צור עימנו קשר

ספורט

עונה שלמה- משחק אחד

הפעם זה יגמר בעלייה? מכבי קריית מלאכי הרשימה והביסה את מעלה אדומים בתוצאה 4-0, בדרך למשחק השני במסגרת פלייאוף העלייה. בשישי (14:30) היא תתארח אצל מכבי אשדוד, לשחזור גמר המחוז מהעונה שעברה. סיקור מיוחד

פורסם

בתאריך

יום שישי האחרון, 11:00 לפני צהריים. עשרות אוהדי מכבי קריית מלאכי, חברי ארגון האוהדים האנג'לס, מתכנסים בביתו של האוהד יריב אלימלך לישיבה המסורתית.

כמו בכל משחק חשוב בשנים האחרונות, מתקבצים עשרות האוהדים- מרביתם צעירים בשנות העשרים לחייהם, ומנסים להפיג את המתח לקראת משחק נוסף ממנו אין דרך חזרה.

נושא השיח, באופן מפתיע (או שלא), כלל לא עוסק במה שצפוי להתרחש על כר הדשא. פוליטיקה, בעיקר פוליטיקה מדברים עשרות הכתומים, בניסיון למצוא את המועמד המתאים שישים בראש מעייניו את נושא הספורט המקומי. "עד הבחירות נשב עם כולם ונחליט במי לתמוך. כולנו יחד. אנחנו אמנם נראים כמו כמה עשרות בודדות בלבד, אך בפועל יחד עם המשפחות שלנו אנחנו מאות אנשים. הפעם כולם יצביעו על פי מה שיהיה טוב למועדון", אומר אחד האוהדים, ואוהד אחר מוסיף: "במחאה האחרונה במהלך העונה החולפת הפוליטיקאים ראו כמה כוח יש לנו. מי שיוכיח שהוא מתכוון להחזיר את המועדון הזה לימים היפים יקבל את תמיכתנו".

על השולחן 21 בקבוקי קורונה ריקים, בקבוקי גרייגוס, בלאק לייבל ואבטיח קר ומתוק שחתך אב המשפחה אלברט לכבוד החברים, "הכי מתבקש עכשיו מוזיקה, אבל הפעם אנחנו נמנעים. בפלייאוף הקודם הפעלנו מוזיקה במהלך ימי העומר וקיבלנו בראש מאשדוד. הפעם אנחנו לא חוזרים על אותה טעות", הסבירו האוהדים. מסתבר שהם ידעו על מה הם מדברים.

למרות הניסיון לא לדבר על כדורגל, השכל הישר מתקשה להטיל מרותו על הלב המרוגש. "דווקא השנה אנחנו יכולים לעשות את זה. הפעם אנחנו לא בכים עם האף למעלה, לא פייבוריטים באף משחק. באים רק עם לב, ואיתו נעלה ליגה", אומר אוהד ותיק, והבחור לידו מתמלא אדרנלין ומתחיל לשיר את שירי היציע. כולם כמובן מצטרפים.

השער 12:13, והאוהדים מבקשים לצאת לכיוון המגרש  "מה נעשה שם מעכשיו? נעביר פה עוד שעה ונצא יחד", מרגיע אחד מהם, והיתר מתרצים.

בתווך, שולחים כמה מהם הודעות בקבוצות הוואטצאפ של שחקנים משנים עברו. "מתגעגע לטירוף שלכם. הלוואי תעלו ליגה, אני חוזר ולא משנה לי הכסף. רק תהיו בליגה א' כבר", כותב להם אקס מרכזי.

חצי שעה לפני המשחק, ויציעי האצטדיון העירוני מתחילים להתמלא. פרצופים מוכרים של תושבי העיר שהדירו רגליהם לאחרונה ממגרשי הכדורגל נראים בו שוב, בניהם גם של פוליטיקאים מקומיים שנזכרו משום מה שיש קבוצת כדורגל בעיר. מועד הבחירות אכן מתקרב, אך כפי שכבר הבנתם קודם, על החברה הכתומים ביציע יהיה קשה מאוד לעבוד הפעם.

