צור עימנו קשר

בחירות 2018

שלומי מלכה הודיע: לא אתמודד לראשות העיר

חבר המועצה והממונה על החינוך לשעבר, שלומי מלכה, הודיע השבוע בעיתון החרדי 'יום-יום' כי אופציית הריצה לראשות העיר ירדה מהפרק, זאת ככל הנראה כחלק מתמיכתם של סיעות החרדים בראש העירייה המכהן, אליהו זוהר. טרם ברור האם מלכה יתמודד למועצת העיר בבחירות הקרובות

פורסם

בתאריך

חבר המועצה לשעבר, שלומי מלכה, הודיע השבוע בשיחה שקיים עם העיתון החרדי 'יום-יום' כי הוא זונח את אופציית הריצה לראשות העיר, ומותיר על השולחן את אופציית הריצה למועצת העיר בלבד.

על פי גורמים שונים, מלכה, שעשוי היה להיות המועמד החרדי הראשון שמעמיד עצמו לראשות העיר קריית מלאכי, בדק לאחרונה את אופציית התמיכה מצידם של אנשי הסיעות החרדיות בעיר, חב"ד וש"ס, אך משמצא כי אלו ימשיכו לתמוך בראש העירייה זוהר גם בבחירות הקרובות- בחר להסיר את מועמדותו ולבחון ריצה למועצת העיר בלבד.

במהלך הקדנציה האחרונה שימש מלכה כחבר מועצה מטעם סיעת 'מאמינים', המורכבת מאנשי חב"ד וש"ס, ואף כיהן כממונה על החינוך מטעם ראש העירייה, אליהו זוהר. בתום שנתיים וחצי של כהונה, ובהתאם להסכם שנחתם בטרם הבחירות האחרונות, התפטר מלכה מתפקידיו השונים במועצת העיר, אולם עשה זאת בטונים צורמים לאחר שמקרוביו טענו כי "יש כנראה גורמים פוליטיים שלא מעוניינים ששלומי ימשיך בכהונתו כחבר מועצה, וסיבותיהם עימם".

בשיחה שקיים הבוקר עם "המקור" אישר תחילה מלכה כי הוא לא יתמודד לראשות העירייה, אך סירב להתייחס לפרטים מעבר לכך.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

משעל חוזר לזירה הפוליטית

איש הנדל"ן וחבר מועצת העיר לשעבר, אפרים משעל, הודיע השבוע כי הוא חוזר למגרש הפוליטי. בראיון קצר הוא מסביר מה הניע אותו למהלך, מדגיש כי כרגע הוא לא מתכוון לרוץ לראשות העיר ומספר על אכזבתו מעבודתם של חברי המועצה המכהנים. "בטוח שאפשר לעשות יותר למען התושבים- ואני אדאג לעשות את זה"

פורסם

בתאריך

על ידי

עשר שנים אחרי הניסיון האחרון שלו להיבחר כחבר מועצה מן המניין, הודיע השבוע איש הנדל"ן המקומי אפרים משעל כי הוא חוזר לזירה הפוליטית.
משעל, אב לשלושה שיחגוג בקרוב 57, כיהן כחבר מועצה בין השנים 1998-2003 בסיעתו של ראש העירייה לשעבר שימי שמעון. בתחילה היה חבר אופוזיציה יחד עם חברי סיעתו, משה שמעון שימי, יוסי וענונו ומוטי מלכה, אולם לאחר כחצי שנה בחר להצטרף לקואליציה של ראש העירייה דאז, ליאור קצב.

עם סיום כהונתו, טרם בחירות 2003, הכריז משעל על ריצה לראשות העיר אולם נאלץ לחזור בו מכוונתו בשל הסכמי שיתוף פעולה בין המגזרים השונים לבין המועמדים האחרים מולו, ובהם ראש העירייה הנבחר, מוטי מלכה. ב-2008 הכריז משעל שוב על ריצה לראשות העירייה, אך חזר בו מאותה הסיבה בדיוק ונותר מחוץ למליאה, "אם אתה רוצה לשנות אזי שתפקיד ראש עיר הוא התפקיד הביצועי. אפשר לשנות מהמועצה, אבל הרבה פחות כיוון שאתה חייב להיצמד למדיניות של ראש העירייה הנבחר", אמר השבוע משעל, שזוקף לזכותו את הבאת המר"מ העירה, "כמו אז, כך גם הפעם אני מתכוון לעשות למען העיר. גם אם לא אהיה חבר מועצה אדאג לעשות למען התושבים, בדיוק כמו שדאגתי שהמר"מ יגיע לכאן. כולנו מבינים היום כמה חשוב הוא היה, וננסה בעתיד להרחיב את השירותים הרפואיים אפילו יותר. בקריית מלאכי צריך לקום 'מיני' בית חולים".

