צור עימנו קשר

המושבים

שוביניזם בניחוח פוליטי

חרפה בישובי המועצה האזורית שפיר: ימים ספורים לפני יום הכיפורים נתלו הבוקר ביישובי המועצה עשרות פאשקווילים נגד המועמדת תמר רחמים, זאת רק בשל היותה אישה. "אישה אמיתית לא נכנסת לפוליטיקה", נכתב בשלטים. רחמים בתגובה: "בטוחה כי מדובר במיעוט. אמשיך בעשייה"

פורסם

בתאריך

עשרות פאשקוולים נתלו הלילה בשטחי המועצה האזורית שפיר נגד המתמודדת לראשות המועצה, תמר רחמים, וחשפו תמונת מצב מדאיגה באשר לדעתם של מעטים מהבוחרים אודות מעמדה של האישה בעיצומן של שנות האלפיים.

מרבית מתושבי המועצה נדהמו לגלות כבר במהלך שעות הבוקר המוקדמות את תוכן המודעות, שקראו להם לא להצביע עבור רחמים רק בשל היותה אישה. עוד נכתב בהם כי חל איסור על אישה להתמודד, וכי "כל כבודה בת מלך פנימה". בפאשקוויל צוטטו גם אמירות מתוך דבריו של הרב קוק, שקראו לרחמים "לחזור הביתה ויפה שעה אחת קודם". "אישה אמיתית לא נכנסת לפוליטיקה, לא נלחמת בבעיות ציבוריות ולא מפרסמת סרטונים המופצים באינטרנט".

אחד מתושבי המועצה המוכרים, הד"ר חגי משגב, פרסם הודעה בדף הפייסבוק הפרטי שלו בה הביע את מורת רוחו מהמודעה, ואמר כי מדובר בדבר "מעוות, עקום, שתלטן ופוגעני" לא רק ברחמים, אלא בכלל הנשים, המהוות חמישים אחוז מקולות הבוחרים. "מועמד שלא יפרסם מודעה, חתומה על ידו, בפלקט חוצות בולט, המגנה את המודעה הזו חד משמעית (תוך אזכור שמה של תמי רחמים), לא יראה את הקול שלי. אני קורא גם לכל שאר תושבי ותושבות המועצה, הקוראים את הפוסט הזה, לעשות כמוני", כתב ד"ר משגב ותייג את ראש המועצה אברג'ל, המועמד אדיר נעמן והמועמד עו"ד אבי וינברגר.

מנגד, טענו מספר תושבים כי מבחינתם "המודעה חשודה", ואחרים אף הגדילו לעשות וטענו כי היא יצאה מטעמה של רחמים: "הניסוח חשוד מאוד. שם אלפיה שהמודעה מטעמה", כתבו שם. במטה הבחירות של רחמים הגיבו בזעם, ואמרו כי "הטענות הללו הזויות. כשלתמר יהיה כסף מיותר, נדאג לבזבז אותו על דברים מעניינים והרבה פחות מגעילים ומדאיגים".

המועמדת תמר רחמים סיפרה הבוקר כי היא נדהמה לגלות את הפאשקוולים בייחוד ימים ספורים לפני יום הכיפורים, אך הוסיפה כי היא מאמינה שמדובר במיעוט: "עצוב כל כך לקום הבוקר ולגלות את השנאה ולו רק בשל היותי אישה. כואב לקום בבוקר ביודעין כי עדין ישנם החושבים כי על אישה אסור להתמודד. יחד עם זאת, אני בטוחה כי מדובר במיעוט ולא מדובר בכלל התושבים ואמשיך את העשייה שלי למען התושבים ואעשה הכל על מנת להוביל את המועצה להתנהלות טובה יותר, אכפתית יותר ומהבוקר גם לטובת הנשים שרוצות ויכולות לתרום בכל מקום שרק ירצו".

המועמד לראשות המועצה, עו"ד אבי וינברגר, כתב הבוקר בדף הפייסבוק שלו כי "הפצת הפשקווילים היא מעשה מכוער ופוגעני. מדובר במעשה קיצוני שאינו מייצג את הרוב בשפיר. לא ניתן למעשה לפגוע במרקם החברתי- קהילתי של שפיר. נמשיך לדרוש מאיתנו, המועמדים, ומקהל בוחרינו, לנהל מערכת בחירות נקייה ומכבדת. ערב יום הכיפורים נזכיר כי בגלל שנאת חינם חרבה ירושלים".

"לחזור הביתה ויפה שעה אחת קודם"

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. אין שם

    16/09/2018 ב 10:24

    בלי קשר למודעה אין לה סיכויים!
    היא אולי לוקחת לראש המועצה המכהן אשר אברג'ל כ 250 קולות במקרה הטוב כך שאם היא תסיר את מועמדותה לאשר אברג'ל יהיו סיכויים להפסיד בפער קטן יותר לכן טוב מאוד שהיא תמשיך וזה לא משנה אם היא אישה או איש כי כל מי שניהל את המועצה בשנים האחרונות בין איש בין אישה היה שותף לניהול הכושל ואולי אפשר להגדיר גם הדיקטטורי עד כדי כך שבו עובדי המועצה פשוטי העם מפחדים להביע את דעתם ולא רק הם אלא תושבים רבים מחכים לרגע הזה שבו ראש המועצה יודח מתפקידו כולם הרגישו את נחת זרועו כולל רבים שתמכו בו והעלו אותו לראשות המועצה והיום הוא מנסה לעשות כל מיני סולחות ומקושש קולות מאנשים שפגע בהם-אם אתה חושב שהצבור טיפש אז תשכח מזה מר אברג'ל-מיצת את עצמך במועצה בדרכים שונות ומשונות והגיע הזמן שתפנה את מקומך בצורה מכובדת אם לא-זה יהיה כנראה בצורה לא מכובדת באמצעות תבוסה!

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.