צור עימנו קשר

חדשות

פראבדה: באר טוביה תוציא עיתון בעלות של כ-200 אלף ש"ח

פורסם

בתאריך

המועצה תשקיע סכומי כסף עצומים בהפקת עיתון שצפוי להלל את התנהלותה. העיתונאי לשעבר אלי ג'אן יהיה איש התוכן, הגיליון הראשון אמור לראות אור במהלך חודש נובמבר. העיתון יחולק חינם ישירות לתיבות הדואר של התושבים

עיתון הפראבדה, שיצא לאור מטעמה של המפלגה הקומוניסטית ששלטה בברית המועצות עד ראשית שנות ה-90 של המאה שעברה, הפך לשם גנאי לכלי תקשורת המהווים ביטאון לממשל במקום שבו הם יוצאים לאור. כעת, בעיתוי שכבר זוכה לביקורת, עמלה המועצה האזורית באר טוביה על גרסה משלה לפראבדה המיתולוגי: עיתון מטעמה שייצא לאור מידי חודש בחודשו ויחולק לבתיהם של עשרות אלפי תושבי המועצה. על פי הערכות של גורמים במועצה האזורית, עלות הפקת העיתון תעמוד על בין 150 ל-250 אלף שקלים בשנה, שימומנו כולם מכספי משלמי המיסים – תושבי המועצה.
בישיבת המועצה שנערכה בחודש שעבר הודיע ראש המועצה שור לחברי המליאה על כוונת המועצה בראשותו להפיק ולהוציא לאור עיתון מטעמה. מרבית חברי המועצה כבר מכירים את הנוהג, שהתקיים בעבר והופסק: במהלך 2011, כשנתיים לפני בחירות 2013, המועצה הפיקה עיתון בשם "קול טוביה", שיצא לאור אחת לשלושה חודשים. כשנה לאחר שדרור שור נבחר מחדש לתפקיד ראש המועצה, היא חדלה מהוצאתו אל האור. כעת, כשנה וחצי לפני בחירות 2018, מקדמת המועצה את חידוש הפקתו של העיתון, שהגיליון הראשון שלו צפוי לראות אור במהלך חודש נובמבר. במערכת הפוליטית של המועצה העריכו השבוע כי הבחירות המתקרבות היוו שיקול מכריע בהחלטתו של שור לקדם הפקת מחודשת של העיתון.
לפי ניסיון העבר, יש להניח כי העיתון החדש – שייצא לאור מטעמה של הרשות וכאמור, מכספי הציבור – יהווה ביטאון רשמי ושופר תעמולתי של המועצה ושל ראש המועצה בעצמו. עיון בגיליונות של עיתון המועצה שהופק בשנים שקדמו לבחירות שנערכו ב-2013 מעלה כי הוא היה מלא בתשבחות לפעילות המועצה והתנהלותה, כולל תמונות של ראש המועצה שור. העיתון עוצב כעיתון רגיל לכל דבר ועניין, וראש המועצה שור גם פרסם בכל גיליונותיו פנייה אישית לתושבים.
בינתיים, המועצה כבר שכרה את שירותיו של כתב "ידיעות הדרום" לשעבר, אלי ג'אן, שיהיה אמון על כתיבת הכתבות שיפורסמו בעיתון העתידי. לפי הודעתו של שור לחברי המועצה, בעתיד עשוי להירקם שיתוף פעולה בין המועצה לבין עיריית קריית מלאכי בכל הקשור להפקת העיתון. גורמים בעיריית קריית מלאכי אמרו השבוע כי ככל הנראה שיתוף הפעולה המתוכנן ייצא אל הפועל רק בתחילת 2017, שכן כל עוד העירייה נמצאת בתכנית הבראה מדובר בהוצאה כספית שספק אם תאושר.
מהמועצה האזורית באר טוביה לא נמסרה תגובה לדברים.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.