השחקנים עולים, והשלט המיוחד שהוכן לכבוד המשחק נפרס בגאון. "מה שיש לי בעולם הזה לא שווה בלעדייך" נכתב עליו באותיות שחורות, בתקווה שגם בשבוע הבא ייעשה בו שימוש. אחרי מחזורים ארוכים של גארבג' טיים- מכבי קריית מלאכי ואוהדיה מתפנים לדבר האמיתי. הקרב הראשון מתחיל.

ארגון האנג'לס. המפגש המסורתי לקראת המשחק ייערך גם היום

פתיחה מוחצת

על כר הדשא אין הפתעות מיוחדות. הצמד עטון וסויסה עולה עם ההרכב המתוכנן, ומקבל גם את הקפטן אוהד יוסף, שהיה בספק למשחק אך החליט לא לוותר עליו.

שש דקות מהפתיחה- והקהל הכתום קופץ בפעם הראשונה לשמיים: חילוץ כדור של מושיקו שעשוע בחלק המגרש של האורחת ממעלה אדומים מאפשר לו למצוא בעמדה טובה את דקל כחלון, שעושה תנועה רוחבית ובועט מ-25 מטרים עם כל הלב לרשת. 1-0 למלאכים.

אלא שהאורחת, הנחשבת לקבוצת ההתקפה הטובה ביותר בליגה, סרבה להיכנס להלם וניסתה להשתלט על מרכז השדה בניסיון להגיע אל שערו של אריאל טליאס.

בפועל, החלק האחורי של הכתומים הצליח לחסל כמעט לחלוטין את התקפת האורחת, שלא הגיעה אף לא למצב אחד בלבד במהלך המשחק כולו.

בדקה ה-36 הכתומים גם הצליחו להכפיל את התוצאה: כדור קרן של דקל כחלון הורחק אל מחוץ לרחבה ומצא את הגנת האורחים לא מוכנה לכדור החוזר. דויד מנשריוב התגבר על מלכודת הנבדל, אמר יפה תודה ובעט מתוך הרחבה חזק לפינה של שוער האורחת. 2-0 לכתומים.

שבע דקות חלפו, והגנת האורחים שוב נותרה קפואה לנוכח הכדרורים של עופר אברה ודיב פינטו באגפים. הפעם, הצליח הראשון לחטוף כדור לשחקן הגנה ולבעוט חזק לרשת העליונה של האורחים. 3-0 גדול ומבטיח לחניכים של עטון במחצית.

מעודדים והמחצית הגדולה עלו שחקי מלאכי לחלק השני של המשחק בניסיון להרגיע את המשחק ולשמור על יתרונם המבטיח. כמעט 45 דקות שלמות של כדורגל מיותם מאירועים הסתיימו עם שער נהדר של דור נגר, שקיבל כדור מדקל כחלון, נהנה מהטעייה של שימי ביטון והצליח לחדור לרחבה כשהוא חולף בדרך על שחקן הגנה אורח ובועט חזק פנימה. 4-0 למלאכים בסיום.

אולי הפעם?

מיד עם סיום המשחק התפנו הכתומים כדי לבדוק מול מי והיכן ישחקו בגמר המחוז שייערך ביום שישי הקרוב- מכבי אשדוד או מ.ס באר שבע.

בדקה ה-95 של ההתמודדות בין השתיים, במשחק שנערך באצטדיון הי"א בעיר הנמל, הצליחו הבאר שבעים להשיג שער שוויון דרמטי ולמשוך את המשחק להארכה, אחרי 1-1 בזמן החוקי.

חצי השעה הנוספת לא סיפקה אירועים מיוחד, ובייחוד לא שערים, והקבוצות עברו לדו קרב מכריע מהנקודה הלבנה.

למרות יתרון מבטיח של הקבוצה מבירת הנגב, שהצליחה להשיג יתרון של שני פנדלים לאחר 3 בעיטות בלבד, לא השכילו שני הבועטים האחרונים שלה למצוא את הרשת והאשדודים חזרו לחיים. הפנדל השישי של כל קבוצה נכנס פנימה, אך השביעי של האורחים מבאר שבע לא מצא את הרשת וקבע: מכבי קריית מלאכי תצא למשחק חוץ קשה, מותח ופיקנטי מול מכבי אשדוד, במשחק בו המנצחת תמשיך לחלום על עלייה לליגה א' בעוד המפסידה תסיים עונה נוספת עם טעם מר.

