צור עימנו קשר

חינוך

קייטרינג ללא דורש

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר פנה למשרד החינוך בדרישה להחליף את חברת הקייטרינג
המספקת אוכל לתלמידים. יו"ר הועד: "נתנו הזדמנות. לא נמשוך יותר אוכל"

פורסם

בתאריך

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר  פנה השבוע במכתב ישיר לאנשי המקצוע במשרד החינוך ובו דרישה להחליף באופן מיידי את חברת הקייטרינג המספקת אוכל לילדי בית הספר.

בוועד ההורים לא מרוצים מחברת הקייטרינג, שהחלה לספק שירותי קייטרינג לבית הספר רק בשנה הנוכחית, וביקשו להחליף אותה בשל תלונות רבות של ילדיהם.

לטענת אנשי הוועד, הסיבה לתלונות של ילדיהם היא רמת האוכל הירודה שמגיעה אל בית הספר והטמפרטורה בה היא מגיעה. בנוסף, טוענים ההורים כי האוכל שהגיע נמצא לא אחת עם עובש ובטמפרטורה נמוכה מהמותר. "פנינו למשרד החינוך בנושא האוכל כבר לפני מספר חודשים והובטח לנו שידאגו לטפל  בנושא. אמרו שהאוכל שיגיע יהיה מפוקח", סיפר בשיחה עם "המקור" השבוע יו"ר ועד ההורים בבית הספר .

אלא שלמרות ההודעה של משרד החינוך, לפיה יפעלו למען שיפור שירותי הקייטרינג בבית הספר, טוען יו"ר הוועד כי  המצב נשאר כפי שהיה, זאת למרות סיור שנערך לפני כשבועיים בבית הספר בנוכחות נציגים ממשרד החינוך,  מנהל בית הספר ומספר הורים, ובו הוחלט להעניק הזדמנות נוספת אך אחרונה לחברת הקייטרינג הנוכחית. "קיימנו שיחה עם חברת הקטריינג והובטח לנו כי הליקויים יטופלו", סיפר השבוע היו"ר, שהוסיף: "למרות השיחה האוכל המשיך להגיע במצב בלתי אפשרי למאכל. חרקים, לחם עם עובש, בשר יבש ועוד. בכל יום 80  אחוזים מהאוכל נזרק לפח בגלל שילדים לא מוכנים לאכול את זה".

בעקבות המצב החליטו אנשי הוועד, בשיתוף פעולה מלא עם הגורמים בבית הספר, כי מעתה והלאה המוסד  לא ימשוך מזון לתלמידים עד אשר תוחלף החברה, "מדובר בסכנת נפשות. אוכל שמגיע פג תוקף או עם  חרקים בתוכו זה לא משהו שאנחנו מוכנים לעבור עליו לסדר היום. בריאות ילדנו קודמת לכל", סיכם היו"ר

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חינוך

מצטרפים למחאה

ועד ההורים של בית הספר הראל בעיר מימש את איומו- והפסיק למשוך אוכל לתלמידים לאחר תלונות על ספקית הקייטרינג. הורים לתלמידים בבתי ספר אחרים צידדו השבוע במאבקו של הוועד, וטענו כי גם בבית הספר בו לומדים ילדיהם האוכל "לא ראוי למאכל". משרד החינוך בתגובה: "כל החברות מבוקרות באופן תדיר ובטיחות המזון נבדקת בקפידה. ועדה משותפת של כל הנוגעים בדבר תתכנס בעיריית קריית מלאכי"

פורסם

בתאריך

על ידי

שבוע לאחר שהודיע נציג ועד ההורים של בית הספר הראל כי תופסק משיכת האוכל מחברת הקייטרינג המספקת אוכל לתלמידי בית הספר, מתברר כעת כי גם הורים נוספים בבתי ספר בעיר דורשים להחליף את המנות המוגשות לילדיהם במוסדות החינוך.

כזכור, לפני כשבוע פנה ועד ההורים של בית הספר הראל במכתב אל חברת הקייטרינג ואל משרד החינוך, בדרישה להחליף את החברה. לטענתם, האוכל שהגיע היה "לא ראוי לאכילה".
דרישה זו הגיעה שבועיים בלבד לאחר סיור משותף שנערך בבתי הספר בעיר, בנוכחות נציגים ממשרד החינוך, מנהלי בית הספר ומספר הורים, בסיומו הוחלט להעניק הזדמנות נוספת אך אחרונה לחלק מחברות הקייטרינג המספקות אוכל לבתי הספר בעיר. למרות ההזדמנות הנוספת, טוענים ההורים כי לא חלה שום התקדמות- והאוכל המשיך להגיע בצורה בלתי אפשרית לאכילה, כך לטענתם.
לאחר פרסום הכתבה באתר "המקור אונליין", במוצאי השבת האחרון, החלו להתקיים דיונים ערים בקבוצות הוואטצאפ השונות של הורים בבתי ספר שונים בעיר, שטענו כי הבעיה מוכרת, ואיננה בלעדית רק בבית הספר הראל, "תולעים בעוף ואוכל תפל הם רק חלק מהדברים בהם נתקלים הילדים מידי יום בבית הספר", סיפרה אחת האימהות בשיחה עם מערכת "המקור", אליה הצטרפה אימא אחרת, שאמרה, "גם בבית הספר בו בני לומד מצב האוכל גרוע. אני לא מבינה איך מצפים שהילדים יאכלו את האוכל הזה".

