צור עימנו קשר
https://hkm.co.il/wp-content/uploads/2018/06/Untitled-2.jpg

חדשות

פיתרון לבעלי העסקים: 212 ש"ח עבור חנייה חודשית

פורסם

בתאריך

בעקבות הפעלת מערך החנייה בתשלום נאלצים סוחרים שאינם מתגוררים בעיר לשלם כ-40-50 שקלים ביום עבור חנייה במרכז העיר. "זה לא סביר בעליל", אמר אחד מהם. במסגרת סיכום שהושג בין ועד הסוחרים לחברת "מילגם", הוחלט על מתן אפשרות לסוחרים לרכוש מנוי שנתי בעלות של כ-2,550 שקלים

בעלי עסקים במרכז העיר יוכלו לרכוש מנוי חנייה חודשי בעלות של 212 שקלים, שהם 2,544 שקלים בשנה. רוכשי המנוי יוכלו לחנות ללא הגבלה במרכז העיר, כאשר כל אחד מהסוחרים יוכל לרכוש מנוי אחד בלבד. כך סוכם בשיחות שנערכו בשבועיים האחרונים בין ועד הסוחרים לבין העירייה ובידיעתה של חברת "מילגם", המפעילה את מערך החנייה העירוני בתשלום.

מערך החנייה בתשלום החל לפעול לפני כשבועיים, כאשר במסגרתו נדרשים תושבי העיר לשלם 2.5 שקלים לכל שעת חנייה, כאשר המחיר לתושבי חוץ עומד על 5 שקלים – לא לפני שכלל המשתמשים במגרשי החנייה ייהנו משעת חנייה ראשונה ללא תשלום בתנאי שיירשמו לשירות באפליקציית "פנגו". בתחילה הודיעו בעירייה ובחברת "מילגם" כי לא תבוצע אכיפה נגד חנייה בלתי חוקית וזאת למשך תקופה קצרה שתאפשר התאקלמות מצד תושבי העיר לנוהג החדש.

בקרב התושבים היו הדעות חלוקות ביחס להחלטת העירייה לגבות תשלום עבור החנייה: בעוד חלקם חשבו כי מדובר בהחלטה שערורייתית שמגבירה את נטל המס על תושבי העיר שלא לצורך, אחרים האמינו כי מדובר בפיתרון ראוי למצוקת החנייה הקשה במרכז העיר. גם בעלי העסקים היו בעלי עמדות חלוקות, כאשר חלקם הגדול הלין על העובדה כי בעוד עסקיהם נמצאים במרכז העיר – הם יצטרכו לשלם עבור זכות החנייה עשרות שקלים ביום. "זה לא סביר בעליל", אמר אחד מבעלי העסקים בהתייחסו לסוגייה. "מי שגר בעיר יצטרך לשלם 25-30 שקלים ביום, ומי שלא 50 שקלים ויותר. זה פשוט מטורף!", הסביר.

קול מחאת בעלי העסקים הגיע גם לוועד הסוחרים ולקברניטי העירייה. בתום מו"מ שנמשך בשבועות האחרונים הושג סיכום בין הצדדים, לפיו בפניי הסוחרים תעמוד האפשרות לרכוש כרטיס מנוי שנתי במחיר קבוע. לפי המתווה, כל בעל עסק יוכל לרכוש מנוי שנתי אחד בלבד ויהיה מחוייב לשלם עליו מראש, באמצעות כרטיס אשראי בלבד. תמורת המנוי הוא יוכל לחנות באופן חופשי בכל שעות היום ללא צורך בתשלום נוסף. עד כה נרשמו לשירות כ-70 בעלי עסקים, ועם חלקם כבר נוצר קשר ראשוני מטעמה של חברת "פנגו", שגבתה את התשלום עבור המנוי השנתי.

המתווה החדש לא מקובל על כל בעלי העסקים. "2500 שקל בשנה זה הרבה מאוד כסף", אמרה אחת מבעלות העסקים במרכז העיר. "גם ככה הארנונה לעסקים בעיר מאוד גבוהה, וגם ככה גם אנחנו כעסקים קטנים משלמים יותר על מים וביוב מכפי ששילמנו לפני שנה וחצי, אז עכשיו עוד אלפי שקלים בשנה על חנייה? זה מוגזם". בעל עסק נוסף הבהיר כי הוא לא מתכוון לרכוש את המנוי השנתי: "אני אחנה קצת רחוק מהעסק שלי, בשכונה סמוכה, ואבוא ברגל בלי לשלם", אמר.

