צור עימנו קשר

חדשות

שלישי פוליטי

ביוזמת "המקור" ויחידת הנוער העירונית, יתקיים היום (שלישי) פאנל מיוחד בהשתתפות נציגי המפלגות המקומיים, שינסו להסביר ולשכנע מדוע עדיף להצביע עבור מפלגתם

פורסם

בתאריך

היום (שלישי) יתקיים בעיר פרלמנט פוליטי ראשון מסוגו לקראת הבחירות לכנסת ה-20. בפרלמנט, בו ייקחו חלק נציגים מקומיים של חלק מהמפלגות המתמודדות בבחירות הקרובות, צפויים הנציגים להציג את עמדות מפלגותיהם ולנסות לשכנע את הציבור שיגיע להשתתף בפאנל – בעיקר בני נוער מתנועות הנוער השונות בעיר – בצדקת הדרך של המפלגה אותה הם מייצגים.

הדיון יתנהל בסדר שייקבע מראש. בתחילה, יוכלו נציגי המפלגות להשמיע את דבריהם. מיד לאחר מכן יחל שלב הדיון, ובו יוכלו המשתתפים בפרלמנט להציג שאלות לחברי הפאנל, הנציגים הפוליטיים, וכן גם לנהל דיון פנימי בין באי האירוע. הנושאים שצפויים לעלות לדיון יעסקו בענייני מדיניות ביטחון, מדיניות חוץ, פוליטיקה פנימית, השקפות כלכליות, ענייני דת-מדינה ונושאים פוליטיים נוספים שיועלו על ידי המשתתפים. הכניסה לאירוע, שייערך לראשונה בעיר ויתקיים בבית המתנדב ברחוב משה שרת, תהיה חופשית, ומארגני האירוע מטעם יחידת הנוער העירונית ועיתון "המקור" הבהירו השבוע כי הוא מיועד לכל הגילאים. "אנחנו מזמינים את כולם לקחת חלק בפאנל, לשמוע דעות אחרות וגם להשמיע דעות משלהם", אמר מנהל מחלקת הנוער העירונית, ידידיה גרין. הוא ציין כי זוהי יוזמה ראשונה מסוגה בעיר, ועד כה, בשנים עברו, נמנעו מחלקות עירוניות מלעסוק בענייני בחירות. "יש כאן מטרה לקיים רב שיח ענייני ומתורבת שבו כולם יכולים להציג את הדעות שלהם ולשאול את השאלות החשובות מבחינתם במערכת הבחירות הזאת את הנציגים של המפלגות. אנחנו רוצים לעודד בני נוער להיות מעורבים אזרחית, ולשמוע דעות שונות בטרם הם יחליטו במי לתמוך בבחירות הקרובות זה דבר מתבקש ורצוי מאוד". חלק מבני הנוער שישתתפו בפרלמנט יצביעו בבחירות ב-17 למרץ בפעם הראשונה בחייהם. "זהו השלב שבו הנוער מגבש את תפיסת העולם שלו, וחשוב שכל הזרמים והדעות יוצגו בפניהם", סיכם גרין.

האירוע יחל בשעה 19:00 ויתקיים בבית הראשונים. הכניסה חופשית.

לחץ להמשך קריאה