צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

חדשות

קובי כוכב עליון

פורסם

בתאריך

עם 400,000 מעריצים ועוקבים ברשת ועם מיליון האזנות לסינגל בודד, נחשב קובי נגרקר (Blastoyz)  ממושב בית עזרא לאחד מאמני הטראנס הגדולים בעולם והוא רק בן 26 בלבד. זו לא רק עוד כתבת מגזין. זה סיפור על עבודה קשה, על מרדף ללא פשרות אחר ההצלחה, אך בעיקר סיפור על מימוש החלום הגדול והאושר. "תשאף, תתמיד ותגיע, רק ככה מצליחים”, הוא מסביר את התזה שמובילה אותו

שאלתם פעם את עצמכם כמה מאיתנו היו מוכנים להקריב באמת עבור הגשמת החלום הגדול שלהם? שאלתם את עצמכם כמה מאיתנו בכלל היו ממשיכים בדרך הקשה והמפרכת למרות הקשיים והמכשולים? תמיד אנחנו שומעים את סיפורי ה"סינדרלות", על אותם אנשים שהצליחו בגדול לאחר שהתחילו את דרכם מכלום. כמה אנשים זוכים להגיע למעמד הזה שבו הם חיים כשגרת חיים את חלום ילדותם? ואיך זה בכלל אפשרי? התשובה לכך היא שהכל אפשרי, כל עוד עובדים קשה ולא מפסיקים להאמין.

שנת 2016 הייתה השנה המשמעותית ביותר עד היום בקריירה של אמן הטראנס קובי נגרקר (26) שגדל במושב בית עזרא. עם קרוב ל-400,000 אלף עוקבים ומעריצים בפייסבוק, אין סוף הופעות בארץ ובעולם, טיסות מיבשת ליבשת, ועם הסינגל ששחרר נגרקר בשם “Parvati Valley” אשר הגיע ל-למעלה ממיליון צפיות ברשת, האמן שגדל במועצה האזורית באר טוביה וידוע בכינויו המסחרי "Blastoyz", נחשב לאחד האמנים החמים בסצנת הטראנס העולמית. ״קיבלתי סרטון מברזיל של חתן וכלה שנישאו עם הסינגל החדש שלי ברקע, הקהל רץ לרחבה כשהם שמעו את הטראק הזה מתנגן ואין ספק שזה בין הדברים הכי טובים שקרו לי עד היום״, כך מתחיל קובי נגרקר בחיוך את הריאיון.

"נחשפתי למוסיקה הזו בגיל 9". הוא מספר. האם קיימים אנשים שיודעים כבר מגיל כל כך צעיר במה הם רוצים לעסוק בשארית חייהם? מסתבר שכן. כבר לפני 14 שנים ידע קובי שהוא רוצה להיות די ג'יי כשיגדל. לא עורך דין, לא רופא ולא רואה חשבון כמו שהחברה דוחפת, אלא די ג'יי מצליח ברמה הבינלאומית, והוא יעשה הכל כדי להצליח.

בזמן שחבריו ובני גילו התעסקו בעיקר במשחקים, בילויים ובמרדף אחר בנות גילם, תחביבו העיקרי של קובי היה להאזין בזמנו הפנוי לאמני טראנס גדולים כמו "Infected Mushroom", "סקאזי" ו"יהל" הישראלים, שהובילו, אז והיום, את תעשיית מוסיקת הטראנס בישראל ובעולם. ובצל ההשראה מהאמנים המפורסמים, הוא ניסה להלחין מוסיקה מקורית משלו בעזרת תוכנות מחשב חובבניות.  "התחלתי מאפס. יצרתי מוסיקה בעצמי לפני שהלכתי לבית הספר ועבדתי עליה כשחזרתי מהלימודים בצהריים. בזמן שכולם שיחקו כדורגל אני התעסקתי בליצור מוסיקה. אני זוכר שהייתי משווה אותה למוסיקה של האמנים הגדולים ומנסה לראות איפה אני יכול להשתפר". נזכר קובי וממשיך; "הסתכלתי על ההופעות של האמנים הישראלים בחו"ל והרגשתי בכל הלב שלי שזה החלום שלי".