לעומתם, יו"ר ועד הסוחרים, שי סבן, אמר כי מדובר במתווה ראוי ומספק. "זה עדיף מכלום. 212 שקל בחודש זה לא הרבה כסף, בייחוד שהאופציה השנייה היא לשלם הרבה-הרבה יותר", אמר. לדבריו, "לצד זאת אני בהחלט מסכים שהעירייה חייבת לספק מקומות חנייה נוספים בהקדם האפשרי. דיברנו עם ראש העירייה והמנכ"ל ונאמר לנו שבוחנים את האפשרות להפוך את רחבת העירייה לחניון חדש. נקווה שזה יקרה בסופו של דבר".

כמו סבן, גם חברתו לוועד הסוחרים, אורלי מיימון-לוי, השמיעה עמדה דומה. "עד כה מערך החנייה בתשלום מוכיח את עצמו מעל לכל ספק", אמרה. "אני כל יום רואה אנשים חדשים, תושבי המושבים, שבאים לקנות אצלי אחרי שנים שלא היו כאן. זו בשורה של ממש! רוב האנשים שאני משוחחת איתם מקבלים בהבנה ובברכה את התשלום על החנייה. זה תשלום מזערי ולא נורא בכלל. מי שזה כל כך נורא מבחינתו – נחזיר לו במסגרת הקנייה את הכסף שישלם עבור החנייה".

 

עומס בשכונות

בינתיים, בחברת "פנגו" שבבעלות חברת "מילגם" אמרו השבוע כי הם אינם מתערבים בסיכומים שנעשים בין העירייה לבין ועד הסוחרים המקומי או כל גוף אחר מטעמם של בעלי העסקים. במקביל, גורמים בעירייה אמרו השבוע כי האכיפה נגד חנייה ללא תשלום טרם החלה למרות התכנון הראשוני לפיו היא הייתה אמורה להתחיל ביום ראשון האחרון. פקחי העירייה החדשים והישנים כאחד עברו בשבוע שעבר הכשרה מחודשת בנהלים ודרכי מילוי תפקידם. לאור פרק הזמן הארוך יחסית שצפוי לעבור בין התחלת הפעלת מערך החנייה בתשלום לבין התחלת ביצוע האכיפה בפועל – ככל הנראה בעירייה וב"מילגם" יחליטו שלא לרשום תחילה אזהרות נגד בעלי רכבים שיחנו ללא ביצוע תשלום כדין.

"עד עכשיו זה עובד בצורה סבירה ואפילו טובה", אמר השבוע פקיד בכיר בעירייה. "מגרשי החנייה לא ריקים, במקרים מסויימים אפילו להיפך, והרבה אנשים משתמשים בשעה ראשונה ללא תשלום, ומי שצריך יותר מזה כבר השלים עם התשלום הלא גבוה על חנייה במידה והוא מחנה את רכבו יותר משעה אחת".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

הקרב על החנייה

גבריאל אדינייב, תושב העיר בעל 105 אחוזי נכות, פנה לעירייה בבקשה לקבל חניית נכים מסומנת סמוך למקום מגוריו- אולם סורב בטענה שבחצר ביתו ישנה חניה מאושרת בטאבו: "אין לי שום חניה בחצר הבית. אני לא יודע מאיפה הביאו את זה", אמר אדינייב. העירייה בתגובה: "על פי המסמכים שהגיש התושב הוא אינו זכאי על פי חוק לחניית נכה. קיימת זכות ערעור"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועדות שונות של הביטוח הלאומי קבעו והכריעו כי גבריאל אדינייב, תושב קריית מלאכי המתגורר בשכונת חב"ד בעיר, הוא נכה 105 אחוזים. אם כך, מדוע עיריית קריית מלאכי ממאנת מלהעניק לו את מקום החנייה לנכה כמתבקש על פי החוק? אם תשאלו אותו, כנראה שמדובר בזלזול של ממש.

