צור עימנו קשר

בחירות 2018

על סף סיכום: סולימני יתמוך בזוהר ויקבל תפקיד בכיר בקואליציה הבאה

 ראש העירייה ויו"ר האופוזיציה מנהלים מגעים מתקדמים שעשויים להבשיל לכדי הסכם בקרוב. על פי גורמים המקורבים לשני הצדדים, סולימני עשוי להתמנות לממונה על מחלקת ההנדסה

פורסם

בתאריך

האם יו"ר האופוזיציה במועצת העיר יתמוך בראש העיר ללו זוהר? השניים מנהלים בשבועות האחרונים שיחות רבות במטרה להשיג סיכום שכזה, במסגרתו במידה וזוהר ינצח את הבחירות שיתקיימו בעוד חמישה חודשים יקבל סולימני תפקיד משמעותי בקואליציה הבאה. זוהר וסולימני אישרו בשיחות עם מקורביהם את קיומן של השיחות, וגורם בכיר בעירייה אמר כי הוא "מעריך שזה ייסגר בסוף".

לפני כשלושה שבועות סגר זוהר כבר עם בבר אזולאי כי הוא יתמוך בו לראשות העיר, בתמורה לכך שישולב ברשימתו. במקרה של סולימני אין זוהר מתכוון לשלב אותו ברשימה, אלא הכוונה לכך שהוא יתמודד לעירייה ברשימת מפלגת "העבודה", יתמוך במועמדותו של זוהר לראשות העיר ולאחר הבחירות ישתלב בקואליציה. בשיחות עם אנשיו טען סולימני כי זוהר הציע לו גם להיות ממלא מקום בתואר, אך בסביבתו של זוהר אמרו כי הדבר אינו סגור והתנאי לכך הוא כי סולימני יקבל 2 מנדטים בבחירות. בכל מקרה זוהר מוכן לתת לסולימני את תפקיד הממונה על ההנדסה.

בנוסף לסולימני מנהלים עם זוהר מגעים גם חברי המועצה בוריס בורוכוב ודוד גלעם, שעשויים לתמוך בו גם הם. זוהר מקווה להצליח במשימתו גם בפריימריז בליכוד, שם הוא תומך במועמדותו של שלום אלדר, כך שאם יזכה אלדר גם הוא ומפלגתו יתמכו בזוהר.

בעוד זוהר ממשיך לבנות את מחנהו עמלים גורמים נוספים בזירה הפוליטית על ניסיון להציב מועמד שיתמודד מולו. המועמד היחידי שהכריז עד כה על ריצה לראשות העיר, למעט זוהר, הוא אפרים משעל, כאשר בוחנים את האפשרות להצטרף אל המירוץ גם ראש העיר לשעבר מוטי מלכה, חיים ויצמן ואליאור עמר.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
3 תגובות

3 Comments

 1. רמי

  30/05/2018 ב 14:38

  עיר ללא עבר וללא עתיד.
  יו"ר אופזיציה, מי שומר על הקופה הציבורית ?

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  29/05/2018 ב 15:35

  למי רוצה לתת זהר את תפקיד הממונה על ההנדסה.למי שבתקופתו כסגן ראש העיר בשכר בתקופתו של מוטי. נבנו הכי הרבה מטרים לא חוקיים. פרויקט לב הפארק.ובניין בית גיל שנבנה ללא תכנית חנייה.וכפתרון למצב קפו עלינו חנייה בתשלום.זהר אל תמהר לחזק את עצמך בכאלה שגליון התרומה שלהם לעיר מלא בסיפורים מבישים.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   29/05/2018 ב 23:34

   צועדים יחד אל עבר השקיעה של העיר

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

דיכטר בקריית מלאכי: "ויצמן יכול להביא עשרות מיליונים לעיר ממשרדי הממשלה"

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, אבי דיכטר, היה אורחו של מועמד הליכוד נדב ויצמן, וערך סיור ברחבי העיר ופגש בבעלי עסקים. דיכטר: "קרית מלאכי צריכה ריענון בהנהגה שלה". ויצמן: "אטפל במרכז המסחרי ובנראות שלו לטובת התושבים ובעלי העסקים"

פורסם

בתאריך

על ידי

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ אבי דיכטר, הגיע הבוקר (שישי) לביקור בקריית מלאכי כאורחו של מועמד הליכוד למועצת העיר, נדב ויצמן. דיכטר סייר בכמה מקומות ברחבי העיר, והתקבל בחמימות אצל התושבים. "קריית מלאכי צריכה ריענון בהנהגה שלה, וחייבת כמה שיותר נציגי ליכוד במועצת העיר כי נדב יכול להביא תקציבים לקריית מלאכי בשל החיבור שלו למשרדי הממשלה", אמר דיכטר.

את הסיור החל ח"כ דיכטר מלווה בויצמן בקפה אופל, שם ניהל פרלמנט על הנושא הכי חם כיום – חוק הלאום. דיכטר, שהוביל את החוק וניסח אותו, הסביר כי המהומה מסביב אינה מרגשת אותו ומבחינתו מדובר בחוק מוצדק מאין כמותו, הנובע מזכותו של העם היהודי במולדתו ובארצו.