הפגישה עם הדי ג'יי מספר אחת בעולם

לפני התפתחותן של הרשתות החברתיות כמו פייסבוק ועוד לפני נסיקתו של האתר להעלאת סרטונים – יוטיוב בתחילת העשור הקודם, נתקלו האמנים הצעירים במכשולים רבים, זאת בשל הקושי הרב לחשוף את יצירותיהם בפני הקהל הרחב. בשונה מהיום, שבו כל אמן מתחיל יכול לחשוף את עצמו בקלות ובמהירות ברשתות החברתיות וביוטיוב בחינם, נאלץ קובי הצעיר לנסות ולפלס את דרכו דרך יצירת קשרים, כשהוא בן 15 בלבד. "יום אחד דודה שלי התקשרה אליי ואמרה לי שהיא מכירה את סקאזי ושהיא יכולה לארגן לי פגישה איתו", מתאר קובי את הרגע שהשפיע משמעותית על המשך דרכו, כשלפתע קיבל הזדמנות להיפגש עם הדי ג'יי הישראלי שנחשב באותה תקופה למצליח ביותר בעולם.

"ישבנו ביחד באולפן שלו והוא שמע את המוסיקה שלי, הרגשתי כאילו אני בחלום ובמשך שעה וחצי הוא נתן לי טיפים – מה לא טוב ומה אני צריך לשפר ושאם אני רוצה להתקדם ולהצליח אני חייב לעבור לעבוד עם תוכנות עריכה יותר מקצועיות ולהשקיע יותר בסאונד". נזכר וממשיך: "הוא אמר לי שיש לי כישרון וזה גרם לי להאמין בעצמי כל כך. כשחזרתי הביתה השקעתי במוסיקה שלי אפילו יותר ממה שהשקעתי בה לפני כן".

מופיע מול אלפים בברזיל. חלום שהתגשם. צילום: רפאל טורס

מופיע מול אלפים בברזיל. חלום שהתגשם. צילום: רפאל טורס

הפגישה עם מי שנחשב לאליל שלו, גרמה לקובי לתכנן את הצעד הבא שלו וליישם את הטיפים הכל כך יקרים שקיבל מהאמן הישראלי ומעבר לכך הוא ידע שיצטרך לעבוד קשה כדי להגיע ליעד שהציב לעצמו לאחר הפגישה עם סקאזי – בניית אולפן הקלטות מקצועי משלו. אז איך נער בן 16 יכול לחסוך בעצמו עבור אולפן הקלטות איכותי? ובכן, הדי ג'יי הצעיר לא אפשר לשום מכשול או מחשבה שלילית לעמוד בדרכו והחל להפיק מסיבות לבני בגילו בבית העם במושב בית עזרא תמורת סכום סמלי של עשרה שקלים. בזמן שהוא מנגן עם הציוד הפשוט ביותר שהיה יכול להרשות לעצמו באותה תקופה עבור עשרות בני הנוער שהגיעו למסיבות שלו, נהג לחלום על העתיד ועל היום שבו יעמוד מול עשרות אלפי מעריצים וישמיע להם את המוסיקה שלו.

המסיבות בבית העם הקטן במושב בית עזרא החלו לתפוס תאוצה ברחבי המועצה האזורית באר טוביה והדי ג'יי הצעיר הפך להיות למצרך מבוקש. "בליינים שהגיעו למסיבות שלי פתאום הזמינו אותי לתקלט במסיבות שלהם במושבים אחרים במועצה, בימי הולדת ואפילו בר מצוות." הוא נזכר. כעבור שנתיים של עבודה קשה הצליח קובי, או בשמו המסחרי: "בלסטויז" (כינוי שנבחר על ידי בני כיתתו בתיכון האזורי באר טוביה) לבנות אולפן מקצועי בחדרו כשהוא בן 18 בלבד. "הייתי מוכן לעשות את המעבר ולהתחיל ליצור מוסיקה יותר מקצועית".

