צור עימנו קשר

חדשות

"עיכוב של חודשים": קו המים מתחת לעוקף עזריקם יועתק למיקום אחר

אחרי כשנה בה העבודות על השלמת הכביש שיקצר את הנסיעה לכיוון אשדוד וקריית מלאכי עבור תושבי הסביבה, העבודות צפויות להתחדש בשבועות הקרובים. בחברת "מקורות" מפנים אצבע מאשימה למועצה האזורית ביחס לעיכוב הביצוע בפרוייקט

פורסם

בתאריך

הפרוייקט השאפתני שעלותו מיליונים והתעכב במשך חודשים ארוכים צפוי להתחדש ולהיות מושלם בקרוב: המועצה האזורית באר טוביה וחברת המים הלאומית "מקורו" סיכמו השבוע על העתקת קו המים העובר מתחת לתוואי כביש עוקף עזריקם. בכך, הוסר המכשול האחרון שעמד בפני השלמת הכביש, שאף שסלילת חלקו העיקרי בוצע כבר לפני זמן רב, הוא לא הושלם עד תום ופתיחתו לציבור הרחב התעכבה. לפי ההערכות, העבודות על הכביש צפויות להתחדש בתוך מספר שבועות ולהסתיים בתוך מספר חודשים.

כבר במרץ 2013, לפני כשלוש שנים וחצי, הכריזה המועצה על ביצוע העבודות להקמת כביש עוקף עזריקם, שיחבר בין איזור כביש 3 מכיוון קריית מלאכי לכביש 4 באיזור אשדוד. ההכרזה באה על רקע מאבק קולני וסוער של תושבי מושב עזריקם, שנהגים המעוניינים לנסוע לשני הכיוונים נאלצים כיום לעבור בתוך המושב עצמו. התושבים טענו כי הדבר פוגע אנושות באיכות חייהם, לאור העובדה שמדובר בכביש פנימי של המושב המשמש בפועל כמעין כביש בין עירוני המקשר בין ערים. במושב מעריכים כי מידי יום חולפים בכביש הנוכחי למעלה מ-5,000 כלי רכב.

עלות סלילת כביש העוקף, באורך של 2.5 קילומטרים, עמדה על יותר מעשרה מיליון שקלים. עבודות הסלילה החלו קרוב לשנתיים אחרי ההכרזה הראשונית על הקמת הכביש, אולם בשלב כלשהו ודווקא אחרי שסלילת יותר מתשעים אחוזים מהכביש הושלמה, נעצרו העבודות. כפי שחשף "המקור" כבר לפני חודשים ארוכים, הרקע לעצירת העבודות נעוץ במחלוקת שהתגלתה בין המועצה האזורית לבין חברת המים "מקורות", שהבהירה כי מתחת לתוואי הכביש עובר קו מים איזורי של החברה. אילו ייסלל הכביש בתוואי הקבוע שלו, טענו בחברה, הרי שבמקרה של תקלה הם יתקשו בתיקונה.

לאורך החודשים האחרונים הביעו תושבים רבים זעם על העיכוב בהשלמת סלילת הכביש. במועצה טענו כל העת בפני תושבים כי מקורו של העיכוב הוא בחברת "מקורות", אולם מתגובה רשמית שהעבירה החברה השבוע לידי "המקור" היא טענה כי פנתה למועצה לראשונה כבר בשנת 2011, לפני כחמש שנים, במטרה לפתור את סוגיית תוואי הכביש וקו המים שעובר מתחתיו. אף על פי כן, כך על פי התגובה, רק בתחילת השבוע החולף סיכמו המועצה ו"מקורות" על פיתרון לפיו יועתק קו המים בטרם יושלמו העבודות על סלילת הכביש. "חברת 'מקורות' לא אשמה בעיכוב אלא הרשות המקומית. אנחנו פנינו למועצה כבר לפני חמש שנים כדי לפתור את הסוגיה הזאת עוד לפני שעבודות הסלילה בכלל התחילו", אמר מקור בחברת המים הלאומית השבוע. מהמועצה האזורית לא נמסרה התייחסות לדברים.

כעת צפויות העבודות על הכביש להתחדש, אך גם זה ייקח כפי הנראה שבועות ארוכים. עוד קודם להשלמת סלילת הכביש יהיה על חברת "מקורות" לפעול להעתקת קו המים, מה שיצריך אותה לפרסם מכרז לביצוע העבודות. הליך פרסום המכרז ואישורו יימשכו מספר שבועות, שלאחריהם יחלו העבודות עצמן, שיימשכו אף הן מספר שבועות. רק לאחר מכן ניתן יהיה להשלים את עבודות הסלילה.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.