צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

חדשות

פרשת חדד, הסיפור המלא

פרקליטות המדינה החליטה לצרף את יוסי חדד לכתב האישום בפרשת "לב הפארק", על רקע אישורו לאכלוס הבניין השלישי בזמן שכיהן כראש עירייה. טוענת: ההיתר עליו חתם – בניגוד לחוק. חדד, שקיבל את הידיעה על הגשת האישום נגדו מכתב "המקור": "כל פעולותיי היו בהתאם להחלטת בית המשפט". פרקליטו, עו"ד ליאור קצב: "הגשת כתב האישום בלי קיומו של שימוע לוקה בעיקרו, דינו להתבטל"

פורסם

בתאריך

מדינת ישראל נגד יוסי חדד: פרקליטות המדינה הגישה לאחרונה כתב אישום נגד ראש העירייה לשעבר, בטענה כי עבר על חוק התכנון והבנייה בעת כהונתו, כאשר חתם על היתר האכלוס לבניין השלישי בפרויקט "לב הפארק". לטענת המדינה, חתימתו של חדד, שכיהן גם כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, נעשתה בניגוד לתכנית הבנייה שחלה על הקרקע, ואשר חלקים רבים בפרוייקט נבנו בניגוד אליה. כך נחשף לראשונה בשבוע שעבר באתר "המקור אונליין".

חדד, שכיהן בין החודשים מאי-נובמבר 2013 כראש העירייה במקומו של מוטי מלכה, שהורשע בעבירות הטרדה מינית והפרת אמונים ונאלץ להתפטר, היה מהגורמים שהביאו לפיצוץ פרשת "לב הפארק". הוא נחשב לאופוזיציונר הבולט בעת כהונתו של ראש העירייה לשעבר מלכה, ופעמים רבות העלה לראש סדר היום הציבורי פרשות הקשורות בענייני תכנון ובנייה. בראיון עיתונאי שהעניק בחודש ספטמבר 2011, אמר כי הוא "נמנע מלהגיע לישיבות הוועדה לתכנון ובנייה כי אני לא רוצה להיות מעורב בדברים שקורים שם". כחצי שנה לאחר מכן, בחודש מאי 2012, נעצרו ברעש גדול בכירים בעירייה, בהם מוטי מלכה, בחשד לפרשיות שחיתות ומין שונות, שהסתיימו כאמור בהרשעת מלכה בעבירות מין ועבירות על חוק התכנון והבנייה. בזמנו, חדד הודה כי שיתף פעולה עם חקירת המשטרה עוד בטרם התפוצצה הפרשה.

אלא שדווקא לאחר שהיה אחד הגורמים שהביאו לחקירה שהביאה בסופו של יום לחילופי שלטון בקריית מלאכי, נראה כי כהונתו הקצרה של חדד כראש העירייה הביאה להסתבכותו בפלילים: במסגרת אותה פרשה שבעניינה חדד הרבה לבקר את פעילותה של העירייה, נטען כלפיו על ידי אגף המקרקעין בפרקליטות המדינה, שהגיש נגדו את כתב האישום לאחרונה, כי חתם על היתר האכלוס של הבניין בניגוד לחוק. חדד נחקר בפרשה לפני פחות משנה, ובתום חקירתו, הוחלט בפרקליטות על צירפו לכתב האישום שכבר הוגש נגד שבעה נאשמים אחרים בפרשה. בין היתר, מואשמים בפרשה חברת "ש.י. שפץ וקנין בע"מ" ובעליה, האחים יוסי ושמעון וקנין; מהנדס העירייה לשעבר, יצחק (גיגי) נבט; סגן מהנדס העירייה, יורי רחמן וגורמים נוספים הקשורים בחברה שיזמה את הפרוייקט. עם הגשת כתב האישום נגדו, הפך חדד לנאשם השמיני בפרשה, והתשיעי בסך הכל – אחרי שמוטי מלכה כבר הורשע בחלקים ממנה לפני כשנתיים.

