צור עימנו קשר

חדשות

צאו מהאדישות

מה צריך לקרות כדי שנפתלי בנט ישים עלינו?

פורסם

בתאריך

השבוע ישבתי לשיחה עם החבר החדש של הבת שלי. לא יודע אם חדש זו המילה הנכונה, ארבעה חודשים זה הרבה זמן בשביל אחד כמוני, שהולך לישון אחרי החדשות בערב ומתעורר עם זריחת החמה. בחור נחמד דווקא, למרות שהוא לא אוהב כדורגל וגם לא בא הרבה אלינו. לא יודע, נראה לי שקצת לא נעים לו להיכנס אליי הביתה בלי מתנה ביד או איזה שוקולד, אז הוא לא מרבה להגיע. גם השיחות שאנחנו מנהלים מרגישות כאילו הוא הכין רשימת נושאים כדי לא לאכזב אותי, אבל הוא לפחות משתדל ורואים שאכפת לו. לפעמים אני שואל על משהו והוא אומר שהוא לא מבין בזה. אני אוהב את הדוגריות שלו, הוא לא מחרטט אותי בכל פעם. נראה לי שהוא יתאים לבת שלי.

ביום שלישי שעבר ראיתי שנפתלי בנט והחברים שלו הגיעו לעיר. לא טרחתי לבוא, אני לא מבזבז את הזמן שלי על אנשים שלא מכבדים אותי ויודעים בעיקר להבטיח הבטחות. ראש העירייה אליהו זוהר עשה להם כבוד מלכים, אחרי הכל זה ראש המפלגה שלו, אז צריך לתת כבוד, ואצל זוהר, אתם כבר יודעים, הכבוד זה כמעט הכל. אבל כבר אמרו חז"ל שהמבקש כבוד, הכבוד בורח ממנו, וזוהר ציפה שיכבדו אותו, אבל במפלגה שלו צפצפו עליו לאורך כל הקדנציה שלו עד עכשיו.

מעניין אם איילת שקד הסתכלה על זוהר ותהתה אם הוא אינטליגנט, ואם בכלל היא צריכה להיות בקריית מלאכי (שמעתי שהיא הייתה צריכה לבוא, אבל בסוף לא יצא לה. עדיף). המפלגה שלה לא סופרת את המזרחיים, ועל מה שהם עשו לאלי אוחנה אני לא אסלח להם בחיים. אז למה הם באו לכאן? כי הם יודעים שראש העירייה שלהם לא יעשה להם בעיות, כי הוא רואה בעצם ביקורם כבוד שהם נותנים לו. הבנתם? זוהר מקבל את הכבוד שהוא מחפש, אבל אתם לא תרוויחו מזה כלום, כי האנשים האלה לא באו לתת אלא לקחת, ומי כמו זוהר נותן ברוחב יד כשאומרים לו מילה טובה או מהללים אותו? נו, אתם כבר מכיר את ראש העירייה שלכם.

מזוהר אני לא התאכזבתי הפעם כי לא היו לי ציפיות ממנו. היה ברור שהוא יעשה קולות של שטיח מול בנט, שרק לפני כמה חודשים השפיל אותו כשלא רצה לבוא לבקר אצלו. אבל איפה התושבים? למה הם לא יצאו להפגין מול העירייה כשכבוד השר הגיע, זה שהמפלגה שלו הנחיתה כאן את המתנה ולא תרמה כלום לעיר מאז. מחיר מטרה נעצר בגדרה, שום מענקים מיוחדים לא ניתנו לקריית מלאכי ושום הבטחת בחירות לא קוימה. מה אנחנו עזים, אולי מוקצים? האם האנשים האלה, שמעבירים כסף להתנחלויות, יכולים להתייחס אלינו רק אם נשנה את השם שלנו ל"מעלה מלאכי"? או שנגיד שאנחנו תומכים במחנה הציוני ואז בנט יזרוק לנו איזו מילה?

וואלה, תקופת בחירות היא הזמן שלנו התושבים להראות לפוליטיקאים שאנחנו לא פראיירים. להרביץ להם בקלפי, להביך אותם, לדרוש מהם תשובות. רק פה כולם שותקים, ומי שמשמיע ביקורת כמוני מתבקש לשתוק או לחשוף את זהותו  – כאילו זה הדבר הכי חשוב, ולא המילים שאני כותב.

