצועיים שלי. היילה למשל משחק כבר סיבוב שלם בהרכב. מהמשחק מול נתיבות בסיבוב הראשון, עד המשחק מול נתיבות ביום שישי האחרון. הוא כבש שבעה שערים בתשעה משחקים, אז איך אפשר לומר שיש אצלי יחס שונה כלפי השחקנים?. מי שחוצה קו אדום אז היחס אליו משתנה. יש רף מסוים שאם עוברים אותו אתה לא יכול להבליג".
כך או כך, היילה הושעה מהקבוצה לפחות עד יום חמישי, אז יחזור לארץ יו"ר הקבוצה, שניאור קטש, ויחליט בעניין הקשר.
אם לא די בכך, הרי שגם מלך השערים של הקבוצה, אסף גובזה, נקלע לעימות קשה עם אוהד הקבוצה, שלטענתו כינה אותו "חזיר" אחרי מהלך התקפי לא מוצלח בדקות הסיום של המשחק. כבר בזמן אמת פנה גובזה לעבר הקהל והביע את זעמו, אך הוא לא הסתפק בתשובה מילולית ובשיאו של העימות, לאחר השריקה, הרים מקל בניסיון לצאת החוצה לעברו. למזלו, שחקנים ואנשי צוות שהיו בקרבתו הניאו אותו מלעשות זאת.
בעמותה המנהלת קיבלו בשאט נפש את העימותים הקשים בין השחקנים למאמן ולאוהדים, דווקא בעיצומה של תקופה חיובית, במסגרתה חזרו הכתומים למקום הראשון בטבלה, והחליטו לנהוג הפעם ביד קשה כלפיהם.

צעדים חריפים באימון הערב?

בשל שהותו של יו"ר הקבוצה שניאור קטש בחופשה מעבר לים, וכרמז לזעזועים הצפויים בקאדר של מלאכי, צפוי ראש העירייה, אליהו זוהר, להגיע לאימון הקבוצה שייערך הערב (ראשון), ולערוך שיחה קשה עם השחקנים. גורמים בסביבתו מעריכים כי ראש העירייה ינקוט בצעדים קשים כלפי חלק מהמעורבים, במטרה למנוע הישנות של מקרים כגון אלה בעתיד. "בכל מועדון יש התנהגות, כללים מובנים. זה לא משהו שאני המצאתי. יש דרך בה מתנהגים במסגרת ארגונית. יחס לאנשים מסביב, יחס לחברים בקבוצה", אמר גניש הבוקר, אך התעקש להדגיש כי האירועים שהתרחשו ביום שישי אינם חזות הכל, "לבוא ולומר שבגלל מקרה מסוים הכל לא טוב זה לא נכון. יש לי חבורה של גברים, והמטרה שלנו היא לעלות ליגה. אני שמח שמה שקרה קרה אחרי ניצחון, כך יהיה יותר פשוט לטפל בו. הקבוצה עשתה משחק טוב, בדיוק מה שביקשתי מהם. חזרנו למקום הראשון אחרי עבודה קשה והמטרה היא לעלות ליגה. אני יכול להבטיח שהדברים יטופלו במסגרת המועדון".

עדכונים נוספים בהמשך.

eli_5359

לחץ להמשך קריאה
8 תגובות

8 Comments

 1. רמי

  06/03/2017 ב 10:01

  גובזה עם אף למעלה, שכח שבלי הקהל הוא כלום. שיישב בבית או ישחק ביצ׳לאלא

 2. אלי ווסה

  05/03/2017 ב 17:49

  בלי גובזה ואיילה אין עליה חבל !
  ידבעים עם מי תעלו ליגה עם אסי ו ואיתמר יחמורים אוהדים שבתחת שלי

 3. אלי

  05/03/2017 ב 17:05

  בלי גובזה מלאכי משחקים סטנגה בליגה ג' נגד בית"ר כוסילמלם ידבעים אין לכם מושג בכדורגל ועוד איילה אתם לא מיתבשיים מחזיק לכם תאמצע כל נגיעה בצבע

 4. חרטבונה

  05/03/2017 ב 15:50

  חרטא

 5. רלי

  05/03/2017 ב 15:40

  שחקנים שמבזים את המועדון, את המאמן ואת האוהדים- מקומם לא בקבוצה!!

  שיוציאו את גובזה והיילי החוצה, וגם אליעזר!!!

 6. אבינעם

  05/03/2017 ב 12:25

  כאוהד קרית מלאכי-
  צריך שגניש יעיף את גובזה מהמועדון שלנו.!!

  לא סולחים לו!!

  • אסף

   05/03/2017 ב 12:51

   מסכים. גובשה וליאור החוצה. נמאסתם

  • רונן

   05/03/2017 ב 20:58

   מה אתם משוגעים לא מי יכבוש שערים צלח? מי הם כובשים לנו שערים ומבשלים לשחקנים אתם מדברים שטויות אז שקט

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.