צור עימנו קשר

ספורט

עונה שלמה- משחק אחד

הפעם זה יגמר בעלייה? מכבי קריית מלאכי הרשימה והביסה את מעלה אדומים בתוצאה 4-0, בדרך למשחק השני במסגרת פלייאוף העלייה. בשישי (14:30) היא תתארח אצל מכבי אשדוד, לשחזור גמר המחוז מהעונה שעברה. סיקור מיוחד

פורסם

בתאריך

יום שישי האחרון, 11:00 לפני צהריים. עשרות אוהדי מכבי קריית מלאכי, חברי ארגון האוהדים האנג'לס, מתכנסים בביתו של האוהד יריב אלימלך לישיבה המסורתית.

כמו בכל משחק חשוב בשנים האחרונות, מתקבצים עשרות האוהדים- מרביתם צעירים בשנות העשרים לחייהם, ומנסים להפיג את המתח לקראת משחק נוסף ממנו אין דרך חזרה.

נושא השיח, באופן מפתיע (או שלא), כלל לא עוסק במה שצפוי להתרחש על כר הדשא. פוליטיקה, בעיקר פוליטיקה מדברים עשרות הכתומים, בניסיון למצוא את המועמד המתאים שישים בראש מעייניו את נושא הספורט המקומי. "עד הבחירות נשב עם כולם ונחליט במי לתמוך. כולנו יחד. אנחנו אמנם נראים כמו כמה עשרות בודדות בלבד, אך בפועל יחד עם המשפחות שלנו אנחנו מאות אנשים. הפעם כולם יצביעו על פי מה שיהיה טוב למועדון", אומר אחד האוהדים, ואוהד אחר מוסיף: "במחאה האחרונה במהלך העונה החולפת הפוליטיקאים ראו כמה כוח יש לנו. מי שיוכיח שהוא מתכוון להחזיר את המועדון הזה לימים היפים יקבל את תמיכתנו".

על השולחן 21 בקבוקי קורונה ריקים, בקבוקי גרייגוס, בלאק לייבל ואבטיח קר ומתוק שחתך אב המשפחה אלברט לכבוד החברים, "הכי מתבקש עכשיו מוזיקה, אבל הפעם אנחנו נמנעים. בפלייאוף הקודם הפעלנו מוזיקה במהלך ימי העומר וקיבלנו בראש מאשדוד. הפעם אנחנו לא חוזרים על אותה טעות", הסבירו האוהדים. מסתבר שהם ידעו על מה הם מדברים.

למרות הניסיון לא לדבר על כדורגל, השכל הישר מתקשה להטיל מרותו על הלב המרוגש. "דווקא השנה אנחנו יכולים לעשות את זה. הפעם אנחנו לא בכים עם האף למעלה, לא פייבוריטים באף משחק. באים רק עם לב, ואיתו נעלה ליגה", אומר אוהד ותיק, והבחור לידו מתמלא אדרנלין ומתחיל לשיר את שירי היציע. כולם כמובן מצטרפים.

השער 12:13, והאוהדים מבקשים לצאת לכיוון המגרש  "מה נעשה שם מעכשיו? נעביר פה עוד שעה ונצא יחד", מרגיע אחד מהם, והיתר מתרצים.

בתווך, שולחים כמה מהם הודעות בקבוצות הוואטצאפ של שחקנים משנים עברו. "מתגעגע לטירוף שלכם. הלוואי תעלו ליגה, אני חוזר ולא משנה לי הכסף. רק תהיו בליגה א' כבר", כותב להם אקס מרכזי.

חצי שעה לפני המשחק, ויציעי האצטדיון העירוני מתחילים להתמלא. פרצופים מוכרים של תושבי העיר שהדירו רגליהם לאחרונה ממגרשי הכדורגל נראים בו שוב, בניהם גם של פוליטיקאים מקומיים שנזכרו משום מה שיש קבוצת כדורגל בעיר. מועד הבחירות אכן מתקרב, אך כפי שכבר הבנתם קודם, על החברה הכתומים ביציע יהיה קשה מאוד לעבוד הפעם.

השחקנים עולים, והשלט המיוחד שהוכן לכבוד המשחק נפרס בגאון. "מה שיש לי בעולם הזה לא שווה בלעדייך" נכתב עליו באותיות שחורות, בתקווה שגם בשבוע הבא ייעשה בו שימוש. אחרי מחזורים ארוכים של גארבג' טיים- מכבי קריית מלאכי ואוהדיה מתפנים לדבר האמיתי. הקרב הראשון מתחיל.

ארגון האנג'לס. המפגש המסורתי לקראת המשחק ייערך גם היום

פתיחה מוחצת

על כר הדשא אין הפתעות מיוחדות. הצמד עטון וסויסה עולה עם ההרכב המתוכנן, ומקבל גם את הקפטן אוהד יוסף, שהיה בספק למשחק אך החליט לא לוותר עליו.