לפני שבוע יאיר לפיד רצה לבוא לקריית שמונה וראש העירייה שם אמר לו לא להגיע, כי שנתיים הוא מרח אותו כשהוא היה צריך אותו. זה ראש עירייה! כזה שדואג לתושבים שלו ולא מתלהב מביקור של שר בעיר שלו. וואלה, בכל חברי מועצת העיר לא נמצא אפילו חבר מועצה אחד שישלח מכתב לבנט ויגיד לו ללכת לחפש את עצמו מעבר לקו הירוק? למה צריך להתכופף בפני האיש הציני והמביך הזה, רק כי ראש העירייה רוצה קצת כבוד מבעל הבית שלו?

הליקוקים האלה מעוררים אצלי געגועים לליאור קצב. כמה שהוא היה גרוע, הוא לפחות שם את העיר על המפה והעלה את העיר לכותרות כדי לקבל עזרה. ובשלטון הנוכחי, אופוזיציה וקואליציה, אין אף אחד שירים את המאבק הזה. כולם לא רוצים לפגוע בכבוד של ראש העירייה, מישל טפירו מתנהג בילדותיות (תחליט כבר אם אתה פורש או לא, בנאדם), האנשים של חב"ד עסוקים בקו הביוב שדולף להם כל יומיים, שי סיום נעלם, גדעון מהרי עסוק בעצמו, בוריס בורוכוב בודק איפה הוא יכול לקבל עוד משכורת, יוסי סולימני צועק ומתריע רק במועצת העיר, יוסי חדד בכלל נדם, דוד גלעם עוד מנסה אבל מפוצץ ישיבות כשלא מצליח ועל רן ויצמן אתם כבר יודעים מה אני חושב.

על ההנהגה שלנו אי אפשר לסמוך, רק על עצמנו. ואנחנו אלה שפוגעים בעצמנו. לא באנו להצביע, לא הרמנו קול על ההתנהלות של ראש העירייה, לא התעניינו בעירייה שדופקת אותנו. השארנו אותה לכאלה שהופכים את החיים שלהם לקלים ואת שלנו לקשים. וואלה, אם המצב יימשך לא יהיה מנוס מלקחת את גורלנו בידינו, כי נמאס לראות איך מתבטלים מול אנשים כמו נפתלי בנט, בזמן שהעיר הזאת נהרסת. נמאס לראות איך יו"ר הבית היהודי שוב מצא מזרחיים שגדלים במצוקה, וראה במו עיניו איך האיש שאמור להיות התושב מספר אחת של הקריה נמצא בצמרת, אבל לא מסוגל להתאים עצמו למעמד, ולדרוש הטבות לתושבים שלו.

יאללה, ביסלאמה.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -

חדשות

"אי אפשר להשתיק אירועים כאלו. זה עלול להיגמר באסון"

עובד קבלן תושב העיר, שאמור היה לשמש אב בית במתנ"ס הקטן, תקף על פי החשד מספר עובדים במחלקת הרווחה בעיצומו של ויכוח סוער בין השניים. גורמי הרווחה הזעיקו את המשטרה, שחקרה את העובד וגבתה עדות גם ממנהלת המחלקה, יואלה תבור. העירייה: "תלונה על המקרה הוגשה בתחנת המשטרה המקומית"

