צור עימנו קשר

חדשות

שכונת המחנה: תלמוד תורה יוקם על שטח של חמישה דונם

פורסם

בתאריך

רשת "בני יוסף" של תנועת ש"ס תקים קומפלקס רחב ידיים בשכונת המחנה הנבנית בימים אלו, בו ילמדו למעלה מ-200 תלמידים בשטח הגדול פי ארבעה מבית הספר הנוכחי של התנועה. לפי ההערכות, היקף ההשקעה הכספית יעמוד על יותר משבעה מיליון שקלים. סגן ראש העירייה, מישל טפירו: "הגיע הזמן שהתלמידים שלנו ילמדו במקום נורמלי"

עדות להתחרדות העיר או צורך לגיטימי? ועדת ההקצאות של עיריית קריית מלאכי אישרה לאחרונה הקצאה של קרקע בהיקף של חמישה דונמים בשכונת "המחנה" החדשה, וזאת לצורך הקמת בית ספר חרדי ענק וחדשני. את המימון להקמת בית הספר, שייקרא "בית יוסף" וישתייך לרשת החינוך "בני יוסף" של תנועת ש"ס הארצית והמקומית, יעביר ברובו משרד החינוך כאשר רשת "בני יוסף" עצמה צפויה להשתתף אף היא במימון הפרוייקט הענק.
כיום פועל בית הספר מטעם הרשת במתחם בית אטניקוב בשכונת חב"ד. ואולם מדובר על מבנים ישנים, בחלקם ארעיים, שאינם מספקים את צורכי בית הספר, המתרחבים מידי שנה. בבית הספר הנוכחי לומדים כ-110 תלמידים, כאשר לפי התכנון מספר זה יגדל עד לכ-200 תלמידים ויותר בבית הספר החדש, שיוקם על מתחם השווה בגודלו לתיכון הדתי "אמית" בעיר – פי ארבע מהיקפו הנוכחי של בית הספר הקיים כיום בשכונת חב"ד.
לפי הודעת תנועת ש"ס משבוע שעבר, בית הספר , הפועל כתלמוד תורה ואינו כולל לימודי ליבה, ייקרא על שמו של מנהיג התנועה, המרן הרב עובדיה יוסף ז"ל. "ראש העירייה אליהו זוהר ראה את ילדי תלמוד התורה הלומדים כיום במבנה ישן, הילדים לא קיבלו את מה שמגיע להם", נכתב בהודעה. "לכן, ראש העירייה נענה לפנייתו של סגנו, מישל טפירו, והשבוע (בשבוע שעבר, ה"ה), אישרה ועדת ההקצאות לרשת החינוך להקים בית ספר תלמוד תורה בשכונה החדשה של קריית מלאכי. בית הספר יוקם ברחוב שייקרא על שמו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל", המשך לשון ההודעה.
טפירו, המשמש כיו"ר תנועת ש"ס בעיר, אמר השבוע כי הקמת תלמוד התורה החדש היא צורך השעה מבחינת הציבור החרדי-ספרדי בעיר. "זה הישג גדול שלנו, ואני שמח עליו", אמר. "התלמידים שלנו ראויים ללמוד במקום נורמלי, והמקום הנוכחי בו הם לומדים אינו ראוי לקיום לימודים", הוסיף. סגן ראש העירייה דחה את הטענה כי מדובר בעדות נוספת להתחרדות העיר בכלל, והשכונות החדשות בפרט. "המחשבה להקים בית ספר לא נולדה אתמול, זה דבר שמדברים עליו הרבה זמן והגיעה העת להוציא אותו אל הפועל. כל מי שיבוא לביקור בתלמוד התורה הנוכחי בבית אטניקוב יבין שככה אי אפשר להמשיך".
טפירו העריך כי הליך האישורים והקצאת המימון להקמת המבנה יימשך עוד כשנה, לאחריה תחל הבנייה – שתסתיים בתוך שנה נוספת. להערכתו, כבר בתחילת 2019 בית הספר החדש יהיה מוכן לשימוש. הוא הוסיף וציין כי בבית הספר החדש יהיו 16 כיתות לימוד לעומת כמחצית בבית הספר הנוכחי, וכי הוא יהווה כתובת ללימודים עבור ילדים ובני נוער מהאיזור כולו, ולא רק מקריית מלאכי.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.