אגב, מדובר בשחזור גמר המחוז מהעונה שעברה, אז התארחו האשדודים בקריית מלאכי והעפילו לשלב השלישי של הפלייאוף, גמר המחוזות, אחרי ניצחון בדו קרב בעיטות הכרעה.

אוהד יוסף, שסחב רגל במהלך המשחק מול מעלה אדומים, נמצא בספק למשחק אך צפוי לפתוח שוב- למרות הכאבים. בכך, אמורים עטון וסויסה ליהנות מסגל מלא, בניסיון להוביל את מלאכי צעד אחד רחוק יותר מאשר הצליחו קודמיהם בשנתיים הקודמות.

בצד הצבעוני יותר, זה ביציעים, מתוכננת חגיגה גדולה בשני המחנות. בארגון האנג'לס עמלים על תפאורה מיוחדת לקראת המשחק, ומקווים כי מאות אוהדים יגיעו ביום שישי הקרוב (14:30) לאצטדיון הי"א באשדוד. על פי ההערכות, כ-400 אוהדי מלאכי צפויים להגיע למשחק החשוב, ובסך הכל למעלה מ-1000 צופים אמורים להגיע. מחיר כרטיס למשחק יעמוד על 20 ש"ח, כאשר ילד מגיל 5 יהיה חייב בכרטיס.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ספורט

ממשיכים ללהטט בקיבוץ

טורניר הקטרגל: קבוצת 'המפגש של לולי' השאירה מאחור את ההפסד במחזור הראשון ורשמה ארבעה ניצחונות רצופים בדרך למקום הראשון בתום חמישה מחזורים. 'נועם שיווק פירות וירקות', 'ליאב מכירת רכב/חיים שירותי ניקיון' ו'בוטיק עינב שטרית/קאסה דל פפה' משתרכות מיד אחריה. אושר דהן מקבוצת כל בו מתן ממשיך לקרוע רשתות

פורסם

בתאריך

על ידי

טורניר הקטרגל המסורתי ממשיך להיות 'המלפפון החם של הקיץ' ולקבץ סביבו עשרות מחובבי הספורט המקומי.
עם תום חמשת המחזורים הראשונים ממשיכה קבוצת 'נועם שיווק פירות' להרשים עם מאזן של שלושה ניצחונות, תיקו והפסד אחד בלבד, מקדימה את 'ליאב מכירת רכב/חיים שירותי ניקיון ואחזקה' ובוטיק עינב שטרית/קאסה דל פפה בזכות הפרש שערים בלבד.
אלא שהפתעת הטורניר עד כה היא קבוצת 'המפגש של לולי', המורכבת משחקנים צעירים וניצבת במקום הראשון בטבלה. המפגש של לולי רשמה במהלך השבוע האחרון ארבעה ניצחונות רצופים (אחרי הפסד במחזור הפתיחה) וכבשה את הפסגה.
בצד הפחות מעודד של הטבלה ניצבות קבוצות זיו גינון ואנג'לס/יריב אלימלך, שסופרות כבר חמישה משחקים ללא נקודת זכות.
במחזור שנערך ביום שני השבוע גברה קבוצת בארכה על קבוצת אנג'לס/יריב אלימלך שיווק מזון בתוצאה 7-4, בעוד קבוצת כל בו מתן כבשה גם היא שביעייה מול זיו גינון (7-3). המספר הטיפולוגי המשיך לככב במסגרת המחזור הרביעי כאשר נועם שיווק פירות הביסה 7-0 את נאור מערכות מיגון, וקבוצת המפגש של לולי ניצחה 4-1 את בוטיק עינב שטרית/קאסה דל פפה.
את המחזור הרביעי סיכם המשחק בין ליאב מכירת רכב/חיים שירותי ניקיון ואחזרה לקבוצת momento, שהסתיים בניצחון 6-2 של הראשונה.
אמש (רביעי) נערך המחזור החמישי של הטורניר, במסגרתו נפגשו קבוצות 'המפגש של לולי' ובארכה לקרב מסקרן. משחקים מרתקים נוספים הפגישו את 'כל בו מתן' מול 'נועם שיווק פירות וירקות', וכן את בוטיק עינב שטרית/קאסה דל פפה מול חיים ניקיון/ליאב מכירת רכב.
בשבוע הבא (שני ורביעי) ייערכו המחזורים השישי והשביעי של הטורניר, ואילו בשבוע שלאחר מכן (מיד לאחר צום ט' באב), בימים שני ורביעי גם כן, יתקיימו שני המחזורים האחרונים שיקבעו את שתי העולות האוטומטיות לחצי הגמר, וכן את ארבע העולות לשלב רבע הגמר, שיערך ב-30/7.
עד כה, חמישה מחזורים מפתיחת הטורניר, מוביל את טבלת מלך השערים אושר דהן מקבוצת כל בו מתן עם 10 שערים. דהן מקדים את יואב מלאכי, שכבש 9 שערים.
מארגני הטורניר סיפרו השבוע ל"המקור" כי הם צופים מעתה עלייה משמעותית בכמות הצופים שיגיעו לחזות בטורניר המהנה, זאת בשל סיומו הקרוב של טורניר המונדיאל- ששודר לעיתים בחופף למשחקי הקטרגל.