פורסם

בתאריך

על ידי

עובד קבלן חדש, שהחל להעניק שירותים לעירייה במסגרת עבודתו רק לפני שבועיים, תקף על פי החשד את מנהלת מחלקת הרווחה ועובדיה במהלך ביקור במחלקה.
לטענת עובדים ששהו במקום, האירוע התרחש ביום חמישי שעבר כאשר העובד, המתגורר בעיר, הגיע לבניין המחלקה והחל לדרוש דבר מה הקשור לתחום עיסוקם של עובדי הרווחה המקומיים. אלא שדין ודברים בינו ובין השומר במקום, מנהלת המחלקה ומספר עובדים נוספים הגיע במהרה לכדי התפרצות אלימה, כאשר על פי עדויות שונות העובד הטיח בחוזקה קומקום חשמלי לעבר קיר המבנה, זרק כוס תה לעברו של אחד העובדים והשתלול כהוגן. "לפי מה ששמעתי זה היה מפחיד. הנוכחים לא ממש הבינו מה קורה והעניין התפתח מהר מאוד לאלימות", אמר השבוע גורם המעורה בפרטים בשיחה עם "המקור".
מבוהלים מהאירוע, פנו עובדי מחלקת הרווחה למשטרת ישראל, כך על פי עדויות, וזו הזעיקה לבניין המחלקה את אנשי השיטור העירוני שהגיעו למקום מספר דקות לאחר שהעובד נטש אותו והתקדם ככל הנראה אל בניין העירייה. "אנחנו חיים במציאות שהכל מותר", אמר השבוע גורם בעירייה ששמע על האירוע במחלקת הרווחה רק בתחילת השבוע. הוא הוסיף כי: "אנו כאנשי ציבור המעניקים שירות לתושבים חייבים להיות להם אוזן קשבת ולגלות סבלנות, אך בעידן שבו כולנו נמצאים בסכנה מתמדת בכל בוקר מחדש אי אפשר להשתיק אירועים מעין אלו. פעם שורטים אחות, פעם מכים פקיד קבלה ומתישהו חלילה זה עלול להיגמר באסון. הייתי מצפה מהעירייה להציף אירועים מעין אלו ולא להחביא אותם".
גורמים שונים סיפרו כי מיד לאחר האירוע בבניין מחלקת הרווחה הגיע העובד אל בניין העירייה, חיפש את ראש העירייה אליהו זוהר והתפרץ גם בפניו של המנכ"ל תמיר היזמי. הוא שטח בפני היזמי את טענותיו, זאת למול עובדים בכירים נוספים. על פי אותם גורמים, ראש העירייה זוהר, שלא שהה במקום באותן שעות, התערב וביקש להרגיע את הרוחות, אולם בסביבתו ביטלו השבוע את הטענה והוסיפו כי ראש העירייה כלל לא התערב בנושא.
"לפי מה ששמעתי אותו עובד היה צריך להצטרף לאחת המחלקות בעירייה, אך לבסוף קיבל תפקיד במתנ"ס הקטן. הוא גם היה אמור להיות אחראי על מגרש הקטרגל בקיבוץ גלויות כאילו המגרש בורח. אולי בעצם צריך מישהו בשכר שישמור על הגדר? זה מצחיק ועצוב באותה מידה", אמר תושב העיר בשיחה עם "המקור".
גורם בעירייה סיפר השבוע כי מנהלת מחלקת הרווחה הגיעה לתחנת המשטרה, וזו גבתה ממנה עדות ביחס למה שהתרחש בשבוע שעבר. הוא הוסיף כי העובד הביע חרטה על המקרה ואף התנצל בפני בכירי העירייה, מה שלא מנע ממנו לאבד את מקום העבודה החדש.
מנהלת מחלקת הרווחה, הגברת יואלה תבור, סירבה להתייחס באופן ישיר לאירוע והפנתה אותנו לדוברות העירייה. היא הסכימה לומר כי באופן כללי "מדיניות מנהלת אגף הרווחה בקריית מלאכי היא אפס סובלנות לאלימות".
מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "העירייה תגלה אפס סובלנות לאלימות כלפי עובדיה בכל מחלקות העירייה. כל גילוי אלימות יטופל במיידית. תלונה על המקרה הוגשה בתחנת המשטרה המקומית".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

נציבות שירות המדינה חוקרת חשדות נגד עובד בכיר במועצה הדתית

חשיפה: בשבועות האחרונים נחקר עובד בתחום הכשרות במועצה, לאחר שמידע שהגיע לידי הנציבות העלה חשד כי במקביל לעבודתו הוא משמש משגיח במפעלים מחוץ לגבולות ישראל. על פי גורמים שונים, גם הרב יוסף בלוי, הממונה על המועצה, מסר עדות בפרשה. המועצה הדתית: "אמינותו של העובד אינה מוטלת בספק"

