צור עימנו קשר

חדשות

עלות בנייתו של מרכז הצעירים זינקה בכ-800 אלף שקלים

מרכז הצעירים החדש עשוי להתאכלס כבר בחודש הבא, ולהוות פנינה חדשה בנוף המיושן של המרכז המסחרי. באופוזיציה מבקרים את התנהלות הפרוייקט וטוענים כי העלייה המשמעותית בעלות הבנייה מעלה תהיות. העירייה: "העלייה הוסברה"

פורסם

בתאריך

כיצד ייתכן כי בניית פרוייקט מרכז הצעירים זינקה בכ-%30 בתוך שנה אחת? זו השאלה שבאופוזיציה במועצת העיר ביקשו עליה תשובות מראש העירייה, אליהו זוהר, ומהגזבר, צביקה דוידי. "לא יכול להיות שמפרסמים מכרז במחיר אחד, ובסופו של דבר המחיר הסופי הוא שונה לגמרי", אמר בישיבת המועצה שהתקיימה לפני כחודש יו"ר האופוזיציה, יוסי סולימני.
בניית מרכז הצעירים החדש, הממוקם על השטח בו פעלה המשחטה הישנה במרכז העיר, החלה לפני כשנה בעלות שנקבעה על 2.9 מיליון שקלים. בזמנו, העירייה התגאתה בכך שהצליחה לצמצם עלויות של בניית המרכז, ולאפשר את בנייתו בסכום הנמוך משלושה מיליון שקלים. המרכז החדש והמפואר צפוי לכלול משרדים, חדרי מרחב פתוח לקיום אירועים ובהמשך גם גג עליו ניתן לקיים הופעות. הבניין החדש, בן שתי קומות, נבנה בסטנדרטים ירוקים וגודלו יהיה כ-300 מטרים רבועים – 150 מ"ר בכל קומה. עם סיום בנייתו צוות מרכז הצעירים צפוי לעבור אליו מהמבנה הנוכחי ממנו פועל המרכז, "בית ידיד" ברחוב משה שרת. עיקר המימון להקמתו הגיע ממקורות חיצוניים ומתרומות של גופים פילנתרופיים כגון קרן רש"י וקק"ל אנגליה.
כעת התנהלותו של הפרוייקט מקימה ביקורת חריפה מצד אנשי האופוזיציה. בחלוף הזמן זינקה עלותו של בניית המרכז באופן משמעותי. בתחילה, מ-2.9 מיליון ש"ח ללמעלה משלושה מיליון ש"ח, ואילו בישיבת המועצה האחרונה אישרו חברי המועצה ברוב קולות תוספת תקציבית של 450 אלף שקלים נוספים לעלות הבנייה, כך שעלותו הסופית תעמוד על 3.7 מיליון ש"ח – 800 אלף שקלים יותר מכפי שנקבע מלכתחילה.
"בהתחלה זוהר התפאר כי הוא הגיע לסיכום עם הקבלן שהעלות תהיה שלושה מיליון שקל, ושחסכו לעירייה 700 אלף שקל, אבל בהמשך הגדילו את התקציב פעמיים", אמר סולימני לפני כשבועיים בהתייחסות לדברים. "מבדיקה שעשינו כל הדברים שנאמרו בזמן שהפרויקט אושר הם עבודה בעיניים. אומדן העלות הראשוני היה 2.6 מיליון שקל, בפועל הקבלן זכה במכרז ב-3.1 מיליון שקל. אני מקווה שלא הייתה קנוניה כבר בשלב המכרז", הוסיף. לדבריו, התשובות שקיבלו אנשי האופוזיציה מהאחראים על הנושא לא סיפקו אותם. "אמרו לנו שהוסיפו כסף כדי לקנות וילונות ולטובת פיתוח סביבתי – אבל אני לא קונה את זה, זה לא נשמע הגיוני", אמר. "אני מקווה שלהבא ילמדו מזה ויביאו את הדברים לאישור המועצה".
לפי ההערכות הנוכחיות, מרכז הצעירים צפוי להתאכלס כבר בחודש הבא. בנייתו העיקרית כבר הסתיימה, וכעת נותרו העבודות הפנימיות, ביניהן עבודות חשמל, אינסטלציה, תקשורת ועוד. כמו כן, טרם נעשה פיתוח סביבתי לאיזור המקיף את המבנה. ההערכות הפסימיות יותר מדברות על כך כי אכלוסו יתאפשר רק בתחילת השנה האזרחית הבאה, במהלך חודש ינואר.
מהעירייה נמסר בתגובה: "הנושא הועלה בישיבת המליאה האחרונה וראש העיר ומנכ"ל העירייה הסבירו באריכות את הפער. בין יתר ההוצאות היו 300 אלף שקלים שהועברו לרשות מקרקעי ישראל, 50 אלף שקל עבור הריסת המבנה והפרשים נוספים המופיעים בפרוטוקול. חברי המליאה מהקואליציה והאופוזיציה אישרו את ההצעות לאחר ההסבר".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדשות

קייטרינג ללא דורש

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר פנה למשרד החינוך בדרישה להחליף את חברת הקייטרינג
המספקת אוכל לתלמידים. יו"ר הועד: "נתנו הזדמנות. לא נמשוך יותר אוכל"

פורסם

בתאריך

על ידי

ועד ההורים של אחד מבתי הספר בעיר  פנה השבוע במכתב ישיר לאנשי המקצוע במשרד החינוך ובו דרישה להחליף באופן מיידי את חברת הקייטרינג המספקת אוכל לילדי בית הספר.