בית המשפט אישר את האכלוס, המדינה ביקשה עיכוב ביצוע

הבניין השלישי בפרוייקט "לב הפארק" עמד ריק במשך כשנתיים, עד שאוכלס בחודש ספטמבר 2013. הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה נטלה לידיה את הטיפול בפרוייקט, וזאת לאחר שהתגלו ליקויים קשים בעבודת הוועדה המקומית בכל הנוגע למיזם הבנייה בכללותו. לאחר בדיקה שערכה הוועדה המחוזית התגלה כי חלקים נרחבים מהפרוייקט נבנו בניגוד לחוק: הקבלן בנה שלושה בניינים למרות שתכנית הבנייה התירה בניית שני בניינים בלבד, חנייה תת קרקעית שהייתה אמורה להיבנות לא נבנתה, שטחים שהיו אמורים להיות ירוקים הפכו לחניות, חדר החשמל של הפרוייקט נבנה מחוץ לתחומיו וחלקים מהפרוייקט נבנו על חשבון שטחים ציבוריים שהיו אמורים לשמש בכלל כפארק ירוק לטובת הציבור.

בעקבות הממצאים, שקבעו כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הנפיקה בעצמה אישורים בלתי חוקיים לפרוייקט, החלו באגף המשפטי של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה לבדוק את הפרוייקט בכללותו. הוועדה דחתה את בקשת הקבלן לקבל היתר בנייה בדיעבד לפרוייקט. גם ניסיון לפנות לוועדה הארצית נדון לכישלון, והבקשה נדחתה גם על ידיה. לבסוף, הוחלט להגיש כתב אישום נגד החברה הקבלנית, בעליה, מהנדס העירייה וגורמים נוספים. במקביל, סירבו הוועדות השונות לאפשר את אכלוס הבניין השלישי, בטענה כי הוא עשוי להיות מיועד להריסה. הדיירים, 20 במספר, פנו לבית המשפט לעניינים מנהליים יחד עם החברה הקבלנית, ודרשו לאפשר את אכלוס הבניין בעקבות הפגיעה הכלכלית הקשה בהם. בית המשפט המחוזי קיבל את העתירה ואפשר לאכלס את הבניין, למעט שלוש הקומות האחרונות, שנאסרו לאכלוס.

ואולם, מיד עם קבלת פסק הדין עתרה המדינה נגדו לבית המשפט העליון וביקשה במקביל צו עיכוב ביצוע לפסק הדין של בית המשפט המחוזי. אלא שבפרק הזמן הזה, שעות ספורות בלבד לאחר פסק הדין שאפשר לאכלס את הבניין, חתמו חדד ונבט על אישור האכלוס לבניין – והדיירים נכנסו אליו. אלא שרק כעבור ארבעה חודשים, בסוף חודש ינואר, מסר שופט בית המשפט העליון, נועם סולברג, את החלטתו בדבר הבקשה לעיכוב ביצוע. השופט סולברג קבע כי לאור העובדה שהדיירים כבר השתכנו בבניין מדובר ב"מעשה עשוי", ומשמעות עיכוב הביצוע הינה פינוי הדיירים. כעבור כמה חודשים נוספים התקבל פסק הדין הסופי ביחס לערעור שהגישה המדינה לבית המשפט העליון, ובו קבע הרכב בראשות שלושה שופטים כי שלוש הקומות האחרונות בבניין לא יאוכלסו בשום מקרה, אולם התיר את אכלוס יתר הבניין. השופטים מתחו ביקורת על פסק הדין של בית המשפט המחוזי, וטענו כי ראוי היה לייחס חשיבות רבה יותר להיבטים המקצועיים שהעלתה המדינה בתגובתה לעתירה הראשונה לאכלוס הבניין, לו התנגדה. עם זאת, במקביל קבעו השופטים כי לאור האלמנט האנושי לפיו דיירים כבר אכלסו את הבניין – יש לאשר אותו, גם אם באופן חלקי בלבד. השופטים גם מתחו ביקורת קשה על התנהלות הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, וכן על הוועדה המקומית, ותקפו במילים קשות את עבירות הבנייה שביצעה החברה שבנתה את הפרוייקט.