לחץ להמשך קריאה

ספורט

נכנסו ילדים- יצאו גברים

פורסם

בתאריך

על ידי

קבוצת הילדים היחידה של מועדון הכדורגל המקומי, קבוצת ילדים ב', סיכמה במוצאי השבת האחרון את עונת המשחקים החולפת בערב ייחודי שנערך במסעדת 'בארכה' בצומת קסטינה.
כזכור, עונת 18/2017 הייתה העונה הראשונה בהיסטוריה של קבוצת הילדים בראשותם של צמד המאמנים שרון רפאל ויאיר איינאו, שביקשו להרים קבוצת גילאים חדשה אחרי קריסתה של מחלקת הנוער המקומית במהלך השנים האחרונות.
רפאל, שהוביל את ערב הסיום ונראה נרגש לכל אורכו, סיפר בתחילתו על הקושי הרב שהיה גלום בהקמת קבוצה חדשה כמעט מאפס, "העונה הזו נפתחה אך ורק בזכות קובי מאליק", פתח רפאל בדברי שבח לקולגה שאימן איתו בעבר מספר קבוצות ילדים, "העקשנות של קובי לפתוח קבוצת ילדים חדשה השתלמה. נכון, שהגענו בתחילת השנה מצאנו 7-8 ילדים מהמושבים שבאו להתאמן. צירפתי את יאיר איינאו אחרי שני אימונים וגילינו לאורך הדרך מרקם אנושי מאוד מיוחד. ילדים מדהימים שיחד איתם בנינו קבוצת כדורגל".