פורסם

בתאריך

על ידי

מזה מספר שבועות שנציבות שירות המדינה מנהלת חקירה נגד עובד בכיר במועצה הדתית, בחשדות שונים הקשורים לתחומי עבודתו. כך עולה ממידע שהגיע לידי "המקור". בנציבות אישרו את קיומה של החקירה ואמרו כי "אכן מתקיימת חקירה בעניינו של העובד", אך סירבו למסור פרטים אודותיה.
לפי מידע שהגיע לידינו, החקירה מתמקדת בין היתר בטענה לפיה העובד, הנחשב לאחד הבכירים במועצה הדתית, שוהה בתדירות גבוהה מאוד בחו"ל – כשבועיים לערך בכל חודשיים, קרי כמעט 100 ימים בשנה. זאת, אף שהוא עובד במשרה מלאה במועצה. במסגרת החקירה מסר עדות גם הממונה על המועצה הדתית, הרב יוסף בלוי, וכן נחקר העובד עצמו. לא ידוע האם עובדים נוספים מסרו עדות בפרשה.
החקירה בנושא מתנהלת כבר מספר שבועות לכל הפחות, וגורמים הבקיאים בפרטים מסרו כי רשויות נוספות מעורבות בה, וכי ייתכן ופרטים נוספים יתגלו כבר בתקופה הקרובה. מעדויות שאספנו השבוע עולה כי העובד המדובר מנהל קשרים קרובים מאוד עם בעל מפעל באיזור, שאף מימן עבורו בעבר עשרות נסיעות עבודה לחו"ל – אשר טיבם ונחיצותם לא ברורה עד תום, בייחוד לאור תפקידו הבכיר של העובד. כמו כן, לא ברור מה מעשיו של העובד בעת נסיעותיו לחו"ל, שכן תפקידו במועצה הדתית אינו מצריך את שהותו בחו"ל, ודאי לא פרקי זמן כל כך ארוכים.
מעדות שהגיעה לידינו מפיו של עובד בכיר במפעל המדובר, שהתנהל מול העובד מהמועצה הדתית, עולה כי עובד המועצה ניהל כאמור יחסים קרובים עם בעלי המפעל ואף היה מצוי עימו בקשרי חברות – אף שהוא אמור לשמש כמפקח מטעם הרבנות על המוצרים המיוצרים במפעל. "הוא היה מבלה אצלו שעות במשרד בפגישות בדלתיים סגורות", סיפר גורם שעבד במפעל עד לפני זמן מה. "מה היה שם? לא יודע. המשגיחים היו יוצאים להשגחות בחו"ל במימון המפעל. כרטיסים, אוכל ושתייה. העובד המדובר היה נוסע לכל מיני מקומות. לסין, המון לאירופה, פולין. כולם ידעו שהוא עובד במועצה הדתית".
לטענתו של העובד, הדרישה למשגיח מגיעה מטעמו של המפעל עצמו בזמן יצור מסוים בחו"ל, אך המשגיח המדובר היה לעיתים מקבל הוראות ישירות מהמשרד, "היו אומרים לו על מה רוצים שהוא יסתכל ועל מה לא להסתכל. זה היה נראה תמוה, כי תפקידו של המשגיח לומר מה צריך, ולא הפוך", אמר. מנגד, טענו השבוע גורמים במועצה הדתית כי מדובר בטענות חסרות שחר, שכן תחתיו של העובד המדובר כפופים מספר עובדים נוספים- ועל כן אמינותו המקצועית אינה מוטלת בספק.
מפניית "המקור" לעובד המדובר הוא טען תחילה כי כלל לא מתנהלת חקירה בעניינו, אך לאחר חשיפת חלק מהמידע אישר כי אכן מתנהלת כזו אך הוא אינו יכול להוסיף פרטים בנושא.
מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "אכן מתקיימת חקירה בעניינו של הנדון. אדגיש כי אגף החקירות בנציבות שירות המדינה אינו מוסר פרטים אודות חקירות מתנהלות".
מהמועצה הדתית נמסר בתגובה: "מבקר המדינה ביצע בדיקה בנושא ומצא את הכל כשורה. מדובר בעובד מצטיין ומומחה בעל שם עולמי המבוקש על ידי גופי הכשרות הגדולים בעולם והפיקוח בחו"ל נעשה באישור ובהסכמה של הממונים על המועצה הדתית והרב הראשי לקרית מלאכי, הרב חיים פינטו שליט"א. יודגש כי הימים בהם הוא יוצא לפיקוח כשרות בחו"ל מוצהרים כחופשה ללא תשלום. אמינותו של העובד אינה מוטלת בספק ואנו בטוחים כי כך גם יעלה בתוצאות החקירה של הנציבות".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

"מבקרי השלטון בדקו מה נעשה כאן בארבע וחצי השנים האחרונות?"

