צור עימנו קשר

חדשות

קובי כוכב עליון

פורסם

בתאריך

עם 400,000 מעריצים ועוקבים ברשת ועם מיליון האזנות לסינגל בודד, נחשב קובי נגרקר (Blastoyz)  ממושב בית עזרא לאחד מאמני הטראנס הגדולים בעולם והוא רק בן 26 בלבד. זו לא רק עוד כתבת מגזין. זה סיפור על עבודה קשה, על מרדף ללא פשרות אחר ההצלחה, אך בעיקר סיפור על מימוש החלום הגדול והאושר. "תשאף, תתמיד ותגיע, רק ככה מצליחים”, הוא מסביר את התזה שמובילה אותו

שאלתם פעם את עצמכם כמה מאיתנו היו מוכנים להקריב באמת עבור הגשמת החלום הגדול שלהם? שאלתם את עצמכם כמה מאיתנו בכלל היו ממשיכים בדרך הקשה והמפרכת למרות הקשיים והמכשולים? תמיד אנחנו שומעים את סיפורי ה"סינדרלות", על אותם אנשים שהצליחו בגדול לאחר שהתחילו את דרכם מכלום. כמה אנשים זוכים להגיע למעמד הזה שבו הם חיים כשגרת חיים את חלום ילדותם? ואיך זה בכלל אפשרי? התשובה לכך היא שהכל אפשרי, כל עוד עובדים קשה ולא מפסיקים להאמין.

שנת 2016 הייתה השנה המשמעותית ביותר עד היום בקריירה של אמן הטראנס קובי נגרקר (26) שגדל במושב בית עזרא. עם קרוב ל-400,000 אלף עוקבים ומעריצים בפייסבוק, אין סוף הופעות בארץ ובעולם, טיסות מיבשת ליבשת, ועם הסינגל ששחרר נגרקר בשם “Parvati Valley” אשר הגיע ל-למעלה ממיליון צפיות ברשת, האמן שגדל במועצה האזורית באר טוביה וידוע בכינויו המסחרי "Blastoyz", נחשב לאחד האמנים החמים בסצנת הטראנס העולמית. ״קיבלתי סרטון מברזיל של חתן וכלה שנישאו עם הסינגל החדש שלי ברקע, הקהל רץ לרחבה כשהם שמעו את הטראק הזה מתנגן ואין ספק שזה בין הדברים הכי טובים שקרו לי עד היום״, כך מתחיל קובי נגרקר בחיוך את הריאיון.

"נחשפתי למוסיקה הזו בגיל 9". הוא מספר. האם קיימים אנשים שיודעים כבר מגיל כל כך צעיר במה הם רוצים לעסוק בשארית חייהם? מסתבר שכן. כבר לפני 14 שנים ידע קובי שהוא רוצה להיות די ג'יי כשיגדל. לא עורך דין, לא רופא ולא רואה חשבון כמו שהחברה דוחפת, אלא די ג'יי מצליח ברמה הבינלאומית, והוא יעשה הכל כדי להצליח.

בזמן שחבריו ובני גילו התעסקו בעיקר במשחקים, בילויים ובמרדף אחר בנות גילם, תחביבו העיקרי של קובי היה להאזין בזמנו הפנוי לאמני טראנס גדולים כמו "Infected Mushroom", "סקאזי" ו"יהל" הישראלים, שהובילו, אז והיום, את תעשיית מוסיקת הטראנס בישראל ובעולם. ובצל ההשראה מהאמנים המפורסמים, הוא ניסה להלחין מוסיקה מקורית משלו בעזרת תוכנות מחשב חובבניות.  "התחלתי מאפס. יצרתי מוסיקה בעצמי לפני שהלכתי לבית הספר ועבדתי עליה כשחזרתי מהלימודים בצהריים. בזמן שכולם שיחקו כדורגל אני התעסקתי בליצור מוסיקה. אני זוכר שהייתי משווה אותה למוסיקה של האמנים הגדולים ומנסה לראות איפה אני יכול להשתפר". נזכר קובי וממשיך; "הסתכלתי על ההופעות של האמנים הישראלים בחו"ל והרגשתי בכל הלב שלי שזה החלום שלי".