הורי הילדים במהלך המסיבה. שיבחו את הפעילות לאורך השנה כולה | צילום: אלירן זילכה

יוצאים לאילת
הגרלת המשחקים של ההתאחדות לכדורגל קבעה שהמשחק הראשון של קבוצת הילדים, שהיה כאמור טבילת האש הראשונה של הזאטוטים הקטנים, ישוחק בעיר אילת. "אני זוכר את התחושות. זה היה כמובן המשחק הראשון של הרבה ילדים כאן, ואחד מהם אפילו הצביע על השער ושאל אותי האם לשם צריך להכניס את הכדור. ההורים דאגו לנו לאוכל וקינוחים לדרך, ושם כבר הבנו שהדרך חשובה הרבה יותר מהתוצאות. לשמחתי ניצחנו 4-2".
רפאל, שעבר כברת דרך ארוכה ברמות הגבוהות ביותר בכדורגל הישראלי, סיפר כי מלבד יסודות הכדורגל והתכנים המקצועיים שרכשו הילדים במהלך השנה- הם למדו בעיקר כיצד לקבל הפסדים, איך להתמודד במסגרת קבוצתית ועד כמה חשוב לשלב את הלימודים יחד עם החיים הספורטיביים, "אנחנו לא מסתכלים רק על כדורגל. חשוב לנו החינוך, יחסי הגומלין בין השחקנים. ללמוד לא להעליב אחד את השני, לא לקלל, לשמור על התנהגות נאותה. לשמחתי גילינו שהחיבור כאן היה מדהים, של החניכים עצמם וגם של ההורים שלהם".
לכאורה, רשמו רפאל ואיינאו הצלחה גדולה אחרי שהצליחו לפתוח את העונה עם 34 ילדים בסגל- אך יצרו לעצמם גם כאב ראש לא קטן בכלל. "ניסינו לשלב את כל הילדים, אך בהמשך החלטנו לשנות תפיסה וללכת על תוצאה", אמר רפאל, שהודה כי מדובר היה בטעות, "פספסנו בדרך הרבה ילדים. שנה הבאה לא ניתן לזה לקרות ונדאג שבכל קבוצה יהיו 24 שחקנים במקסימום. נפתח קבוצות ילדים נוספות, נערים ושמיניות. המחלקה תתרומם ויבנה כאן משהו ארוך טווח".

גביעי הצטיינות
נוסף לצמד המאמנים נכחו באירוע הסיכום גם מנהל הקבוצה צ'רלי ביסמוט, המאמן קובי מאליק, יו"ר המועדון בעבר אורן אוזן, המנכ"ל בהווה דורון אוחיון, עוזר ראש העירייה והאיש הנחשב לחזק במועדון, גילי לוי, ממלא מקום ראש העירייה ויו"ר הקרן לפיתוח שמעון חזן וראש העירייה עצמו, אליהו זוהר.
"כשאני רואה את ההורים שותפים לעשייה אני יודע שנבנה כאן משהו טוב, וזה חשוב מהכל", ברך זוהר את החניכים וההורים רגע לפני קבלת גביעי ההצטיינות, והוסיף: "המערכת מתייעלת ורואה את המאקרו, ולא רק באופן נקודתי. הילדים חשובים מהכל ושראיתי את ההורים מגיעים עד אילת לתמוך בהם זה שווה הכל".
בהמשך דבריו ציין זוהר לשבח את פועלו של שרון רפאל, והזכיר גם את שיתוף הפעולה הפורה, לדבריו, עם המועצה האזורית באר טוביה והעומד בראשה דרור שור, "החיבור עם באר טוביה הוא לא מובן מאליו. היום אנחנו במקום אחר לגמרי, במקום של תרבות וחינוך בספורט, גם בבתי הספר. אני מברך את הילדים לעתיד טוב, הצלחה בלימודים ומאחל להם שיקחו את הכדורגל למקום טוב של חינוך", סיכם זוהר.
מיד עם סיום דבריו של ראש העירייה התפנו אנשי הצוות המקצועי של קבוצת הילדים לטקס חלוקת הגביעים לחניכים, במהלכו נקרא כל ילד אל שולחן הכבוד וזכה למילים טובות מהמאמן שרון רפאל.
"היה אירוע מרגש ומשמח. שמחנו לראות את הילדים נהנים יחד, מגובשים וחדורי מוטיבציה להמשיך ולהצליח", אמר אחד ההורים בסיום הערב, ואחר הוסיף: "העבודה של שרון, יאיר, צ'רלי וכל הצוות לא מובנת מאליה. הם לקחו ילדים תמימים וזכים והפכו אותם לנערים עם משמעת עצמית, אמביציה וערכים. אנחנו מודים להם על הכל", סיכם.
עם סיום העונה באופן רשמי, התפנו בקבוצת הילדים לעריכת הכנות האחרונות לקראת היציאה לטורניר הכדורגל הגדול בברצלונה ביום ראשון הקרוב. קבוצת הילדים של מכבי קריית מלאכי הוגרלה לבית עם מקבילתה מקריית גת, קבוצת ילדים מצרפת וקבוצת הילדים של מועדון הפאר יובנטוס מאיטליה.
"המטרה שלנו היא להצעיד את מחלקת הנוער קדימה. אני מביט לאחור וניצב גאה על מה שעשינו כאן השנה. אני מבטיח שהמגמה הזו תימשך גם בעונה הבאה ובאלו שאחריה ונוביל יחד את מחלקת הנוער של המועדון הזה למקום בו היא ראויה להיות", סיכם רפאל את האירוע.