"הנה, עשיתי עוד צעד לעבר החלום"

כמו כל נער בן 18 בישראל, כך גם די ג'יי "בלסטויז", החליף את מדיו האזרחיים במדים הירוקים של צבא ההגנה לישראל. הגיוס אמנם קטע לו את התנופה המקצועית, אך בשונה מאמנים אחרים בישראל אשר העדיפו להתרכז בקריירה שלהם ולהשתמט משירות צבאי, קובי היה רגוע לגבי הקריירה שלו בעיקר בזכות הרבה אמונה עצמית ובכך שבעתיד הוא עוד יגיע למעוז חפצו ושום צבא לא ימנע זאת ממנו. "היה לי אולפן מוכן עוד מגיל 18 שבעצם לא כל כך ניצלתי אותו עדיין בגלל שהתגייסתי, אז מיד לאחר שהשתחררתי ישבתי באולפן בחדר שלי ולא זזתי ממנו במשך כמה ימים, השקעתי בשיא המרץ במוסיקה חדשה ומקורית ובסאונד איכותי, בדיוק כמו שסקאזי ייעץ לי כמה שנים לפני כן".

לא עבר זמן רב מסיום שירותו הצבאי והדי ג'יי – חייל משוחרר קיבל מייל מאמן טראנס מברזיל ובו סרטון ממסיבה מול עשרת אלפים אנשים בה הוא מנגן להנאת הקהל שיר מקורי של קובי, שאותו הפיץ בעצמו תקופה קצרה לפני כן באינטרנט. "זו הפעם הראשונה שנחשפתי לחו"ל, התרגשתי, אמרתי לעצמי שהנה עשיתי עוד צעד לעבר החלום". הסרטון מברזיל היה הראשון מתוך רבים. לא עבר זמן רב מאז שקיבל את הסרטון מברזיל והאמן הבאר טובייני הצעיר החל לקבל סרטונים של אמנים מממדינות כמו מקסיקו ודרום אפריקה שצילמו עצמם כשהם מנגנים את השירים שלו.

מקסיקו, עשרת אלפים אנשים: סקאזי ו"בלסטויז" על אותה במה

הדרך להגשמת החלום היא ארוכה, מייגעת ורצופה במכשולים שיכולים לרסק את התקווה של כל אחד ואחת מאיתנו, אך זה לא המקרה. מאז הופעתו הראשונה בחו"ל, הספיק "בלסטויז" להופיע כבר עשרות פעמים במדינות שונות בעולם כמו מקסיקו, דרום אפריקה, שוויץ וברזיל.

שמונה שנים עברו מאז תיקלט "בלסטויז" מול כמה עשרות ילדים בבתי העם ברחבי במועצה האזורית באר טוביה, שמונה שנים מאז נפגש עם אליל ילדותו – סקאזי. שמונה שנים אחרי ולפני חצי שנה בלבד, הגיע אחד השירים שיצר קובי ביחד עם סקאזי לאלבום זהב ואף מתנגן בתחנות הרדיו בישראל. השם המלא של השיר למי שקרן הוא “Spin״ Skazi & Blsatoyz ft. Soul J – ״Rise״. ״אשר (Skazi) הוא השראה ענקית בשבילי, עוד מגיל צעיר. והיום אנחנו חברים ממש טובים – זכיתי להכיר בן אדם עם לב ענק״, מספר קובי.

מי שחושב שהאמן הצעיר מתכוון לעצור כאן, לאחר שהגשים את חלום הילדות שלו, שיחשוב שוב. "אני תמיד שואף להגיע למעלה, השגתי את המטרה הזו, אז המטרה הבאה שלי היא להופיע מול 50,000 אנשים, אני רוצה להיות בפסגה של מוסיקת הטראנס העולמית". אמר בביטחון והצליח לשכנע גם אותנו שאכן יגיע לשם בעתיד.

איפה היית רוצה להיות בעוד שנה מהיום?

