צור עימנו קשר

המושבים

רחמים: "הציבור איבד אמון"

תמר רחמים, המועמדת לראשות מ.א שפיר, קיימה לפני כשבועיים כנס פעילים ראשון במהלכו סקרה עם תומכיה את קמפיין הבחירות הצפוי. בשיאו של הערב חשפה רחמים סקר ייחודי, העוסק במידת שביעות הרצון של התושבים מהמועצה ומהעומד בראשה. "לאברג'ל זכויות רבות- אך הציבור איבד אמון, ויש להחליפו", אמרה רחמים

פורסם

בתאריך

המועמדת לראשות המועצה האזורית שפיר, תמר רחמים, ערכה ביום חמישי לפני כשבועיים מפגש פעילים ראשון לקראת הבחירות הקרובות- בו השתתפו עשרות תומכים ומתנדבים.
במהלך המפגש, שנערך בביתה של רחמים במושב שפיר, סקרה המועמדת בפני הנוכחים את התכנון לקמפיין שיחל מיד לאחר ט' באב, וביקשה מהם להימנע מחיכוכים או השמצות אישיות אודות מתמודדים אלו או אחרים. "אנו בתקופת שלושת השבועות, תקופה בה עלינו להתמיד אף יותר מאשר בימי שיגרה על אהבת חינם ולא בשנאת חינם", אמרה רחמים, שפתחה מטה מבצעים וחילקה תפקידים בין פעיליה. "היא נחושה לנצח במערכה הזו אך לא פחות מכך, הנחישות שלה לקדם ולפתח את יישובי המועצה הורגשה עוד יותר", אמר אחד מהם השבוע בשיחה עם "המקור".
במהלך המפגש עם תומכיה חשפה רחמים, ששימשה בעבר כמנהלת משאבי אנוש וכדוברת המועצה האזורית שפיר, סקר טלפוני מיוחד שנערך על ידי מכון "מאגר מוחות" בקרב 528 משיבים, המהווים מדגם מייצג של תושבי המועצה.
על פי הסקר, שנערך בניהולם של פרופ' יצחק כ"ץ, פרופסור ברוך מבורך וד"ר אמיר הורקין, עולה כי מצבו של אשר אברג'ל, המכהן מזה שלוש קדנציות כראש המועצה האזורית שפיר- לוט בערפל.
כך, השיבו 45 אחוזים מהנדגמים כי צריך להחליף את ראש המועצה אברג'ל, בעוד 27 אחוזים אמרו שאין להחליפו. 28 אחוזים ענו "לא יודע" או תשובות אחרות. מבין בעלי הדעה שהשיבו לשאלה זו עולה כי 63 אחוזים מעוניינים להחליף את ראש המועצה אברג'ל, בעוד 37 אחוזים השיבו ש"אין להחליפו".
עוד חושף הסקר כי תפקוד המועצה, לפחות כפי שבא לידי ביטוי במדגם, לקוי במגוון פרמטרים, בהם פיתוח כבישים, תשתיות, מבני ציבור, תרבות ופנאי, ניקיון, תברואה וחינוך. כך למשל, בתחום הניקיון והתברואה נמצא כי %58 אינם מרוצים או לא מרוצים מאוד, בעוד בתחום החינוך נמצא כי רק %45 מרוצים מהנעשה.
בשאלה המעניינת ביותר, והיא "במי היית בוחר אילו הבחירות היו נערכות כיום", נמצא כי ראש המועצה אברג'ל מקבל %29 מכלל המשיבים. "נתון זה מלמד על חוסר אמון מוחלט, המבשר כי זו הזדמנות להחליפו", אמרה רחמים לפעילים, וקראה לחבריה להירתם ולסייע על מנת להוביל את השינוי- שנמצא ממש מעבר לפינה, לדבריה. "אשר אברג'ל היה ראש מועצה טוב בתחומים רבים וזכויות רבות לו, אבל אחרי כל כך הרבה זמן, והיות והציבור איבד אמון- יש להחליפו".
באשר למתמודדים האחרים, בהם עו"ד אבי וינברגר ואדיר נעמן, אמרה רחמים כי מדובר ב"אנשים טובים וראויים לתפקידים במועצה, אך כדי להוביל את המועצה לשינוי ולנהל אותה באחריות יש להכיר ולבוא עם ניסיון רב שנים מול משרדי ממשלה וגורמים מוניציפאליים".
רחמים הוסיפה כי גם היא מאמינה בהגבלת כהונת נבחרים לשתי קדנציות, ואף ציינה כי היא עתידה לחתום על אמנה בה תתחייב לכך.
ראש המועצה אברג'ל לא הגיב לידיעה.

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. אין שם

    07/09/2018 ב 15:58

    מהסקר הזה אני לומד שלא תמר רחמים ולא אשר אברג'ל ינצחו מסיבה פשוטה ששניהם זה היינו אך הרי מי ניהל את המועצה ב 16 שנים האחרונים שני המועמדים הללו ומי התעמר בעובדי המועצה ובתושבים רבים ועשה איפה ואיפה ומי פתאום נזכר חודשיים לפני הבחירות לבנות ולשפץ ולבוא ולבקר אותנו תושבי המועצה בקדנציה הזאת ובקודמות פעם בחמש שנים אלו שני המועמדים הללו..המחמאה כאילו לאברג'ל יש זכויות רבות זה בעצם מחמאה כביכול גם למועמדת תמר והציבור לא טיפש ומבין מהמועמדת שאם היא חושבת שצריך להחליף אותו זה אומר ששניכם נכשלתם והגיע לרענן את המערכת מאנשים מושחתים שהביאו נזקים לא מעטים לתושבים רבים והמשפט שאפשר להפיק מהסקר הזה הוא "אשר ותמר זה היינו אך וכדי לעשות שינוי לא בוחרים באף אחד מהם"

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.