צור עימנו קשר

חדשות

שיבוץ במחלוקת

שרה אסולין, אמא לטוהר בת ה-3, טוענת כי העירייה מסרבת להכיר בשיבוץ בתה לגן לילך בעיר- למרות שהיא עצמה (העירייה) ערכה את השיבוץ ואף המליצה לה על הגן. בהסתדרות המורים קיימו שביתת אזהרה ביום שישי האחרון בעקבות מספר רב של ילדים בגן (37 במקום 35), ובעירייה הגדילו לעשות והציבו פקח בכניסה לגן בניסיון למנוע את כניסתה של טוהר. "העירייה והעומד בראשה מתנהגים בצורה בריונית וכוחנית. מאיימים עליי שיפעלו נגדי ברווחה בשל היותי אם חד הורית. לא אוותר על השיבוץ". העירייה: "האם עושה דין לעצמה". בהסדתרות המורים מאיימים: "אם מנהל המחוז לא יפתור את הבעיה תיפתח שביתה בכל גני העיר"

פורסם

בתאריך

מה הייתם עושים אם ילדכם היה משובץ לגן ילדים מסוים, מקבל המלצה חמה מהעירייה על הצוות המקצועי, עורך פגישת היכרות עם הגננות, הסייעות והילדים אך יומיים לפני פתיחת שנת הלימודים מקבל הודעה שהייתה טעות בשיבוץ? זה בדיוק מה שקרה לשרה אסולין, אמא לטוהר בת ה-3, שיוצאת בצורה חריפה כנגד העירייה והעומד בראשה.

הכל החל לפני פתיחת שנת הלימודים הנוכחית, אז הודיעו בעירייה לשרה כי בתה, טוהר, תחל את השנה בגן לילך המקומי. "כאשר קיבלתי את השיבוץ ניגשתי לראש העיר ומשרדו לשיחה וביקשתי ממנו אישית שאני רוצה את גן יקינטון, כמו שביקשתי מההתחלה בטופס השיבוץ", מספרת שרה. "זוהר שכנע אותי שגן לילך הוא בין הגנים הטובים ביותר בעיר שלנו. אמרתי לו שהחינוך של הילדה שלי מאוד חשוב לי ואני רוצה שהיא תקבל חינוך טוב כפי שהיא מקבלת בבית. אמרתי גם שאין לי בעיה לצאת מהעיר ולהשכיר במקום אחר- העיקר שהיא תהיה בגן טוב ושאני יהיה בעבודה בראש שקט שהיא במסגרת טובה כמו שכל אמא רוצה".

לדבריה של שרה, זוהר השיב כי הצעירים הם דור ההמשך של העיר, ועל כן אין סיבה שהיא תעזוב. "הוא אמר שגן לילך הוא גן טוב ושיכנע אותי להישאר שם. עשיתי בדיקה, ואכן התרשמתי מהגן".

כשבועיים לפני פתיחת השנה, באמצע אוגוסט האחרון, קיבלו שרה וטוהר מכתב זימון לגן הילדים לילך, והתכוננו לקראת פגישת ההיכרות עם הצוות והילדים. "הייתי נרגשת והכנתי את הילדה לקראת המפגש. ראיתי את השמחה וההתרגשות שלה כשסיפרתי לה מי החברים שעולים איתה לגן".

אלא שדווקא אז, יומיים בלבד לפני פתיחת השנה, קיבלה שרה לדבריה טלפון ממנהלת מחלקת הגנים המקומית שציינה כי השיבוץ לגן לילך נעשה בטעות וכי על שרה לבחור גן אחר באחד מגני הילדים בהם נותר תקן פנוי. "כל זה יומיים לפני תחילת הלימודים, שכל הגנים תפוסים ומלאים. הסברתי לה שזה לא מקובל ולא עושים דבר כזה, ושהילדה שלי שובצה לשם בהמלצה והבטחה שלה ושל ראש העיר. אמרתי לה גם שהם ציינו שזה הגן הטוב ביותר, אבל זה לא עזר".

לדבריה, מיד לאחר השיחה היא פנתה לראש העיר, שלא הבין במה מדובר. "הוא שיחק אותה מופתע. ואמר שהוא מטפל בזה. אמרתי לו שאני ניגשת למפגש תחילת השנה ואני לא מתכוונת לוותר על השיבוץ שניתן לי והובטח לי, הן על ידו והן על ידי מנהלת מחלקת הגנים בעירייה. הוא השיב לי שוב שהוא מטפל בזה וסמכתי עליו. ניגשתי למפגש בידיעה שהכל יסתדר כי ראש העיר מטפל בזה, אך שוב זו הייתה הבטחה לשווא".

הסתדרות המורים מתערבת

עם פתיחת שנת הלימודים החליטה שרה שהיא לא מוותרת. היא שלחה את בתה טוהר לגן, וזו התקבלה חרף ההנחייה כי מספר הילדים בגנים הציבוריים לא יעלה על 35 ילדים בגן בו גננת ושתי סייעות. "מתחילת שנת הלימודים פנה מספר פעמים יו"ר מרחב אשקלון בהסתדרות המורים אייל חסאן לראש עיריית קריית מלאכי ומנכ"ל העירייה בבקשה שיפעלו למציאת פתרון לבעיה", אמרו בהסתדרות המורים, והוסיפו: "למרות הבטחות מצד העירייה כי הנושא יוסדר מיד לאחר החגים- מספר הילדים בגן לא צומצם, מה שפוגע ביכולת התפקוד של הגננת וצוות הסייעות בגן לילך".

משכך, החליטו בהסתדרות המורים להשבית את הגן ביום שישי האחרון- והביאו למצב בו 37 הורים נאלצו למצוא מקום לילדיהם. "לאור הפניות הרבות לראש העיר וצוותו בעירייה וחוסר המענה עד כה –  לא נותרה בידנו ברירה אלא להשבית את הלימודים בגן", אמרה מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד.