"אני רוצה להגיע לפסטיבלים הכי גדולים ולמסיבות הכי נחשבות, אבל מנגד גם למדינות הכי קטנות, אני רוצה להגיע למקומות הכי דמיוניים שלא חשבתי שאגיע לשם אי פעם, אני רוצה להכיר את העולם."

מה היית אומר היום לנער בן 14 שחולם להיות די ג'יי מצליח בעתיד או בכלל להצליח במרדף אחר החלום האישי שלו?

"האמת שיצא לי בשנים האחרונות לדבר עם ילדים צעירים שנמצאים בתחילת דרכם, שפנו אליי באינטרנט. הם מספרים לי שאף אחד לא עונה להם, אבל אני לא שוכח מאיפה התחלתי ואני יודע שאני חייב להקדיש תשומת לב לאלו שנמצאים בתחילת הדרך שלהם ולכוון את אלו שלמטה. אני לעולם לא אשכח מאיפה התחלתי כי הרגשתי את הדרך והיא לא עברה לי בקלות. אז לכולם אני תמיד אומר שלוש מילים: 'תשאף, תתמיד ותגיע', רק ככה מצליחים".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

מלכה הודיע כי יתמודד – התושבים הגיבו בזעם

ראש העיר לשעבר הכריז אתמול כי יתמודד על האפשרות לשוב לתפקיד ממנו הודח לאחר הרשעתו בפלילים, וקיבל מבול של תגובות שליליות בפייסבוק. גורם במחנהו: "נבהלנו מכמות המגיבים נגדו, היינו בטוחים שההתמודדות שלו תתקבל אחרת". מלכה עצמו אמר: "בטוח שנצליח להוביל את העיר לעתיד טוב"

פורסם

בתאריך

על ידי

שש שנים אחרי שהודח מתפקידו לאחר שהודה והורשע בעבירות של הטרדה מינית, הפרת אמונים ועבירות על חוק התכנון והבנייה, הודיע אתמול (חמישי) ראש העיר לשעבר מוטי מלכה על חזרתו לזירה הפוליטית. בהודעה שפורסמה בעמוד הפייסבוק של עיתון "מה נשמע" הודיע מלכה כי יתמודד על ראשות העיר בבחירות בעוד ארבעה חודשים. "החלטתי להעדיף את טובת קרית מלאכי על פני טובתי האישית", אמר מלכה. הפוסט עם ההודעה בפייסבוק זכה למבול של תגובות זועמות של תושבים המתנגדים לחזרתו של ראש העיר לשעבר לחיים הפוליטיים, לאור הרשעתו בפלילים ומעשיו בתקופת כהונתו.
בהודעה שפרסם מלכה הוא כתב: "בחודשים האחרונים זכיתי לפניות רבות מתושבים בעיר ומצד אנשי ציבור מכל המגזרים המביעים בי את תמיכתם וקוראים לי להתמודד לראשות העיר בבחירות שיתקיימו בע"ה בסוף חודש אוקטובר. אני בטוח שיחד אתכם ובשילוב חברים נוספים המאמינים בדרך נצליח להוביל את העיר שלנו אל עתיד טוב יותר. קרית מלאכי זקוקה בימים אלה יותר מתמיד למנהיגות מובילה, יוזמת ופורצת דרך. ניסיון העבר מלמד שיש בכוחי להפוך את היישוב בו אנו חיים למקום טוב יותר. אני קורא לכם להצטרף אליי תוך הבטחה לעשות לילות כימים למען עתידנו ועתיד ילדינו".
התגובות לא איחרו לבוא, ובעוד את התגובות החיוביות לחזרתו של מלכה אפשר היה לספור על כף יד אחת, עשרות תושבים שפכו אש וגופרית על הודעתו. "אדם שידיו מוכתמות בהטרדת נשים, אסור לו לשרת במשרה כזו! פשוט אסור!", כתבה תושבת אחת והוסיפה: "תתבייש". תושב אחר כתב "בושה וחרפה", ותושב נוסף היה ציורי וכתב: "אם הוא יקבל יותר משלושה קולות צריך לצבוע את הקריה בכחול ולזרוק אותה לים". תגובות שליליות נוספות שהופיעו בפוסט נמחקו.
מירי פורסט, אחת המתלוננת שמלכה הודה כי ביצע בה עבירות מין ואף שילם לה פיצויים במסגרת הסדר הטיעון, כתבה בדף הפייסבוק הפרטי שלה כי היא "הוכתה בתדהמה" כששמעה על כוונתו של מלכה לחזור אל "זירת הפשע", כדבריה, והוסיפה: "אם השפל, הסוטה המנוול לא יסיר את מועמדותו שהגיש לראשות העיר, (אני, ה"ה) מקווה שתושבי קרית מלאכי יעשו הכל כדי שהוא לא יכנס שוב לבית בו העיז לבצע בכוח השררה את מעשיו הנבזים".
פעיל במחנהו של מלכה – שמקווה לקבל את תמיכתם של הקהילה האתיופית – אמר כי במחנה הופתעו מעוצמת ההתנגדות שהופיעה בפייסבוק. "צפינו את זה שיהיה גל של דיבורים בנושא הזה, אבל לא חשבנו שזה יהיה בהיקף כזה. שמונים אחוז מהתגובות היו שליליות וגם המגיבים בעד היו בעלי אינטרס כזה או אחר. כמעט לא היו אנשים מן השורה, עמך, שהגיבו בעד. רגע של הכרזה אמור להיות משהו חגיגי, וכאן זה לא היה המצב לצערי. אבל אני מאמין שזה עוד יתהפך והציבור יבין שמוטי צריך לחזור לראשות".
לחץ להמשך קריאה