בכל מקרה, בוועד ההורים של בית הספר הראל, אשר החל את המאבק עמדו בהבטחתם ולא משכו אוכל לצהרונים השונים, תוך שהם ממשיכים לנסות להשיג את תגובת משרד החינוך בניסיון לפתור את המצב. "לא משכנו את האוכל ולא נמשוך אותו עד שתוחלף חברת הקייטרינג. אנחנו לא מוכנים להמר על בריאות ילדנו", אמר נציג הוועד אורן אוזן. לטענת אוזן, במשרד החינוך מטילים את האחריות על מצב הקייטרינג דווקא על השלטון המקומי, וטוענים כי הוא זה האחראי לטיב איכות המזון של חברת הקייטרינג. מנגד, דחו בעירייה את הטענות של הוועד, וטענו כי המידע שניתן לאנשיו, באם אכן ניתן כזה, הוא מוטעה, וכי מי שאמון על כל נושא המזון בבית הספר הוא משרד החינוך: "הפרטים שמצויים בידם אינם נכונים כיוון שמשרד החינוך הוא זה שבחר את הזכיין. יש כרגע תהליך מול המחוז על מנת להחליף את הזכיין".

ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר בתגובה: "טענות על המזון הועברו לבדיקתה של חברת מילגם, הממונה על תכנית ההזנה בצהרוני "ניצנים". כל החברות המספקות מזון בתכנית ההזנה מבוקרות באופן תדיר ובטיחות המזון נבדקת בקפידה. כל תלונה על איכות ההזנה מטופלת ללא דיחוי. אשר להזנה בבית ספר הראל, יצוין כי התפריט הותאם על ידי תזונאית, אולם נרשמה אי שביעות רצון מהרכב המזון. ועדה משותפת של כל הנוגעים בדבר תתכנס בעיריית קריית מלאכי לבחינת המשך הטיפול בנושא".

לחץ להמשך קריאה

חינוך

חסרי אונים

הורים בגן הילדים של בית הספר "אחוות אחים" פנו השבוע ל-"המקור" וסיפרו על אלימות קשה של ילדים כלפי חבריהם ואנשי ההוראה, וטענו כי מקרה האלימות שאירע ביום שישי האחרון איננו הראשון בגן: "בית הספר מנסה להשתיק את הדברים", אמרה אחת האימהות. מנהל מחלקת החינוך: "מודעים לנושא. פועלים על מנת להביא מנהלת קבועה לגן"

פורסם

בתאריך

על ידי

אירועי האלימות במוסדות החינוך תפסו לאחרונה כותרות בכלי התקשורת הארציים, שסיקרו את התופעה הקשה במסגרתה נאלצים תלמידים ואנשי הוראה לספוג אלימות מילולית ופיזית מצד תלמידים אחרים, תוך שהם חסרי אונים ונטולי יכולת תגובה.

ביום שישי שעבר, לאחר יום לימודים שגרתי בחטיבה הצעירה של בית הספר "אחוות אחים", הגיעו הטענות על אלימות גם לקריית מלאכי, עת אחד ההורים התלונן כי תלמיד בחטיבה תקף את בנו בן ה-5 ואת חברו לספסל הלימודים, תוך שהוא משתמש באלימות קשה שהסתיימה באורח נס "רק" עם שריטה מתחת לעין. "הבן שלי הגיע מבית הספר כאשר הוא עם חתך בפניו, כאילו חזר ממלחמה", סיפר האב בתדהמה כבר ביום שישי האחרון בשיחה עם "המקור", והוסיף כי האירוע שהתרחש בשבוע שעבר איננו הראשון, וכי המצב בגן קשה הרבה יותר, "צריך להיכנס לקבוצה של הגן כדי לראות את הפחד בו נמצאות האימהות של הילדים. האלימות כאן היא דבר שחוזר על עצמו, ולא רק כנגד הילדים אלא גם נגד אנשי ההוראה עצמם", סיפר האב בכאב, והוסיף: "ממש השבוע הוציאה אחת הגננות חופשת מחלה לאחר שהותקפה, וזה לא המקרה הראשון בגן. בית הספר מנסה להשתיק את הדברים", סיפר.

דבריו של האב מקבלים משנה תוקף בשיחה עם אמא של ילד נוסף בגן, שטענה השבוע כי אמנם התקיימו שיחות עם מנהלת בית הספר ועם מנהלת מחלקת הגנים בעירייה- אולם לא התקבל שום פתרון, והמצב רק הולך ומחמיר, "יש מספר ילדים שמתנהגים בצורה בריונית, ולצערי הרב אין שום דמות חינוכית שתעצור את זה. פעם אחת הזמינו משטרה לילד, זה רציני? זה פשוט לעשות צחוק, למה שילד יבין מזה משטרה? למה הגננות שנמצאות בשביל לחנך את הילדים לא מצליחות לעשות את זה?", תהתה האם.