אח"כ יצא דיכטר לסיור במרכז המסחרי, החל מהמספרה של שרון פטיטו, משם לממתקי הקריה של יוגב מסס, לתבלינים של רוני גוהרי ולתבליני אותנטי. דיכטר אף ביקר בקיוסק של אלפסי ולגם קפה נוסף בקפה מעיין. את היום סיים ח"כ דיכטר בביתה של רחלה גורי, שפתחה עבורו ועבור הפמליה שולחן כיד המלך.

בסיום הביקור אמר דיכטר: "ליכוד חזק בראשותו של נדב יוביל לשינוי בעיר. הוא מסוגל להביא עשרות מיליוני שקלים ממשרדי הממשלה, שחלקם גם יופנו לטיפול במרכז המסחרי העירוני".

נדב ויצמן: "אני מברך על ביקורו של ח"כ דיכטר בעיר. זהו ביקור אחד מיני רבים שעוד יתקיימו בקרית מלאכי, שאליה יגיעו עוד שרים וחברי כנסת בקרוב. שמחתי לפגוש את בעלי העסקים ולקבל מהם תמיכה, ואני מבטיח לטפל במרכז המסחרי ובנראות שלו לטובתם ולטובת כל התושבים, כי לקריית מלאכי מגיע מקום מפואר לערוך בו קניות ולתת פרנסה לבעלי העסקים המקומיים".

דיכטר וויצמן בפרלמנט בקפה אופל

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

ציון רגב שוקל להכריז על התמודדותו לראשות העירייה

מועמד חדש ומפתיע לראשות העיר? מנהל אחריות תאגידית בחברת "גזית גלוב" שוקל בחיוב להתמודד, ועשוי להכריז על כך רשמית בימים קרובים: "אוהב את קריית מלאכי ומאמין שאפשר לעשות כאן הרבה יותר"

פורסם

בתאריך

על ידי

ציון רגב, לשעבר תושב קריית מלאכי, שוקל להודיע על התמודדותו לראשות העירייה.
רגב, בן למשפחה ענפה בעיר, נולד וגדל בקריית מלאכי, ועזב לפני שני עשורים את העיר לטובת ירושלים, שם הוא מתגורר עד היום. הוא נחשב לבעל תפקיד בכיר בחברת "גזית גלוב", מהחברות הגדולות במשק הישראלי, ולמקורבו של בעלי החברה, המיליארדר והפילנתרופ חיים כצמן.

בשנים האחרונות פעל בעיר רגב רבות בתחומים שונים ומגוונים, והיה מיוזמי הקמת מרכז הצעירים ובית הנוער והרווחה החדש. לדברי מקורביו של רגב, הוא קיבל באחרונה פניות רבות מתושבים ומגורמים במערכת הפוליטית, בטענה כי נוצר וואקום שעשוי לאפשר את הצבתו כמועמד המוסכם על רוב הגופים הפוליטיים בעיר. רגב בחן את האפשרות להתמודד לראשות העירייה בעבר, אך התמהמה בקבלת החלטה ונראה היה כי הוא ויתר על האפשרות, עד שזו עלתה מחדש בימים האחרונים. רגב נחשב לבעל קשרים טובים מאוד בקהילה האתיופית, שלא הצליחה עד כה להגיע להסכמות בדבר המועמד שיזכה לתמיכתם בבחירות.
בשיחה עם "המקור אונליין" אישר רגב את הפרטים, ואמר כי יקבל החלטה בנושא בקרוב. "זה לא סוד שהיו לי מחשבות לרוץ לראשות העירייה. עד לפני חודשיים הייתי ממש בתוך העניין, אך באיזשהו שלב החלטתי לוותר משיקולים משפחתיים ואחרים. כעת ישנן פניות לבדוק את זה מחדש. המונח 'שוקל' בהחלט מתאים".

לשאלתנו האם מדובר בגורמים פוליטיים או שמא בתושבי העיר המכירים ומוקירים את פועלו השיב רגב "גם וגם", והוסיף כי הפניות נובעות מהסיטואציה הנוכחית במרוץ לראשות העירייה. "הם רואים בי אלטרנטיבה ואני בטוח שיש בידיי את היכולות והכישורים המתאימים", אמר.

לגביי סיכוייו במירוץ לראשות העירייה אמר רגב כי "מדובר באתגר"- בייחוד בפרק הזמן הקצר שנותר עד ה-30 באוקטובר, יום הבוחר. "יש לי את הכישורים, ההבנה, האסטרטגיה וההיכרות המעמיקה עם העיר. ביליתי בשנים האחרונות לפחות 3-4 פעמים בשבוע בקריית מלאכי והייתי אחראי לכמה פרויקטים גדולים, כך שאני מכיר את המערכת. קריית מלאכי חשובה לי, באמת-באמת. בשנים שאני כאן ראיתי שאפשר לעשות, אבל אני חושב שאפשר הרבה יותר", אמר והוסיף: "אם נניח לרגע לעניינים המשפחתיים, צריכים להיווצר תנאים מסוימים על מנת שאחליט להתמודד. אצטרך להבין שיש כמה מקורות תמיכה. אם אראה שיש התחלה של משהו שאפשר ללכת איתו אז אחלה, אך אם ארגיש שזה בלתי ניתן לפיצוח אני לא אכנס לזה. ההחלטה תתקבל בימים הקרובים", סיכם.