שש דקות מהפתיחה- והקהל הכתום קופץ בפעם הראשונה לשמיים: חילוץ כדור של מושיקו שעשוע בחלק המגרש של האורחת ממעלה אדומים מאפשר לו למצוא בעמדה טובה את דקל כחלון, שעושה תנועה רוחבית ובועט מ-25 מטרים עם כל הלב לרשת. 1-0 למלאכים.

אלא שהאורחת, הנחשבת לקבוצת ההתקפה הטובה ביותר בליגה, סרבה להיכנס להלם וניסתה להשתלט על מרכז השדה בניסיון להגיע אל שערו של אריאל טליאס.

בפועל, החלק האחורי של הכתומים הצליח לחסל כמעט לחלוטין את התקפת האורחת, שלא הגיעה אף לא למצב אחד בלבד במהלך המשחק כולו.

בדקה ה-36 הכתומים גם הצליחו להכפיל את התוצאה: כדור קרן של דקל כחלון הורחק אל מחוץ לרחבה ומצא את הגנת האורחים לא מוכנה לכדור החוזר. דויד מנשריוב התגבר על מלכודת הנבדל, אמר יפה תודה ובעט מתוך הרחבה חזק לפינה של שוער האורחת. 2-0 לכתומים.

שבע דקות חלפו, והגנת האורחים שוב נותרה קפואה לנוכח הכדרורים של עופר אברה ודיב פינטו באגפים. הפעם, הצליח הראשון לחטוף כדור לשחקן הגנה ולבעוט חזק לרשת העליונה של האורחים. 3-0 גדול ומבטיח לחניכים של עטון במחצית.

מעודדים והמחצית הגדולה עלו שחקי מלאכי לחלק השני של המשחק בניסיון להרגיע את המשחק ולשמור על יתרונם המבטיח. כמעט 45 דקות שלמות של כדורגל מיותם מאירועים הסתיימו עם שער נהדר של דור נגר, שקיבל כדור מדקל כחלון, נהנה מהטעייה של שימי ביטון והצליח לחדור לרחבה כשהוא חולף בדרך על שחקן הגנה אורח ובועט חזק פנימה. 4-0 למלאכים בסיום.

אולי הפעם?

מיד עם סיום המשחק התפנו הכתומים כדי לבדוק מול מי והיכן ישחקו בגמר המחוז שייערך ביום שישי הקרוב- מכבי אשדוד או מ.ס באר שבע.

בדקה ה-95 של ההתמודדות בין השתיים, במשחק שנערך באצטדיון הי"א בעיר הנמל, הצליחו הבאר שבעים להשיג שער שוויון דרמטי ולמשוך את המשחק להארכה, אחרי 1-1 בזמן החוקי.

חצי השעה הנוספת לא סיפקה אירועים מיוחד, ובייחוד לא שערים, והקבוצות עברו לדו קרב מכריע מהנקודה הלבנה.

למרות יתרון מבטיח של הקבוצה מבירת הנגב, שהצליחה להשיג יתרון של שני פנדלים לאחר 3 בעיטות בלבד, לא השכילו שני הבועטים האחרונים שלה למצוא את הרשת והאשדודים חזרו לחיים. הפנדל השישי של כל קבוצה נכנס פנימה, אך השביעי של האורחים מבאר שבע לא מצא את הרשת וקבע: מכבי קריית מלאכי תצא למשחק חוץ קשה, מותח ופיקנטי מול מכבי אשדוד, במשחק בו המנצחת תמשיך לחלום על עלייה לליגה א' בעוד המפסידה תסיים עונה נוספת עם טעם מר.

אגב, מדובר בשחזור גמר המחוז מהעונה שעברה, אז התארחו האשדודים בקריית מלאכי והעפילו לשלב השלישי של הפלייאוף, גמר המחוזות, אחרי ניצחון בדו קרב בעיטות הכרעה.

אוהד יוסף, שסחב רגל במהלך המשחק מול מעלה אדומים, נמצא בספק למשחק אך צפוי לפתוח שוב- למרות הכאבים. בכך, אמורים עטון וסויסה ליהנות מסגל מלא, בניסיון להוביל את מלאכי צעד אחד רחוק יותר מאשר הצליחו קודמיהם בשנתיים הקודמות.

בצד הצבעוני יותר, זה ביציעים, מתוכננת חגיגה גדולה בשני המחנות. בארגון האנג'לס עמלים על תפאורה מיוחדת לקראת המשחק, ומקווים כי מאות אוהדים יגיעו ביום שישי הקרוב (14:30) לאצטדיון הי"א באשדוד. על פי ההערכות, כ-400 אוהדי מלאכי צפויים להגיע למשחק החשוב, ובסך הכל למעלה מ-1000 צופים אמורים להגיע. מחיר כרטיס למשחק יעמוד על 20 ש"ח, כאשר ילד מגיל 5 יהיה חייב בכרטיס.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.