הפגישה עם הדי ג'יי מספר אחת בעולם

לפני התפתחותן של הרשתות החברתיות כמו פייסבוק ועוד לפני נסיקתו של האתר להעלאת סרטונים – יוטיוב בתחילת העשור הקודם, נתקלו האמנים הצעירים במכשולים רבים, זאת בשל הקושי הרב לחשוף את יצירותיהם בפני הקהל הרחב. בשונה מהיום, שבו כל אמן מתחיל יכול לחשוף את עצמו בקלות ובמהירות ברשתות החברתיות וביוטיוב בחינם, נאלץ קובי הצעיר לנסות ולפלס את דרכו דרך יצירת קשרים, כשהוא בן 15 בלבד. "יום אחד דודה שלי התקשרה אליי ואמרה לי שהיא מכירה את סקאזי ושהיא יכולה לארגן לי פגישה איתו", מתאר קובי את הרגע שהשפיע משמעותית על המשך דרכו, כשלפתע קיבל הזדמנות להיפגש עם הדי ג'יי הישראלי שנחשב באותה תקופה למצליח ביותר בעולם.

"ישבנו ביחד באולפן שלו והוא שמע את המוסיקה שלי, הרגשתי כאילו אני בחלום ובמשך שעה וחצי הוא נתן לי טיפים – מה לא טוב ומה אני צריך לשפר ושאם אני רוצה להתקדם ולהצליח אני חייב לעבור לעבוד עם תוכנות עריכה יותר מקצועיות ולהשקיע יותר בסאונד". נזכר וממשיך: "הוא אמר לי שיש לי כישרון וזה גרם לי להאמין בעצמי כל כך. כשחזרתי הביתה השקעתי במוסיקה שלי אפילו יותר ממה שהשקעתי בה לפני כן".

מופיע מול אלפים בברזיל. חלום שהתגשם. צילום: רפאל טורס

מופיע מול אלפים בברזיל. חלום שהתגשם. צילום: רפאל טורס

הפגישה עם מי שנחשב לאליל שלו, גרמה לקובי לתכנן את הצעד הבא שלו וליישם את הטיפים הכל כך יקרים שקיבל מהאמן הישראלי ומעבר לכך הוא ידע שיצטרך לעבוד קשה כדי להגיע ליעד שהציב לעצמו לאחר הפגישה עם סקאזי – בניית אולפן הקלטות מקצועי משלו. אז איך נער בן 16 יכול לחסוך בעצמו עבור אולפן הקלטות איכותי? ובכן, הדי ג'יי הצעיר לא אפשר לשום מכשול או מחשבה שלילית לעמוד בדרכו והחל להפיק מסיבות לבני בגילו בבית העם במושב בית עזרא תמורת סכום סמלי של עשרה שקלים. בזמן שהוא מנגן עם הציוד הפשוט ביותר שהיה יכול להרשות לעצמו באותה תקופה עבור עשרות בני הנוער שהגיעו למסיבות שלו, נהג לחלום על העתיד ועל היום שבו יעמוד מול עשרות אלפי מעריצים וישמיע להם את המוסיקה שלו.

המסיבות בבית העם הקטן במושב בית עזרא החלו לתפוס תאוצה ברחבי המועצה האזורית באר טוביה והדי ג'יי הצעיר הפך להיות למצרך מבוקש. "בליינים שהגיעו למסיבות שלי פתאום הזמינו אותי לתקלט במסיבות שלהם במושבים אחרים במועצה, בימי הולדת ואפילו בר מצוות." הוא נזכר. כעבור שנתיים של עבודה קשה הצליח קובי, או בשמו המסחרי: "בלסטויז" (כינוי שנבחר על ידי בני כיתתו בתיכון האזורי באר טוביה) לבנות אולפן מקצועי בחדרו כשהוא בן 18 בלבד. "הייתי מוכן לעשות את המעבר ולהתחיל ליצור מוסיקה יותר מקצועית".

"הנה, עשיתי עוד צעד לעבר החלום"

כמו כל נער בן 18 בישראל, כך גם די ג'יי "בלסטויז", החליף את מדיו האזרחיים במדים הירוקים של צבא ההגנה לישראל. הגיוס אמנם קטע לו את התנופה המקצועית, אך בשונה מאמנים אחרים בישראל אשר העדיפו להתרכז בקריירה שלהם ולהשתמט משירות צבאי, קובי היה רגוע לגבי הקריירה שלו בעיקר בזכות הרבה אמונה עצמית ובכך שבעתיד הוא עוד יגיע למעוז חפצו ושום צבא לא ימנע זאת ממנו. "היה לי אולפן מוכן עוד מגיל 18 שבעצם לא כל כך ניצלתי אותו עדיין בגלל שהתגייסתי, אז מיד לאחר שהשתחררתי ישבתי באולפן בחדר שלי ולא זזתי ממנו במשך כמה ימים, השקעתי בשיא המרץ במוסיקה חדשה ומקורית ובסאונד איכותי, בדיוק כמו שסקאזי ייעץ לי כמה שנים לפני כן".

