צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

חדשות

שכחו את ההווה

מדוע במקום לעסוק בבעיות קריטיות וגורליות לעתיד העיר שעומדות על הפרק, קברניטי העירייה מעדיפים לחלום על הכפלה פי שמונה של אוכלוסיית קריית מלאכי? וגם: מי מכין את שנת הלימודים החדשה, ומדוע אין נשים בחגיגות הקיץ? // בנימה אישית

פורסם

בתאריך

הכותרות הגדולות שפורסמו בשבוע שעבר בכל העיתונים המסקרים את קריית מלאכי, לפיהן בתוך עשרים שנים תפרוץ העיר את גבולותיה הנוכחיים, תרחיב אותן ותגיע עד לכדי 150 אלף תושבים יכולות בקלות להימשל לאדם שבדיוק קיבל מכתב הודעה מהבנק על כוונה לעקל את ביתו, ומתכנן במקביל לשפץ אותו מן היסוד, כאילו אין מכתב וכאילו אין כוונה.

חזון זה דבר חיובי, אבל אפשר להתייחס אליו ברצינות רק כשהוא מחובר לקרקע המציאות. במצבה הנוכחי של העיר, החזון של ראש העירייה, אליהו זוהר, להגדיל את העיר עד לכדי מאות אלפי תושבים הוא חסר אחריות במקרה הטוב, וטיפשי במקרה הרע. אם כיום, עם עשרים וקצת אלף תושבים, העירייה אינה מצליחה לספק שירותים נאותים כבכל עיר מתוקנת אחרת, אז מה יהיה כשיהיו כאן מאה אלף תושבים ויותר מכך?

במקום לעסוק בחלומות שסיכויי המימוש שלהם אפסי, אפשר היה לצפות מראש העירייה לעסוק בבעיותיה הנוכחיות של קריית מלאכי, ובצורה שבה יש לפתור אותן, בטרם יפנה את מבטו לחזון בן שני עשורים ויותר. זוהר רוצה לבנות שכונות חדשות וענקיות? לפני כן עליו לעסוק בפיתרון לבעיה הקרדינאלית והחמורה שהתגלתה בדוחו של מבקר המדינה ביחס לשכונה שכבר בונים בימים אלו, "כרמי הנדיב". השכונה הזו נבנית בכהונתו, תחת אחריותו המלאה והבלעדית, הגם שמרבית תכניותיה התקבלו בתקופת כהונתו של ראש העירייה הקודם. "כרמי הנדיב" לבדה צפויה להגדיל את היקף התושבים בשליש ולמעלה מכך, ולגביה אין צורך בהרחבת גבולות העיר, כפי שמקווה העירייה שיקרה במסגרת התכנית להתפשטות העיר אל עבר צפון ומערב.

שכונת "כרמי הנדיב" כבר קיימת הלכה למעשה. היא נמצאת בשלבי בנייה מתקדמים, אך מבקר המדינה קבע שתושביה העתידיים צפויים לסבול ובגדול: השכונה תהיה אולי, על פי הצהרות יזמיה, מתקדמת וחדשה, אבל לא יהיו לרשותם של המתגוררים בה פארקים וגנים ציבוריים. גם מקום למוסדות ציבור אין בנמצא. ומה על שכונת "גבעת הסביונים"? חמש שנים מאז שאוכלס הבית הראשון בה, סיור בה מעלה תמונה עגומה של הזנחה, שלא נאמר הפקרות. בתים נוצצים ורחבי ידיים, מעוצבים היטב, מגודרים בחומות ענק המסתירות את הזוהמה שמחוצה להן. אין גני שעשועים ומשחקים, אין מרכזים קהילתיים (השטח היחידי שהיה אמור לשמש כמתנ"ס בשכונה הופקע לטובת בניית מפעל "אופק", שנתקע לפני שנים ונותר כאבן שאין לה הופכין), אין כבישים ראויים לשימוש ואפילו המדרכות בנויות בחלקן באספלט.