פרקליטו של חדד: "כתב האישום לא הוגש כחוק, ויש לבטלו"

אולם בעוד ההליך התכנוני נמצא לקראת סופו, הרי שההליך הפלילי נגד המעורבים בפרשה רק בחיתוליו. המשפט נגד הנאשמים בפרשה צפוי להתחיל בקרוב, ואליהם הצטרף כאמור חדד. לטענת המדינה, כפי שבא לידי ביטוי בסעיפים בכתב האישום המתייחסים לראש העירייה לשעבר, החתימה על התכנית נעשתה בניגוד למצב בשטח. כלומר, התכנית עליה חתם חדד לא תאמה בפועל את הבנייה שנעשתה במציאות. לאור הדברים מואשם חדד ב"מתן היתר או אישור שלא כדין", דבר המהווה עבירה על חוק התכנון והבנייה. המדינה צפויה לטעון כי גם לאחר שבית המשפט אישר להעניק היתר אכלוס לבניין, חובה הייתה חלה על הגורמים המקומיים, בהם ראש העירייה והמהנדס, לוודא כי החברה הקבלנית תגיש תכניות מעודכנות, על פי מצב הבנייה הלכה למעשה, בטרם יאשרו אותה. על פי כתב האישום, הדבר לא נעשה, ו"הנאשמים חתמו על ההיתרים ביודעם שהם בניגוד לתכנית", נכתב בכתב האישום.

חדד עצמו קיבל את הידיעה על כתב האישום בהלם. לדבריו, איש לא הודיע לו על הגשת אישום פלילי נגדו, ובכל מקרה כל מעשיו במסגרת החתימה על ההיתר היו במקביל להחלטת בית המשפט. "אף אחד לא אמר לי על זה כלום, כל מה שעשיתי היה בהתאם למה שהשופטת קבעה בעתירה שהגישו הדיירים", לשון תגובת חדד ל"המקור".

השבוע מינה חדד את עו"ד ליאור קצב לפרקליטו, ובמכתב חריף ששלח לעו"ד ציון אילוז, ראש המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה, דרש לבטל לאלתר את כתב האישום נגד חדד. "מרשי נדהם לקרוא את הידיעה שפורסמה באתר חדשות 'המקור קריית מלאכי', לפיה הפרקליטות הגישה נגדו כתב אישום במסגרת תפקידו כראש העירייה וכיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בפרשה הידועה בשמה כ'פרשת לב הפארק'", כתב קצב. "פרסום זה מהווה פגיעה קשה בזכויותיו של מר יוסי חדד, ויש בו משום רמיסה בוטה של זכויותיו להליך תקין ולעשיית צדק, בה בשעה שאיש מטעם הפרקליטות לא טרח לפנות לחדד מבעוד מועד ולא הודיעו כלל וכלל על הכוונה להגיש נגדו כתב אישום בתיק זה".

על פי מכתבו של קצב, הרי שחדד "נחקר בפרשה זו פעם אחת בלבד, לפני כשמונה חודשים. הוא שיתף פעולה באופן מלא, מסר את גרסתו המלאה והמפורטת והשיב בפירוט רב לכל שאלות החוקרים". עוד הוסיף וכתב קצב כי הגשת כתב האישום נגד חדד בלא הליך של שימוע קודם לכן – אינו תקין. "קיימת למר חדד הזכות לשימוע בפני היועץ המשפטי לממשלה כנהוג וכמקובל לגבי אישי ציבור ובכללם ראשי רשויות מקומיות אשר הוחלט להגיש נגדם כתב אישום על פעילות שנעשתה במסגרת תפקידם כראשי רשויות", כתב קצב, והוסיף כי לאור אי קיומו של הליך שימוע, הרי שדינו של כתב האישום להיות בטל ומבוטל. "הגשת כתב אישום נגד ראש עיר לשעבר ללא קיומו של שימוע וללא שנתקבל אישורו של היועץ המשפטי לממשלה, הדרוש כתנאי  לתוקפו של כתב האישום, יש משום פגם המקפח את הגנת הנאשם", הוסיף וכתב קצב. לטענת קצב, הדבר "משמיט את הבסיס מתחת לתוקפו של כתב האישום, ויש בו כדי להביא לביטולו של כתב האישום".