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

שלומי מלכה הודיע סופית: "מתמודד ברשימה עצמאית למועצת העיר"

חבר המועצה והממונה על מחלקת החינוך לשעבר, שלומי מלכה, הודיע על חזרתו לפוליטיקה המקומית והצהיר על ריצה למועצת העיר: "לא מבקש שכר או כבוד אלא רק להיות שליח ציבור נאמן. תנו לי את המנדט להיות הכח לתושבים"

פורסם

בתאריך

על ידי

חבר המועצה והממונה על מחלקת החינוך לשעבר, שלמה מלכה, הודיע היום (רביעי) כי הוא חוזר לזירה הפוליטית המקומית.

בהודעה ששלח לתושבי העיר ציין מלכה כי לאחר התלבטויות וחשיבה ממושכת עם חבריו ובני משפחתו החליט לחזור לשליחות הציבורית, והודיע כאמור על התמודדות ברשימה עצמאית למועצה בבחירות הקרובות, שייערכו בסוף אוקטובר.

בהודעתו הזכיר מלכה כי עד לפני כשנתיים שימש כממונה על החינוך במשך שלוש שנים בהתנדבות מלאה, והוסיף כי בתקופה זו פעל נמרצות וזכה בסיפוק רב להיות אוזן ופה לכל תושב אשר פנה אליו. "אלו היו שלוש שנים מופלאות ומלאות הנאה. התייצבתי בכל יום ויום למתן מענים לכל המנהלים, הורים ותלמידים, גישרתי ולחמתי למענם מול הגופים הבירוקרטים", אמר מלכה, שציין כי במהלך אותה תקופה, וכן לאחריה, ההצלחות בתחום החינוך היו ניכרות בשטח. "אני זוקף זאת לצוותים החינוכיים בקריית מלאכי. אמנם הייתי רוח גבית ומשענת לכל הנדרש, אך את העבודה בפועל מול ילדינו המתוקים, הם פעלו ועשו", אמר מלכה.

במכתבו התייחס חבר המועצה לשעבר גם לשאלת עזיבתו את הזירה הציבורית, והסביר: "לצערי הרב חלק מחבריי לעירייה ראו את ההצלחות ואת האהדה שסבבה אותי. בכל מקום הרעיפו עליי תשבחות וזה צרם להם. בתמימותי חשבתי שאם אני גורם להצלחות בעיר, הם אמורים להיות מאושרים כמותי", אמר והוסיף: "למדתי על בשרי כי בפוליטיקה, לא באמת רואים את טובת העיר למול עינהם, אלא את טובתם האישית. הם זממו והמציאו שקר עלוב שהצריך אותי לפרוש".

"חבריי הפצירו בי: "אל תפרוש! אתה לא מחוייב, היו הסכמים אחרים שמבטלים דרישה זו. תפנה לעיתונות תגלה את התרמית וכו", כתב מלכה, "אך אני חונכתי בבית אשר תככים ומלחמות אינם מנת חלקי ולכן עזבתי את העירייה. לצערי השליחות שלי הופסקה. מהלכים שהובלתי נגדעו ואם הם היו יוצאים לפועל הרי שהיום היה הרבה יותר טוב", הסביר.

בסיום מכתבו ביקש חבר המועצה לשעבר את תמיכת הציבור, וכתב כי בשונה מאחרים- הוא לא מבקש שכר או כבוד: "אני יודע כי עבדות מנת חלקי בתפקיד הציבורי, אני מבקש להיות שליחכם הנאמן. בחזותי אני איש חרדי אך חרדי שקרית מלאכי טיפחה וגידלה, חרדי שלא בא עם דעות קדומות ולא בא לתת מענה לאוכלוסיה כזו ולא אחרת, חרדי שלא פוסל בשום מצב את האחר, ואת זה הוכחתי בשלוש שנות שליחותי".

"אני פוסל את הסקטוריאליות, קריית מלאכי הקטנה והחמימה הינה עיר אשר ניתן בכל הארץ והעולם ללמוד אחווה ונתינה מה היא, אני אפעל בכל כוחי לשמר ערכים אלה. ברגע זה מלב אל לב אני פונה אליכם תושבים יקרים, תנו לי את הכח להיות הנציג שלכם ולמענכם, תנו לי את המנדט להיות הכח לתושבים. יש בי ההשכלה, היכולת, הניסיון והיושרה להוביל למקום טוב ובטוח", סיכם מלכה, שאף רמז במשפט האחרון את מה שעשויה להיות סיסמת הבחירות שלו, "הכח לתושבים".

לחץ להמשך קריאה