צור עימנו קשר

חינוך

עלייה של 4 אחוזים בשיעור הניגשים לבחינת 5 יחידות במתמטיקה

אפשר לחייך? שר החינוך נפתלי בנט הציג את נתוני "התכנית הלאומית לקידום המתמטיקה", המלמדים על הכפלת מספר הניגשים ברמה הארצית. גם בקריית מלאכי נרשמה עלייה, מ-2 ניגשים בשנת 2014 ל-15 כאלה בחלוף שלוש שנים עם זאת, העיר עדיין עמוק מתחת לממוצע הארצי. העירייה: "העיר עשתה כברת דרך משמעותית בנושא החינוך"

פורסם

בתאריך

במסיבת עיתונאים חגיגית שקיים השבוע הודיע שר החינוך נפתלי בנט על הכפלת מספר הניגשים לבגרות 5 יחידות במתמטיקה תוך 3 שנים בלבד.
בנט, שהפיק "תכנית לאומית" לקידום מקצוע המתמטיקה, נראה שבע רצון מהנתונים המרשימים שהציג באירוע התקשורתי, וציין כי מלבד העלייה המשמעותית בכמות הניגשים הכלל ארצית הצליחו במשרד החינוך לצמצם את הפערים גם באחוז הניגשים בפריפריה. "התפישה כי השכל מרוכז במספר מקומות וכל מי שגר בפריפריה מוכשר פחות – התנפצה. הבאנו שינוי דרמטי בדיוק במקומות האלו, צמצמנו פערים והזנקנו את הפריפריה קדימה", אמר השר בנט.
כך למשל, בין השנים 2014 עד 2017 חלה בקריית מלאכי עלייה של 4 אחוזים במספר תלמידי כיתה י"ב הניגשים לבחינת הבגרות בהיקף של 5 יחידות לימוד במתמטיקה; בעוד בשנת 2014 ניגשו רק 1% מתלמידי כיתה י"ב (2 תלמידים מתוך 272) ל-5 יח"ל במתמטיקה, הרי שבשנת 2017 עמד מספר הניגשים על 5%, שהם 15 נבחנים מתוך 285 תלמידים.
מדובר למעשה בעלייה של 4%, אולם הקפיצה המשמעותית יותר מתבטאת בצפי לשנת 2019: כיום, לומדים במסלול 5 יחידות לימוד 29 תלמידים מתוך 279 תלמידי כיתה י"א במוסדות הלימוד המקומיים, ואלו צפויים לגשת במהלך השנים 2019/2018 לבחינת הבגרות היוקרתית ולהכפיל את מספר האחוזים הניגשים מחמישה לעשרה אחוזים.
"עם כל הכבוד לעלייה הבאמת מרשימה במספר הניגשים, אני ממליץ לחכות ולראות כמה מהם באמת יעברו את הבחינה וישיגו את 5 היחידות. זו החוכמה הגדולה", אמר איש חינוך מקומי שביקש לצנן לעת עתה את ההתלהבות. "בכל מקרה, אנחנו עדיין עמוק מתחת לממוצע הארצי", הוסיף.
"בחלוף שלוש שנים בלבד מהשקת התכנית הלאומית, המספרים מדברים בעד עצמם: הכפלנו את מספר הלומדים ב-5 יחידות מתמטיקה. הבטחנו וקיימנו. צמצמנו פערים והזנקנו את הפריפריה. אני מתרגש להביט היום בעיניים של 18,050 תלמידים ולומר להם: עשינו את זה!", אמר במסיבת העיתונאים שנערכה ביום רביעי השבוע שר החינוך נפתלי בנט.
גם מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, התייחס לנתונים ואמר כי: "מערכת החינוך מחויבת כלפי כל תלמידה ותלמיד בישראל. מחויבת להעניק להם את כל הכלים להצליח, לממש את הפוטנציאל, להשתלב בחברה ולפרוץ גבולות. הכפלת מספר הניגשים ל-5 יחידות במתמטיקה, בכל רחבי הארץ ובכל המגזרים, היא המימוש שלנו למחויבות זו".
מניתוח הנתונים הכלל ארציים עולה כי בסך הכל ניגשו לבגרות 5 יחידות בקיץ האחרון 18,050 תלמידים, המלמדים על קפיצה כלל ארצית של 1,965 תלמידים ביחס לשנה הקודמת. ממוצע הציונים נשמר, ועמד גם השנה על ציון 83.
מעיריית קריית מלאכי מסרו בתגובה: "ב-4 וחצי השנים האחרונות קרית מלאכי עשתה כברת דרך משמעותית בנושא החינוך. תלמידנו זוכים בתחרויות ארציות במדעים, מתמטיקה ופיזיקה. ראש העיר אליהו זהר הממונה על החינוך שם דגש מיוחד על 5 יחידות מתמטיקה ואנגלית. לשמחתנו, התוצאות מדברות בעד עצמן. המטרה היא למנף את המצוינות ולהפוך אותה לדרך חיים. מגיעה תודה גדולה למנהלות התיכונים, למורות ולמורים המשקיעים זמן רב לטובת הגדלת מספר התלמידים הנבחנים ל-5 יחידות".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.