חדשות

הקרב על החנייה

גבריאל אדינייב, תושב העיר בעל 105 אחוזי נכות, פנה לעירייה בבקשה לקבל חניית נכים מסומנת סמוך למקום מגוריו- אולם סורב בטענה שבחצר ביתו ישנה חניה מאושרת בטאבו: "אין לי שום חניה בחצר הבית. אני לא יודע מאיפה הביאו את זה", אמר אדינייב. העירייה בתגובה: "על פי המסמכים שהגיש התושב הוא אינו זכאי על פי חוק לחניית נכה. קיימת זכות ערעור"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועדות שונות של הביטוח הלאומי קבעו והכריעו כי גבריאל אדינייב, תושב קריית מלאכי המתגורר בשכונת חב"ד בעיר, הוא נכה 105 אחוזים. אם כך, מדוע עיריית קריית מלאכי ממאנת מלהעניק לו את מקום החנייה לנכה כמתבקש על פי החוק? אם תשאלו אותו, כנראה שמדובר בזלזול של ממש.

נכותו של אדינייב מתאפיינת בעיקר בפלג גופו העליון, מה שמקשה על הליכתו וניידותו. לדבריו, הוא פנה לפני מספר חודשים אל העירייה בבקשה לקבל את חניית הנכה המגיעה לו על פי חוק בסמוך לביתו- אולם שם, כך לטענתו, החל שלב ההתחמקויות: "פניתי בתחילה לראש העיר אליהו זוהר, שהבטיח לי שיטפל בזה תוך ימים ספורים ושבעירייה ידאגו לחניית נכים עד 200 מטר מהבית, כפי שכתוב בחוק. לצערי זה לא קרה", סיפר אדינייב בשיחה עם "המקור" השבוע, והוסיף: "מאז אותה הבטחה לא קרה שום דבר. עד היום אני מחכה לחניה".

אלא שאדינייב לא התייאש, וחזר ללשכתו של ראש העירייה בשנית- שם קיבל לטענתו תשובה שונה לחלוטין, "אמרו לי שאין אפשרות לתחום חניה בסמוך לבית מכיוון שיש דיירים מסביב שדורשים חניות גם הם", אמר אדינייב, שציין כי זוהר הבטיח לו שוב באותו מעמד שידאג לטפל בבקשתו לחנייה.