איך אפשר לעשות למען התושבים מחוץ למליאה? הרי שם טמון הכוח של נבחר הציבור.
"בשביל לעשות למען התושבים לא צריך את 'דרגות' של חבר מועצה. אני שומע אותם היום מתגאים בזה שעזרו לתושב זה או אחר בארנונה למשל. בשביל זה לא צריך להיות חבר מועצה, את זה גם האזרח הפשוט יכול לעשות".
נשמע שיש לך בטן מלאה על חברי המועצה.
"אכן. לא כל כך אהבתי את ההתנהלות של חברי המועצה בשנים האחרונות ואני לא יכול לעמוד מנגד. חברי המועצה צריכים להיות שותפים בעשייה ואני לא מרגיש שהם עושים מספיק למען התושבים".
ראשות העיר?
"אני קודם כל חוזר לחיים הציבורים. זוהי החלטתי. אני חושב שקריית מלאכי תרמה לי הרבה, ולכן הגיע הזמן שאתרום לה בחזרה".

יצרת קשר עם פוליטיקאים אחרים?
"יש מספר אנשים שיצרתי איתם קשר. אפילו גם נפגשנו. אנחנו בודקים לגבי חיבורים, ונראה בהמשך כיצד נפעל".
הודעת לראש העירייה אליהו זוהר על כוונתן להתמודד?
"לא דיברתי איתו על הכוונת שלי. בכלל, לא דיברתי עם אף אחד מבין חברי המועצה הקיימים"
איך אתה מתכוון להתמודד? יש סיעה מסוימת דרכה תרוץ בבחירות?
"טרם התקבלה החלטה. בכל מקרה תמיד הייתי עצמאי בדעותיי. יש לי קרבה לחב"ד, ואני גם זוכה לתמיכה של רוב הקהילה הגיאורגית בעיר, המונה כיום כ-100 בתי אב".

כלומר ישנה אפשרות ברשימת חב"ד?
"לא. להם כבר יש את הנציגים שלהם. אני בודק עם אנשים אחרים"
מה בוער בך לחזור לפוליטיקה אחרי 10 שנים?
"הסיבה החשובה ביותר היא קודם כל האזרח. לבוא ולעזור לתושבי העיר. בשנים האחרונות תושבי העיר ספגו מכות רבות, אם זה העלאת תשלומי הארנונה, תאגיד המים, החניות. לפי דעתי לא נשקלה כאן מספיק חמלה לאזרח הפשוט".

אמרת שחברי המועצה לא עשו מספיק. אתה יכול לפרט קצת?
"אני מעריך את העשייה של כל אחד ואחד ואני לא מבטל את הדברים שנעשו. עם זאת, מה שנעשה לא היה מספיק. אני בטוח שהיה אפשר לעשות יותר למען התושבים ואני אדאג לעשות את זה".
איך תעשה את זה?
"ברגע שייווצרו החיבורים הנכונים וכל אחד יביא את האג'נדה שלו נוכל לעשות את זה. אתה חי פה ומבין בדיוק מה כואב לציבור, וכיצד אפשר לעשות למענו".
אני מבין שכרגע אתה לא מתכוון לרוץ לראשות העיר. מי לדעתך יהיה ראש העיר?
"אני כרגע לא יכול לענות על זה. נכון לעכשיו, למעט ראש העיר המכהן, אף מתמודד עדיין לא הכריז".

ובכל זאת, אתה חושב שיש סיכוי למישהו לנצח את זוהר? עד כה הוא אף זכה לתמיכה של חב"ד והפעילבבר אזולאי?
"בחב"ד אין החלטה עדיין. יש כוונות ללכת עם ראש העיר, אבל החלטה והסכמה עדיין לא אין. גם שם מחכים לראות מי השחקנים הנוספים ורק לאחר מכן יחליטו. אם אתה שואל אותי, הבחירות לא הוכרעו. יש לך חומר גלם שעשוי להפוך לתוצר טוב. אם לכמת את זה, ישנם כ-60 אחוזים שמתנדנדים".

אתה לא חושב שאולי הגיע הזמן לפנות את המגרש הפוליטי לשחקנים חדשים? כל מערכת בחירות אנו שומעים את אותם שמות.
"אני בהחלט חושב שצריך לתת צ'אנס לאנשים חדשים ואיכותיים. יחד עם זאת, מי שלא הוכיח את עצמו בקדנציות האחרונות צריך לעזוב. מצד שני, אפשר לתת את המושכות בידי אדם שהיה חבר מועצה ורוצה לחזור לתרום".
אתה חושב שתוכל להביא לפחות מנדט שיסלול את דרכך למועצת העיר?
"אני מאמין שאני יכול להביא מנדט גם ללא שותפים. מבחינה כלכלית, זה אף פעם לא היווה בעיה. אני לא חושש לרוץ למועצה לבד, אבל בוחן אופציות של חיבורים. הדרך עוד ארוכה".