נכותו של אדינייב מתאפיינת בעיקר בפלג גופו העליון, מה שמקשה על הליכתו וניידותו. לדבריו, הוא פנה לפני מספר חודשים אל העירייה בבקשה לקבל את חניית הנכה המגיעה לו על פי חוק בסמוך לביתו- אולם שם, כך לטענתו, החל שלב ההתחמקויות: "פניתי בתחילה לראש העיר אליהו זוהר, שהבטיח לי שיטפל בזה תוך ימים ספורים ושבעירייה ידאגו לחניית נכים עד 200 מטר מהבית, כפי שכתוב בחוק. לצערי זה לא קרה", סיפר אדינייב בשיחה עם "המקור" השבוע, והוסיף: "מאז אותה הבטחה לא קרה שום דבר. עד היום אני מחכה לחניה".

אלא שאדינייב לא התייאש, וחזר ללשכתו של ראש העירייה בשנית- שם קיבל לטענתו תשובה שונה לחלוטין, "אמרו לי שאין אפשרות לתחום חניה בסמוך לבית מכיוון שיש דיירים מסביב שדורשים חניות גם הם", אמר אדינייב, שציין כי זוהר הבטיח לו שוב באותו מעמד שידאג לטפל בבקשתו לחנייה.

"עבר מאז הרבה מאוד זמן. אותי לא מעניין מה קורה עם הדיירים האחרים. אני נכה לא מרצון. אם בביטוח הלאומי קבעו שאני נכה ושמגיעה לי חניה מדוע בעירייה ממשיכים לטרטר אותי? יש לי את כל המסמכים כך שאני לא מבין למה בעיריית קריית מלאכי מחליטים להתעלם מהבקשה הכל כך בסיסית שלי", תהה אדינייב, שציין כי בעיית החנייה הופכת עבורו חמורה שבעתיים בשל היותו מתגורר בסמוך למתחם האירועים חמ"ה שבשכונת חב"ד בעיר, "בימים בהם יש אירועים אני נאלץ לחנות בכניסה לשכונה וללכת את כל הדרך הביתה ברגל, משימה שעבורי היא כמעט בלתי אפשרית", הוסיף אדינייב בכאב.

אלא שעל העירייה בקשתו של אדינייב לא עשתה רושם, ובחודש נובמבר האחרון היא שלחה אליו מכתב רשמי שמבשר לו כי הוא לא זכאי לקבל חניה בסמוך לביתו: "הבקשה שהגשת נבדקה והוחלט שאינה עומדת בקריטריונים כפי שהעירייה פרסמה. לצערנו בקשתך נדחית כיוון שיש לך חניה מאושרת בחצר הבית ומאושרת על ידי הטאבו", נכתב שם. אדינייב לעומת זאת, לא מבין על איזה חניה העירייה מדברת: "אין לי שום חניה בחצר הבית. אני לא יודע מאיפה הביאו את זה".

גם ילדיו של אדינייב, שמלווים את אביהם בניסיונותיו לקבל את חניית הנכה לה הוא זכאי לטענתו על פי חוק, מספרים על יחס מזלזל מצידה של העירייה. בתו, אנג'לינה, מספרת כי אחד מאנשי העירייה אף הגדיל לעשות והטיח בפני אביה כי לא משנה מה יקרה- הוא ידאג אישית שאביה לא יקבל את חניית הנכה. "אני לא אחשוף את שמו כדי לא להביך אותו, אבל מסתבר שחלק מהאנשים החליטו משום מה להפוך את הטיפול בנו לאישי", אמרה השבוע אדינייב, שהוסיפה: "ניסינו לפנות בדרכים נעימות וכרגע לא קורה עם זה שום דבר. במידה ובעירייה יחליטו להמשיך בגישה הזו נשקול את המשך צעדינו, לרבות פניה דרך בית משפט. אם בעירייה לא יתפכחו וידאגו להקצות לאבא שלי חניה כפי שמגיע לו בחוק אני מניחה שנפנה לערכאות משפטיות", סיכמה.

מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "על פי המסמכים שהגיש התושב, הוא אינו זכאי על פי החוק לחניית נכה. קיימת זכות ערעור ובאם יוגשו המסמכים הרלוונטיים, יתקיים דיון נוסף".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

המראה בסימן שאלה: משרד הפנים הקפיא העברת תקציבים לעירייה לאחר שלא עמדה ביעדים שהוצבו לה

מיליוני שקלים שהעירייה הייתה אמורה לקבל ממשרד הפנים לא הועברו, לאחר שהמשרד קבע כי העירייה לא עומדת ביעדי התכנית השאפתנית. בעקבות אי העברת הכספים הורה החשב המלווה לעצור את כל הזמנות העבודה, ונמנע מחתימה על התחייבויות כספיות. גורם בכיר: "במשך ימים ארוכים לא אישרו לנו להוציא אפילו מאה שקל". העירייה בתגובה: "מדובר בשינוי סעיף אחד בהסכם. נעשים מאמצים כדי לחזור למתכונת המקורית"