אירוע האלימות שהתרחש לכאורה בסוף השבוע שעבר מצטרף למקרה נוסף באותו הגן בו ילד בן 5 תקף את אחת הגננות באלימות קשה, תוך שהוא משתולל, מכה את הגננת, בועט בה ואף מנסה לחנוק אותה בצווארה. לאחר האירוע היא פנתה לטיפול רפואי בבית החולים.

לדברי מנהל מחלקת החינוך בעירייה, מיכאל בן שטרית, הסיפור מוכר לקברניטי המחלקה, והסיבה בגינה שורר חוסר שקט בגן המדובר היא מחסור בגננות של משרד החינוך, "אנחנו מודעים לכל הנושא. לצערי הרב הגננת הראשית הוציאה חופשת מחלה, וכעת מגיעות מידי יום גננות מחליפות של משרד החינוך. אנחנו בקשר רציף עם המנהלת האזורית של משרד החינוך על מנת להביא גננת קבועה, מה שיעזור להחזיר את השליטה בגן", אמר בן שטרית, שהוסיף כי בכל נושא הגננות ידיו כבולות, כיוון שמדובר בגננות מטעם משרד החינוך, "ישבתי עם מנהלת בית הספר קלרה לוי בניסיון להחזיר את הסדר לגן. נעשה הכל על מנת שכבר בימים הקרובים תגיע גננת קבועה לגן", סיכם. ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר כי "ניתן לגן מענה נרחב לנוכח מורכבות הדברים. לצד עיבוי הצוות החינוכי על ידי תוספת כוח אדם, מלווים את הגן אנשי מקצוע, לרבות מנתחת התנהגות, פסיכולוגית, יועצת חינוכית ומפקחת בית הספר. בשל היעדרותה של הגננת שובץ כוח אדם המוכר לילדים כגון מנהלת החטיבה הצעירה עד להתייצבות המצב". את תגובת בית הספר לא היה ניתן להשיג

לחץ להמשך קריאה

חינוך

מסיירים בדרכא

תלמידי הכיתה המדעית של בית הספר התיכון הגיעו השבוע אל מוזיאון המדע בירושלים, כחלק מפרויקט "בית ספר פתוח, למען חברה פתוחה". תלמידי כיתה י' של בית הספר קיבלו את תעודות הזהות בטקס מרגש במדרשת בן גוריון בנגב

פורסם

בתאריך

על ידי

בליווי המורה למדעים פאינה דוידוביץ' ומנהלת מרכז מדעים, טליה ברנד, הגיעו השבוע תלמידי הכיתה המדעית בבית הספר "גימנסיה דרכא", אל מוזיאון המדע בירושלים, זאת כחלק מפרויקט עליו עמלים התלמידים בחודשים האחרונים במסגרת תכנית "בית ספר פתוח, למען חברה פתוחה", המשותפת לאיחוד האירופאי. מטרת התכנית היא הרחבת ההון המדעי על ידי שיתוף פעולה בין תלמידים, מורים וקהילה מקומית, ומתוך יצירת תרבות של חדשנות ואזרחות אחראית.
התלמידים שהגיעו השבוע אל מוזיאון המדע המשיכו לעבוד על פיתוח בית ירוק וחסכוני באנרגיה, כאשר את המשך המשימה הם יבצעו בשטח בית הספר. אירוע השיא של הפעילות צפוי להתקיים בחודש מאי, במהלכו יציגו התלמידים את תוצרי העבודה שלהם לצד תלמידים מבתי ספר שונים ברחבי הארץ.

מפתחים בית ירוק וחסכוני באנרגיה. תלמיד במוזיאון | צילום: יח"צ

בתוך כך, הגיעו אמש (רביעי) תלמידי שכבה י' של בית הספר אל מדרשת בן גוריון שבנגב, בליווי מחנכות השכבה ליזי הורביץ, יעל סיטון, מאיה שרון, יועצת השכבה ליאורה לבב ורכזת השכבה, קרין אסרף.
את היום החלה המשלחת בביקור בצריף בן גוריון, בו עברו התלמידים סדנאות ODT ולמדו באופן חוויתי על מורשתו של ראש הממשלה הראשון. לאחר מכן, המשיכה המשלחת למדרשת בן גוריון, בה ערכו התלמידים למידה בחברותא בליווי מדריכי המדרשה.

יום הסיור הסתיים בטקס מרגש, במהלכו קיבלו התלמידים לראשונה את תעודת הזהות הביומטרית שהפכה אותם לאזרחים מן המניין. צוות בית הספר הודה לרכזת החינוך החברתי-ערכי, חגית בוחניק, על תכנון יום גדוש בפעילויות לימודיות ערכיות, וכמוה גם למנהלת בית הספר, מיכל חזן, על התמדתה למען הובלת בית הספר למצוינות לימודית, חברתית וערכית.

סיור לימודי וקבלת תעודת זהות. תלמידי שכבה י' | צילום: יח"צ

התלמידים במרכז המורשת. הפכו לאזרחים מן המניין | צילום: יח"צ

לחץ להמשך קריאה