"עבר מאז הרבה מאוד זמן. אותי לא מעניין מה קורה עם הדיירים האחרים. אני נכה לא מרצון. אם בביטוח הלאומי קבעו שאני נכה ושמגיעה לי חניה מדוע בעירייה ממשיכים לטרטר אותי? יש לי את כל המסמכים כך שאני לא מבין למה בעיריית קריית מלאכי מחליטים להתעלם מהבקשה הכל כך בסיסית שלי", תהה אדינייב, שציין כי בעיית החנייה הופכת עבורו חמורה שבעתיים בשל היותו מתגורר בסמוך למתחם האירועים חמ"ה שבשכונת חב"ד בעיר, "בימים בהם יש אירועים אני נאלץ לחנות בכניסה לשכונה וללכת את כל הדרך הביתה ברגל, משימה שעבורי היא כמעט בלתי אפשרית", הוסיף אדינייב בכאב.

אלא שעל העירייה בקשתו של אדינייב לא עשתה רושם, ובחודש נובמבר האחרון היא שלחה אליו מכתב רשמי שמבשר לו כי הוא לא זכאי לקבל חניה בסמוך לביתו: "הבקשה שהגשת נבדקה והוחלט שאינה עומדת בקריטריונים כפי שהעירייה פרסמה. לצערנו בקשתך נדחית כיוון שיש לך חניה מאושרת בחצר הבית ומאושרת על ידי הטאבו", נכתב שם. אדינייב לעומת זאת, לא מבין על איזה חניה העירייה מדברת: "אין לי שום חניה בחצר הבית. אני לא יודע מאיפה הביאו את זה".

גם ילדיו של אדינייב, שמלווים את אביהם בניסיונותיו לקבל את חניית הנכה לה הוא זכאי לטענתו על פי חוק, מספרים על יחס מזלזל מצידה של העירייה. בתו, אנג'לינה, מספרת כי אחד מאנשי העירייה אף הגדיל לעשות והטיח בפני אביה כי לא משנה מה יקרה- הוא ידאג אישית שאביה לא יקבל את חניית הנכה. "אני לא אחשוף את שמו כדי לא להביך אותו, אבל מסתבר שחלק מהאנשים החליטו משום מה להפוך את הטיפול בנו לאישי", אמרה השבוע אדינייב, שהוסיפה: "ניסינו לפנות בדרכים נעימות וכרגע לא קורה עם זה שום דבר. במידה ובעירייה יחליטו להמשיך בגישה הזו נשקול את המשך צעדינו, לרבות פניה דרך בית משפט. אם בעירייה לא יתפכחו וידאגו להקצות לאבא שלי חניה כפי שמגיע לו בחוק אני מניחה שנפנה לערכאות משפטיות", סיכמה.

מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "על פי המסמכים שהגיש התושב, הוא אינו זכאי על פי החוק לחניית נכה. קיימת זכות ערעור ובאם יוגשו המסמכים הרלוונטיים, יתקיים דיון נוסף".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

המראה בסימן שאלה: משרד הפנים הקפיא העברת תקציבים לעירייה לאחר שלא עמדה ביעדים שהוצבו לה

מיליוני שקלים שהעירייה הייתה אמורה לקבל ממשרד הפנים לא הועברו, לאחר שהמשרד קבע כי העירייה לא עומדת ביעדי התכנית השאפתנית. בעקבות אי העברת הכספים הורה החשב המלווה לעצור את כל הזמנות העבודה, ונמנע מחתימה על התחייבויות כספיות. גורם בכיר: "במשך ימים ארוכים לא אישרו לנו להוציא אפילו מאה שקל". העירייה בתגובה: "מדובר בשינוי סעיף אחד בהסכם. נעשים מאמצים כדי לחזור למתכונת המקורית"