אך הבעיות בשתי השכונות החדשות והיוקרתיות יחסית בעיר, שנמצאת בשלבי בנייה מתקדמים או סופיים, אינן היחידות המעיבות על כוונת העירייה לקדם את התכנית להרחבת העיר. גם זוהר יודע כי עתידה הכלכלי של קריית מלאכי – כבר בהיקף תושביה הידוע כיום – קודר, וזאת בהעדר אכלוס מלא של איזור התעשייה בתימורים או סיפוח איזור התעשייה של באר טוביה (או לחילופין העברת כספים בהיקף משמעותי מידי שנה מקופת המועצה האזורית לעירייה). אלא אם תימצא פתאום נוסחת קסם שאיש אינו יודע עליה, לעירייה פשוט אין יכולת פיננסית להתמודד עם הוצאות כל כך משמעותיות שעה שהכנסותיה נשארות דומות או גדלות רק במעט לאורך השנים.

הבעיה הזאת צפויה להחמיר עם קליטת אלפי התושבים בשכונות החדשות הנמצאות בבנייה. מאות יחידות דיור יאוכלסו בתוך כשנה מהיום, מה שייצור לעירייה בור תקציבי בהיקף של מיליוני שקלים מידי שנה. מלכתחילה טעתה העירייה כשאפשרה את קידום הבנייה בשכונות "המחנה" ו"כרמי הנדיב" מבלי שדרשה ממשרדי הממשלה פיתרונות להשלכות הכלכליות של אכלוסן. ואם כאן – בפרוייקט קטן לעומת שאיפות הענק להכפלת העיר פי שישה – היה כשל ניהולי ואסטרטגי שלא צפה את הבעיה, למה שנסמוך על קברניטי העיר שבתכנית גדולה פי כמה הם ייקחו בחשבון היבטים ארוכי טווח? לראש העירייה זוהר הפתרונים.

מי מנהל?

בעוד פחות מעשרים ימים יחזרו תלמידי העיר לספסלי הלימודים אחרי חודשיים של חופשת קיץ. בינתיים, בבתי הספר השונים עמלים על תכנון שנת הלימודים הבאה, למעט "אלי כהן", שם סאגת ניהול בית הספר צפויה להסתיים רק בסוף השבוע הנוכחי, במקרה הטוב, או מתישהו בסמוך לתחילת השנה החדשה, במקרה הפחות טוב. ועדת הבחירה שאמורה לקבוע את זהות המנהל/ת החדשים לבית הספר היסודי תתכנס היום (חמישי) ותפרסם את החלטתה. אחריה גם נדע אם מערכת החינוך המקומית הולכת לקראת השבתה כוללת בראשון לספטמבר, כהבטחתו הבלתי אחראית בעליל של ראש העירייה אליהו זוהר.

אולם אם שנת הלימודים תפתח כסדרה ואם לאו, מההכנות אליה נעדר כבר במשך כחודש האיש שעומד בראש המערכת החינוכית המקומית: מנהל מחלקת החינוך, שמעון עמר, נמצא כבר במשך ארבעה שבועות בחופשת מחלה (מכאן נאחל לו, בראש ובראשונה, בריאות איתנה). הוא לא משתתף בישיבות מקצועיות ופדגוגיות העוסקות בהכנת המערכת לשנת הלימודים החדשה ולא מבקר בבתי הספר לבחון את ההיערכות מקרוב. מי מחליף אותו עד שיחלים? אף אחד.

לפי גורמים בכירים בעירייה, עמר – שעתיד לסיים את תפקידו בחודשים הקרובים – נמצא בקשר טלפוני כזה או אחר עם בכירי העירייה ומנהלי בתי הספר בעיר. אבל בהעדר מנהל מחלקת החינוך, יש קושי ממשי לקבל החלטות מקצועיות הקשורות בשנת הלימודים הקרבה. ממגמות שעתידות להיפתח בבתי הספר ועד ועדות השמה הקשורות למורים ואפילו לתלמידים – אין מי שינהל את כל זה.

את ההערות הציניות ביחס לכהונתו של עמר ותרומתו להכנת שנות הלימודים בשנים עברו נשאיר הפעם בצד, ונסתפק בלאחל לו החלמה מהירה.

קול אישה (לא) ערווה

אגב חופשת הקיץ וסיומה הקרב: בעוד שבוע וחצי יחלו אירועי קיץ 2016. העירייה החליטה, בהחלטה מושכלת, ראויה ומוצדקת, לקיים את האירועים השנה ברחבה הגדולה שלמרגלות בניינה המתפורר. זוהי חצי נחמה לבעלי העסקים הסובלים משחיקה מתמדת בפדיונותיהם, וצמאים לכל מהלך שיגביר את תנועת הלקוחות במרכז העיר, יחזיר עטרה ליושנה ואת החיוך לפניהם.