רפאל, ביסמוט ואנייאו מעניקים גביע ליו"ר הקרן לפיתוח, שמעון חזן | צילום: אלירן זילכה

לחץ להמשך קריאה

ספורט

הקרב האחרון בישראל

אורון ובר כחלון, ילידי קריית מלאכי ולוחמי MMA מקצוענים, יתחרו בחודש הבא מול שני יריבים טורקיים בקרב שעשוי להיות האחרון שלהם בישראל- בדרך להגשמת החלום והצטרפות אפשרית לליגת UFC- הנחשבת לליגה הטובה בעולם. "חשוב לנו מאוד להרגיש את התמיכה של הקהל. אנו קוראים לכל תושבי העיר והסביבה להגיע לתמוך בנו. רוצים לנצח בשביל המדינה"

פורסם

בתאריך

על ידי

תחום ה-MMA, בעברית "שילוב אומנויות לחימה", נחשב אולי לאחד התחומים המקופחים ביותר מבחינה תקשורתית בחלקת האלוהים הקטנה שלנו כאן בישראל, אולם בכל הקשור ליחס אליו בעולם בכלל- ובארה"ב בפרט- הרי שמדובר באחד מענפי הספורט המסוקרים ביותר.
בקריית מלאכי, לעומת זאת, מכירים רבים מחובבי הספורט את תחום ה-MMA בעזרתם האדיבה של בני משפחת כחלון, אורון ובר, הנחשבים ללוחמים מקצועיים ומייצגים את העיר, האזור והמדינה בתחרויות בארץ ובעולם.

אורון כחלון, הלוחם הוותיק יותר מבין השניים, החל את דרכו המקצועית במתנ"ס העירוני, כאן בקריית מלאכי, ועשה זאת כבר בגיל 3. אביו, ניסים כחלון, אימן דורות רבים של אנשים באומניות הלחימה השונים, והכשיר גם לוחמים בשירות הביטחון. משכך, היה ברור כי כחלון ג'וניור ימשיך את דרכו של אביו, ויבחר לפתח קריירה מקצועית בתחום.

גם אחיו הצעיר, בר, הלך בעקבות אב המשפחה והאח הבכור ונמשך לתחום כבר מגיל צעיר, "תמיד הייתי קרוב לתחום אומניות הלחימה. הייתי יריב אימונים של אחי ואימנו אחד את השני", סיפר השבוע בר, בשיחה עם "המקור".
השניים, שנולדו וגדלו כאמור בקריית מלאכי, התאמנו עד לפני שנתיים במקומות שונים בקריית מלאכי. תחילה עשו זאת באולם הספורט המקומי, שם ניהל אורון בית ספר פרטי ללימודי אומניות הלחימה, ומאוחר יותר עברו לבית החיל בעיר. לאחרונה, מספר אורון, התאמנו השניים באולם הספורט באחד מבתי הספר בעיר, אולם לאחר שחזרו מחופשה קצרה בחו"ל הופתעו לגלות שמנעולי האולם הוחלפו- והכניסה אליו נמנעה מהם, "עד לפני שנתיים לימדנו את התחום לילדים ובני נוער בקריית מלאכי", מספר אורן כחלון השבוע בשיחה המשותפת עם אחיו בבית אם המשפחה באשקלון, "כבר לפני שנים ארוכות היו מהתלים בנו ומעבירים אותנו ממקום למקום, ככל הנראה בגלל שלא רציתי להפעיל את החוג דרך המתנ"ס אלא באופן פרטי. אני זוכר שהייתי מכניס ילדים שידם לא הייתה משגת בחינם, אבל כנראה שלא הייתה הערכה", מוסיף.

כיום, מתאמנים השניים במקלט ביתה של אמם בבניין דירות במרכז אשקלון, וכן בבית הספר לאומניות לחימה שלהם- השוכן בעיר אשדוד.