פורסם

בתאריך

על ידי

משרד הפנים הקפיא העברה של מיליוני שקלים שהובטחו לעיריית קריית מלאכי כמענקים לאחר שנמצא כי העירייה לא עמדה ביעדי תכנית ההמראה עליה חתמה. כך נודע ל"המקור". בעקבות זאת, הורה החשב המלווה מטעם המשרד לעצור באופן מוחלט את כל הזמנות העבודה העתידיות, ונמנע מחתימה על התחייבויות להוצאות כספיות. בעירייה טוענים כי מקור הקפאת הכספים נעוץ בשינוי סעיפים בתכנית ההמראה, וכי הם פועלים מול משרד הפנים לשם העברת הכספים כפי שנקבע בתכנית.
תכנית ההמראה נחתמה לפני כחצי שנה, בנוכחותו של שר הפנים אריה דרעי, שהגיע לביקור מיוחד בעיר. לפי התכנית, שמתפרסת על פני שש שנים, אמורה לקבל העירייה עשרות מיליוני שקלים במענקים ובהלוואות ארוכות טווח, וזאת לצורך התפתחותה, בין היתר בנוגע להיקפי האוכלוסייה החדשה שצפויה להגיע להתגורר בעיר בשנים הקרובות. חלק ניכר מהתקציב של התכנית – 25 מתוך 73 מיליון שקלים – מופנה לטובת קליטת האוכלוסיות החדשות, וכן לטובת המשך פיתוח ואכלוס איזור התעשייה החדש בתימורים. במסגרת התכנית התחייבה העירייה לשורה ארוכה של צעדים לטובת התייעלותה, צמצום הוצאות בלתי רצויות וכן הגדלת נטל המס על תושבי העיר. כך למשל התחייבה העירייה להרחיב את מערך החנייה בתשלום, להגדיל את היקפי ההכנסות מדוחות וקנסות חנייה וכן להטיל לכל המאוחר עד יוני 2019 מס שילוט על כלל העסקים בעיר. כל מהלכים אלו צפויים להכניס לעירייה, במצטבר ולאורך 6 שנות התכנית, מיליונים רבים של שקלים.

עירייה בהקפאה


אלא שלמרות התכניות הגרנדיוזיות, במציאות נתקלת העירייה בקשיים רבים. "חתמנו על התכנית בלי לדעת האם אנחנו באמת יכולים לעמוד ביעדים", אמר גורם בכיר מאוד בקואליציה השבוע. "עכשיו אנחנו נתקלים בתוצאות של זה".
התוצאות עליהן מדבר הגורם הבכיר בקואליציה הן כאמור הקפאת העברת הכספים מטעם משרד הפנים. לפי מידע שהגיע לידי "המקור", במשרד הפנים לא רוו נחת מהתנהלות הדברים, ומהעובדה כי העירייה אינה עומדת ביעדים שהוצבו לה. בעקבות זאת הורה מנכ"ל המשרד על הקפאת העברת תקציבים בסך מיליוני שקלים לטובת העירייה. "היינו צריכים לקבל שישה מיליון שקל וקיבלנו רק שני מיליון", אמר גורם פוליטי הבקיא בפרטים. "החשב המלווה אמר שהוא לא מאשר הוצאה של שקל עד שלא פותרים את הבעיה הזאת". לדברי הגורם, מספר רב של יחידות דיור בשכונות החדשות לא אוכלסו במועד אליו התחייבו בעירייה, דבר שבין היתר גרם גם הוא להקפאת העברת התקציבים.

מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "תכנית ההמראה בגובה כ-75 מיליון שקלים הינה תכנית כלכלית מקיפה הכוללת השקעות בחינוך, תשתיות, נגישות טכנולוגית, סביבה ירוקה ועוד. לאור עמידה בכל היעדים, עיריית קרית מלאכי קיבלה לאחרונה את הכספים לשנת 2017 במסגרת התכנית. בשל בקשה של פקידים במשרד הפנים לשינוי סעיף אחד בהסכם, נעשים מאמצים מול הדרג הבכיר כדי לחזור למתכונת המקורית ולא לפגוע במסגרת התקציב. קרית מלאכי פועלת בשנים האחרונות מתוך אחריות כלכלית ואיזון תקציבי ונמשיך באותה הדרך".

לחץ להמשך קריאה