אלו יהיו אירועים מרשימים, בעלות של כשני מיליון שקלים (רובם ככולם מקופתה של המועצה האזורית באר טוביה), עם רשימת אמנים מן השורה הראשונה שיופיעו על הבימה יום אחרי יום. מוש בן ארי, עמיר בניון, אליעד נחום והפרוייקט של רביבו. מה המשותף לכל ארבעת המופעים? כולם גברים. אפילו אישה אחת לרפואה אין.

האם מדובר בתכנון מראש או בצירוף מקרים? הוגי הספקולציות משוכנעים באפשרות הראשונה. הנה, הם אומרים, עוד דוגמא להתחרדותה של קריית מלאכי. חברי המועצה החרדיים דואגים לקהל הבוחרים שלהם, שיוכלו להגיע גם הם לאירועים, שכן כנאמר בתלמוד, קול באישה ערווה.

סגן ראש העירייה חיים שטיינר, המשמש כממונה על האירועים בעירייה, צחק כשהעליתי השבוע בפניו את הסברות לפיהן היעדרות הנשים מהופעות הקיץ נעשתה בכוונת זדון. "אני האחרון שאמנע הופעה של אישה", אמר שטיינר, חסיד חב"ד שאפילו ביחס לחסידותו, הנחשב מלכתחילה פתוחה וליברלית לציבור הרחב, נחשב לאנטי-שמרן. "זהות האמנים נקבעה על ידי מחלקת האירועים, ואני וראש העירייה רק אישרנו אותם באופן סופי. אין לי שום בעיה עם הופעות של נשים, ולראיה – רק ביום העצמאות האחרון הייתה הופעה מרכזית של אישה. מי שרוצה להגיע לאירועים, גם אם הוא חב"דניק, יגיע בין אם אישה מופיעה ובין אם לא, ומי שלא רוצה להגיע, לא יגיע ולא משנה מי האמנים המופיעים".

בויכוח בין משמיעי הקונספירציות לעמדתו של שטיינר, הפעם – אני עם סגן ראש העירייה.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

נציבות שירות המדינה חוקרת חשדות נגד עובד בכיר במועצה הדתית

חשיפה: בשבועות האחרונים נחקר עובד בתחום הכשרות במועצה, לאחר שמידע שהגיע לידי הנציבות העלה חשד כי במקביל לעבודתו הוא משמש משגיח במפעלים מחוץ לגבולות ישראל. על פי גורמים שונים, גם הרב יוסף בלוי, הממונה על המועצה, מסר עדות בפרשה. המועצה הדתית: "אמינותו של העובד אינה מוטלת בספק"

