צור עימנו קשר

חדשות

שחרור מוקדם

שלוש שנים וחצי לאחר שבני הזוג חי ושני קריאף נהרגו בתאונת פגע וברח קטלנית, שוחרר השבוע הנהג הדורס בתום ריצוי שני שלישים מעונשו. אימו של חי ז"ל: "השחרור של הנהג החזיר אותי ליום התאונה"

פורסם

בתאריך

זו הייתה התאונה שזעזעה את קריית מלאכי – ואת מדינת ישראל כולה. חי ושני קריאף, תושבי העיר, היו בדרכם ליום כיף בפארק המים "ימית 2000" כאשר בסמוך למחלף יבנה, על כביש 4, התגלה תקר (פנצ'ר) בגלגל הרכב שלהם. השניים עצרו לתקן את הנזק, ונדרסו על ידי משאית חולפת. שני, שהייתה בהיריון מתקדם, ובעלה חי, נהרגו במקום. נהג המשאית שדרס אותם לא עצר להושיט עזרה וברח מזירת התאונה. רק כעבור שעות ארוכות ובתום חיפושים נרחבים אחריו, הסגיר את עצמו למשטרה נהג המשאית הדורס, תושב יפו בשם רוני לוי. השבוע שוחרר לוי ממאסרו בתום ריצוי שני שלישים מתקופת מאסרו, ובני משפחת קריאף, שעדיין מתקשים להתאושש ממות ילדיהם – התקשו לקבל את הבשורה.

התאונה התרחשה בחודש יולי 2011, עוררה סערה גדולה בעקבות בריחת הנהג הפוגע. לאחר איתורו ובתום הליך בחינת הראיות בתיק, החליטה פרקליטות המדינה להעמיד את לוי לדין בגין הפקרה, ולא בגין הריגה – כפי שביקשו לעשות בתחילה. עבירת ההפקרה יוחסה ללוי משום שלא הושיט עזרה לנפגעים לאחר שפגע בהם, ונסע מהמקום עם משאיתו למרות התאונה הקשה.

בתום משפטו, הורשע לוי על ידי בית המשפט המחוזי בלוד, ונגזר עליו לרצות שלוש שנות מאסר בפועל. לוי ערער לבית המשפט העליון נגד הרשעתו ונגד גזר דינו. הוא ביקש להרשיע אותו בעבירה של ניסיון הפקרה בלבד, ולא בהפקרה. בית המשפט העליון דחה את הערעור על סעיף הרשעתו, אולם הסכים להקל בעונשו, וקבע כי הוא ירצה 26 חודשי מאסר בלבד, ולא 36 חודשים כפי שנקבע על ידי בית המשפט המחוזי.

בשבוע שעבר, לאחר שריצה כאמור שני שלישים מתקופת מאסרו, קיבלה וועדת השחרורים את בקשתו לנכות שליש מעונשו, והוא שוחרר שנה בטרם מועד שחרורו כפי שנקבע בגזר הדין. המדינה אמנם התנגדה לבקשתו של לוי, כמו גם בני משפחתם של הזוג קריאף, אולם חברי הוועדה קבעו כי עתירתו של הנהג הדורס תתקבל, וכי מאסרו יקוצר. משכך, הוא השתחרר השבוע (ראשון) מבית הכלא.

"קיבלנו את הידיעה שהוא משתחרר סמוך מאוד לחגיגות יום ההולדת של חי", סיפרה השבוע קלרה קריאף, אימו של חי ז"ל. "התנגדנו לבקשה שלו, אבל מהכלא הודיעו לנו שהבקשה שלנו נדחתה ושהבקשה שלו התקבלה. זה החזיר את כל המשפחה לאותו היום של התאונה, לרגעים הקשים האלו. במשך ימים לא הצלחתי לתפקד. אני עדיין לא מאמינה שחי שלי לא איתנו".

לחץ להמשך קריאה