פורסם

בתאריך

על ידי

משרד הפנים הקפיא העברה של מיליוני שקלים שהובטחו לעיריית קריית מלאכי כמענקים לאחר שנמצא כי העירייה לא עמדה ביעדי תכנית ההמראה עליה חתמה. כך נודע ל"המקור". בעקבות זאת, הורה החשב המלווה מטעם המשרד לעצור באופן מוחלט את כל הזמנות העבודה העתידיות, ונמנע מחתימה על התחייבויות להוצאות כספיות. בעירייה טוענים כי מקור הקפאת הכספים נעוץ בשינוי סעיפים בתכנית ההמראה, וכי הם פועלים מול משרד הפנים לשם העברת הכספים כפי שנקבע בתכנית.
תכנית ההמראה נחתמה לפני כחצי שנה, בנוכחותו של שר הפנים אריה דרעי, שהגיע לביקור מיוחד בעיר. לפי התכנית, שמתפרסת על פני שש שנים, אמורה לקבל העירייה עשרות מיליוני שקלים במענקים ובהלוואות ארוכות טווח, וזאת לצורך התפתחותה, בין היתר בנוגע להיקפי האוכלוסייה החדשה שצפויה להגיע להתגורר בעיר בשנים הקרובות. חלק ניכר מהתקציב של התכנית – 25 מתוך 73 מיליון שקלים – מופנה לטובת קליטת האוכלוסיות החדשות, וכן לטובת המשך פיתוח ואכלוס איזור התעשייה החדש בתימורים. במסגרת התכנית התחייבה העירייה לשורה ארוכה של צעדים לטובת התייעלותה, צמצום הוצאות בלתי רצויות וכן הגדלת נטל המס על תושבי העיר. כך למשל התחייבה העירייה להרחיב את מערך החנייה בתשלום, להגדיל את היקפי ההכנסות מדוחות וקנסות חנייה וכן להטיל לכל המאוחר עד יוני 2019 מס שילוט על כלל העסקים בעיר. כל מהלכים אלו צפויים להכניס לעירייה, במצטבר ולאורך 6 שנות התכנית, מיליונים רבים של שקלים.

עירייה בהקפאה


אלא שלמרות התכניות הגרנדיוזיות, במציאות נתקלת העירייה בקשיים רבים. "חתמנו על התכנית בלי לדעת האם אנחנו באמת יכולים לעמוד ביעדים", אמר גורם בכיר מאוד בקואליציה השבוע. "עכשיו אנחנו נתקלים בתוצאות של זה".
התוצאות עליהן מדבר הגורם הבכיר בקואליציה הן כאמור הקפאת העברת הכספים מטעם משרד הפנים. לפי מידע שהגיע לידי "המקור", במשרד הפנים לא רוו נחת מהתנהלות הדברים, ומהעובדה כי העירייה אינה עומדת ביעדים שהוצבו לה. בעקבות זאת הורה מנכ"ל המשרד על הקפאת העברת תקציבים בסך מיליוני שקלים לטובת העירייה. "היינו צריכים לקבל שישה מיליון שקל וקיבלנו רק שני מיליון", אמר גורם פוליטי הבקיא בפרטים. "החשב המלווה אמר שהוא לא מאשר הוצאה של שקל עד שלא פותרים את הבעיה הזאת". לדברי הגורם, מספר רב של יחידות דיור בשכונות החדשות לא אוכלסו במועד אליו התחייבו בעירייה, דבר שבין היתר גרם גם הוא להקפאת העברת התקציבים.

מעיריית קרית מלאכי נמסר בתגובה: "תכנית ההמראה בגובה כ-75 מיליון שקלים הינה תכנית כלכלית מקיפה הכוללת השקעות בחינוך, תשתיות, נגישות טכנולוגית, סביבה ירוקה ועוד. לאור עמידה בכל היעדים, עיריית קרית מלאכי קיבלה לאחרונה את הכספים לשנת 2017 במסגרת התכנית. בשל בקשה של פקידים במשרד הפנים לשינוי סעיף אחד בהסכם, נעשים מאמצים מול הדרג הבכיר כדי לחזור למתכונת המקורית ולא לפגוע במסגרת התקציב. קרית מלאכי פועלת בשנים האחרונות מתוך אחריות כלכלית ואיזון תקציבי ונמשיך באותה הדרך".