פורסם

בתאריך

על ידי

מזה מספר שבועות שנציבות שירות המדינה מנהלת חקירה נגד עובד בכיר במועצה הדתית, בחשדות שונים הקשורים לתחומי עבודתו. כך עולה ממידע שהגיע לידי "המקור". בנציבות אישרו את קיומה של החקירה ואמרו כי "אכן מתקיימת חקירה בעניינו של העובד", אך סירבו למסור פרטים אודותיה.
לפי מידע שהגיע לידינו, החקירה מתמקדת בין היתר בטענה לפיה העובד, הנחשב לאחד הבכירים במועצה הדתית, שוהה בתדירות גבוהה מאוד בחו"ל – כשבועיים לערך בכל חודשיים, קרי כמעט 100 ימים בשנה. זאת, אף שהוא עובד במשרה מלאה במועצה. במסגרת החקירה מסר עדות גם הממונה על המועצה הדתית, הרב יוסף בלוי, וכן נחקר העובד עצמו. לא ידוע האם עובדים נוספים מסרו עדות בפרשה.
החקירה בנושא מתנהלת כבר מספר שבועות לכל הפחות, וגורמים הבקיאים בפרטים מסרו כי רשויות נוספות מעורבות בה, וכי ייתכן ופרטים נוספים יתגלו כבר בתקופה הקרובה. מעדויות שאספנו השבוע עולה כי העובד המדובר מנהל קשרים קרובים מאוד עם בעל מפעל באיזור, שאף מימן עבורו בעבר עשרות נסיעות עבודה לחו"ל – אשר טיבם ונחיצותם לא ברורה עד תום, בייחוד לאור תפקידו הבכיר של העובד. כמו כן, לא ברור מה מעשיו של העובד בעת נסיעותיו לחו"ל, שכן תפקידו במועצה הדתית אינו מצריך את שהותו בחו"ל, ודאי לא פרקי זמן כל כך ארוכים.
מעדות שהגיעה לידינו מפיו של עובד בכיר במפעל המדובר, שהתנהל מול העובד מהמועצה הדתית, עולה כי עובד המועצה ניהל כאמור יחסים קרובים עם בעלי המפעל ואף היה מצוי עימו בקשרי חברות – אף שהוא אמור לשמש כמפקח מטעם הרבנות על המוצרים המיוצרים במפעל. "הוא היה מבלה אצלו שעות במשרד בפגישות בדלתיים סגורות", סיפר גורם שעבד במפעל עד לפני זמן מה. "מה היה שם? לא יודע. המשגיחים היו יוצאים להשגחות בחו"ל במימון המפעל. כרטיסים, אוכל ושתייה. העובד המדובר היה נוסע לכל מיני מקומות. לסין, המון לאירופה, פולין. כולם ידעו שהוא עובד במועצה הדתית".
לטענתו של העובד, הדרישה למשגיח מגיעה מטעמו של המפעל עצמו בזמן יצור מסוים בחו"ל, אך המשגיח המדובר היה לעיתים מקבל הוראות ישירות מהמשרד, "היו אומרים לו על מה רוצים שהוא יסתכל ועל מה לא להסתכל. זה היה נראה תמוה, כי תפקידו של המשגיח לומר מה צריך, ולא הפוך", אמר. מנגד, טענו השבוע גורמים במועצה הדתית כי מדובר בטענות חסרות שחר, שכן תחתיו של העובד המדובר כפופים מספר עובדים נוספים- ועל כן אמינותו המקצועית אינה מוטלת בספק.
מפניית "המקור" לעובד המדובר הוא טען תחילה כי כלל לא מתנהלת חקירה בעניינו, אך לאחר חשיפת חלק מהמידע אישר כי אכן מתנהלת כזו אך הוא אינו יכול להוסיף פרטים בנושא.
מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "אכן מתקיימת חקירה בעניינו של הנדון. אדגיש כי אגף החקירות בנציבות שירות המדינה אינו מוסר פרטים אודות חקירות מתנהלות".
מהמועצה הדתית נמסר בתגובה: "מבקר המדינה ביצע בדיקה בנושא ומצא את הכל כשורה. מדובר בעובד מצטיין ומומחה בעל שם עולמי המבוקש על ידי גופי הכשרות הגדולים בעולם והפיקוח בחו"ל נעשה באישור ובהסכמה של הממונים על המועצה הדתית והרב הראשי לקרית מלאכי, הרב חיים פינטו שליט"א. יודגש כי הימים בהם הוא יוצא לפיקוח כשרות בחו"ל מוצהרים כחופשה ללא תשלום. אמינותו של העובד אינה מוטלת בספק ואנו בטוחים כי כך גם יעלה בתוצאות החקירה של הנציבות".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

"מבקרי השלטון בדקו מה נעשה כאן בארבע וחצי השנים האחרונות?"

בעירייה החלו השבוע בעבודות שיפוץ ושדרוג של 19 גני ילדים לקראת שנת הלימודים הבאה- בסיומם יוצבו מתקנים חדשים ומעליהם רשת הצללה. מגרש הקטרגל בשכונת גבעת הסביונים יהיה מוכן בעוד כחודשיים, ואילו הטיילות החדשות ירושתו במצלמות. "העיר מתחדשת- ולא רק בחצי השנה שלפני הבחירות", אמר גורם בעירייה

