צור עימנו קשר

באר טוביה

פשוט, טוב לנו כאן

בן 64, נשוי לדליה, אב לשני בנים ובת וסב לשלושה נכדים. את שירות הצבאי סיים כסגן אלוף (במילואים), וסיים בהצלחה קורס מפקדים בכירים. משמש כמפקד מפקדת שליטה בפיקוד העורף, ובעל השכלה אקדמית מהאוניברסיטה העברית והפקולטה לחקלאות לתואר בוגר בלימודי חקלאות. מכהן כראש המועצה האזורית באר טוביה מאז שנת 2004

פורסם

בתאריך

כראש המועצה האזורית באר טוביה, אני גאה על כך שבכל 22 היישובים שבתחום השיפוט של המועצה חלה קפיצת דרך של ממש בכל ההיבטים החשובים המרכיבים את המושגים איכות חיים, רמת חיים וחיי קהילה. אין זה סוד כי מועצתינו נמנית עם המתקדמות והמובילות בישראל בשורה של קריטריונים, החל ברמת שביעות הרצון של התושבים, דרך ההשקעה בתושבים ופיתוח התשתיות ועד ההשקעה בחינוך וזכיה בפרס חינוך ארצי. אני מכיר בעובדה כי במערכות בחירות, כאשר שאיפות אישיות כבדות משקל מוטלות על הכף, מתחדדים חיצי הביקורת. אני מקבל את הביקורת, גם אם אני חש שאינה מוצדקת. אך במבחני הביצוע האובייקטיביים לא ניתן לטשטש את העובדות ולעמעם את ההישגים חסרי התקדים שהגענו אליהם בשנות כהונתי.
העובדות מראות כי מאז נבחרתי הפכה מועצת באר טוביה מגוף שקוע בחובות והתחייבויות כספיות המוגבל ביכולת הפעולה שלו, למערכת פעילה ויעילה הנושאת את עצמה מבחינה כלכלית ומתפקדת באופן אופטימלי בכל תחומי הפעילות, לרווחת התושבים בכל יישובי המועצה.
הצלחנו להעביר את המועצה מגרעון והתחייבויות בסך של כ-250 מיליון ש"ח לצמיחה כלכלית חסרת תקדים, שמאפשרת לנו להשקיע בהון האנושי. כך אנו משקיעים בתושבות ובתושבים כמעט פי שניים בהשוואה לממוצע הארצי, ובתלמידות ובתלמידים יותר מכפול מהממוצע הארצי. יש לנו עדיין שאיפות רבות בתחום החינוך, אבל כבר כעת ניתן להראות שההשקעה העצומה שלנו זוכה להערכה וביטוי, כמו לדוגמא בפרס משרד החינוך לשנת 2016 ובהכרה בבי"ס תיכון מבואות כאחד התיכונים המצטיינים במערכת החינוך בישראל לשנת 2018.
ההשקעה שלנו בפרויקטים שונים ביישובי המועצה היא בהיקפים כספיים עצומים. במסגרת זו הקמנו ושיפצנו בשנים האחרונות עשרות מבני ציבור, ביצענו עשרות מיזמי פיתוח ושדרוג תשתיות תחבורה, תאורה וגינון בכל יישוב ויישוב ובנינו והרחבנו מגרשי ספורט, גינות ומרחבים ירוקים.

הגנה על שטחי המועצה

איכות החיים הגבוהה ביישובי מועצת באר טוביה אינה מובנת מאליה ואינה חסינה מפני כרסום ושחיקה. קיים איום מתמשך על המועצה שלנו, כמו גם על מרבית המועצות האזוריות בישראל, של העברת שטחים לערים שכנות. הותקפתי בנושא זה במהלך החודשים האחרונים, גם בעיתון זה. כדרכי, אני מציע לכולם להתמקד בעובדות הפשוטות: בתקופת כהונתי כראש המועצה לא עבר ולו סנטימטר אחד של אדמת המועצה אל ערים שכנות! אמשיך למנוע את מימוש התוכניות להפקעת שטחי המועצה לטובת ערים שכנות גם בשנים הבאות. לצורך זה אפעיל את קשרי הטובים עם מקבלי ההחלטות ברמה הארצית. הצלחתי להגן על המועצה עד עכשיו, ואמשיך לעשות זאת בשנים הבאות.

פרויקט שיתוף ציבור

אני רואה את הקדנציה הבאה כפסגת העשיה הציבורית שלי. המצב המעולה של המועצה יאפשר לי להתמקד בהגשמת משאלות. נקים בכל יישוב גוף של מתנדבים מקומיים, שביחד עם צוות מקצועי חיצוני במימון המועצה יציעו סדר עדיפויות ותכנית תקציבית לפיתוח פרויקטים. אני מתחייב שהמועצה תפעל כדי להוציא אל הפועל את התכניות האלה.
אז למה לבחור בי? פשוט, טוב לנו כאן! יישובינו הם מושא להערכה ואף לקנאה מבין כל היישובים בישראל. עשיתי זאת בהצלחה רבה עד כה, אמשיך לעשות זאת אף ביתר מרץ גם בעתיד.

(צילום תמונה ראשית: יח"צ)

לחץ להמשך קריאה
2 תגובות

2 Comments

  1. תמי

    29/10/2018 ב 16:06

    מספיק לנו 15 שנה הגיע הזמן להחליף ראש מועצה

  2. יוסי

    29/10/2018 ב 16:04

    דרור אתה מרמה את הציבור

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.