צור עימנו קשר

ספורט

פותחים סיבוב

מכבי קריית מלאכי סיימה את הסיבוב הראשון עם הפסד ליגה ראשון וכואב במיוחד במעלה אדומים, ורחוקה כבר תשע נקודות מהמקום המוביל לליגה א'. האוהדים שוב דרשו את פיטוריו של המאמן צרפתי, שנפגש בתחילת השבוע שעבר עם ההנהלה וימשיך לאמן את הקבוצה. עוזרו יעזוב. מחר (שני, 14:15): מלאכי במשחק חשוב במודיעין

פורסם

בתאריך

מכבי קריית מלאכי סיימה את הסיבוב הראשון של הליגה בתחושת החמצה ענקית, עת רשמה את הפסדה הראשון העונה וסיימה את הסיבוב בפער 9 נקודות מהמקום המוביל לליגה א'.

הגנת הכתומים, שספגה עד המשחק מול מעלה אדומים ביום שישי האחרון שלושה שערים בלבד, נכנעה להתקפה הטובה בליגה ונאלצה לחזות במניין שערי החובה שלה מוכפל בדרך להפסד 3-1 כואב, דווקא בשבוע בו שתי המוליכות האשדודיות מסיימות את משחקן בתיקו מאופס ומאבדות נקודות אף הן.

מיד עם סיומו של משחק החוץ הקשה החלו שוב אוהדי מלאכי שהגיעו למגרש במעלה אדומים בקריאות "תתפטר" לעברו של המאמן צרפתי, שמצידו המשיך באותו הקו ונראה בטוח במעמדו.

אלא שהפעם, קריאותיהם של האוהדים לא נפלו על אוזניים ערלות, ולמרות שלא נעשה כל שינוי במעמדו של צרפתי, הוחלט ליזום שיחה בינו ובין ההנהלה בה יחליטו הצדדים כיצד לפעול לקראת פתיחת הסיבוב השני של הליגה.

במסגרת השיחה, שנערכה ביום ראשון בשבוע שעבר, סוכם כי המאמן ימשיך בתפקידו בקבוצה וינסה להוביל אותה חזרה אל הצמרת הגבוהה של הטבלה, תוך מתן הזדמנות לשיח תרבותי ולא מתלהם בינו ובין מספר מאוהדי הקבוצה. עוד הוחלט כי עוזרו, רן כהן, יעזוב את הקבוצה במטרה ליצור ערוץ ישיר ואישי יותר בין המאמן צרפתי לשחקניו.

אלא שאוהדי הקבוצה, שכבר דרשו את פיטוריו של צרפתי מספר פעמים העונה, הודיעו כי הם מתבצרים בעמדתם ומצפים מההנהלה לפטר את המאמן הכתום, זאת נוכח הישגיה של הקבוצה והיכולת החלשה שהיא מציגה, לטענתם.

ביום חמישי האחרון הם הודיעו כי הם מתכוונים להחרים את משחק הליגה שצפוי להתקיים מחר (שני, 14:15) מול מודיעין, ואף קראו לאוהדי הקבוצה האחרים המגיעים דרך קבע למשחקי החוץ של הקבוצה לעשות זאת. (על כך בהרחבה כאן: https://goo.gl/LoqTjH).

eli_8443

סיבוב סביר

למרות המתח והטענות כנגד המאמן, עם סיכום הסיבוב הראשון של הקבוצה הבוגרת נראה כי זה עומד פחות או יותר במטרות המוצהרות של המועדון מתחילת העונה- התברגות בשלב הפלייאוף.

מבדיקת נתוני הסיכום של הסיבוב הראשון עולה כי המלאכים השיגו עד כה העונה 30 נקודות ליגה מ-45 נקודות אפשריות, המהווים כ-67% הצלחה.

ממוצע הספיגה של הכתומים מעודד אף יותר, והוא עומד על שישה שערים בחמישה עשר משחקים בלבד, המגלמים ממוצע של 0.4 שערי חובה למשחק.

בצד הכיבוש, הרי שהתקפת מלאכי מתהדרת כנראה בנוצות לא לה, שכן הנתון היבש מלמד על ממוצע כיבושים של שני שערים למשחק (29 כיבושים ב-15 משחקים), אולם לצידו יש לציין את המשחקים מול בית שמש ורהט החלשות, נגדן כבשה מלאכי לא פחות מ-15 שערי זכות. בניכוי משחקים אלה, מול שתי הקבוצות החלשות בליגה, הרי שממוצע הכיבושים הריאלי הוא קצת יותר משער למשחק- ממוצע שעל המלאכים יהיה לשפר על מנת לקבע את מעמדם כקבוצת צמרת המתיימרת להשיג את הכרטיס לליגה א' דרך שלב הפלייאוף.

בכל הנוגע למיקום משחקי הקבוצה, הרי שהמלאכים מציגים נתונים די מרשימים במשחקי הבית שלהם, זאת בשונה משנים קודמות. השנה, השיגה הקבוצה ממוצע של 75% הצלחה במשחקי הבית, שהם 18 נקודות מ-2 אפשריות. אם להתייחס לכך שחלק ממשחקי הבית של הקבוצה שוחקו דווקא בקריית גת והסתיימו באיבוד נקודות, הרי שממוצע ההצלחה הביתי של הכתומים אף עולה, ועשוי להיות גורם משמעותי בהמשך דרכה בצמרת הגבוהה באם יצליחו הכתומים לשמור על ההצלחה הביתית.

מנגד, במשחקי החוץ שלה העונה מלאכי מתקשה ומאבדת לא מעט נקודות, כאשר עד כה הצליחו לצבור חניכיו של צרפתי 12 נקודות מ-21 אפשריות, שהם 57% הצלחה בלבד.

%d7%98%d7%91%d7%9c%d7%94-171

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.