צור עימנו קשר

פוליטיקה

עו"ד ליאור קצב הודיע: "מתכוון להתמודד כנציג מחוז הנגב והדרום ברשימת הליכוד לכנסת"

עכשיו זה רשמי: ראש עיריית קריית מלאכי לשעבר ואיש הליכוד הוותיק, עו"ד ליאור קצב, יבקש את אמון חברי מרכז הליכוד במטרה לתפוס את המקום המשוריין בדרך לכנסת. "נאמן לערכים עליהם גדלתי ולהשקפת עולמי ומבקש להעמיד את ניסיוני וכישוריי לטובת העם והמדינה", אמר השבוע קצב. גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל, יתמודד גם הוא על משבצת נציג המחוז

פורסם

בתאריך

ראש עיריית קריית מלאכי לשעבר, עו"ד ליאור קצב, הודיע השבוע כי יתמודד על המקום המשוריין לנציג המחוז הדרומי ברשימת הליכוד- זאת במטרה להפוך למועמד מטעם הסיעה לכהונה בכנסת ה-21.
קצב (49), הוא בנם הצעיר והשמיני של גוהר ושמואל קצב, מראשוני קריית מלאכי, ואחיו של הנישא לשעבר משה קצב. הוא נולד בעיר והתחנך בה בבית הספר היסודי "נצח ישראל", ובימיו כנער למד בישיבת בני עקיבא "אור עציון" שבמרכז שפירא. במהלך שירותו הצבאי נישא קצב לנגה, ובהמשך נולדו להם ארבעה ילדים.
בשנת 1998, בהיותו סטודנט צעיר לפסיכולוגיה ולמשפטים וכשהוא בן 28 בלבד, נבחר ליאור קצב לכהן ראש עיריית מלאכי לאחר שגבר על משה שמעון שימי ברוב קולות. בכך, הפך לראש העירייה הצעיר ביותר במדינת ישראל.
בשנת 2003 הפסיד קצב בבחירות לראש העירייה לשעבר, מוטי מלכה, ופנה להתמחות במשרד עורכי דין בירושלים. חמש שנים לאחר מכן הוסמך קצב כעורך דין מן המניין, ובשנת 2012 פתח משרד עצמאי השוכן במתחם לב הקריה בעיר.
לפני מספר חודשים, יזם יחד עם מספר חברים את "פורום משילות לישראל", שנערך במצודת זאב בנוכחות מאות משתתפים במטרה לחזק את עקרון הפרדת הרשויות בישראל. בין היתר לקחו חלק בכנס יו"ר הכנסת, יואל (יולי) אדלשטיין, חברי כנסת, ראשי רשויות מקומיות, עורכי דין ומשפטנים, חברי תנועת הליכוד ותושבי קריית מלאכי, החברים בתנועה. "בשנים האחרונות היינו עדים לכמה מקרים בהם בית המשפט העליון, בשבתו כבג"צ, בחר להתערב בסמכותן של הרשות המחוקקת והרשות המבצעת, פסל את חוקי הכנסת ומנע מהממשלה הנבחרת לבצע את המדיניות עליה החליטה ברשות ובסמכות", אמר אז עו"ד קצב, שציין כי בחר ליזום את הכנס יחד עם אנשי ליכוד נוספים במטרה לחזק את עקרון הפרדת הרשויות, ולהבטיח כי נבחרי העם יוכלו למשול ולנהל את ענייני המדינה- כראוי למשטר דמוקרטי. "המערכת המשפטית החלה לעסוק בהכרעות ערכיות, מוסריות ופוליטיות דבר יום ביומו. כוחם של נושאי תפקידים במערכת המשפט, גובר לעיתים על כוחן של הממשלה והכנסת, ונבחרי הציבור מוצאים את עצמם מנועים מלקדם ולבצע את המדיניות שלשמה נבחרו", הוסיף קצב.
כעת, כאמור, מבקש ראש עיריית קריית מלאכי לשעבר את אמונם של כ-3700 מתפקדי הליכוד (20 מהם מקריית מלאכי), בתקווה שיבחרו בו למשבצת נציג המחוז הדרומי ברשימת מחל לכנסת ה-21. מול קצב צפוי להתמודד גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל, שעשוי לזכות בתמיכתם של כמה מאות חברי המרכז המזוהים עם סיעת 'קדימה' אותה הקים אביו. כמו כן, יתמודדו מול קצב מספר מועמדים נוספים- כאשר הבולטים בהם הם בני מזגיני ושלמה קארי, המוכרים מאוד בקרב חברי המרכז של תנועת השלטון. אגב, בעבר ניסה קצב להיבחר כנציג הדרום, אולם הפסיד בהתמודדות לאחיו של גלעד, עומרי שרון.
"ממשלת ישראל בראשות מר בנימין נתניהו, ראש הממשלה הטוב ביותר של ישראל, הובילה את מדינת ישראל להישגים משמעותיים וחסרי תקדים", אמר קצב בהודעה שפרסם בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו. "נאמן לערכים עליהם גדלתי ולהשקפת עולמי, אני מבקש להעמיד את ניסיוני, כישוריי ויכולותיי לטובת העם והמדינה. כולי תקווה כי תראו בי מועמד ראוי ומתאים לשליחות החשובה הזו. אשמח לקבל את תמיכתכם ועזרתכם ואשמח להיפגש עמכם באופן אישי", סיכם.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.