פורסם

בתאריך

על ידי

בימים האחרונים, מאז צאתם של ילדי ישראל לחופשת הקיץ השנתית, החלו בעירייה בשיפוץ מסיבי של גני הילדים לקראת שנת הלימודים הבאה.
מדובר בשיפוץ של 19 גנים ברחבי העיר כולה, במסגרתו יוחלפו האבנים המשתלבות בחצרות, תשודרג הצנרת וכן תוקם חצר חדשה עם דשא סינתטי, מתקנים מתקדמים והצללות.
גורמים בעירייה התייחס השבוע לשיפוץ וטענו כי מתחילת הקדנציה של ראש העירייה המכהן שופצו לא פחות מ-25 גני ילדים, שעברו שדרוג משמעותי על מנת להתאימם לצרכי הילדים. "מתנגדיו של ראש העירייה אוהבים לטעון שהשיפוצים נעשים רק לקראת הבחירות, אבל לא מתאמצים לבדוק מה נעשה כאן ארבע שנים וחצי. בגלל שיש בחירות הם רוצים שנעצור את ההתפתחות של העיר? ראש העירייה שדרג וימשיך לשדרג את העיר בכל התחומים למען התושבים", אמר השבוע אחד מהם ל-"המקור".
נוסף לשיפוץ גני הילדים, ממשיכה העירייה בהקמת הטיילת המרשימה המקבילה לשכונת גבעת הסביונים החדשה, שתכלול שביל חדשני לרוכבי אופניים, מדשאות מוריקות, גן שעשועים וכן עמדות מנגל, ותיחנך ככל הנראה במהלך החודש הבא (אוגוסט). בסמוך אליה, יוקם מגרש קטרגל חדיש ומפואר שהעבודות לשם הקמתו כבר החלו והוא צפוי לעמוד לרשות התושבים לקראת חגי תשרי.
בעירייה סיפרו השבוע כי מיד עם סיום העבודות על הטיילות בכל רחבי העיר הן ירושתו על ידי מצלמות שיתעדו 7/24 את הנעשה בשטחים הציבוריים- זאת במטרה למנוע אירועי ונדליזים ואלימות. "העירייה השקיעה מאות אלפי שקלים בשדרוג פני העיר למען התושבים וחשוב מאוד לשמור על זה", אמרו שם.
יש לציין כי בעבר הבטיחו בעירייה שהטיילת בשכונת גבעת הסביונים תיפתח כבר בחודש אפריל, אולם עדכנו כעת את תאריך היעד והעריכו כי החניכה הרשמית תיעשה בחודש הבא.
בניית הטיילת החדשה בשכונת גבעת הסביונים מתבצעת בו זמנית עם שיפוץ הטיילת הקיימת לאורכן של היציאות הדרומיות מהעיר- מאזור בית הספר הראל ועד תחנת הדלק פז, בסופה של שכונת קיבוץ גלויות, שנבנתה לפני 20 שנים.
פרויקט ההקמה הענקי, שאורכו יעמוד על כקילומטר וחצי ועלותו המוערכת היא כ-6-8 מיליון שקלים, עתיד לשנות את פני העיר כולה, עת יחבר בין הטיילת המתהווה בשכונת גבעת הסביונים לבין הטיילות הנוספות באזורי היציאה מהעיר, באזור שכונת המחנה ולאורכה של שכונת קיבוץ גלויות.
לדברי ראש העירייה זוהר, העלות הכוללת של הקמתן ושיפוצן של הטיילות השונות בעיר עשוי להגיע לסכום של 20-15 מיליון שקלים.

לחץ להמשך קריאה

חדשות

שיפוץ כפול

למרות שהעבודות לשדרוגו הסתיימו רק לפני שבעה חודשים, עובר הכיכר ברחוב בן גוריון בעיר שיפוץ נוסף ממש בימים אלו- בעלות נוספת של עשרות אלפי שקלים. "הורסים ובונים כאילו זה לגו. מדובר פה בכסף ובאיכות החיים של כולנו", אמר תושב העיר. העירייה בתגובה: "הקבלן מבצע תיקונים לליקויים שנתגלו בבדיקה שערכנו"