לחץ להמשך קריאה

חדשות

עיר מתחדשת

עבודות ההקמה של הטיילת בשכונת גבעת הסביונים הסתיימו- אך זו צפויה להיחנך רק בחודש אוגוסט לאחר הקמתו של מגרש הקטרגל בשכונה. בתווך, נמשכות העבודות לשיפוץ הטיילות המקיפות את העיר. גם מגרש הקטרגל המיוחד בשכונת קיבוץ גלויות יפתח בקרוב

פורסם

בתאריך

על ידי

הסתיימו העבודות להקמת הטיילת החדשה בסמוך שכונת גבעת הסביונים. הפרויקט, שעלותו נאמדת בכשבעה מיליון שקלים וגודלו משתרע על פני קילומטר וחצי, כולל בתוכו שטחי דשא גדולים, מסלולי אופניים, עמדות מנגל ומתקני שעשועים לילדים.
הטיילת בגבעת הסביונים היא הטיילת הראשונה מבין שלוש שצפויות לחדש את פניה של העיר, כאשר השתיים האחרות מצויות בימים אלו בהליכי שיפוצים ופיתוח והן צפויות להיחנך לקראת סוף השנה האזרחית. בסופן של העבודות, יחוברו הטיילות ויכללו שביל אופניים המקיף את העיר.

עם סיום הקמת הטיילת החלו בעירייה לפעול על מנת לסיים את הליך הקמתו של מגרש הקטרגל הסינתטי בגבעת הסביונים, ושלחו צוותים שינקו את השטח סביב ערוץ נחל האלה העובר בסמוך לטיילת ואמור להוות חלקה מנופה העתידי, "העיר מתחדשת. אנחנו הולכים לחבר את כל העיר בשבילי אופניים, שיתחילו בגבעת הסביונים ויסתיימו בשכונות החדשות שנבנות כרגע בדרום העיר", אמר בעבר ראש העירייה אליהו זוהר.

פארק השעשועים בטיילת החדשה

כאמור, בניית הטיילת החדשה בשכונת גבעת הסביונים התבצעה בו זמנית עם שיפוץ הטיילות הקיימות לאורכן של היציאות המערביות מהעיר שנבנו לפני קרוב ל-20 שנים- מאזור בית הספר 'הראל' ועד תחנת הדלק פז- ביציאה משכונת קיבוץ גלויות. "עלות פרויקט השיפוץ הינו שלושה מיליון שקלים, רוב הכסף גוייס ממשרד הבינוי והשיכון ומכספי תרומות. עיצוב החלק המערבי של הטיילת יהיה למעשה המשך מדויק של חלק אחר שלה שכבר הושלם לאורכה של שכונת 'המחנה' החדשה", אמר זוהר במהלך סיור שנערך בשבועות האחרונים בטיילת החדשה.

מגרש אירופאי בסן דייגו

נוסף לטיילת, בעירייה יכולים להציג לראווה גם את מגרש הקטרגל המיוחד שנבנה בשכונת קיבוץ גלויות.
כזכור, לפני כחודשיים הודיעו בעירייה כי הושג תקציב מיוחד לטובת פירוק המתקן הישן בשכונת קיבוץ גלויות והקמת מתקן אירופאי חדיש בחסות "הטוטו".
במהלך העבודות, שהתקיימו באינטנסיביות, נשמעו קולות של תושבים שונים שטענו כי מדובר בפגיעה במרחב הציבורי והקטנת המעברים להולכי הרגל המבקשים לצאת ולהיכנס לשכונה. בעירייה מנגד, השיבו כי מדובר בדרישות הטוטו המפורטות בתקן של התאחדות הכדורגל העולמית, וטענו כי אין באפשרותם לשנות את מידות המגרש, "המגרש החדש יהפוך לפנינה של השכונה וסביבו יוקמו ספסלי ישיבה, הצללה ומתקני ספורט ושעשועים לילדים", אמר השבוע גורם בעירייה.
עתה ממתינים תושבי השכונה לפתיחת השערים של המגרש, שעשוי להפוך למוקד עלייה לרגל בקרב חובבי הספורט המקומיים.

לחץ להמשך קריאה