צור עימנו קשר

בחירות 2018

רשימת הקהילה מתרחבת: מסטוול מוגס תוצב במקום החמישי

יו"ר רשימתה המאוחדת של הקהילה האתיופית למועצת העיר, שי סיום, הודיע הבוקר על צירופה של תושבת העיר מסטוול מוגס (39) לרשימת "התקווה לעידן חדש". "נכנסתי לפוליטיקה כדי לגייס את כל מי שלא ראה לנכון את האיחוד, וזה מה שנעשה יחד", אמרה מסטוול בשיחה עם "המקור", ויו"ר הרשימה הוסיף: "מדובר באשה איכותית מאוד עם יכולות גבוהות". הקהילה קיימה כנס הרמת כוסית לכבוד ראש השנה

פורסם

בתאריך

הרשימה המאוחדת של הקהילה האתיופית, "התקווה לעידן חדש", ממשיכה להתכונן לקראת הבחירות המקומיות ומצרפת דמות נשית לרשימה: מסטוול מוגס, תושבת העיר בת 37, היא המועמדת החדשה למועצת העיר מטעם רשימת הקהילה.

מסטוול, ילידת אתיופיה, עלתה לישראל בגיל 9 וחצי והגיעה לקריית מלאכי במהלך 1994. היא למדה בתיכון אמי"ת, ועובדת כיום במעון השיקומי בעיר. היא אם לחמישה ילדים המוכרת כפעילה חברתית במגוון תחומים ברמה המקומית, "אני תמיד פה בשביל הקהילה והציבור הרחב, בכל מקום בו ניתן להשפיע אני מצא

בשיחה שערכנו עם מסטוול הבוקר טענה המצטרפת החדשה כי החליטה להצטרף לפוליטיקה בעקבות רצונה להיות במקום בו ניתן להשפיע, וסיפרה כי היא החליטה לעשות זאת דווקא כעת על מנת להיות שם עבור הקהילה ועבור הציבור הרחב, "אני פעילה חברתית בעיר, ונמצאת בכל מקום בו ניתן להשפיע. אני מודה שבהתחלה היה נראה לי "כבד" להצטרף לפוליטיקה, אבל אחרי ששקלתי את הנושא בכובד ראש ראיתי לנכון להצטרף ולהשמיע את הקול הנשי. אני מקווה שאני אעשה את זה גם ממליאת המועצה".

לגבי הצבתה במקום החמישי ברשימה, אמרה מסטוול כי מדובר במהלך מקובל- בטח בהתחשב בהצטרפותה המאוחרת לרשימה, "הקהל בחר בארבעת המקומות הראשונים להוביל את הקהילה ואני לא יכולה לקחת מקום של מישהו אחר. אני מאמינה שגם המקום החמישי הוא ריאלי ובטוחה שנצליח לגייס את כל הכוחות כדי למצות את הפוטנציאל שלנו. ככל שנהיה יותר מאוחדים נצליח למצוא את מקומו של כל אחד מאיתנו סביב שולחן המליאה. נכנסתי לפוליטיקה כדי לגייס את כל מי שלא ראה לנכון את האיחוד, וזה מה שנעשה יחד".

לטענתו של יו"ר הרשימה, שי סיום, מדובר בחיזוק משמעותי לרשימת הקהילה "התקווה לעידן חדש" בראשותו, "מדובר באשה איכותית מאוד, עם יכולות גבוהות. כולה נתינה ומבחינתי היא תוספת כוח משמעותית לרשימה שלנו. אני מצפה להתחיל לעבוד איתה ומאחל לה הצלחה". לגבי הריאליות של המקום החמישי אמר סיום, "מדובר במיקום מאוד ריאלי. אני בטוח שעם עבודה קשה גם המנדט החמישי יהיה בר השגה".

אמש (ראשון) ערכו אנשי הרשימה של הקהילה האתיופית ערב הרמת כוסית לכבוד השנה החדשה, במהלכו נצפו במקום גם המועמדים לראשות העירייה, חיים ויצמן ואפרים משעל. לטענת גורמים שונים, המגעים בין ויצמן לרשימת הקהילה האתיופית התקדמו בימים האחרונים (בעיקר מאז הידיעה על פרשיתו של מוטי מלכה)- אולם טרם התקבלה החלטה סופית האם להודיע על תמיכה בו כמועמד המוסכם על כלל המועמדים למועצת העיר.

חבר המועצה, גדעון מהרי, לא נכח בכנס הרמת הכוסית מסיבות אישיות- אך מסר ברכת חג שמח ושנה טובה לנוכחים.

 

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. שרה.

    03/09/2018 ב 11:22

    בהצלחה גדולה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.