פורסם

בתאריך

על ידי

שבעה חודשים בלבד מיום סיום עבודות השיפוץ וההקמה של הכיכר החדש בשדרות בן גוריון בעיר (סמוך לבנק לאומי), הרסו לפני כשבועיים עובדי קבלן מטעם העירייה את הכיכר במטרה לשדרג אותו בשנית.
לטענת גורמים בעירייה, הסיבה לשיפוץ החוזר נעוצה בהיותו של הכיכר שנבנה רק לאחרונה "רחב מידי", ועל כן יש להקטינו על מנת שיעמוד בתקן ויוכל להכיל את התנועה הרבה החולפת על פניו.
כזכור, לפני קצת יותר מחצי שנה הודיעו בעירייה על סיום עבודות השדרוג וההקמה של כיכר בן גוריון וכן הכריזו על פתיחת עבודות הפיתוח לאורכו של הרחוב כולו. העבודות האינטנסיביות, כללו אז הקמת חומה חדשה המהווה 'חוצץ' בין הבניינים הסמוכים לבין המרחב הציבורית, ריצוף מחדש של הרחוב באבנים משתלבות, ריבוד הכביש ושיפוץ כיכר התנועה במקום. עם סיום העבודות על הכיכר, המפגיש את הצירים הראשיים רש"י ובן גוריון, החלו בעירייה בשדרוג קטע הכביש שבין כיכר בן גוריון לכיכר ז'בוטינסקי ('הכיכר של סופר'), ועבודות אלו נמשכות גם בימים אלו ואמורים להסתיים בשבועות הקרובים.
אלא שכעת מתברר כי חרף ההשקעה הגבוהה בעבודות השדרוג שנעשו ברחוב בן גוריון בעיר החליטו בעירייה לבצע את העבודות על הכיכר בשנית, מה שמצריך לכאורה הוצאה כספית נוספת שעלותה עשרות אלפי שקלים. "רק לפני חצי שנה נבנה הכיכר החדש", אמר השבוע תושב זועם בשיחה עם "המקור", והוסיף: "מדובר פה בכסף של כולנו. בחמש השנים האלה העירייה נכנסה לנו עמוק לכיס ולא מובן לי איך אפשר להיות כל כך אדישים לכספים האלה", הוסיף.
תושב אחר, שהבחין בנו מצלמים את העבודות, ציין כי לדעתו מדובר בניצול כספי ציבור לצרכי בחירות, "עשו אותו דבר גם בטיילת. הורסים ובונים מחדש כאילו זה לגו כדי להראות שעושים משהו. למישהו יש ספק שמדובר בבזבוז המשאב הציבורי בעיתוי כל כך תמוה, ארבעה חודשים וחצי לפני הבחירות?", אמר.
עיכוב מקובל או הון פוליטי?
הטענות אודות תעמולת בחירות מצד השלטון הנוכחי נשמעו השבוע גם בהקשר מגרש הקטרגל החדש בקיבוץ גלויות. מספר תושבים, חלקם מתגוררים בשכונה ואחרים בסביבתה, תהו השבוע מדוע שערי המגרש החדיש נותרו סגורים חרף הודעת העירייה על סיום העבודות בו, והוסיפו כי הם חשים שמישהו רוצה לגזור קופון על חשבון האינטרס הציבורי, "המגרש הזה רשום על ללו זוהר, לאף אחד אין ספק", אמר תושב העיר, שהסביר, "עם זאת, לא ברור מדוע מתעכבים עם פתיחת המגרש. לא ייתכן שילדים לא יכולים להיכנס פנימה ונאלצים לסכן את חייהם בטיפוס על הגדר רק בגלל שבעירייה רוצים לכאורה לערוך טקס פתיחה ראוותני. מישהו פה חושב הפוך", אמר התושב.
תושב אחר, המתגורר ממש בסמוך למגרש הקטרגל, סיפר כי בימי השבת מטפסים עשרות ילדים מעל הגדר הגבוהה במטרה ליהנות מהמגרש המפואר, ולאחרונה אף הצליח אלמוני לפרוץ את המנעולים ולהותיר את שערי המגרש פתוחים ללא ידיעתה של העירייה.
מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "לגבי הכיכר בסמוך לבנק לאומי, הרי שהעבודה המתבצעת כעת נעשית לבקשתה של העירייה לאחר שזו מצאה ליקויים בביקורת שערכה אחר עבודתו של הקבלן. בעניין מגרש הקטרגל בשכונת קיבוץ גלויות, היות ומדובר במגרש סינתטי נדרש אישור של פיפ"א לשם פתיחתו, ולכן העיכוב בחניכתו. ברגע שיתקבל האישור יערך טקס מכובד".

המגרש בקיבוץ גלויות. "מישהו חושב הפוך" (צילום: יח"צ)

לחץ להמשך קריאה