לא עבר זמן רב מסיום שירותו הצבאי והדי ג'יי – חייל משוחרר קיבל מייל מאמן טראנס מברזיל ובו סרטון ממסיבה מול עשרת אלפים אנשים בה הוא מנגן להנאת הקהל שיר מקורי של קובי, שאותו הפיץ בעצמו תקופה קצרה לפני כן באינטרנט. "זו הפעם הראשונה שנחשפתי לחו"ל, התרגשתי, אמרתי לעצמי שהנה עשיתי עוד צעד לעבר החלום". הסרטון מברזיל היה הראשון מתוך רבים. לא עבר זמן רב מאז שקיבל את הסרטון מברזיל והאמן הבאר טובייני הצעיר החל לקבל סרטונים של אמנים מממדינות כמו מקסיקו ודרום אפריקה שצילמו עצמם כשהם מנגנים את השירים שלו.

מקסיקו, עשרת אלפים אנשים: סקאזי ו"בלסטויז" על אותה במה

הדרך להגשמת החלום היא ארוכה, מייגעת ורצופה במכשולים שיכולים לרסק את התקווה של כל אחד ואחת מאיתנו, אך זה לא המקרה. מאז הופעתו הראשונה בחו"ל, הספיק "בלסטויז" להופיע כבר עשרות פעמים במדינות שונות בעולם כמו מקסיקו, דרום אפריקה, שוויץ וברזיל.

שמונה שנים עברו מאז תיקלט "בלסטויז" מול כמה עשרות ילדים בבתי העם ברחבי במועצה האזורית באר טוביה, שמונה שנים מאז נפגש עם אליל ילדותו – סקאזי. שמונה שנים אחרי ולפני חצי שנה בלבד, הגיע אחד השירים שיצר קובי ביחד עם סקאזי לאלבום זהב ואף מתנגן בתחנות הרדיו בישראל. השם המלא של השיר למי שקרן הוא “Spin״ Skazi & Blsatoyz ft. Soul J – ״Rise״. ״אשר (Skazi) הוא השראה ענקית בשבילי, עוד מגיל צעיר. והיום אנחנו חברים ממש טובים – זכיתי להכיר בן אדם עם לב ענק״, מספר קובי.

מי שחושב שהאמן הצעיר מתכוון לעצור כאן, לאחר שהגשים את חלום הילדות שלו, שיחשוב שוב. "אני תמיד שואף להגיע למעלה, השגתי את המטרה הזו, אז המטרה הבאה שלי היא להופיע מול 50,000 אנשים, אני רוצה להיות בפסגה של מוסיקת הטראנס העולמית". אמר בביטחון והצליח לשכנע גם אותנו שאכן יגיע לשם בעתיד.

איפה היית רוצה להיות בעוד שנה מהיום?

"אני רוצה להגיע לפסטיבלים הכי גדולים ולמסיבות הכי נחשבות, אבל מנגד גם למדינות הכי קטנות, אני רוצה להגיע למקומות הכי דמיוניים שלא חשבתי שאגיע לשם אי פעם, אני רוצה להכיר את העולם."

מה היית אומר היום לנער בן 14 שחולם להיות די ג'יי מצליח בעתיד או בכלל להצליח במרדף אחר החלום האישי שלו?

"האמת שיצא לי בשנים האחרונות לדבר עם ילדים צעירים שנמצאים בתחילת דרכם, שפנו אליי באינטרנט. הם מספרים לי שאף אחד לא עונה להם, אבל אני לא שוכח מאיפה התחלתי ואני יודע שאני חייב להקדיש תשומת לב לאלו שנמצאים בתחילת הדרך שלהם ולכוון את אלו שלמטה. אני לעולם לא אשכח מאיפה התחלתי כי הרגשתי את הדרך והיא לא עברה לי בקלות. אז לכולם אני תמיד אומר שלוש מילים: 'תשאף, תתמיד ותגיע', רק ככה מצליחים".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.