קצב כתב לעו"ד אילוז, במכתב שהעתק ממנו מופנה גם ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, ולפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, כי יש לבטל את ההחלטה להגיש כתב אישום נגד חדד ולתם עימו מועד לקיומו של הליך שימוע "בו יתאפשר למר חדד לטעון את מלוא טענותיו, טענות שיש בהם כדי להביא בעזרת השם לידי ביטולו של כתב האישום מעיקרו". עוד דורש עו"ד קצב מהפרקליטות למסור למר יוסי חדד את כל חומרי החקירה המצויים בתיק, לרבות כל המידע הנדרש בנוגע לפירוט החשדות והסעיפים בהם החליטה הפרקליטות להעמידו לגין בגינם.

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "המכתב מבא כוחו של מר חדד התקבל במחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה, ותשובתנו תימסר לפונה, כמקובל".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -

חדשות

נציבות שירות המדינה חוקרת חשדות נגד עובד בכיר במועצה הדתית

חשיפה: בשבועות האחרונים נחקר עובד בתחום הכשרות במועצה, לאחר שמידע שהגיע לידי הנציבות העלה חשד כי במקביל לעבודתו הוא משמש משגיח במפעלים מחוץ לגבולות ישראל. על פי גורמים שונים, גם הרב יוסף בלוי, הממונה על המועצה, מסר עדות בפרשה. המועצה הדתית: "אמינותו של העובד אינה מוטלת בספק"