אורון כחלון בקרב הקודם מול יריב זר בהיכל מנורה מבטחים. יעלה לקרב האחרון בישראל? | צילום: לוקאס גונן, בלטמור

הזדמנות אחרונה?

למרות הקושי המסוים שחוו, מעידים האחים כחלון כי שגרת האימונים ממשיכה להיות טובה ואפקטיבית, ומספרים כי רק לפני כחודש חזרו מאירוע דומה ביוון בו ניצחו יריבים מקומיים. עוד קודם לכן, באירוע ייחודי שנערך בישראל וסוקר ארוכות על ידי ערוץ הספורט, ניצח האח הבכור יריבים מאירן וממקדוניה והביא הרבה כבוד כחול-לבן.

בעוד כשלושה שבועות, בשביעי ביולי, יתחרו השניים מול שני יריבים טורקיים במסגרת ליגת הקרבות הישראלית (IMC) באירוע שיערך באולם ייחודי בעיר אשדוד. מלבד הקרב של כל אחד מבני משפחת כחלון, ייערכו גם 12 קרבות נוספים- במהלכם יגיעו שלושה לוחמים אירופאיים להתחרות בשלושה קרבות וכן תינתן הזדמנות ללוחמים צעירים לקבל במה.

אורון, שיתמודד מול אחד היריבים האירופאיים שיגיע מטורקיה, מספר כי במהלך השבוע שעבר נרכשו עשרות כרטיסים מצד אנשים המתכוונים לעודד את היריב הטורקי, ומקווה כי כמו בעבר- גם הפעם יגיעו חבריו, בני משפחתו וחובבי התחום מהעיר והסביבה לתמוך בו בקרב המיוחד, שעשוי להיות האחרון שלו ושל אחיו בישראל. "מיד אחרי הקרב, בתחילת אוגוסט, אנחנו עולים על מטוס ללאס וגאס לפגישה עם ארגון UFC, הנחשב לארגון הגדול ביותר בעולם בתחום שילוב אומניות הלחימה", מספר בר, ואחיו אורון מוסיף: "אני מקווה שנחתום על הסכם שם ונצטרף לליגה הזו, שהיא חלומו של כל לוחם בתחום. אם נעשה הקבלה לכדורגל וכדורסל- זה כמו ששחקן יחתום בברצלונה או יצטרף ל-NBA".

לדבריהם של השניים, הצטרפות לליגה האמריקאית תאסור עליהם מלהשתתף בכל זירה אחרת ברחבי העולם- בהתאם לתקנון ה-UFC- מה שאומר שהקרב בתחילת יולי באשדוד יהיה ככל הנראה האחרון שלהם בארץ הקודש, "בארץ אי אפשר להתפרנס מהתחום. אין מספיק ספונסרים, אין משקיעים. יש אטימות כלשהי בנושא ספורט יחידני, למרות שהספורטאים הללו מצליחים הרבה יותר מאשר כדורגל או כדורסל", ממשיך אורון. "בגלל שזה אמור להיות הקרב האחרון שלנו בארץ חשוב לנו להרגיש את תמיכת הקהל. אנחנו רוצים לנצח בשביל המדינה", משלים אחיו בר.

מאזנם של השניים בקריירה מושלם עד כה, ועומד על 10 ניצחונות לצד 0 הפסדים אצל אורון וארבעה ניצחונות לעומת 0 הפסדים אצל בר. "מה יקרה אם נפסיד? כמובן שנתאכזב, אך כמו בכל דבר בחיים אף אחד לא מבטיח לך שתנצח. העיקר הוא שאתה יורד מהקרב בהרגשה שנתת את כולך. לספורטאי אסור לחשוש מההפסד כיוון שהפסד הוא החבר הכי טוב של הניצחון, וזו לא קלישאה. אנו קוראים לכל תושבי העיר והסביבה להגיע לתמוך בנו. יהיו כרטיסים מסובסדים לתושבי קריית מלאכי שאפשר לרכוש בחנות אלון טלפון או דרכנו".

לחץ להמשך קריאה