אמש (ראשון) חזרו ילדי גן לילך לפעילות, אך נדמה כי בעיית מספר הילדים המנוגד להנחיות כלל לא נפתר: "הבנתי שאפשר לקבל אישור מיוחד לילד נוסף בגן כך שיהיו 36 ילדים, אך את השיבוץ של הילדה שלי לא מאשרים", אמרה שרה, שהוסיפה: "כדי למנוע את כניסת בתי העירייה החליטה להציב מאבטח בכניסה לגן. פקח ואיש נוסף מהעירייה שחוסמים את הכניסה של ילדה בת 3 לגן שהעירייה עצמה שיבצה אותה אליו. יותר מזה, עד היום באתר העירייה מופיע השיבוץ של הילדה בגן לילך", אמרה שרה, שציינה כי אחד האבות שהגיע למקום הכניס את בתה פנימה ואילו יתר ההורים ביקשו ממנו לעזוב את המקום. "הילדים בכו ונהבלו. העירייה והעומד בראשה מתנהגים בצורה בריונית וכוחנית בניגוד לחוק. שוטר ופקח הגיעו לבית אימי על מנת למסור לי מכתבי איום מצד העירייה, ואמרו שהם יפעילו עליי את הרווחה בשל היותי אם חד הורית. מנסים לגרום להורים להאשים אותי בכך שישנה שביתה. במקום שיבקשו ממני להעביר את הילדה, שיוציאו את הילדה ששובצה בדקה התשעים על חשבון טוהר".

מהעירייה נמסר בתגובה: "בניגוד לנכתב בכתבה, הורי הילדה קיבלו הודעה על שיבוץ לגן אלון לפני המפגש עם הגננת. לצערנו האם עושה דין לעצמה ומתעקשת להביא את הילדה לגן בו היא החליטה שהיא תלמד. למרות הסבריה של הגננת בסבלנות יוצאת דופן ומדי בוקר, כי הילדה אינה רשומה בגן ועליהן להגיע לגן אלון, האם אינה מקשיבה ומכניסה את הילדה לגן. מאחר ומספר הילדים במצב כזה הנו מעבר לחוק ועלול לסכן את שאר הילדים במקרים מסוימים וכמו כן הסתדרות העובדים איימה להשבית את הגן, הציבה העירייה עובד ממחלקת הפיקוח שיוודא כי האם לא תכניס את הילדה לגן כפי שהיה עד היום וכדי שכלל ההורים לא יפגעו מכך".

מהסתדרות המורים נמסר בתגובה: "בעקבות פניית מנהל מחוז דרום הוקפאה השביתה בגן. מנהל המחוז הבטיח לפעול ולהחזיר את הגן למצב התקן הבסיסי של 35 תלמידים כפי שנקבע בחוק. אם מנהל המחוז לא יפתור את הבעיה תיפתח שביתה בכל גני העיר".

השיבוץ של טוהר (צילום מסך)

לחץ להמשך קריאה
11 תגובות

11 Comments

 1. תושבת העיר לשעבר.

  11/10/2018 ב 12:22

  לפי דעתי ראש העיר הבא של קרית מלאכי צריך להיות אדם חיצוני שלא קשור כלל לתושבי העיר.
  אחרת הפרוטקציות והקומבינות ימשיכו לחגוג כמו כל השנים.

  ידוע שמי שקרוב לצלחת מקבל, ומי שלא, נדפק.

  ומכתבי איום שידווחו לרווחה עקב הסטטוס של האם?! פקח/ שוטר שיעמוד מחוץ לגן וימנע מיחדה בת 3 להיכנס?! בושה. בריונות לשמה.

 2. עירייה בושה

  08/10/2018 ב 13:46

  לישלוח פקח/שוטר לעצור מילדה בת 3 להיכנס לגן זה הבושה הכי גדולה שהעירייה הזאת עשתה . זה מראה שהם יודעים להיתמודד עם זה בצורה מעוררת כבוד

 3. תושב חוץ

  08/10/2018 ב 13:39

  זה מה שקורה שנותנים לאינסטלטור להיתעסק בחינוך ואז מצפים שהוא ידע אייך להיתמודד עם זה

 4. שי

  08/10/2018 ב 13:17

  בגן עציון ב של עדנה דוידי יש 36 בנות.
  איך שם יש אישור???? הכל קומבינות של שמעון חזן

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  08/10/2018 ב 13:11

  ללו מכר את כל העיר
  את העוזר לבוריס
  את החינוך ללהב
  את המנכל לאתי כליפא (אלוש)
  ומתגאה בתמיכתו של מוטי מלכה!
  חייב להחליף אותו

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  08/10/2018 ב 13:07

  בגן של הילדה שלי מתקבלים רק מי שיש לו קשר אישי לעירייה או לעומד בראשה. מאפיה לשמה

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  08/10/2018 ב 13:05

  פקח נגד ילדה קטנה? בושה וחרפה!!!!

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  08/10/2018 ב 13:04

  ראש עיר שדואג לעצמו למשפחתו ולמקורביו. מה הפלא?

 9. צחי

  08/10/2018 ב 12:50

  ממהרים לפרסם לפני קבלת תגובת העירייה הא? מעניין..

 10. עדנה

  08/10/2018 ב 12:42

  ככה זה שיש ראש עיר שהכל עובד לפי פרוטקציות
  חוצפה צריך להשבית את כל הגנים בגלל זה

  • שי

   08/10/2018 ב 13:17

   בגן עציון ב של עדנה דוידי יש 36 בנות.
   איך שם יש אישור???? הכל קומבינות של שמעון חזן

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.