פורסם

בתאריך

על ידי

מזה מספר שבועות שנציבות שירות המדינה מנהלת חקירה נגד עובד בכיר במועצה הדתית, בחשדות שונים הקשורים לתחומי עבודתו. כך עולה ממידע שהגיע לידי "המקור". בנציבות אישרו את קיומה של החקירה ואמרו כי "אכן מתקיימת חקירה בעניינו של העובד", אך סירבו למסור פרטים אודותיה.
לפי מידע שהגיע לידינו, החקירה מתמקדת בין היתר בטענה לפיה העובד, הנחשב לאחד הבכירים במועצה הדתית, שוהה בתדירות גבוהה מאוד בחו"ל – כשבועיים לערך בכל חודשיים, קרי כמעט 100 ימים בשנה. זאת, אף שהוא עובד במשרה מלאה במועצה. במסגרת החקירה מסר עדות גם הממונה על המועצה הדתית, הרב יוסף בלוי, וכן נחקר העובד עצמו. לא ידוע האם עובדים נוספים מסרו עדות בפרשה.
החקירה בנושא מתנהלת כבר מספר שבועות לכל הפחות, וגורמים הבקיאים בפרטים מסרו כי רשויות נוספות מעורבות בה, וכי ייתכן ופרטים נוספים יתגלו כבר בתקופה הקרובה. מעדויות שאספנו השבוע עולה כי העובד המדובר מנהל קשרים קרובים מאוד עם בעל מפעל באיזור, שאף מימן עבורו בעבר עשרות נסיעות עבודה לחו"ל – אשר טיבם ונחיצותם לא ברורה עד תום, בייחוד לאור תפקידו הבכיר של העובד. כמו כן, לא ברור מה מעשיו של העובד בעת נסיעותיו לחו"ל, שכן תפקידו במועצה הדתית אינו מצריך את שהותו בחו"ל, ודאי לא פרקי זמן כל כך ארוכים.
מעדות שהגיעה לידינו מפיו של עובד בכיר במפעל המדובר, שהתנהל מול העובד מהמועצה הדתית, עולה כי עובד המועצה ניהל כאמור יחסים קרובים עם בעלי המפעל ואף היה מצוי עימו בקשרי חברות – אף שהוא אמור לשמש כמפקח מטעם הרבנות על המוצרים המיוצרים במפעל. "הוא היה מבלה אצלו שעות במשרד בפגישות בדלתיים סגורות", סיפר גורם שעבד במפעל עד לפני זמן מה. "מה היה שם? לא יודע. המשגיחים היו יוצאים להשגחות בחו"ל במימון המפעל. כרטיסים, אוכל ושתייה. העובד המדובר היה נוסע לכל מיני מקומות. לסין, המון לאירופה, פולין. כולם ידעו שהוא עובד במועצה הדתית".
לטענתו של העובד, הדרישה למשגיח מגיעה מטעמו של המפעל עצמו בזמן יצור מסוים בחו"ל, אך המשגיח המדובר היה לעיתים מקבל הוראות ישירות מהמשרד, "היו אומרים לו על מה רוצים שהוא יסתכל ועל מה לא להסתכל. זה היה נראה תמוה, כי תפקידו של המשגיח לומר מה צריך, ולא הפוך", אמר. מנגד, טענו השבוע גורמים במועצה הדתית כי מדובר בטענות חסרות שחר, שכן תחתיו של העובד המדובר כפופים מספר עובדים נוספים- ועל כן אמינותו המקצועית אינה מוטלת בספק.
מפניית "המקור" לעובד המדובר הוא טען תחילה כי כלל לא מתנהלת חקירה בעניינו, אך לאחר חשיפת חלק מהמידע אישר כי אכן מתנהלת כזו אך הוא אינו יכול להוסיף פרטים בנושא.
מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "אכן מתקיימת חקירה בעניינו של הנדון. אדגיש כי אגף החקירות בנציבות שירות המדינה אינו מוסר פרטים אודות חקירות מתנהלות".
מהמועצה הדתית נמסר בתגובה: "מבקר המדינה ביצע בדיקה בנושא ומצא את הכל כשורה. מדובר בעובד מצטיין ומומחה בעל שם עולמי המבוקש על ידי גופי הכשרות הגדולים בעולם והפיקוח בחו"ל נעשה באישור ובהסכמה של הממונים על המועצה הדתית והרב הראשי לקרית מלאכי, הרב חיים פינטו שליט"א. יודגש כי הימים בהם הוא יוצא לפיקוח כשרות בחו"ל מוצהרים כחופשה ללא תשלום. אמינותו של העובד אינה מוטלת בספק ואנו בטוחים כי כך גם יעלה בתוצאות החקירה של הנציבות".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

"מבקרי השלטון בדקו מה נעשה כאן בארבע וחצי השנים האחרונות?"

בעירייה החלו השבוע בעבודות שיפוץ ושדרוג של 19 גני ילדים לקראת שנת הלימודים הבאה- בסיומם יוצבו מתקנים חדשים ומעליהם רשת הצללה. מגרש הקטרגל בשכונת גבעת הסביונים יהיה מוכן בעוד כחודשיים, ואילו הטיילות החדשות ירושתו במצלמות. "העיר מתחדשת- ולא רק בחצי השנה שלפני הבחירות", אמר גורם בעירייה