בוועד ההורים לא מרוצים מחברת הקייטרינג, שהחלה לספק שירותי קייטרינג לבית הספר רק בשנה הנוכחית, וביקשו להחליף אותה בשל תלונות רבות של ילדיהם.

לטענת אנשי הוועד, הסיבה לתלונות של ילדיהם היא רמת האוכל הירודה שמגיעה אל בית הספר והטמפרטורה בה היא מגיעה. בנוסף, טוענים ההורים כי האוכל שהגיע נמצא לא אחת עם עובש ובטמפרטורה נמוכה מהמותר. "פנינו למשרד החינוך בנושא האוכל כבר לפני מספר חודשים והובטח לנו שידאגו לטפל  בנושא. אמרו שהאוכל שיגיע יהיה מפוקח", סיפר בשיחה עם "המקור" השבוע יו"ר ועד ההורים בבית הספר .

אלא שלמרות ההודעה של משרד החינוך, לפיה יפעלו למען שיפור שירותי הקייטרינג בבית הספר, טוען יו"ר הוועד כי  המצב נשאר כפי שהיה, זאת למרות סיור שנערך לפני כשבועיים בבית הספר בנוכחות נציגים ממשרד החינוך,  מנהל בית הספר ומספר הורים, ובו הוחלט להעניק הזדמנות נוספת אך אחרונה לחברת הקייטרינג הנוכחית. "קיימנו שיחה עם חברת הקטריינג והובטח לנו כי הליקויים יטופלו", סיפר השבוע היו"ר, שהוסיף: "למרות השיחה האוכל המשיך להגיע במצב בלתי אפשרי למאכל. חרקים, לחם עם עובש, בשר יבש ועוד. בכל יום 80  אחוזים מהאוכל נזרק לפח בגלל שילדים לא מוכנים לאכול את זה".

בעקבות המצב החליטו אנשי הוועד, בשיתוף פעולה מלא עם הגורמים בבית הספר, כי מעתה והלאה המוסד  לא ימשוך מזון לתלמידים עד אשר תוחלף החברה, "מדובר בסכנת נפשות. אוכל שמגיע פג תוקף או עם  חרקים בתוכו זה לא משהו שאנחנו מוכנים לעבור עליו לסדר היום. בריאות ילדנו קודמת לכל", סיכם היו"ר

לחץ להמשך קריאה

חדשות

מנהל מחלקת החינוך התפטר מתפקידו

מנהל מחלקת החינוך של העירייה, מיכאל בן שטרית, הודיע הבוקר (רביעי) על התפטרותו מהתפקיד הבכיר. למערכת "המקור" נודע כי בן שטרית פנה לממונים עליו והודיע כי סיים את תפקידו בעירייה.

פורסם

בתאריך

על ידי

לטענת מקורביו של מנהל מחלקת החינוך, הוא פנה לא פעם לראש העירייה במטרה להגדיל את מצבת כוח האדם במחלקה, אולם עד היום הדבר לא קרה. בנוסף טענו מקורביו כי בן שטרית הרגיש שהוא לא מוערך מספיק, זאת חרף עבודתו האינטרנסיבית והשעות הרבות שהקדיש במסגרת התפקיד. אם לא די בכך, הדיון שהתקיים בעניינו השבוע בישיבת המועצה וחוסר הגיבוי מראש העירייה הביאו אותו להחלטה להתפטר. עזיבתו את התפקיד צפויה להיעשות בסיום שנת הלימודים הנוכחית. הפרטים המלאים- בחמישי בגיליון שלנו

לחץ להמשך קריאה

חדשות

פקחים לא מסייעים

שלושה פקחים נוספים בדרך הביתה? מפקד תחנת המשטרה בעיר, סנ"צ שי מזרחי, שיגר מכתב לקברניטי העירייה ובו דרישה להדיח מהשיטור העירוני שלושה פקחים מסייעים, שביצעו לכאורה עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם במהלך שעות העבודה

פורסם

בתאריך

על ידי

מחלקת הפיקוח מסרבת לרדת מהכותרות. פחות מחודש לאחר פיטורי הפקח שהועלה לשימוע, ושלושה חודשים לאחר עזיבתן של שתי פקחיות נוספות את המחלקה, העביר השבוע (ראשון) סנ"צ שי מזרחי, מפקד תחנת משטרת קריית מלאכי מכתב לראש העירייה, אליהו זוהר, ובו דרישה להדיח מתפקידם שלושה פקחים מסייעים- הנמצאים תחת חסותו בשורות השיטור העירוני. עותקים מהמכתב שוגרו גם למנכ"ל העירייה, תמיר היזמי ולמנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה.

על פי דבריו של מזרחי, שהובאו לידי ביטוי במכתב ששיגר לבכירי העירייה, נטען כי השלושה ביצעו עבודות פרטיות בביתו של אחד מהם בחופף לשעות העבודה שלהם כפקחים מסייעים לשוטרי התחנה.

הפרטים המלאים, כולל התגובות- בגיליון שלנו בחמישי.

לחץ להמשך קריאה