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

בלעדי: בבר אזולאי סיכם עם זוהר על ריצה משותפת בבחירות

פורסם

בתאריך

על ידי

מזכיר הסתדרות העובדים בעיר נפגש הלילה עם ראש העירייה אליהו זוהר וסגנו שמעון חזן. הם סיכמו כי אזולאי יתמוך בזוהר בבחירות שיתקיימו באוקטובר, וכי הם ירוצו תחת רשימה אחת. אזולאי בתגובה: "האחדות חשובה מהכל, בקרוב נחליט על מיקומים"

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

המגזר שהכריע: כ-100 אברכים מישיבות חרדיות

אברכים מישיבותיהם של הרב יהודה עמית ושל הרב אליהו ממן הגיעו להצביע בהמוניהם, והכריעו את הבחירות לטובתו של סולימני. במטהו של עמר הודו ששגו בהערכת מספרם של תלמידי הישיבות

פורסם

בתאריך

על ידי

את ניצחונו השבוע בפריימריז של מפלגת העבודה חייב יוסי סולימני למגזר אחד עיקרי: תלמידי הישיבות החרדים, שיחד עם נשותיהם העניקו לו כ-100 קולות שסייעו לו לגבור על יריבו אליאור עמר ולהשיג את ההכרעה לטובתו.

לאורך כל היום ליווה את סולימני הרב שייבה, המשתייך לסגל הניהולי של ישיבת "קרן אורה" הממוקמת ברחוב ויצמן ומונהגת על ידי הרב יהודה עמית. מדובר בישיבה המשתייכת לזרם הליטאי השמרני, שאינה מעורבת לרוב בחייה הקהילה בעיר ומנהלת חיי קהילה נפרדים מיתר התושבים. הרב שייבה ניהל את המערכת בכל הקשור להגעתם של תלמידי הישיבות להצביע, כאשר אלו הגיעו לאתר ההצבעה בבית החייל לאורך כל היום יחד עם נשותיהם על מנת להצביע. עם הגעתם תלמידי הישיבות ונשותיהם הם קיבלו פתק הצבעה עם שמו של סולימני, עימו נכנסו לקלפי והצביעו. במטהו של סולימני התגאו כי הצליחו להשיג אחוז הצבעה של קרוב מאוד ל-100% בכל הקשור לתלמידי הישיבות.

בנוסף לישיבתו של הרב עמית, זכה סולימני לעזרה גם מישיבה חרדית נוספת בהובלתו של הרב אליהו ממן. במטהו של עמר הודו כי לא העריכו נכונה את כמות האברכים שהתפקדו למפלגה, כאשר מספרם האמיתי של אלו שבאו להצביע בפריימריז השבוע עמד על למעלה ממאה בני אדם. כאשר ההפרש בין עמר לסולימני עמד על 65 קולות בלבד – ברור שההכרעה הושגה באמצעות המתפקדים החרדים.

במטהו של סולימני דחו את הטענות שהועלו, וטענו כבר עוד קודם לפריימריז כי מדובר בקהלים חדשים שמצטרפים למפלגת העבודה כחלק ממגמה לפתוח את השורות לקהל הרחב. סולימני טען כי יש לברך את הצטרפותם של מתפקדים אלו, וכי הצטרפותם נעשתה מתוך רצון לקחת חלק במשחק הפוליטי בעיר. עוד טען סולימני כי מדובר בחבריו מזה שנים ארוכות. מנגד, טענו אנשיו של הרב עמית כי הצטרפותם למפלגת העבודה נעשתה על מנת לייצג את האינטרסים שלהם בעיר, וזאת נוכח העימות שנרשם בינם לבין נציג ש"ס במועצת העיר, סגן ראש העירייה מישל טפירו. רק לפני שבועות ספורים תקף שייבה פומבית את טפירו, וטען כי הוא לא מייצג את קהילתם בעיר וכי הם שוקלים להקים רשימה שתתמודד מול רשימת החרדים המאוחדת "מאמינים". טפירו, אגב, פקד גם הוא את בני משפחתו למפלגה על מנת לסייע לסולימני, ובנו ואישתו של סגן ראש העירייה הגיעו להצביע גם הם.

לחץ להמשך קריאה