פורסם

בתאריך

על ידי

בימים האחרונים, מאז צאתם של ילדי ישראל לחופשת הקיץ השנתית, החלו בעירייה בשיפוץ מסיבי של גני הילדים לקראת שנת הלימודים הבאה.
מדובר בשיפוץ של 19 גנים ברחבי העיר כולה, במסגרתו יוחלפו האבנים המשתלבות בחצרות, תשודרג הצנרת וכן תוקם חצר חדשה עם דשא סינתטי, מתקנים מתקדמים והצללות.
גורמים בעירייה התייחס השבוע לשיפוץ וטענו כי מתחילת הקדנציה של ראש העירייה המכהן שופצו לא פחות מ-25 גני ילדים, שעברו שדרוג משמעותי על מנת להתאימם לצרכי הילדים. "מתנגדיו של ראש העירייה אוהבים לטעון שהשיפוצים נעשים רק לקראת הבחירות, אבל לא מתאמצים לבדוק מה נעשה כאן ארבע שנים וחצי. בגלל שיש בחירות הם רוצים שנעצור את ההתפתחות של העיר? ראש העירייה שדרג וימשיך לשדרג את העיר בכל התחומים למען התושבים", אמר השבוע אחד מהם ל-"המקור".
נוסף לשיפוץ גני הילדים, ממשיכה העירייה בהקמת הטיילת המרשימה המקבילה לשכונת גבעת הסביונים החדשה, שתכלול שביל חדשני לרוכבי אופניים, מדשאות מוריקות, גן שעשועים וכן עמדות מנגל, ותיחנך ככל הנראה במהלך החודש הבא (אוגוסט). בסמוך אליה, יוקם מגרש קטרגל חדיש ומפואר שהעבודות לשם הקמתו כבר החלו והוא צפוי לעמוד לרשות התושבים לקראת חגי תשרי.
בעירייה סיפרו השבוע כי מיד עם סיום העבודות על הטיילות בכל רחבי העיר הן ירושתו על ידי מצלמות שיתעדו 7/24 את הנעשה בשטחים הציבוריים- זאת במטרה למנוע אירועי ונדליזים ואלימות. "העירייה השקיעה מאות אלפי שקלים בשדרוג פני העיר למען התושבים וחשוב מאוד לשמור על זה", אמרו שם.
יש לציין כי בעבר הבטיחו בעירייה שהטיילת בשכונת גבעת הסביונים תיפתח כבר בחודש אפריל, אולם עדכנו כעת את תאריך היעד והעריכו כי החניכה הרשמית תיעשה בחודש הבא.
בניית הטיילת החדשה בשכונת גבעת הסביונים מתבצעת בו זמנית עם שיפוץ הטיילת הקיימת לאורכן של היציאות הדרומיות מהעיר- מאזור בית הספר הראל ועד תחנת הדלק פז, בסופה של שכונת קיבוץ גלויות, שנבנתה לפני 20 שנים.
פרויקט ההקמה הענקי, שאורכו יעמוד על כקילומטר וחצי ועלותו המוערכת היא כ-6-8 מיליון שקלים, עתיד לשנות את פני העיר כולה, עת יחבר בין הטיילת המתהווה בשכונת גבעת הסביונים לבין הטיילות הנוספות באזורי היציאה מהעיר, באזור שכונת המחנה ולאורכה של שכונת קיבוץ גלויות.
לדברי ראש העירייה זוהר, העלות הכוללת של הקמתן ושיפוצן של הטיילות השונות בעיר עשוי להגיע לסכום של 20-15 מיליון שקלים.

לחץ להמשך קריאה

חדשות

שיפוץ כפול

למרות שהעבודות לשדרוגו הסתיימו רק לפני שבעה חודשים, עובר הכיכר ברחוב בן גוריון בעיר שיפוץ נוסף ממש בימים אלו- בעלות נוספת של עשרות אלפי שקלים. "הורסים ובונים כאילו זה לגו. מדובר פה בכסף ובאיכות החיים של כולנו", אמר תושב העיר. העירייה בתגובה: "הקבלן מבצע תיקונים לליקויים שנתגלו בבדיקה שערכנו"