בעירייה החלו השבוע בעבודות שיפוץ ושדרוג של 19 גני ילדים לקראת שנת הלימודים הבאה- בסיומם יוצבו מתקנים חדשים ומעליהם רשת הצללה. מגרש הקטרגל בשכונת גבעת הסביונים יהיה מוכן בעוד כחודשיים, ואילו הטיילות החדשות ירושתו במצלמות. "העיר מתחדשת- ולא רק בחצי השנה שלפני הבחירות", אמר גורם בעירייה

פורסם

בתאריך

על ידי

בימים האחרונים, מאז צאתם של ילדי ישראל לחופשת הקיץ השנתית, החלו בעירייה בשיפוץ מסיבי של גני הילדים לקראת שנת הלימודים הבאה.
מדובר בשיפוץ של 19 גנים ברחבי העיר כולה, במסגרתו יוחלפו האבנים המשתלבות בחצרות, תשודרג הצנרת וכן תוקם חצר חדשה עם דשא סינתטי, מתקנים מתקדמים והצללות.
גורמים בעירייה התייחס השבוע לשיפוץ וטענו כי מתחילת הקדנציה של ראש העירייה המכהן שופצו לא פחות מ-25 גני ילדים, שעברו שדרוג משמעותי על מנת להתאימם לצרכי הילדים. "מתנגדיו של ראש העירייה אוהבים לטעון שהשיפוצים נעשים רק לקראת הבחירות, אבל לא מתאמצים לבדוק מה נעשה כאן ארבע שנים וחצי. בגלל שיש בחירות הם רוצים שנעצור את ההתפתחות של העיר? ראש העירייה שדרג וימשיך לשדרג את העיר בכל התחומים למען התושבים", אמר השבוע אחד מהם ל-"המקור".
נוסף לשיפוץ גני הילדים, ממשיכה העירייה בהקמת הטיילת המרשימה המקבילה לשכונת גבעת הסביונים החדשה, שתכלול שביל חדשני לרוכבי אופניים, מדשאות מוריקות, גן שעשועים וכן עמדות מנגל, ותיחנך ככל הנראה במהלך החודש הבא (אוגוסט). בסמוך אליה, יוקם מגרש קטרגל חדיש ומפואר שהעבודות לשם הקמתו כבר החלו והוא צפוי לעמוד לרשות התושבים לקראת חגי תשרי.
בעירייה סיפרו השבוע כי מיד עם סיום העבודות על הטיילות בכל רחבי העיר הן ירושתו על ידי מצלמות שיתעדו 7/24 את הנעשה בשטחים הציבוריים- זאת במטרה למנוע אירועי ונדליזים ואלימות. "העירייה השקיעה מאות אלפי שקלים בשדרוג פני העיר למען התושבים וחשוב מאוד לשמור על זה", אמרו שם.
יש לציין כי בעבר הבטיחו בעירייה שהטיילת בשכונת גבעת הסביונים תיפתח כבר בחודש אפריל, אולם עדכנו כעת את תאריך היעד והעריכו כי החניכה הרשמית תיעשה בחודש הבא.
בניית הטיילת החדשה בשכונת גבעת הסביונים מתבצעת בו זמנית עם שיפוץ הטיילת הקיימת לאורכן של היציאות הדרומיות מהעיר- מאזור בית הספר הראל ועד תחנת הדלק פז, בסופה של שכונת קיבוץ גלויות, שנבנתה לפני 20 שנים.
פרויקט ההקמה הענקי, שאורכו יעמוד על כקילומטר וחצי ועלותו המוערכת היא כ-6-8 מיליון שקלים, עתיד לשנות את פני העיר כולה, עת יחבר בין הטיילת המתהווה בשכונת גבעת הסביונים לבין הטיילות הנוספות באזורי היציאה מהעיר, באזור שכונת המחנה ולאורכה של שכונת קיבוץ גלויות.
לדברי ראש העירייה זוהר, העלות הכוללת של הקמתן ושיפוצן של הטיילות השונות בעיר עשוי להגיע לסכום של 20-15 מיליון שקלים.

לחץ להמשך קריאה