פורסם

בתאריך

על ידי

שבעה חודשים בלבד מיום סיום עבודות השיפוץ וההקמה של הכיכר החדש בשדרות בן גוריון בעיר (סמוך לבנק לאומי), הרסו לפני כשבועיים עובדי קבלן מטעם העירייה את הכיכר במטרה לשדרג אותו בשנית.
לטענת גורמים בעירייה, הסיבה לשיפוץ החוזר נעוצה בהיותו של הכיכר שנבנה רק לאחרונה "רחב מידי", ועל כן יש להקטינו על מנת שיעמוד בתקן ויוכל להכיל את התנועה הרבה החולפת על פניו.
כזכור, לפני קצת יותר מחצי שנה הודיעו בעירייה על סיום עבודות השדרוג וההקמה של כיכר בן גוריון וכן הכריזו על פתיחת עבודות הפיתוח לאורכו של הרחוב כולו. העבודות האינטנסיביות, כללו אז הקמת חומה חדשה המהווה 'חוצץ' בין הבניינים הסמוכים לבין המרחב הציבורית, ריצוף מחדש של הרחוב באבנים משתלבות, ריבוד הכביש ושיפוץ כיכר התנועה במקום. עם סיום העבודות על הכיכר, המפגיש את הצירים הראשיים רש"י ובן גוריון, החלו בעירייה בשדרוג קטע הכביש שבין כיכר בן גוריון לכיכר ז'בוטינסקי ('הכיכר של סופר'), ועבודות אלו נמשכות גם בימים אלו ואמורים להסתיים בשבועות הקרובים.
אלא שכעת מתברר כי חרף ההשקעה הגבוהה בעבודות השדרוג שנעשו ברחוב בן גוריון בעיר החליטו בעירייה לבצע את העבודות על הכיכר בשנית, מה שמצריך לכאורה הוצאה כספית נוספת שעלותה עשרות אלפי שקלים. "רק לפני חצי שנה נבנה הכיכר החדש", אמר השבוע תושב זועם בשיחה עם "המקור", והוסיף: "מדובר פה בכסף של כולנו. בחמש השנים האלה העירייה נכנסה לנו עמוק לכיס ולא מובן לי איך אפשר להיות כל כך אדישים לכספים האלה", הוסיף.
תושב אחר, שהבחין בנו מצלמים את העבודות, ציין כי לדעתו מדובר בניצול כספי ציבור לצרכי בחירות, "עשו אותו דבר גם בטיילת. הורסים ובונים מחדש כאילו זה לגו כדי להראות שעושים משהו. למישהו יש ספק שמדובר בבזבוז המשאב הציבורי בעיתוי כל כך תמוה, ארבעה חודשים וחצי לפני הבחירות?", אמר.
עיכוב מקובל או הון פוליטי?
הטענות אודות תעמולת בחירות מצד השלטון הנוכחי נשמעו השבוע גם בהקשר מגרש הקטרגל החדש בקיבוץ גלויות. מספר תושבים, חלקם מתגוררים בשכונה ואחרים בסביבתה, תהו השבוע מדוע שערי המגרש החדיש נותרו סגורים חרף הודעת העירייה על סיום העבודות בו, והוסיפו כי הם חשים שמישהו רוצה לגזור קופון על חשבון האינטרס הציבורי, "המגרש הזה רשום על ללו זוהר, לאף אחד אין ספק", אמר תושב העיר, שהסביר, "עם זאת, לא ברור מדוע מתעכבים עם פתיחת המגרש. לא ייתכן שילדים לא יכולים להיכנס פנימה ונאלצים לסכן את חייהם בטיפוס על הגדר רק בגלל שבעירייה רוצים לכאורה לערוך טקס פתיחה ראוותני. מישהו פה חושב הפוך", אמר התושב.
תושב אחר, המתגורר ממש בסמוך למגרש הקטרגל, סיפר כי בימי השבת מטפסים עשרות ילדים מעל הגדר הגבוהה במטרה ליהנות מהמגרש המפואר, ולאחרונה אף הצליח אלמוני לפרוץ את המנעולים ולהותיר את שערי המגרש פתוחים ללא ידיעתה של העירייה.
מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה: "לגבי הכיכר בסמוך לבנק לאומי, הרי שהעבודה המתבצעת כעת נעשית לבקשתה של העירייה לאחר שזו מצאה ליקויים בביקורת שערכה אחר עבודתו של הקבלן. בעניין מגרש הקטרגל בשכונת קיבוץ גלויות, היות ומדובר במגרש סינתטי נדרש אישור של פיפ"א לשם פתיחתו, ולכן העיכוב בחניכתו. ברגע שיתקבל האישור יערך טקס מכובד".

המגרש בקיבוץ גלויות. "מישהו חושב הפוך" (צילום: יח"צ)

לחץ להמשך קריאה